Autor Wątek: Prezydent Bronisław Komorowski  (Przeczytany 30292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Prezydent Bronisław Komorowski
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 19, 2011, 17:04:15 pm »
Otoczenie ludzi z byłej Unii Wolności + Nałęcz z PZPR'owskim rodowodem. Nikt nie jest doskonały ;)

Dokładnie. Samo otoczenie świadczy o tym, że Komorowski nie jest na swoim miejscu. Dla fanów UPR: Korwin w drugiej turze poparł Kaczyńskiego http://www.youtube.com/watch?v=A2HpsHgC8dE#ws

Jak mam wybierać to wolę taką wyolbrzymianą przez nieprzychylne media ciapowatość Prezydenta Komorowskiego niż przypadki rozwodnika Nicolasa Sarkozy, czy rozwiązłość Berlusconiego, którą to Amerykanie wykorzystali (przecieki z WikiLeaks) do zainstalowania nowych baz wojskowych we Włoszech i wysłania kolejnego mięsa armatniego - włoskiego na wojnę w Afganistanie.
Ja natomiast wolę mieć kompetentnego prezydenta. Sarkozy bez wątpienia twardo realizuje francuski interes narodowy; jest rozwodnikiem i z pewnością jego wpadki nie są godne pochwały. Jednak on potrafi realizować interes francuski, a nie jak Donald i Bronek: Niemcy nam plują w twarz uchwalając "Dzień Wypędzonych", oni udają że deszcz pada (to samo z Rosją i śledztwem smoleńskim).

a który działała wbrew woli Polaków
czasami dobrze, że politycy działają wbrew woli Polaków ;p. Jest taka partia w Szwecji, która oficjalnie została utworzona by zmieniać postulaty w zależności od sondaży na swojej stronie ;p.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2011, 17:06:21 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2011, 16:20:36 pm »
Trzymajcie poziom - zwłaszcza załoganci, którzy byli za ograniczeniem tematów politycznych ;) , zarzucać Bronisławowi Komorowskiemu można błędy i je wytykajcie. Po za tym Prezydentowi należy się szacunek, bo pełni tą rolę głowy naszego państwa Rzeczpospolitej Polskiej z woli Narodu Polskiego.

Propsuję, można go lubić lub nie, ale skoro mamy demokrację i wygrał to trzeba to uszanować. Dziwią mnie słowa: "Komorowski został wybrany przez nieporozumienie". ???  Ale taka widać demokracja, dobra dla każdego,jeśli to akurat on wygra. =)

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 25, 2011, 15:40:26 pm »

Propsuję, można go lubić lub nie, ale skoro mamy demokrację i wygrał to trzeba to uszanować.
Komorowski jest najzwyczajniejszym zdrajcą narodowym i jako takiemu nie należy mu się szacunek, może o takie "nieporozumienie" chodziło.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 28, 2011, 23:10:06 pm »
Komorowski jest najzwyczajniejszym zdrajcą narodowym i jako takiemu nie należy mu się szacunek, może o takie "nieporozumienie" chodziło.

Ale w jakim sensie "zdrajcą" ? =)  W mniemaniu coniektórych? Zdrajcami jest cała klasa polityczna, która od 20 lat rozkrada Polskę.

Co do Kaczyńskiego to żałuję i nie żałuję że nie został prezydentem, żałuję bo zająłby się prezydenturą a nie tym co teraz,a nie żałuję bo nie dałem się okłamać - "koniec wojny polsko - polskiej", też coś, phi...

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 08, 2011, 18:54:54 pm »
Trzeba przyznać, że jako jedyny Prezydent Polski upomniał się wprost o dyskryminowanych Polaków na Litwie.
To jest cała polityka zagraniczna Platformy Obywatelskiej.
Niemcy niech sobie z Rosjanami budują gazociąg NordStream, Rosjanie niech tną wrak tupolewa do woli i organizują więcej konferencji z Anodiną, niech podwyższą nam jeszcze bardziej cenę gazu, Niemcy niech ustanawiają święto państwowe wypędzonych (Bartoszewski pomoże jeszcze kilkoma wypowiedziami w niemieckich gazetach), Steinbach niech zostanie najlepiej prezesem rady centrum wypędzonych. TWARDZI I STANOWCZY BĘDZIEMY, ALE WOBEC MAŁEJ LITWY!

