Autor Wątek: Prezydent Bronisław Komorowski  (Przeczytany 30293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Prezydent Bronisław Komorowski
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 30, 2011, 20:15:20 pm »
Ja słyszałem taką wersję:
Jakiś tam przodek zatrudnił się jako parobek w dworze hrabiostwa Komorowskich. Gdy wszyscy pomarli, to sobie przywłaszczył tytuł i włości - ot hrabiostwo - tak w telegraficznym skrócie ;) O tym mówiłeś @cziz?
O tym też słyszałem ;).

Ale A. Macierewicz coś miał wspominać o pewnych 'zasługach' jakie przodkowie prezydenta mieli wobec państwa pruskiego, w zamian za co król Prus wpisał ich do rodu hrabiowskiego Komorowskich ;p.

Niezależnie od tego jak było, nie chcę by ktoś sobie pomyślał, że to dla mnie w tej chwili bardzo istotne w ocenie prezydenta. Oczywiście tak nie jest. Mam wobec niego znacznie poważniejsze zarzuty, dotyczące bezpośrednio jego osoby (nie zaś przodków). Przedstawiłem je wyżej. Związki z WSI to tylko fragment tego, o czym piszę.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 09, 2011, 22:29:44 pm »
Oj czepiacie się Komorowskiego... a może by tak prześledzić rodzinę Kaczyńskiego? też znajdzie się coś ciekawego. Sorry rodziny się nie wybiera, dlaczego więc jedzie się po czyjejś rodzinie tylko dlatego że się kogoś nie lubi?

O tym też słyszałem ;).

Ale A. Macierewicz coś miał wspominać o pewnych 'zasługach' jakie przodkowie prezydenta mieli wobec państwa pruskiego, w zamian za co król Prus wpisał ich do rodu hrabiowskiego Komorowskich ;p.

Znasz Macierewicza??  ???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 22:30:31 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 09, 2011, 22:49:11 pm »
@Polak: nie zrozumiałeś istoty problemu. Oczywiście, że rodziny się nie wybiera, ale zazwyczaj jeśli wzrasta się w danym środowisku, to późniejsze decyzje i poglądy są powodowane ukształtowaniem się pewnego światopoglądu. Czym skorupka za młodu...

Jeśli ktoś wychowuje się w rodzinie silnie związanej ze środowiskami lewicowymi np, to mała jest szansa, że zostanie sztandarową postacią prawicy...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:09:41 pm »
Mnie naszła taka refleksja, że Polak ma schizofrenię. W jednym temacie pluje na "socjalistę" Piłsudskiego, a w drugim broni socjalisty Komorowskiego, który jak żaden prezydent do tej pory ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej... Nigdy nie pojmę chyba jakimi kryteriami kierują się tacy ludzie.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 10, 2011, 21:18:24 pm »
Oj czepiacie się Komorowskiego... a może by tak prześledzić rodzinę Kaczyńskiego? też znajdzie się coś ciekawego. Sorry rodziny się nie wybiera, dlaczego więc jedzie się po czyjejś rodzinie tylko dlatego że się kogoś nie lubi?

Znasz Macierewicza??  ???
Nie ja, tylko mój rodzic.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 10, 2011, 22:27:05 pm »
Mnie naszła taka refleksja, że Polak ma schizofrenię. W jednym temacie pluje na "socjalistę" Piłsudskiego, a w drugim broni socjalisty Komorowskiego, który jak żaden prezydent do tej pory ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej... Nigdy nie pojmę chyba jakimi kryteriami kierują się tacy ludzie.

Komorowski pochodzi z hrabiowskiego rodu, a kiedy ośmieszył? Że  usiadł pierwszy przed gośćmi? Każdemu się może zapomnieć...

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 11, 2011, 07:24:36 am »
Zasugerowanie, że Obamę zdradza żona, opychanie się podczas wizyty na Litwie wśród Polaków, podczas gdy jeszcze były przemówienia, wymienione przez Ciebie i inne które trudno spamiętać. Kojarzy ktoś jego oficjalne spotkanie, w którym nie było by żadnych faux pass?

