Autor Wątek: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa  (Przeczytany 17576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barteq_g

 • Gość
Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:28:23 pm »
Socjaliści znowu wygrywają. W Szwecji co roku zabiera się rodzicom 20 tys. dzieci. Polskę czeka to samo. Dalej głoście, że model szwedzki to ideał.
 
Cytuj
Komorowski podpisał, klapsy zakazane
 
Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci i wzmacnia ochronę ofiar przemocy - Tytuł ustawy nie jest do końca adekwatny do treści, bo przecież chodzi o zjawiska występujące nie tylko w klasycznej rodzinie, ale także w innego rodzaju związkach, gdzie często cierpią kobiety i dzieci - powiedział Komorowski po podpisaniu noweli.
Zdaniem Komorowskiego, 80 proc. negatywnych zjawisk, które opisuje ustawa i którym ma przeciwdziałać, dotyczy kobiet. Ma nadzieję, że ta zmieniona ustawa będzie "dodatkowym sygnałem świadczącym o tym, że państwo polskie dostrzega problemy kobiet".
W jego opinii, ustawa powinna rozwiązywać trudne problemy "na obszarze daleko idącej intymności, prywatności, gdzie zdarzają się dramaty kobiet i dzieci". - Tym dramatom trzeba po prostu przeciwdziałać - powiedział Komorowski.
Nowela ma wzmocnić ochronę ofiar przemocy, m.in. przez skuteczną izolację sprawców od ofiar przemocy np. zakaz zbliżania czy nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. Ustawa wprowadza bezpłatną obdukcję, przewiduje także obowiązkową terapię dla sprawców przemocy.
Nowelizacja uprawnia pracowników socjalnych do interweniowania, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie dziecka. Decyzja taka nie może być podejmowana jednoosobowo, ale wspólnie z funkcjonariuszem policji i przedstawicielem służby zdrowia. Daje także rodzicom prawo do odwołania się od tej decyzji.
W przypadku zabrania dziecka z domu w sytuacji zagrożenia jego życia, sąd rodzinny musi niezwłocznie, w trybie 24-godzinnym, podjąć decyzję o jego dalszych losach; w takim samym trybie ma być także rozpatrywane odwołanie rodziców.
Wprowadza także wymóg tworzenia w każdej gminie zespołów interdyscyplinarnych złożonych z przedstawicieli służb zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.
Ustawa zakłada, że minister pracy i polityki społecznej oraz rzecznik praw dziecka po roku obowiązywania nowych zapisów przedstawią Sejmowi i Senatowi informację o skutkach ustawy. Nowela wejdzie w życie 1 sierpnia.
 
 
Źródło:http://www.rp.pl/artykul/495883_Komorowski_podpisal___klapsy_zakazane.html

/// - do tytułu dodałem, że chodzi o klapsa - Tech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 14:51:57 pm wysłana przez Tech »

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 17:56:35 pm »
temat o wychowaniu juz gdzies byl ;)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 18:44:22 pm »
To jest antyrodzinny model. Socjalizm może być prorodzinny lub anty, Komorowski wybrał antyrodzinny socjalizm.

Przemoc w rodzinie - Komorowski podpisał

I pan Komorowski podpisał antyrodzinną ustawę - będą donosy w rodzinach, co wpisuje się w antyrodzinną politykę PO (zapowiedzi cofnięcia ulg na dzieci, program rodzina na swoim dla nie rodzin itd.)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 19:02:13 pm »
Socjalizm prorodzinny?:) Państwo byłoby najbardziej prorodzinne gdyby odwaliło się wreszcie od rodziny.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2010, 22:03:35 pm »
Dobra wiadomość dla moich rodziców - idę im powiedzieć, ze już nie mogą dać klapsa moim braciom - na pewno się ucieszą na troskę PO o nasze problemy ..ahh... jakie to szlachetne :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2010, 18:25:44 pm »
Tu nie chodzi o spór między społecznym podejściem, a liberalnym. Dajesz się wpuszczać w maliny @barteq_g i w napuszczanie jednych Polaków na drugich, aby ktoś trzeci wyciągał dla siebie z tego korzyści. Bo prospołeczną polityką może być budowa przedszkoli, wydłużenie urlopów macierzyńskich dla wzmocnienia więzi matka-noworodek.
Socjalizmem i liberalizmem można wspierać rodzinę lub ją zwalczać ? tu się zwalcza. Liberalizm może też zwalczać rodzinę po przez zostawienie korporacją wolności do wtrącania się w rodziny. Zmuszanie pracy w niedziele i weekendy po przez wymuszanie przez korporacje regularnych wyjazdów integracyjnych, ale bez rodzin, zmuszania do codziennej pracy w wieczornych nadgodzinach bez zapłaty za nie.
Jeżeli Cię to pocieszy, to wolałbym aby państwo zostawiło rodziny niż miało tak w nie ingerować, tylko nikt nam nie daje wyboru, chyba że przy urnie powiemy co myślimy o panu Komorowskim.