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 08, 2011, 20:59:29 pm »
To jest cała polityka zagraniczna Platformy Obywatelskiej.
Niemcy niech sobie z Rosjanami budują gazociąg NordStream, Rosjanie niech tną wrak tupolewa do woli i organizują więcej konferencji z Anodiną, niech podwyższą nam jeszcze bardziej cenę gazu, Niemcy niech ustanawiają święto państwowe wypędzonych (Bartoszewski pomoże jeszcze kilkoma wypowiedziami w niemieckich gazetach), Steinbach niech zostanie najlepiej prezesem rady centrum wypędzonych.

Lepiej byłoby, żebyśmy byli ulegli na antypolonizm na Litwie? :) Co za partyjne spojrzenie wbrew interesom polskiej mniejszości na Litwie.

Z pozostałymi zarzutami się zgadzam, iż są to zaniedbania PO. Nawet nie słychać było na arenie międzynarodowej i w UE żadnej poważnej próby wzmianki w powyższych sprawach.
Szykuje się prezydencja Polski i zapowiedzi priorytetów też nie wspominają o polskim interesie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 22:58:17 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 08, 2011, 22:49:43 pm »
Lepiej byłoby, żebyśmy byli ulegli na antypolonizm na Litwie? :) Co za partyjne spojrzenie wbrew interesom polskiej mniejszości na Litwie.
Nie to miałem na myśli ;). Chodzi mi o fakt, że wobec Litwy, która jest małym i niewiele znaczącym graczem w regionie rząd Tuska potrafi być stanowczy, zaś nie stać go na to w przypadku Niemiec i Rosji.

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 17, 2011, 22:44:09 pm »
Komorowski łączy się "w bulu", i "nadzieji"! GW poprawia błędy!
"Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii
w bólu i w nadzieina pokonanie skutków katastrofy" - takie słowa według Gazety Wyborczej wpisał do księgi kondolencyjnej w Ambasadzie Japonii Prezydent RP B. Komorowski.  Faktycznie zdanie wpisane przez Komorowskiego brzmi inaczej. Komorowski w imieniu Polaków łączy się z Japończykami "w bulu" i"nadzieji".

Ortografy na poziomie podstawówki. Czemu jednak GW ukrywa kolejną żenującą wpadkę swojego pupila? W materiale tvn24 emitowanym co godzinę pokazany jest fragment wpisu, gdzie wyraźnie widać błędy ortograficzne. Zwróciłem na nie uwagę pierwszy raz widząc krótką migawkę, w kolejnym powtórzonym materiale tylko upewniłem się co do prezydenckich błędów. Co więcej, "byki" spostrzegli także inni internauci.

Czemu więc inteligenci z GW ukrywają "swojskość" prezydenta Komorowskiego? Przecież mylić się jest rzeczą ludzką, a BK ma kolejną okazje na zdobycie serc niedouczonych gimnazjalistów. Bo umysły Młodych Wykształconych z Wielkich Miast podobno już ma.
za: http://jacwing.salon24.pl/288184,komorowski-laczy-sie-w-bulu-i-nadzieji-gw-poprawia-bledy
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 22:46:00 pm wysłana przez TenebrosuS »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 17, 2011, 22:57:32 pm »
Kurka - wszedłem na forum, żeby to napisać i już mnie Tene wyprzedziłeś ;)
http://www.niepoprawni.pl/blog/425/analfabeta-w-belwederze

Tutaj jest zdjęcie tych kwiatków Pana Prezydenta ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 17, 2011, 23:16:31 pm »
Kurka - wszedłem na forum, żeby to napisać i już mnie Tene wyprzedziłeś ;)
http://www.niepoprawni.pl/blog/425/analfabeta-w-belwederze

Tutaj jest zdjęcie tych kwiatków Pana Prezydenta ;)

Zwykłe czepianie się jakiegoś pisowskiego portalu. W porównaniu z Wałęsą czy Kwaśniewskim to Komorowski trzyma poziom, nie wstyd mi że na niego głosowałem.
A inni niech się nauczą hymnu narodowego. :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 23:23:31 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 17, 2011, 23:23:11 pm »
Poziom? Aha - po dogłębniejszej analizę znalazłem też "Japoni" - przez jedno "i" ;) mamy już 3 orty.

Co do wpadek, to spać mi się chcę, więc pewnie o połowie zapomnę:
- parasol Sarkozyego
- siadanie przed kobietą i gośćmi
- 3 orty w oficjalnej księdze kondolencyjnej
- dobroŚĆ :D
- rubaszny humor gajowego podczas wizyty w USA
- ostatnio na Litwie, podczas przemówienia jednego z tamtejszych polityków, nasz Prezydent nie przejmując się zasadami etykiety zaczął wcinać przekąski, a co! głodny był!

