Autor Wątek: Państwo Cię inwigiluje od 1 stycznia 2010  (Przeczytany 10857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Państwo Cię inwigiluje od 1 stycznia 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:54:42 pm »
Cały czas nie odpowiedziałeś mi na pytanie, jak w tym celu mają pomóc nowe dowody osobiste... ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2010, 17:22:37 pm »
Twisty, ale:

- kto chce za to zapłacić - po co Brukseli za to płacić?

-  mamy dowody nowe - po co nowe?

- inne państwa ich nie chcą, np. W.B.

- czy nie ma ważniejszych rzeczy - drogi i pierofi?

Odpowiedzi na te pytania mogą naprowadzić na wniosek o inwigilacji- zbierania danych o naszych zakupach, życiu i zainteresowaniach.

Projekt nie jest polski, tylko europejski, czyli nie wiadomo czyj.

A baza danych? Kto płaci - nawet wymuszoną kasą - ten wymaga.

Skoro nawet śledztwa w Smoleńsku sami  nie potrafimy poprowadzić, no to bazę polskich danych potrafimy kontrolować?

Chyba nie jesteśmy - my Wierni  - tak naiwni.

slawszczep

• Czytelnik
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2010, 17:48:50 pm »
Twisty, ale:

- kto chce za to zapłacić - po co Brukseli za to płacić?

-  mamy dowody nowe - po co nowe?

- inne państwa ich nie chcą, np. W.B.

- czy nie ma ważniejszych rzeczy - drogi i pierofi?

Odpowiedzi na te pytania mogą naprowadzić na wniosek o inwigilacji- zbierania danych o naszych zakupach, życiu i zainteresowaniach.

Projekt nie jest polski, tylko europejski, czyli nie wiadomo czyj.

A baza danych? Kto płaci - nawet wymuszoną kasą - ten wymaga.

Skoro nawet śledztwa w Smoleńsku sami  nie potrafimy poprowadzić, no to bazę polskich danych potrafimy kontrolować?

Chyba nie jesteśmy - my Wierni  - tak naiwni.

Niestety wielu jest takich naiwnych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 18:25:18 pm wysłana przez smiechu »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2010, 10:05:30 am »
To, że Unia płaci, to o niczym nie świadczy. Te kilkanaście milionów na Grunwald też dała - jakiś spisek wietrzysz? :)
Dowody z czipem mają bardzo wiele ciekawych opcji z tym czipem związanych. Choćby podpis cyfrowy, co sprawi, że nie będę musiał stać w godzinnych kolejkach w urzędach przy "przemiłych" urzędniczkach.
Inne państwa wielu rzeczy nie robią, wiele popełnia błędy, a inne oszczędzają sobie na tym. A czemu WB nie chce mieć dowodów z czipem? Czy przypadkiem nie jest tak, że tam NIE MA dowodów osobistych? Jak w Stanach, używają prawa jazdy. Ja bym ogólnie z dowodu też chętnie zrezygnował, ale by to wymagało całej potężnej strategii i na dziś dzień to raczej niemożliwe...

A przede wszystkim Żaglowiec, cały czas, w swoim długim wywodzie nie napisałeś mi - w jaki sposób w inwigilacji mają pomóc nowe dowody... ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 26, 2010, 10:28:26 am »
Twisterro, pisałem Ci z trzy razy. Baza danych o zakupach, zamożności, trendach. Unia nic nie daje, tylko oddaje trzymajmy się prawdy. Spójrz na schemat, który wkleił Piter. Mowi Ci coś?

Pytam, po co to? Czemu tak chętnie chcą finansować coś takiego?  Wydaje mi się, że post Pitera wszystko wyjaśnia. Nikt nie wyrzuca pieniędzy w błoto.

Pieniądze na Grunwald były z już istniejących projektów, a tutaj pojawiają się nowe megaeuropejskie widzimisie, czyje?

Kończę ten temat, powiedziałem, co wiedziałem.

Onus probandi zostawiam orędownikom chipizacji społeczeństwa polskiego.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:48:06 pm »
Baza danych o zakupach? W jaki sposób? Chcesz płacić za zakupy DOWODEM OSOBISTYM? To chyba jeszcze ciągle nie ta technologia. ;)
W dowodzie raczej nie będzie danych o zarobkach, bo i skąd? Jeżeli chodzi Ci o bazę danych, to do tych informacji rząd ma i tak dostęp - z urzędu skarbowego. Może i nie "natychmiast", ale jeżeli jest taka potrzeba, to państwo dowie się o obywatelu wszystko.

O schemacie p1tereQ'a już pisałem - bank dając żądanie weryfikacji nie podaje "państwu" (bazie danych) dlaczego pyta, ani jaka jest wysokość transakcji. Jedyną informację jaką otrzymuje baza danych, jest kto i o kogo pytał.

Pytam, po co to? Czemu tak chętnie chcą finansować coś takiego? 
Tobie się wydaje, że Unia to jest jakiś żywy, myślący organizm, który ma jakieś tam długofalowe strategie i plany związane z podbojem świata. Tymczasem ja uważam, że to jest bezmyślny moloch, sterowany czasem, w ograniczonym zakresie przez różne lobby.

W jakim celu Unia wpakowała mnóstwo pieniędzy w infrastrukturę Polski? Albo kasy sypnęła rolnikom? Tak "chętnie"?
Zresztą, po czym tą "chęć" i "entuzjazm" poznać?
George Patton

slawszczep

• Czytelnik
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:53:51 pm »
Twisterro te dowody prubowano wprowadzic w kilku krajach Europejskich(Dania,Holandia i chyba Belgia) i tam społeczeństwa się przeciwko nim zbuntowały.Więc mysi byc coś na rzeczy.A o inwigilacji społeczeństwa w związku z nowymi dowodami przekonamy się za parę lat.Ale to odbędzie się już bez mojego udziału.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:03:10 pm »
Dziwne, że najbardziej irytują was te nowe dowody kiedy prawdziwy problem to inwigilacja rozmów telefonicznych i wiadomości elektronicznych (oraz prawdopodobnie sprawdzanie jakie odwiadzaliśmy strony).

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność. "

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:51:51 pm »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..