Cytuj
Kontrkandydaci Komorowskiego mówią "nie" inwigilacji rodzin
Kandydaci na prezydenta nie zgadzają się z decyzją Bronisława Komorowskiego, który podpisał ustawę o przeciwdziałaniu tzw. przemocy w rodzinie.

Argumentem, że nie chodzi tu o socjalizm, a brak propolskiej polityki, niech świadczy że pozostali kandydaci na Prezydenta są przeciw ustawie przemocowej Komorowskiego.  Tu chodzi o politykę prorodzinną i lub antyrodzinną. Czyli w dłuższej perspektywie antypolskiej, bo bez rodzin nie będzie zastępowalności pokoleń.

Kampania przeciw ustawie klapsowej: http://www.lepszeprawo.pl/

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:46:50 pm »
A może pan Komorowski przyrzeknie przed kamerami, że nigdy wżyciu nie dał klapsa swoim pięciorgu dzieci i nigdy nawet raz nie ograniczył ich wolności, gdy chciał je wychować, a co zakazał ustawą w ostatni piątek.

Cytuj
Wielki brat zamiast taty i mamy
2010-06-21 Grzegorz Górny


- To przedziwny paradoks, że Platforma odwołująca się u swych początków do etosu liberalnego wprowadziła ustawę zawężającą obszary wolności w życiu osobistym ? pisze na łamach "Rzeczpospolitej" Grzegorz Górny.

W ostatni piątek pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Przez wielu specjalistów jest ona nazywana ustawą o wielkim bracie lub dekretem o nacjonalizacji dzieci. Dlaczego?

Intencje ustawodawców były jak najbardziej szlachetne: chodziło o zmniejszenie skali zjawiska, jakim jest stosowana w niektórych rodzinach agresja wobec dzieci. Wszyscy mamy przecież w pamięci przypadki zakatowanych na śmierć dzieci, o których głośno informowały media. Problem polega jednak na tym, że lekarstwo, jakie zdecydowano się zastosować, przyniesie więcej szkód niż choroba, którą miało wyleczyć. Pokazuje to dobitnie przykład innych krajów, które postanowiły sięgnąć po tego typu instrumenty prawne.

Zakaz wychowywania

Pionierem w dziedzinie takich rozwiązań jest Szwecja, gdzie już w 1979 r. uchwalono całkowity zakaz wymierzania kar cielesnych dzieciom. Za naruszenie tego przepisu grozi nawet kara do dziesięciu lat więzienia. Akt ten nie zapobiegł jednak problemowi, któremu miał przeciwdziałać ? statystyki pokazują, że liczba dzieci, które straciły życie na skutek agresji stosowanej w rodzinie, nie zmniejszyła się wcale od 30 lat i utrzymuje się na podobnym poziomie jak przed wprowadzeniem w życie ustawy. Pojawiły się natomiast nowe problemy.

Prawo z 1979 r. za przemoc w rodzinie uznaje takie przestępstwa, jak klaps w tyłek, pociągnięcie za ucho, uderzenie w dłoń czy podniesienie głosu. Już samo odesłanie dziecka do jego pokoju jest uznawane za przemoc nie tylko psychiczną, ale i fizyczną, ponieważ oznacza fizyczne odseparowanie go od rodziców. Na podstawie tego właśnie prawa co roku w Szwecji państwo odbiera rodzicom kilkanaście tysięcy dzieci.

Nie ma powodów, by w Polsce po wprowadzeniu nowej ustawy nie powtórzyło się to zjawisko, skoro przemoc w rodzinie została określona jako "jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające (?) wolność". Taka definicja powoduje, że jako wyraz przemocy mogą zostać potraktowane zwykłe środki dyscypliny lub metody wychowania.