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 18, 2011, 08:51:21 am »
Kwaśniewski to był jednak z klasą człowiek. Może i komuch, ale reprezentatywny, wykształcony i kulturalny.

Nasz problem, to upartyjnienie stanowiska prezydenta. Nawet jak się pojawi jakiś wykształcony kandydat, to nasi drodzy rodacy nie zagłosują na niego, jeśli nie będzie z bandy czworga. :/
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 18, 2011, 09:02:16 am »
I w ramach swojej kulturalności, wykształcenia, i klasy chwiał się pijany w Charkowie na grobach polskich oficerów?

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 18, 2011, 13:53:48 pm »
Kwaśniewski to był jednak z klasą człowiek. Może i komuch, ale reprezentatywny, wykształcony i kulturalny.

Z dwojga, to wolę Prezydenta Komorowskiego od Kwaśniewskiego, mimo wszystko w dopieszczaniu prominentów sowieckich, to ten drugi poszedł dużo dalej, choć i obecny ma już na swym koncie wpadki.

Obecnie czekam na ujawnienie listy ułaskawionych przez Prezydenta Komorowskiego, skoro wyjmuje się przypadki nielicznych ułaskawień poprzednika przez ministra Nałęcza, to prawem obywateli jest poznanie już obecnie licznej listy nazwisk i choćby jednozdaniowego uzasadnienia. 
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 18, 2011, 18:00:46 pm »
- parasol Sarkozyego
- siadanie przed kobietą i gośćmi
- 3 orty w oficjalnej księdze kondolencyjnej
- dobroŚĆ :D
- rubaszny humor gajowego podczas wizyty w USA

- tamten się nie rozpuścił
- to jest właśnie "równouprawnienie" :laugh:
- jaki rubaszny humor bo nie pamiętam?

I w ramach swojej kulturalności, wykształcenia, i klasy chwiał się pijany w Charkowie na grobach polskich oficerów?

Nieprawda, miał problem z golenią. :laugh:
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 18:01:44 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 18, 2011, 20:28:57 pm »
- tamten się nie rozpuścił
- to jest właśnie "równouprawnienie" :laugh:
- jaki rubaszny humor bo nie pamiętam?

Nie będę powtarzał, że ISTNIEJĄ W DYPLOMACJI NA SZCZEBLU MIĘDZYNARODOWYM PEWNE ZASADY. Mógł nawet Sarkozy lubić biegać po deszczu, ale zasmarkanym obowiązkiem jest w takich sytuacjach postawić nad głową gościa parasol.
Drugie - to samo - etykieta..
Jaki rubaszny humor? A nie pamiętasz insynuacji Prezydenta, że żona Obamy być może się... skacze na bok?..

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 19, 2011, 00:26:49 am »
@Tene, Tech - suma wpadek i gaf popełnionych przez Kwacha jest i tak mniejsza niż suma takowych popełnionych przez Kaczora i Gajowego. Po prostu z pośród wyjątkowo wadliwych prezydentów, moim zdaniem Kwaśniewski był najmniej szkodliwy (co jest też związane z ówczesnym rządem).

@Polak_ZXZ - nie potrafię zrozumieć, czy Ty sobie tak trollujesz i kpisz, czy tak na poważnie. Naprawdę, to mnie nurtuje od wielu, wielu postów.
Ty możesz postępować jak Ci się podoba. Przepychać przed ludźmi w autobusie, ładować na miejsce dla niepełnosprawnych, kląć głośno w kościele, czy zabierać dzieciom cukierki. Najwyżej Cię ktoś upomni. Prezydent nie ma takiego szczęścia i musi postępować zgodnie z protokołem i zbiorem zasad dyplomatycznego savoir vivre'u. Jak tego nie robi, to ośmiesza siebie i przy okazji kraj z którego pochodzi. To jest właśnie takie proste.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 19, 2011, 19:46:14 pm »
@Tene, Tech - suma wpadek i gaf popełnionych przez Kwacha jest i tak mniejsza niż suma takowych popełnionych przez Kaczora i Gajowego. Po prostu z pośród wyjątkowo wadliwych prezydentów, moim zdaniem Kwaśniewski był najmniej szkodliwy (co jest też związane z ówczesnym rządem).