Hrabiostwo to on ma, ale za serwilizm przodków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 07:26:28 am wysłana przez TenebrosuS »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 11, 2011, 15:38:43 pm »
Popieranie Komorowskiego świadczy o bezmyślności, bezrefleksyjności i byciu po prostu zmanipulowanym.

Nikogo personalnie nie atakuję; pisze generalnie, jak to bywa.

Zdradzę Wam, że ostatnio mocno przerażają mnie niektórzy, co uważają, iż Kaczyńskiego nie obchodzi śmierć jego brata, a wyjaśnić sprawę chcą TUSK I ROSJANIE.
To po prostu trzeba mieć wodę z mózgu i być zmanipulowanym do nie wiem której potęgi.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:04:26 pm »
Popieranie Komorowskiego świadczy o bezmyślności, bezrefleksyjności i byciu po prostu zmanipulowanym.

Nikogo personalnie nie atakuję; pisze generalnie, jak to bywa.

Zdradzę Wam, że ostatnio mocno przerażają mnie niektórzy, co uważają, iż Kaczyńskiego nie obchodzi śmierć jego brata, a wyjaśnić sprawę chcą TUSK I ROSJANIE.
To po prostu trzeba mieć wodę z mózgu i być zmanipulowanym do nie wiem której potęgi.

Oczywiście że nie chcą i nic nie robią. Nie jestem zmanipulowany. :P Za pięć lat przyjdzie czas na ocenę obecnego prezydenta.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:10:56 pm »
Teraz tak usłyszałem, w kwestii gaf popełnianych przez litościwie nam panujących. Otóż w potężnym jułesej, sekretarz stanu - Hilary Clinton, pocałowała w policzek cesarza Japonii. :D

Wiem, to nie na temat, ale popiera moją tezę, że błędy popełniane przez naszego Gajowego wcale nie są nadzwyczajne, ani najgorsze.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 18, 2011, 20:26:12 pm »
Akurat wpadki obecnej(i nie tylko) dyplomacji USA względem monarchów to już taka tradycja powoli. Ostatnim razem chyba też wspomniana już Hillary dotykała angielskiej królowej.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 18, 2011, 22:38:40 pm »
ostentacyjnie promują egalitaryzm ;p.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 18, 2011, 22:56:20 pm »
Wiem, to nie na temat, ale popiera moją tezę, że błędy popełniane przez naszego Gajowego wcale nie są nadzwyczajne, ani najgorsze.

Ale jak mi doradca prezydenta Roman Kuźniar próbuje wmówić, za milczącym przyzwoleniem Prezydenta Komorowskiego, że zbrodnia ludobójstwa w Katyniu nie była ludobójstwem, to widzę że są rzeczy gorsze niż wpadki w obecnym pałacu namiestnikowskim. Jest broniona rosyjska teza, mimo że w Katyniu ginęli też cywile tylko dlatego, że byli Polkami.

http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5ighQgs8Xee_d_AJPJ0ZMSTt0Bd7w?docId=8809513
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2011, 22:58:39 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 29, 2011, 21:18:38 pm »
Może nie sam Prezydent, ale jego jaśnie oświecony doradca, prof. historii Tomasz Nałęcz, zapytany o Hołd Ruski, powiedział "Rzeczpospolitej":  - Co mamy przypominać? Fatalną politykę wobec Rosji ?  ???

http://niezalezna.pl/18268-nalecz-wstydzi-sie-rocznicy-triumfu-nad-rosja
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2011, 21:28:17 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 29, 2011, 23:14:13 pm »
Komorowski pochodzi z hrabiowskiego rodu, a kiedy ośmieszył? Że  usiadł pierwszy przed gośćmi? Każdemu się może zapomnieć...
Tytuł hrabiego kosztował 100.000 tys talarów i dostawał ten co miał kasę i* nie ma nic wspólnego ze tytułem polskiej szlachty )taki to hrabia .
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 30, 2011, 00:41:34 am »

Doradca prezydenta, aparatczyk PZPR, T. Nałęcz i jego postawa...

