Autor Wątek: O uprzedzeniach Żydów względem Polaków  (Przeczytany 6901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

• Gość
O uprzedzeniach Żydów względem Polaków
« dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:56:46 pm »
By nie być gołosłownym - Polakom chyba nie wypada. Otwieram nowy wątek. Oczywiście to i tak wyraz tylko symetrii. My Polacy jesteśmy historycznie wyjątkowo tolerancyjni, chyba zbyt, co kończy się dla nas tragediami, bo inni chcą nas zawsze wyrżnąć lub wykorzystać.

Można się dziwić, że powstał wątek o uprzedzeniach wobec Żydów - w końcu to forum polskie, a nikt tak nie pomógł Żydom jak Polacy, zaczynając od Kazimierza Wielkiego, poprzez ustawy o tolerancji religijnej i sejmikach dla Żydów, a kończąc na tych Polakach, co ratowali bliźnich za cenę swojego życia i życia swojej rodziny w czasach, gdy uważano ich za podludzi.

Na innych narodowych forach wątki o własnych uprzedzeniach nie powstają, ale my Polacy jesteśmy swojskie dziewczyny i chłopaki. By pamiętać  o tym, co zrobiliśmy i ile nas to dzisiaj kosztuje zapraszam do dyskusji.

Żydowski Antypolonizm Przedsiębiorstwa Holokaust

Na początku film, który znalazłem w internecie. Czytałem, że kilkakrotnie usuwano go z You Tube, ponieważ You Tube ma podpisaną umowę z Ligą Przeciwko Zniesławieniom - żydowska, amerykańska wpływowa organizacja, która walczy z prawdziwym i rzekomym antysemityzmem.

Oceńcie sami, czy warto go usuwać i czemu?

Aby było jasne, sam nie jestem uprzedzony do nikogo. Podziwiam tych Żydów, którzy potrafią głosić prawdę o czasach Zagłady, a cenię tych Żydów, którzy byli polskimi patriotami - a Tacy byli i nie należy temu zaprzeczać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2010, 22:59:41 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

barteq_g

• Gość
Odp: O uprzedzeniach Żydów względem Polaków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:20:44 pm »
Obejrzałem film i zauważyłem, że to głównie Żydzi z USA wypowiadają się w ten kłamliwy sposób o Polakach. Czego oni od nas chcą? Spotkałem się już z opinią, że to właśnie im na rękę był holocaust bo dzięki temu powstało państwo Izrael.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:34:29 am »
Cóż, w tej kwestii warto na pewno wspomnieć o uprzedzeniach części naszych wschodnich sąsiadów. Wg nich Polacy okupowali sich przez setki lat...

Choć nie wiem co można napisać w tak skonstruowany temacie - wszak ciężko szukać uprzedzeń wobec samego siebie? :P

Tak zwane "uprzedzenia" w USA - żarty, stereotypy, wzięły się tam z wielkiej ilości imigrantów w XIX i XX wieku, którzy w znakomitej większości nie znali angielskiego i wykonywali prace fizyczne. Wystarczy spojrzeć na pierwszy lepszy "polish joke", zwykle zawiera zarzut tępoty.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:06:18 pm »
Warto aby @Izraelczyk wypowiedział się w tym temacie, w sumie jak mówi sam rozmawiał z innymi Żydami nad niestosownością wysuwanych roszczeń w stosunku do Polski, która sama została ograbiona przez dwa totalitaryzmy niemiecki nazizm i rosyjski komunizm. Za to go cenię.
Robert podając kolejne przykłady, kiedy opowiada się w obronie Polaków, dałby świadectwo że jest przyjacielem Polaków.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:15:06 pm »
Hm, posta mi ucięło. Na koniec chciałem napisać, że nie wiem jakie uprzedzenia wobec mają mieć ludzie, którzy mieszkali u nas przez setki lat, gdy w cywilizowanej Francji, Anglii, Hiszpanii, czy państewkach niemieckich ich bezlitośnie, nie bójmy się tego słowa, tępiono.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2010, 15:09:06 pm »
Hm, posta mi ucięło. Na koniec chciałem napisać, że nie wiem jakie uprzedzenia wobec mają mieć ludzie, którzy mieszkali u nas przez setki lat, gdy w cywilizowanej Francji, Anglii, Hiszpanii, czy państewkach niemieckich ich bezlitośnie, nie bójmy się tego słowa, tępiono.
Dziwnie to wygląda. Jeszcze dziwniej, że jakbyśmy postąpili jak w średniowieczu we Francji, Anglii i Hiszpanii, choć nawet nie mieliśmy rządów Vichy w IIwś, to teraz nie mianoby do nas uprzedzeń i nie szerzonoby antypolonizmu wśród Żydów z USA i Izraela.