Profesor pedagogiki Aleksander Nalaskowski twierdzi wprost, że przyjęta obecnie ustawa zabrania wychowywania dzieci: "Zmuszanie dziecka, żeby nosiło ciepłą kurtkę, podczas gdy ono chce biegać z gołym pępkiem, według rządowego projektu już jest przemocą. Jeśli nie wypuścimy dziecka na dwór za karę, bo nie przeczytało lektury, to jest to utożsamiane z poniżaniem. Nie wolno krytykować zachowań seksualnych dziecka, nie wolno stosować przemocy psychicznej, czyli np. zmuszać go do pójścia na majowe do kościoła albo na lekcje do szkoły, bo przecież szkoła go nudzi... Ta ustawa zabrania wychowywania".
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2010, 19:57:37 pm »
Oja! mam dziecko! to chyba musze zadzwonic na policje i poddac sie bo staram sie wychowac dziecko! jestem przestepca normalnie jak jakis morderca i pewnie 20 lat dostane...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

barteq_g

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2010, 20:07:04 pm »
Już są pomysły ze strony posłów PO aby w szkołach przeznaczać pewien czas na zwierzanie się dzieci nt. sytuacji w domach. Jak wiadomo dziecko do pewnego wieku ma bujną wyobraźnię i nie jest w pełni świadome co mówi. Idą ciężkie czasy dla rodziców. Ci patologiczni i tak się nie zmienią. Ustawa uderza przede wszystkim w normalne rodziny.

Platforma po raz kolejny udowadnia, że nie jest partią liberalno-konserwatywną. Ciekawe jak długo jeszcze będą mamić społeczeństwo.

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2010, 23:17:16 pm »
ja moje dziecko powie jakiej muzyki lubie posluchac od czasu do czasu to od razu mi zabiora bo szatan...a moze jednak tolerancja wygra :D dodam jeszcze glosno ze te zespoly to geje i bede mial swiety spokoj :D
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2010, 23:22:56 pm »
Oja! mam dziecko! to chyba musze zadzwonic na policje i poddac sie bo staram sie wychowac dziecko! jestem przestepca normalnie jak jakis morderca i pewnie 20 lat dostane...

Z kim ja tu muszę pracować - mordercy i wychowujący dziecko w sposób niereformowalny!
Troszczący się o ład i dobro naszych dzieci POwcy Ci pokażą!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Czarna

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 241
 • Płeć: Kobieta
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:00:24 am »
Idą ciężkie czasy dla rodziców. Ci patologiczni i tak się nie zmienią. Ustawa uderza przede wszystkim w normalne rodziny.


Mam na ten temat inne zdanie. Normalne rodziny, o ile są normalne a nie tylko za takie sie uważają - nie mają czego się bać. A ci patalogiczni muszą sie zmienić dla dobra dzieci, bo tu chodzi o ich dobro.
Nie jestem przeciwnikiem klapsów, więc jak w normalnej rodzinie dziecko dostanie delikatnego klapsa to nic się nie stanie. Nikt się o tym nie dowie a dziecko zrozumie że źle zrobiło i będzie czuło władze rodzica nad soba. Gorzej jest gdy te patalogiczne rodziny pod pojęciem klaps rozumieją bicie dziecka ile wlezie bo cos źle zrobiło, a  czasem zdarzasie tak że dziecko dostaje za nic, bo rodzic uznaje że skoro wychowuje dziecko to ma prawo je bic i to nic złego tylko element wychowawcfzy i to jego sprawa jak wychowuje swoje dziecko. Wydaje mi sie że ta ustawa chce zapobiec takim sytuacjom. Ma na celu wyprowadzic rodziców z błędnego myslenia o klapsach jako elemencie wychowawczym.
W sumie jesli są rodzice z anielską cierpliwością i podejciem pedagogicznym to mogą unikać w wychowaniu dziecka klapsów, tłumacząc dziecko że robi źle lub na znalezieniu innej formy kary za złe zachowanie. Można powiedzieć że klapsy są pewnego rodzaju przemocą wobec dziecka, a jak wiadomo przemoc rodzi przemoc.
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

barteq_g

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:07:37 pm »
Zauważ jednak, że dziecko należy do rodziców i to oni powinni decydować o tym jak je wychować. Dzieci nie są państwowe!