"Choć obchodzimy 400. rocznicą wielkiego triumfu naszej Ojczyzny - hołdu, jaki złożył car Rosji polskiemu królowi - władze centralne nie zorganizowały żadnych obchodów. A Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, twierdzi, że rocznica ta wiąże się z... "fatalną polityką wobec Rosji"."

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 31, 2011, 18:03:28 pm »
Tytuł hrabiego kosztował 100.000 tys talarów i dostawał ten co miał kasę i* nie ma nic wspólnego ze tytułem polskiej szlachty )taki to hrabia .

Co? Nie rozumiem.

A ilu to aparatczyków PZPR jest np w PIS?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 18:09:04 pm wysłana przez ZX_W1 »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 22, 2012, 16:07:02 pm »
@ZX to, że tytuły mają dziś nikczemne znaczenie, bo można je było dostać za kasę, a nie za osiągnięcia czy tradycję rodzinną.

Poza tym, co ma do rzeczy ilu aparatczyków jest w Somalii? Ogarnij się, trollujesz.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 22, 2012, 22:07:59 pm »

Poza tym, co ma do rzeczy ilu aparatczyków jest w Somalii? Ogarnij się, trollujesz.

Spójrz na datę postu.  Czy to JA komuś wypominam na każdym że był "aparatczykiem"? Sami się po trochu ogarnijcie, a przede wszystkim ogarnijcie forum.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 23, 2012, 10:27:13 am »
Widziałem datę postu, zacząłem czytać stare wypowiedzi, bo właśnie się ogarnąłem i chcę coś w kwestii forum robić.

Bycie aparatczykiem to jest niewątpliwie wada. Jeżeli znasz kogoś z PiSu kto nim był to napisz to, ale jeżeli tyczy się to w jakikolwiek sposób tematu. W tym przypadku rzuciłeś ni z gruchy ni z pietruchy jakimś tekstem o aparatczykach PZPZ'u w PiS. Jaki to ma związek? :)
George Patton

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 23, 2012, 17:20:11 pm »
Offtopa ludzie robicie. Ogarnijcie się bo trzeba będzie przewietrzyć temat...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 23, 2012, 18:41:42 pm »

Bycie aparatczykiem to jest niewątpliwie wada. Jeżeli znasz kogoś z PiSu kto nim był to napisz to, ale jeżeli tyczy się to w jakikolwiek sposób tematu. W tym przypadku rzuciłeś ni z gruchy ni z pietruchy jakimś tekstem o aparatczykach PZPZ'u w PiS. Jaki to ma związek? :)

A proszę bardzo, tylko niektóre z bogatej listy:
Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa. 
Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas', klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie' (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).
Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 18:43:10 pm wysłana przez ZX_W1 »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 23, 2012, 19:45:53 pm »
Nie umiesz czytać. Powiedziałem, byś podał jak ma to jakieś znaczenie dla tematu. Nie ma. Proszę moderatora o przeczyszczenie wątku jakoś jutro.
George Patton

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 23, 2012, 21:41:31 pm »
jak znajdę jutro chwilę wydzielę wam osobny wątek o "aparatczykach"...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 23, 2012, 22:30:05 pm »

Nie rozumiecie trochę, chodzi mi o tego typu posty. Co z tego że ktoś był w PZPR lub szeroko rozumianym "agentem"? Samo bycie, w żaden sposób nie przyczynia się do działania na szkodę państwa.

Nie umiesz czytać. Powiedziałem, byś podał jak ma to jakieś znaczenie dla tematu. Nie ma.

Raczej nie ma, ale jaki związek ma również wspomniany post, że doradca prezydenta też był w PZPR? Też niewiele wspólnego z tematem, a tylko wypominanie komuś przeszłości.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 22:32:28 pm wysłana przez ZX_W1 »