W prasie światowej szkalujące określenia typu "polskie obozy koncentracyjne" pojawiają się z wielkim natężeniem od co najmniej 10 lat. Są one urzeczywistnieniem w świecie medialnym antypolskiej kampanii zapowiedzianej 19 kwietnia 1996 roku przez ówczesnego szefa Światowego Kongresu Żydów, Israela Singera (defraudant - zdymisjonowany), który domagał się 65mld$ i powiedział, że "Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Czy to nie jest antypolonizm?
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:17:10 pm »
Warto aby @Izraelczyk wypowiedział się w tym temacie, w sumie jak mówi sam rozmawiał z innymi Żydami nad niestosownością wysuwanych roszczeń w stosunku do Polski, która sama została ograbiona przez dwa totalitaryzmy niemiecki nazizm i rosyjski komunizm. Za to go cenię.
Robert podając kolejne przykłady, kiedy opowiada się w obronie Polaków, dałby świadectwo że jest przyjacielem Polaków.
Oczywiście ze nie popieram tych roszczeń ,a wysuwanie takich roszczeń do Polski jest dla mnie zwykłą chęcią oskubania i awanturnictwem politycznym, przydałby się tutaj Wasz były prezydent Kaczyński który  twardo powinien powiedzieć SP.....Ć DZIADY! szkoda że potrafił tak powiedzieć do obywatela swojego kraju.Prawdą niestety jest że każdy Polski prezydent ,nie jestem pewien co do Kaczyńskiego ale mam 100procent pewności co do Kwaśniewskiego,który obiecywał w czasie pobytu w USA i spotkań z żydami amerykańskimi rekompensaty ,a powinni powiedzić żadnych pieniędzy nigdy nie dostaniecie, a roszczenia kierujcie do Berlina i Moskwy prawdziwych winnych rozpętania tej wojny.To że jestem żydem nie oznacza że nie potrafię rozsądnie myśleć. Dziękuje za zaproszenie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 17:22:07 pm wysłana przez Izraelczyk »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2010, 23:12:50 pm »
Oczywiście ze nie popieram tych roszczeń ,a wysuwanie takich roszczeń do Polski jest dla mnie zwykłą chęcią oskubania i awanturnictwem politycznym....
To że jestem żydem nie oznacza że nie potrafię rozsądnie myśleć. Dziękuje za zaproszenie
Dzięki @Izraelczyk za obiektywizm. Nie wątpiłem, że potrafisz rozsądnie myśleć.

Masz zamiar poruszać ze swoimi przyjaciółmi kwestie fałszywych oskarżeń ze strony niektórych Żydów w stosunku do Polaków?

Co sądzisz o kwestiach poruszanych w powyższym filmie? I co myślisz o historyku żydowskiego pochodzenia - Normanie Finkelsteinie?

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2010, 18:40:01 pm »
To że jestem żydem nie oznacza że nie potrafię rozsądnie myśleć. Dziękuje za zaproszenie
Wiemy o tym .

Z tymi rekompensatami dla Żydów od Polaków to jakas komedia . W czasie II wojny światowej Polacy narażając swoje zycie ratowali Żydów , a teraz jeszcze mają rekompensowac im to . Dlaczego jeszcze nikt im nie powiedział , zeby z tymi roszczeniami jechali do Berlina ?

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2010, 19:28:41 pm »
Obejrzałem dokładnie ten film i muszę Wam powiedzieć że jako żydowi jest mi wstyd za wypowiedzi tych ludzi ,wiedziałem o roszczeniach majątkowych organizacji żydów amerykańskich ,ale nigdy nie widziałem takich materiałów i nie sądziłem że są durnie którzy poniżają się mówiąc takie bzdury.Nie mam wpływu na wypowiedzi każdego żyda na świecie ,ale jeśli ma to dla państwa jakieś znaczenie to przepraszam Was za głupote tych ludzi.Nie osądzajcie jednak całej społeczności po takich wypowiedziach ,bo na tle całego narodu izraelskiego są marginesem ,nie słyszałem też żeby rząd Izraela się pod nimi podpisywał.Pozostaje mi tylko doradzić polskiej ambasadzie w USA żeby wynajęła jakąś dobrą kancelarie adwokacką która wytoczyłaby procesy w sądach o pomówienie i obraze dobrego imienia, takie procesy są bardzo popularne w stanach i zazwyczaj konczą się dużymi karami finansowymi dla pomawiających ,jakby zapłacili to na drugi raz zastanowili by się co mówią.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2010, 22:04:21 pm »
Nie osądzajcie jednak całej społeczności po takich wypowiedziach ,bo na tle całego narodu izraelskiego są marginesem ,nie słyszałem też żeby rząd Izraela się pod nimi podpisywał.