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:16:28 pm »
Zauważ jednak, że dziecko należy do rodziców i to oni powinni decydować o tym jak je wychować. Dzieci nie są państwowe!

Po części się zgodzę - dziecko jest rodziców, ale państwo powinno interweniować w szczególnych przypadkach (patologie etc), ale niech nie ograniczają zdolności rodzicielskich normalnych rodzin, bo to chore jest...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Czarna

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 241
 • Płeć: Kobieta
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2010, 17:24:42 pm »
to, że dziecko należy do rodziców nie znaczy że rodzice mogą robić z dzieckiem co chcą. Dlatego państwo powinno interweniować, więc zgadzam się z Mateuszem.
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

barteq_g

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2010, 17:37:07 pm »
Po części się zgodzę - dziecko jest rodziców, ale państwo powinno interweniować w szczególnych przypadkach (patologie etc), ale niech nie ograniczają zdolności rodzicielskich normalnych rodzin, bo to chore jest...
Oczywiście, że państwo powinno interweniować w przypadkach pobicia. Patologia to jednak szeroko rozumiane pojęcie. Przypadki w których zabierało się dzieci biednym rodzinom (uznanym za patologiczne) ciągną się w nieskonczoność. Prawo chroni każdego obywatela RP a więc również dzieci i nie ma różnicy czy pobije je ktoś obcy czy własny rodzic. Powinno się jedynie zwiększyć (i to dużo) kary za pobicia a nie interweniować w życie każdej rodziny. Ta ustawa jest kopią tego co wprowadzono w Szwecji i radzę się zainteresować jak to wygląda w tym kraju.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2010, 19:31:44 pm »
Oczywiście, że państwo powinno interweniować w przypadkach pobicia. Patologia to jednak szeroko rozumiane pojęcie. Przypadki w których zabierało się dzieci biednym rodzinom (uznanym za patologiczne) ciągną się w nieskonczoność. Prawo chroni każdego obywatela RP a więc również dzieci i nie ma różnicy czy pobije je ktoś obcy czy własny rodzic. Powinno się jedynie zwiększyć (i to dużo) kary za pobicia a nie interweniować w życie każdej rodziny. Ta ustawa jest kopią tego co wprowadzono w Szwecji i radzę się zainteresować jak to wygląda w tym kraju.

No spokojnie :) Również krytykuję tą ustawę, bo godzi ona głównie w przyszłość społeczeństwa polskiego.. Jak dzieci nie będą pouczane klapsem (dla mnie to nie przemoc), to co z nich wyrośnie...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

barteq_g

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2010, 20:11:23 pm »
No spokojnie :) Również krytykuję tą ustawę, bo godzi ona głównie w przyszłość społeczeństwa polskiego.. Jak dzieci nie będą pouczane klapsem (dla mnie to nie przemoc), to co z nich wyrośnie...
Moja babcia opowiadała mi, że jak chodziła do szkoły to za grubsze przewinienia dostawało się drewnianą linijką po rękach. Bez żadnych nagan, minusowych punktów czy wzywania rodziców. Po prostu. Po zastosowaniu kary uczeń normalnie wracał do zajęć. Najczęściej było tak, że następenego dnia młody człowiek sam przepraszał nauczyciela za swoje zachowanie a rodzice nawet się nie dowiadywali bo wstyd się było przyznać a jeszcze sami by poprawili swojemu dziecku. Teraz mamy bezstresowe wychowanie a dzieci będą donosić na swoich rodziców za złe spojrzenie.

Dziecko mojej znajomej podczas lekcji powiedziało coś w stylu "no nie, chyba się zabiję, jakie to trudne" (zadanie z matematyki). Nauczycielka to usłyszała i sprawa trafiła do sądu. Teraz ta rodzina jest pod stałą obserwacją jakiejś urzędniczki i w każdej chwili dziecko może być odebrane matce. Czy to nie jest chore?

Co za idiota (nie bójmy się tego słowa) wymyśla takie ustawy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 20:12:16 pm wysłana przez barteq_g »

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2010, 20:24:15 pm »
Dziecko mojej znajomej podczas lekcji powiedziało coś w stylu "no nie, chyba się zabiję, jakie to trudne" (zadanie z matematyki). Nauczycielka to usłyszała i sprawa trafiła do sądu. Teraz ta rodzina jest pod stałą obserwacją jakiejś urzędniczki i w każdej chwili dziecko może być odebrane matce. Czy to nie jest chore?

Żartujesz!? Nie sądziłem, że aż do takich precedensów może dochodzić ...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2010, 21:22:52 pm »
ja jeszcze w I klasie podstawowki nieraz i niedwa dostalem linijka za gadanie...i co? niegadalem wiecej...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:28:36 pm »
ja jeszcze w I klasie podstawowki nieraz i niedwa dostalem linijka za gadanie...i co? niegadalem wiecej...
A to Ci złośnik :D Ja się uchroniłem od tego typu kar cielesnych w szkole, ale w domu gdym coś zbroił (mimo tego, że byłem złote dziecko - naprawdę!) to się klaps należał :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

RAF

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 03, 2010, 01:37:07 am »
Od kilku już lat widać pogłębiający się brak szacunku i respektu dla drugiego człowieka a tym bardziej starszych ludzi.W krajach gdzie karanie cielesne - nie chodzi o bicie -przez rodziców jest zakazane ,powoduje to wzrost bezkarności u młodzieży,wandalizmu,pijaństwa czy jakiegokolwiek innego złego zachowania. W Polsce widać to najbardziej w szkołach (filmiki na YT) -było już przecież kilka spraw o znieważanie nauczycieli podczas lekcji.Za moich czasów,nikt by nie smiał pyskować do nauczyciela a co dopiero podnieść na niego rękę.
 
Pod uwagę trzeba brać też to,że dziecko może powiedzieć coś w stanie złości (były takie sprawy w Szwecji) i państwo będzie odbierało dziecko rodzicom,a później ciężko jest taką sprawę wyprostować.
 
 

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2010, 09:39:42 am »
Do mnie przemawia argument z klapsem dla 3 latka, który wbiega na ulicę. Tylko klaps może takiego małego przekonać, że przejechanie przez samochód nie jest dla niego dobre i grożą mu poważniejsze konsekwencje, jak nie włączy w sobie mechanizmu samoochrony. Dziś w 2 widziałem panią redaktor, która zaprosiła dwóch gości, ale tylko tej przeciwnicce najnowszej ustawy nie dawała dojść do głosu - taka jej marna manipulacja. A państwo nawet najbogatsze, którym nie jesteśmy i tak nie zastąpi rodziny.

PS.
Są przepisy aby skazywać tych, którzy stosują przemoc w związkach konkubinackich i rodzinach, ale najnowsze przepisy mają usprawiedliwić szefa MSW i Polityki Społecznej za jego brak kontroli nad niewykopującymi swych obowiązków funkcjonariuszami.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

MarcinS

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:31:41 am »
Do mnie przemawia argument z klapsem dla 3 latka, który wbiega na ulicę. Tylko klaps może takiego małego przekonać, że przejechanie przez samochód nie jest dla niego dobre i grożą mu poważniejsze konsekwencje, jak nie włączy w sobie mechanizmu samoochrony.
Dokładnie . Jednak uważam , że podobna ustawa powinna byc , ale mieć nieco inną formę . Nie zakazywać nawet klapsa , ale zakazywać stosowania przemocy wobec dzieci ( pobicie [ chyba kazdy rozróżni klaps , a pobicie . Po klapsie nie ma sladu , po pobiciu pojawiają się siniaki , w gorszych sytuacjach złamania ] , znęcanie się psychiczne i fizyczne ) oraz powinna ta ustawa mieć zastosowanie przede wszystkim wobec rodzin z problemami alkoholowymi .

BombelzOksywia

 • Gość
Odp: Polska rodzina znowu rozbijana - podpisana ustawowa kara za klapsa
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2010, 18:04:22 pm »
Co do całej tej kretyńskiej ustawy to nawet nie mam ochoty się ustosunkować. Nic mnie już w tym kraju nie zaskoczy.

Tutaj pan ładnie tłumaczy dlaczego biali ludzie powinni bić swoje dzieci:
http://www.youtube.com/watch?v=hVei63tk7EE&feature=player_embedded#

Z przymrużeniem oka ale w pewnych fragmentach jest tam pokazana przykra prawda.