Mam inne zdanie na ten temat, ale to nie wątek o byłym Prezydencie Kwaśniewskim.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 23, 2011, 21:00:11 pm »
@Polak_ZXZ - nie potrafię zrozumieć, czy Ty sobie tak trollujesz i kpisz, czy tak na poważnie. Naprawdę, to mnie nurtuje od wielu, wielu postów.
Ty możesz postępować jak Ci się podoba. Przepychać przed ludźmi w autobusie, ładować na miejsce dla niepełnosprawnych, kląć głośno w kościele, czy zabierać dzieciom cukierki. Najwyżej Cię ktoś upomni. Prezydent nie ma takiego szczęścia i musi postępować zgodnie z protokołem i zbiorem zasad dyplomatycznego savoir vivre'u. Jak tego nie robi, to ośmiesza siebie i przy okazji kraj z którego pochodzi. To jest właśnie takie proste.

Czasami trochę ironizuję,ale przecież nikogo nie obrażam?  ???
Uważam że za bardzo czepiacie się Komorowskiego, dla mnie jest on w porządku, pomimo bulu. :P

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 26, 2011, 13:45:21 pm »
Na początku tego tematu było o rodzinie... pana prezydenta...  no to ja parę słow o rodzinie żony B.K.

Fascynująca" historia rodziny Anny Komorowskiej.

Niezwykłością tej historii oraz faktem, że o pierwszej damie niewiele wiadomo, "Gazeta Polska" tłumaczy opublikowanie kwitów z IPN na rodziców Anny Komorowskiej. Kwitów, które w rodziców prezydentowej już nie uderzą, ale za to mogą uderzyć w nią samą.

Żona Komorowskiego nigdy nie ukrywała, że jej rodzina za PRL-u była "po tamtej stronie barykady". Ale też nie opowiadała mediom szczegółów. Na szczęście mamy niezawodny IPN i jeszcze bardziej niezawodną "Gazetę Polską", z której można dowiedzieć się, że matka prezydentowej była warszawską Żydówką o nazwisku Hanna Rojer. Przeżyła wojnę dzięki zmienionym papierom (na nazwisko Józefa Deptuła).

Jej ojciec nazywał się Jan Dziadzia i pochodził z Krakowa. Jako młody chłopak pod koniec II wojny znalazł się w armii ludowej gen. Świerczewskiego. Został członkiem Polskiej Partii Robotniczej, a po kilku latach również pracownikiem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

Matka Komorowskiej zaczęła w ministerstwie wcześniej, tuż po wojnie. Była tam sekretarką. Aby wziąć ślub w 1953 roku , musieli prosić przełożonych o zgodę. W 1954 roku zmienili nazwisko na Dembowscy. Tata przyszłej prezydentowej w tym czasie doniósł przełożonym na własnego ojca, po czym zerwał z nim kontakt.

Kolejne lata to "lata tłuste", podczas których Dembowscy robili karierę w MBP, a następnie MSW. "Gazeta Polska" podkreśla, że tatuś małej Ani Dembowskiej był w związanym z SB biurze "techniki operacyjnej".

Z MSW oboje wylecieli w 1968 roku, podczas czystek antysemickich. W latach 70-tych Ania Dembowska poznała Bronisława Komorowskiego, który miał zupełnie inne zapatrywania na polską rzeczywistość. "Gazeta Polska" podkreśla, że młodzi marzyli o ślubie w Jerozolimie, ale nie starczyło pieniędzy.

Taką to "fascynującą historię prezydentowej" mogą poznać czytelnicy ulubionej gazety wszystkich prawdziwych Polaków. Dla których, jak widać, dzień bez wytknięcia komuś, że był Żydem i esbekiem to dzień stracony.

Tego, że poglądy i wybory życiowe Anny Komorowskiej nie mają nic wspólnego z życiem jej rodziców, "Gazeta Polska" oczywiście nie napisała. Bo i po co. Jeszcze by zniweczyli godziny harówki w IPN. W dzisiejszych czasach trzeba sobie bowiem zapracować na miano niezależnego.

http://www.pardon.pl/artykul/13117/gp_a_rodzice_pierwszej_damy_to_zydzi_i_komuchy
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2011, 15:23:02 pm »
Tego, że poglądy i wybory życiowe Anny Komorowskiej nie mają nic wspólnego z życiem jej rodziców, "Gazeta Polska" oczywiście nie napisała. Bo i po co. Jeszcze by zniweczyli godziny harówki w IPN. W dzisiejszych czasach trzeba sobie bowiem zapracować na miano niezależnego.
I wszystko na ten temat. Szukanie taniej sensacji. U nas to prawie jak u Kin Dzong Ila, niedługo za rodzinę będzie się do więzienia wsadzać.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2011, 15:34:12 pm »
I wszystko na ten temat. Szukanie taniej sensacji. U nas to prawie jak u Kin Dzong Ila, niedługo za rodzinę będzie się do więzienia wsadzać.
Oj tam, tak źle to chyba nie będzie ;).

Dziwnie się to wszystko składa; taka rodzinka:
Mąż: przeciwnik dekomunizacji i lustracji, obrońca nielegalnie inwigilujących na polityczne zlecenie WSI, popierany przez środowisko "odpieprzcie się od generała", nadający ordery Orła Białego ciekawym osobom, np. prokuratorowi z czasów stalinowskich, albo W. Szymborskiej, która za czasów stalinizmu w swoich wierszach wspierała ówczesny system.
Żona: wychowana w ciekawej rodzince z "tradycjami", jak wyżej ;).

Pomijam fakt, że B. Komorowski lubi często chwalić się pochodzeniem swojej starej, polskiej, arystokratycznej rodziny i tytułem hrabiowskim. Niestety, o rodzinie żony do niedawna wiedzieliśmy niewiele.

Nikt nic nie sugeruje, tylko przytacza się fakty ;).

Zupełnie inna sprawa:
Jakie jest wasze zdanie na temat polityki 'orderowej' B. Komorowskiego?
Moim zdaniem ostatnio Komorowski nadaje najwyższe odznaczenie państwowe komu popadnie; dostał nawet A. Michnik. Wyżej wspomniałem o stalinowskim prokuratorze. Przeciętny powstaniec albo żołnierz Wojska Polskiego z okresu II Wojny Światowej ma większe zasługi od A. Michnika, jednak albo nie otrzymuje orderu wcale, albo też zadowala się takim o wiele niższej rangi.

Order Orła Białego powinien być stosunkowo rzadko nadawany, wyłącznie za bardzo wybitne osiągnięcia; jeśli B. Komorowski nie zmieni swojego podejścia do tego odznaczenia, to niedługo każdy będzie je miał. Jak napisałem wyżej, otrzymuje je wiele niegodnych osób. Order O.B. wyraźnie spowszedniał i traci swoją wartość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 16:05:03 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 29, 2011, 15:27:42 pm »
Tak, ale widocznie nie on o tym tak naprawdę decyduje, a różne tajne mafie i organizacje. W normalnym kraju taki order byłby przyznawany za wybitne zasługi. Co do pochodzenia Komorowskiego to przynajmniej nikt się nie przyczepi, i dobrze.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 29, 2011, 16:22:55 pm »
Tak, ale widocznie nie on o tym tak naprawdę decyduje, a różne tajne mafie i organizacje.
Do jego biografii po 89 roku w sam raz pasuje rozdawanie najwyższego orderu niegodnym osobom. Tak "ładnie" uzupełnia.

Co do pochodzenia Komorowskiego to przynajmniej nikt się nie przyczepi, i dobrze.
Można się przyczepić do znacznie ciekawszych spraw ;). Napisałem w poprzednim poście.
Poza tym, Antoni Macierewicz mówił mojemu ojcu, skąd rodzina Komorowskiego ma tytuł hrabiowski i jeśli ma on rację, to nie jest to powód do dumy ;p. Oczywiście tego nikt mu nie wytyka, bo to było jednak troszkie dawno temu ;).
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 16:25:24 pm wysłana przez czizjuszplay »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 30, 2011, 19:12:01 pm »
Do jego biografii po 89 roku w sam raz pasuje rozdawanie najwyższego orderu niegodnym osobom. Tak "ładnie" uzupełnia.
Można się przyczepić do znacznie ciekawszych spraw ;). Napisałem w poprzednim poście.
Poza tym, Antoni Macierewicz mówił mojemu ojcu, skąd rodzina Komorowskiego ma tytuł hrabiowski i jeśli ma on rację, to nie jest to powód do dumy ;p. Oczywiście tego nikt mu nie wytyka, bo to było jednak troszkie dawno temu ;).
Ja słyszałem taką wersję:
Jakiś tam przodek zatrudnił się jako parobek w dworze hrabiostwa Komorowskich. Gdy wszyscy pomarli, to sobie przywłaszczył tytuł i włości - ot hrabiostwo - tak w telegraficznym skrócie ;) O tym mówiłeś @cziz?

Amor Patriae Nostra Lex!