Nie sądzimy, aby była to postawa wszystkich, ale niestety wpływowe i silne lobbingowe organizacje chcą nas wycisnąć jak cytrynę. Nie są chyba aż takim marginesem, jak sądzisz, a nie zakładam Twojej złej woli. Ich roszczenia i gadanie takich rzeczy jak na tym filmie, to chyba najmocniejszy z powodów do ewentualnych uprzedzeń.

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2010, 17:31:36 pm »
Rozumiem Twoje obawy @żaglowiec nie zgadzam się jednak ze skalą tego zjawiska ,nie przeceniałbym również siły tych krzykaczy z ameryki.Bardziej niepokojące dla mnie jest brak reakcji rządu polskiego na pomówienia i szerzenie oczywistej nieprawdy przez tych ludzi.Są przecież dowody np. ;przedstawiony przez Ciebie film ,który może a nawet powinien być wykorzystany jako dowód w sądzie, ludzie ci wcale nie ukrywają swojej tożsamości,mogą powiedzieć każdą bzdurę ponieważ czują się bezkarni ,dlaczego nie kierują swoich roszczeń do Berlina i Moskwy prawdziwych winnych rozpętania tej wojny? bo wiedzą że dostali by stamtąd solidnego kopa.Nie dziwi Cię brak stanowczej reakcji Polski?  bo dla mnie jest to co najmniej dziwne a nawet niepokojące

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2010, 18:38:10 pm »
Kochany, Ci ludzie nie są tylko z Ameryki. Wiesz, kto to David Pelag?

Piszesz "Nie dziwi Cię brak stanowczej reakcji Polski?  bo dla mnie jest to co najmniej dziwne a nawet niepokojące". No właśnie, jakbyś to wyjaśnił? A może mają tu niezłe wsparcie?

Zacytuję Techa, pisał to kilka postów wcześniej:

"W prasie światowej szkalujące określenia typu "polskie obozy koncentracyjne" pojawiają się z wielkim natężeniem od co najmniej 10 lat. Są one urzeczywistnieniem w świecie medialnym antypolskiej kampanii zapowiedzianej 19 kwietnia 1996 roku przez ówczesnego szefa Światowego Kongresu Żydów, Israela Singera (defraudant - zdymisjonowany), który domagał się 65mld$ i powiedział, że "Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." "

Myślisz, ze Światowy Kongres Ż. to margines?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2010, 18:42:46 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2010, 20:41:43 pm »
Obejrzałem dokładnie ten film i muszę Wam powiedzieć że jako żydowi jest mi wstyd za wypowiedzi tych ludzi ,wiedziałem o roszczeniach majątkowych organizacji żydów amerykańskich ,ale nigdy nie widziałem takich materiałów i nie sądziłem że są durnie którzy poniżają się mówiąc takie bzdury.Nie mam wpływu na wypowiedzi każdego żyda na świecie ,ale jeśli ma to dla państwa jakieś znaczenie to przepraszam Was za głupote tych ludzi.Nie osądzajcie jednak całej społeczności po takich wypowiedziach ,bo na tle całego narodu izraelskiego są marginesem ,nie słyszałem też żeby rząd Izraela się pod nimi podpisywał.Pozostaje mi tylko doradzić polskiej ambasadzie w USA żeby wynajęła jakąś dobrą kancelarie adwokacką która wytoczyłaby procesy w sądach o pomówienie i obraze dobrego imienia, takie procesy są bardzo popularne w stanach i zazwyczaj konczą się dużymi karami finansowymi dla pomawiających ,jakby zapłacili to na drugi raz zastanowili by się co mówią.

Ja przyjmuję przeprosiny. Szacunek.
Zrobiłeś więcej niż oczekiwałem, wiem, że nie można Ciebie winić za postępowanie reszty Żydów. Choć też zdaję sobie sprawę, że jesteś tu anonimowo i nie będzie można powoływać się na ten post. Ja nauczyłem się ze swojego doświadczenia, że przypisywanie zbiorowej odpowiedzialności jest często krzywdzące dla poszczególnych ludzi w tym Żydów.
Aby zwalczać wzajemne uprzedzenia należy potępiać nieprawdziwe stwierdzenia, bo jak widzisz niektórzy podając powód swoich uprzedzeń powołują się na takie krzywdzące opinie o Polakach. Mi jest łatwiej jako Polakowi zwalczać niesprawiedliwe uprzedzenia wśród Polaków w stosunku do Żydów i to staram się czynić, ale Twoja rola, jako Żyda w zwalczaniu żydowskich uprzedzeń do Polaków byłaby niezastąpiona.

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2010, 04:05:51 am »
Dlaczego niepokojące? , ano dlatego niepokojące @żaglowcu ponieważ brak stanowczej reakcji Polskiego rządu może być i prawdopodobnie jest odbierane jako cicha zgoda na stawiane zarzuty ,dlaczego Twoi politycy nie reagują na oszczerstwa kierowane do Polski i Polaków? no wybacz przyjacielu ale skąd mi to wiedzieć,może najwyższy czas żebyś Ty sam zadał im to pytanie,przecież to Ty  ich wybierałeś, to między innymi Ciebie reprezentują na arenie międzynarodowej , to o Twoje i około 40milionów innych Polaków powinni dbać interesy i Wam służyć .Jak to robią to już inna sprawa ,według mnie robią to słabo albo wcale.Nie zrozum żle tego co powiem ,ale może zamiast obwiniać o wszystko co złe żydów to czas najwyższy zrobić porządek na swoim podwórku? Dokładnie tak myślę że przeceniasz znaczenie Światowego Kongresu Żydów ,bo czy od 19 kwietnia1996 roku któraś z tych gróżb się spełniła? czy Polska pokryła się lodem? czy stosunki Polski z USA ,Izraelem ,czy jakimkolwiek innym państwem na swiecie uległy pogorszeniu?, uważam ze absolutnie nie ,wręcz przeciwnie Polska weszła do NATO, wstąpiła do Unii Europejskiej,bardzo dynamicznie rozwija się Polska gospodarka.Czy wtakich okolicznościach można brać na serio grożby kongresu i takich ludzi jak  Singer? [ masz racje że był defraudantem] stanowczo myślę że nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 11:14:49 am wysłana przez Izraelczyk »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2010, 13:23:24 pm »
@Izraelczyk o nas się nie martw, my naciskamy ze swej strony na naszych przedstawicieli, aby reagowali i nie robili atmosfery przyzwolenia na takie pomówienia. Ze swojej strony też możesz zareagować, bo jak się możesz zorientować to taki antypolonizm wzmagają kontr uprzedzenia.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2010, 16:27:59 pm »
Dlaczego niepokojące? , ano dlatego niepokojące @żaglowcu ponieważ brak stanowczej reakcji Polskiego rządu może być i prawdopodobnie jest odbierane jako cicha zgoda na stawiane zarzuty ,dlaczego Twoi politycy nie reagują na oszczerstwa kierowane do Polski i Polaków? no wybacz przyjacielu ale skąd mi to wiedzieć,może najwyższy czas żebyś Ty sam zadał im to pytanie,przecież to Ty  ich wybierałeś, to między innymi Ciebie reprezentują na arenie międzynarodowej , to o Twoje i około 40milionów innych Polaków powinni dbać interesy i Wam służyć .Jak to robią to już inna sprawa ,według mnie robią to słabo albo wcale.Nie zrozum żle tego co powiem ,ale może zamiast obwiniać o wszystko co złe żydów to czas najwyższy zrobić porządek na swoim podwórku? Dokładnie tak myślę że przeceniasz znaczenie Światowego Kongresu Żydów ,bo czy od 19 kwietnia1996 roku któraś z tych gróżb się spełniła? czy Polska pokryła się lodem? czy stosunki Polski z USA ,Izraelem ,czy jakimkolwiek innym państwem na swiecie uległy pogorszeniu?, uważam ze absolutnie nie ,wręcz przeciwnie Polska weszła do NATO, wstąpiła do Unii Europejskiej,bardzo dynamicznie rozwija się Polska gospodarka.Czy wtakich okolicznościach można brać na serio groźby kongresu i takich ludzi jak  Singer? [ masz racje że był defraudantem] stanowczo myślę że nie.

No plują na nas całkiem niezłe. Nazi Poland, a poparcie amerykańskich (żydowskich?) kongresmenów do oddania kasy żydowskim organizacjom, to pikuś?

A ten David Pelag, to wiesz kim był, czy nie ?

Bo ten gość też naciska, żeby coś tam oddawać - skromne 65 mln dolarów. Gdzieś chyba na Węgrzech była konferencja  typu: oddawaj!

A Ty nic w tych Żydowskich roszczeniach się nie znajdujesz?

A Norman Finkelstein - pytał Tech - co sądzisz?

Co do pogorszenia stosunków - gorzej już być nie może.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 14:06:20 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »