Autor Wątek: Aborcja  (Przeczytany 45281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pathe

• Gość
Aborcja
« dnia: Czerwiec 07, 2008, 12:33:25 pm »
Otóż temat bardzo delikatny, ale chyba wart przedyskutowania.

Zacznę więc od siebie. Mało kto wie, że dzisiś obowiązujący stan prawny dotyczący dopuszczalnośći aborcji w Polsce, przez prawników uważany jest za najlepsze rozwiązanie na świecie. Nie chodzi mi tu o wykonywanie - że podziemie, że często szpitale odmawiają. To już kwestia egzekwowania prawa.  Przypomnę, że aborcja dziś dostępna jest w następujących przypadkach:
1/ pochodzi z gwałtu
2/ ciężkie upośledzenie płodu
3/ zagrożenie życia matki
Oczywiście czynniki te są dodatkowo obwarowane stopniowanymi przemiotnikami, ale nie chce mi się otwierać ustawy. Jeśli popatrzymy na mapę to takie warunki w Europie ma tylko Hiszpania, a poza nią parę krajów w Afryce, Kolumbia oraz Korea Południowa. Układ ten nazywany jest "kompromisem", gdyż stanowi kompromis między prawicą, a lewicą i uważam, że nie powinno się go zmieniać wogóle!

Istnieje jeszcze jeden przypadek, który może istnieć, a kiedyś w Polsce był dopuszczalny. Usunięcie ciąży z powodów ekonomicznych. Kolejnym stopniem jest już tylko aborcja "na życzenie", dopuszczalna w dużej cześci świata, w tym w USA, Rosji, Chinach, Anglii. Uważam jednak, że w społeczeństwach rozwiniętych, jakim jest społeczeństwo polskie jest to bardzo niebezpieczne. Podam to na przykładzie, który chyba każdego zwolennika pełnego dostępu do aborcji, nie tyle przekona ile zasieje ziarnko niepewności. Otóż w Anglii, aborcja zastępuje...środki antykoncepcyjne. Nagminne jest usuwanie ciąży przez coraz młodsze dziewczyny - rekordzistka ma 17 lat i miała już 3 aborcje. Co ciekawe lewica się sama przestraszyła i dyskutuje czy może warto wprowadzić ograniczenia. 

A tu odnośnie tematu:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=10030460

Fajnie jakby prasa podała jeszcze, że matka nie mogła popełnić przestępstwa, jeśli dziecko naprawdę pochodzi z gwałtu, więc prokuratura będzie badać ten fakt pod kątem "czy dziecko z gwałtu".

p1tereQ

• Gość
Odp: Aborcja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2008, 13:45:43 pm »
Aborcja, to temat niosący wiele kontrowersji.

Z racji tego, że jestem wolnym etykiem i zapatruje się w wiele zagadnień poprzez własną racjonalność i gust dobrego smaku, nie mam ani cienia wątpliwości co do pewnych faktów. Warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, kiedy człowiek staje się człowiekiem. Zdania są oczywiście podzielone. Wiele środowisk naukowych uważa, że od momentu zapłodnienia. Wielu innych natomiast wtedy, kiedy człowiek wykonuje swój pierwszy oddech. Tu z pomocą przychodzą nam rzesze wiernych przedstawicieli wielu religii, które z kolei tłumaczą że człowiek to stworzenie. Z racji tego, że nikt nie ma prawa odbierać życia. Zaczyna się jeden wielki galimatias i ulegamy prostym chwytom manipulacji, tak mediów jak uczonych i myślicieli. Od dawien dawna wierzono, że człowiek staje się człowiekiem dopiero wtedy, gdy po raz pierwszy wciąga powietrze do własnych nozdrzy. To moment, w którym "dusza" zostaje przez nas wciągnięta. Jestem głęboko przekonany, że to jest właśnie moment stawania się człowiekiem. We wcześniejszych stadiów rozwijania się zarodka nie stwierdzono aktywności neuronów jako takich. Stąd wniosek, że człowiekiem stajemy się w momencie pierwszego płaczu, mając na uwadze aktywność mózgu.

Mając teraz na uwadze tą drogę myślenia, aborcja jako tako nie dotyczy "człowieka", ale jego pierwotnej formy. Wszak jest to wyłącznie ciało które w krótkim czasie ewoluuje na wzór jego życiodawców. Temat zatem powinniśmy rozpatrywać dwutorowo. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie jakie starałem się wyjaśnić powyżej. Aborcja dotyczy uśmiercenia formy człekopodobnej, w różnym stadiów rozwoju. Idąc tym torem możemy powiedzieć sobie, że aborcja to wcale nie takie "megabalistyczne" zagadnienie i nie musimy wywoływać takiej fali oburzeń.

Niestety wiele osób uległo indoktrynacji i popiera swoje racje prostymi zdaniami zaczerpniętymi słowami innych. Mam na myśli katolickich obrońców życia. Obłudnie, gdzie zakazuje się używania środków antykoncepcyjnych a stosunek ma być tylko naturalnym procesem przedłożenia gatunku. Nie mam zamiaru dochodzić racji na temat pokus, spełniania się i czynienie przyjemności. Myślę, że to temat na inne rozważanie. W każdym bądź razie aborcja ma swoje uzasadnienie tylko w jednym przypadku.

Myślę, że aborcja to zagadnienie które dotyczy wyłącznie dawców życia. Mam na myśli matkę i ojca, tudzież samca i samicę. Chociaż osobiście nacisk kładłbym wyłącznie na samicę. To w końcu dotyczy jej organizmu. Aborcja ma swoje uzasadnienie wtedy, kiedy życie samicy jest bezpośrednio przez płód zagrożone. Wtedy usprawiedliwione wydaje się podjęcie decyzji o uśmierceniu płodu. W innym wypadku jest to lawirowanie na cienkiej linii stawania się bóstwem. Problem w końcu dotyczy ludzkości jako gatunku. Nie mam ani cienia wątpliwości, że inne formy nie są po prostu właściwe.

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2008, 15:01:00 pm »
Układ ten nazywany jest "kompromisem", gdyż stanowi kompromis między prawicą, a lewicą i uważam, że nie powinno się go zmieniać wogóle!
Dokładnie, jestem tego samego zdania.
Bez względu na to czy płód jest człowiekiem od razu, po tygodniu czy po jakim czasie.
Moim zdaniem najważniejsze jest życie matki, która to już jest człowiekiem w pełni tego słowa znaczeniu.

Prawica chciałaby aby nawet kobiety zgwałcone , czy o płodach zniekształconych czy gdy ciąża zagraża życiu matki rodziły jednak dziecko. Nic tam że 16 dziewczyna ma przesrane do końca życia, urodzi niepełnosprawne dziecko, czy w ogóle umrze!
Bo życie jest darem.. HA! W takich przypadkach tylko kobieta może decydować o swoim życiu i ciele, nie natomiast jakieś mohery, księża, czy banda obrońców życia. Jak bronią życia skoro skazują na śmierć matkę!..

Lewica to także totalna porażka. Aborcja od zachcianki matki. Jak sobie uważa, a co! Wolność! HA! Pytam się wolność, czy lewacka
anarchia?

Także obecne prawo jest najlepsze z możliwych i niewolno go zmieniać!

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2008, 15:06:51 pm »
Także obecne prawo jest najlepsze z możliwych i niewolno go zmieniać!

Dodam, że warto jedynie je usprawnić - redukcja podziemia oraz wyeliminowanie problemu odmawiania przez szpitale aborcji w dopuszczalnych przypadkach.

QUEEN OF NIL

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2008, 17:52:46 pm »
moze zaczniemy od poczatku
jak to bylo za komunistow i jak to wyglada teraz

za komunistow kobieta miala prawo wyboru albo chce urodzic albo poddac sie aborcji legalnie bez "uszczerbku" na zyciu i bez problemu ze musi zajmowac sie niechcianym dzieckiem a zwlaszcza gdy jest chore na nieuleczalna chorobe lub znieksztalcone

pozniej europa wymyslila prawa czlowieka gdzie kazdy czlowiek decyduje o sobie i dysponuje wlasnym cialem
wiec zastanawiam sie gdzie popelnili blad nie uwzgledniajac prawa o decydowaniu wlasny cialem dla kobiety

obecnie bardzo rozpowszechniona jest aborcja podziemna
gdzie nikt nie zastanawia sie w jakich warunkach wykonuje sie zabiegi
najczesciej to jest jakies stare pomieszczenie bez sterylizacji
narzedzia przedwojenne a i specjalisci od siedmiu bolesci nie majacy pojecia o zabiegu lub nawet  nie posiadajacy dyplomu lekarza z prawem do wykonywania zawodu

a co do szpitali i lekarzy ginekologow
bylo w owych czasach jakies 10 lat temu kilka przypadkow gdzie to malolaty ok 14-16 lat zostaly zgwalcone na dyskotece
po stwierdzeniu ze sa w ciazy lekarze podjeli sie na prosbe sadu aborcji
zostali zlinczowani przez mohery i nawet pozbawieni prawa do wykonywania zawodu
a wiec sie nie dziwie ze lekarze ze szpitali nie chca oficjalnie wykonywac takich zabiegow

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2008, 18:07:19 pm »
Osobiście uważam że jest to jak zabicie kogoś kto nie ma możliwości obrony nie może uciec

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2008, 18:33:03 pm »
Hmm hmm...
No cóż.. nie można zabić kogoś kto.. nie żyje..

Żyje wtedy gdy samodzielnie poza organizmem matki lub w inkubatorze może się przy życiu utrzymać

Co by jednak nie patrzeć od kiedy człowiek staje się człowiekiem, to istnieją racjonalne przesłanki do usprawiedliwienia aborcji jako nazwijmy to kompromisowo "zła koniecznego" by do niej dopuścić o czym pisałem wcześniej.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2008, 18:36:46 pm wysłana przez madu1906 »

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2008, 18:48:57 pm »
Żyje wtedy gdy samodzielnie poza organizmem matki lub w inkubatorze może się przy życiu utrzymać
jeśli trafi do inkubatora to ma problemy z samodzielnym życiem tak samo po za organizmem matki nie jest samodzielne przez kilka lat

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2008, 22:21:51 pm »
No to widzę, że pocisnęliście z trudnym tematem. :)

Zgadzam się z pierwszymi przedmówcami - że trudno zdefiniować kiedy zarodek staje się człowiekiem, oraz, że polskie prawo aborcyjne jest bardzo dobre - acz jak każde dobre, wyważone prawo - uważane przez większość za złe. :) Nie narodził się taki, co by wszystkim dogodził - i to samo można powiedzieć o prawie.

Niestety bolesne jest to, że chociaż prawo jest dobre, to jego przestrzeganie sprawia, że staje się ono niemal prawem martwym. Bo cóż z dobrych przepisów, skoro grupa babć, które od 30 lat własnych dzieci mieć nie mogą, oraz starych księżulków, którzy o tego typu problemach wiedzą mniej niż średnio doświadczona nastolatka, są w stanie swoim 'świętym oburzeniem' storpedować każdą próbę wyegzekwowania swoich praw.

Każdy by chciał mieć prawo po swojej stronie, a tak się nie da, bo należało by z Polski stworzyć 38mln państw, w których obowiązywałby odrębne przepisy. Należy w końcu zrozumieć, że:
a) nie każdy jest 'katolikiem świętszym niźli papież', i nie każdy uznaje taką moralność za doskonałą i rozwiązującą wszystkie problemy jednostek;
b) wyzwolonym pseudo-ateistą, który twierdzi, że zeżarł wszystkie rozumy;
c) jakimś tworem femini-zielono-paficisto-anarchistycznym, który uważa, że ogólnie społeczeństwo jest głupie, zmanipulowane, niewolne, nie dbające o każdego żuczka, et cetera.

Można uważać, że życie jest święte - owszem, przekonywać innych do swoich poglądów - owszem, ale nie jak jakiś cholerny terrorysta, blokować wykonywanie przez lekarzy obowiązków służbowych.
Można też uważać, że człowiekiem się jest od pierwszego oddechu i chcieć zakończyć rozwój zarodka po paru tygodniach - okej, ale należy mieć wzgląd na fakt, że prawo nie zobowiązuje do konsekwencji - jesteś w stanie 'zrobić dziecko' to, na litość bogów, bierz odpowiedzialność za swoją 'dojrzałość'. Istnieje mnóstwo metod zapobiegania niechcianej ciąży, a aborcja bynajmniej do nich nie należy.

Osobiście jestem zdania, że prawo jest dobre, należy tylko skorygować jego egzekwowanie i będzie dobrze. Sam jestem zwolennikiem życia, ale tylko jeśli jego powstanie nie zagraża zdrowiu matki - czy to fizycznemu, czy psychicznemu, albo i zdrowiu dziecka. Nie można zabierać ludziom szansy na wychowanie zdrowego potomka - tak, może i jestem 'mordercą', ale uważam, że dziecko, którego zdrowie jest od początku fatalne nie powinno przychodzić na świat na którym nie czeka go nic dobrego. Można się ze mną zgodzić w tym punkcie, lub nie, ale takie jest moje zdanie.
A co do ludzi, którzy chcą 'na życzenie' - nie szanuję ich, uważam ich za nie dojrzałych gnojków. Jeśli gumka się zsunie/pęknie/wyleje, tabletka nie spełni swoich 99,97% założeń, spirala się popsuje, 48 nie pomoże, lub jajowody/nasieniowody się rozwiążą - to cóż, można zacząć grać w totka, ale widać tak musiało być. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2008, 22:32:48 pm »
Z tym prawem jest jak mówisz. Potrzebny jest system umożliwiający legalną aborcję w tych 3 przypadkach. Z drugiej strony nie zmusi się lekarza do przeprowadzenia nawet legalnego zabiegu usunięcia ciąży i nie ma co się im dziwić. Nawet w USA ginekolog od aborcji to zawód najwyższego ryzyka - przecież tam na nich przeprowadza się zamachy bombowe, strzela się, dźga nożami...

Nie zgodzę się jednak z wypowiedzią, którą ktoś wyżej napisał, że podziemie aborcyjne to brydny pokój i narzędzia z lat 20-tych. To już obraz rodem z kina moralnego niepokoju. Podziemie aborcyjne to w dużej mierze właśnie dobre gabinety ginekologiczne, które oferują takie usługi po cichu. Kompromis obecny musi pozostać jakim jest, gdyż Polska to nie kraj wyznaniowy i mówie to jako katolik. Kościół ma mieć dużo do gadania, ale np. w sprawie tej 14-latki to media nie podają, że prokuratura zajmuje się też przestępstwem uniemożliwiania legalnej aborcji. Jesli prokurator stwierdzi, że gwałt się odbył i dziecko jest jego wynikiem (wystarczą akta sprawy oraz badania lekarskie), to wtedy ksiądz i mochery będą miały problem, gdyż jest to przestępstwo...

QUEEN OF NIL

• Czytelnik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2008, 01:20:58 am »
pathe czy kiedykolwiek widziales taki gabinet i wiesz jaka tam panuje atmosfera
sadze ze nie i nigdy tam nie wyladujesz (chyba ze jestes kobieta :) z potrzeba )
otoz ja wiem i wiem jak to wyglada od kuchni
owszem sa piekne gabinety z dobrymi lekarzami ale kogo na to stac
nie jestes w stanie zaplacic 4 tys lub nawet 2 tys zloty za aborcje bo cie nie bedzie na to stac i nawet za kilka lat
na takie gabinety moga sobie pozwolic tylko ludzie ktorzy maja troche wiecej niz przecietny polak
a przecietnego polaka nawet na 800 zl nie stac zeby dac za aborcje w takich prymitywnych warunkach
wiec iles kobiet decyduje sie na wyjazd za nasza wschodnia granece gdzie aborcja razem z biletem wynosi najwyzej 300 do 400 zl
a czy masz pojecie jak wygladaja takie gabinety za nasza wschodnia granica ??
zdaje mi sie ze nie za bardzo

koniec mojego

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2008, 02:43:10 am »
A mi się zdaje, że wschodnie gabinety ginekologiczne nie wchodzą do naszego podziemia aborcyjnego. Równie dobrze możesz zaliczyć do niego gabinety w Kenii... A co to wogóle znaczy "znam to od zaplecza"? Bycie kobietą, nie oznacza wcale, że znasz temat podziema aborcyjnego, a ja w paru sprawach asystowałem w sądzie z tego zakresu. Znasz od zaplecza jeśli miałaś aborcję w takim miejscu lub ją sama przeprowadzasz?
Piszesz o "przeciętnym Polaku" i że go nie stać, podczas gdy tych samych przeciętnych Polaków w innym temacie porównujesz z hitlerowcami, bo jadą do Irlandii się dorobić...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2008, 04:00:04 am wysłana przez Pathe »

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2008, 07:48:58 am »
Ale co z tym podziemiem, przecież w omawianych przecież przez nas przypadkach aborcja jest legalna. I chyba 4 tyś zł nie kosztuje.
A jeżeli mowa o innych przypadkach, to no cóż, trzeba przestać kwiczeć tylko przygotowywać się do roli matki, ojca.

Cokolwiek by nie mówić, zygota choć człowiekiem jest/nie jest to kiedyś będzie. Zabijanie zdrowej komórki z typowej wpadki nie wchodzi zatem w rachubę.

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2008, 08:26:57 am »
a w którym momencie dziecko zaczyna byc dzieckiem? kiedy wyda pierwszy krzyk?
No wiec uznac za wyznacznik człowieczeństwa? może moment w którym zacznie bic serce? dobrze wiec, niech tak będzie-21dzien-rzadko która kobieta zdaje sobie już wtedy sprawę z tego ze jest potencjalna matka. ze w jej macicy tętni życiem małe bezradne dziecię.
Kto zabija bezbronnych sam nie jest godzien by życ. proponuje zamiast aborcji aplikowac takim |MATKOM| kule z magnum i bilans wyjdzie na zero.

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2008, 09:53:18 am »
No właśnie, widzę dwa rażące błędy w obu teoriach,
Wg prawicy najważniejsze jest życie dziecka, matkę można potraktować
magnum i bilans wyjdzie na zero.

Wg lewicy najważniejsze jest życie matki, dziecko zaś jest jako ten pryszcz na [ocenzurowano].

Prawda zaś leży po środku. Od każdej reguły obowiązują zaś wyjątki, które starannie wykrywa obecna ustawa dt aborcji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2008, 09:55:36 am wysłana przez madu1906 »

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2008, 13:12:43 pm »
może źle sie wypowiedziałem chodzi mi jednak o to żeby aborcja nie była czymś normalnym nie chcę to usuwam co innego gdy jest zagrożone życie matki lub ciąża jest wynikiem gwałtu...

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2008, 14:07:44 pm »
W Polsce mamy termin uważam dobry do legalnej aborcji. U nas można usunąć ciążę pochodzącą z gwałtu do 12 tygodnia (w przypadkach pozostałych bez ograniczenia - tzn zagrożenie życia matki i uszkodzenie płodu). Tymczasem np. w Anglii mamy do 24 tygodnia na życzenie. A co ciekawe od 22 tygodnia liczy się, że dziecko jest w stanie przeżyć... W 2007 roku we Włoszech abortowany płód przeżył i był reanimowany.

Co do teorii krzyku to jest ona przestarzała, bowiem nie zawsze dziecko płacze. Dziś to teoria oddychania w prawie. To od kiedy jest człowiekiem to już zadanie filozofów, a nie prawników. Ja jednocześnie popieram i prawicę (ale bez poświęcania matki) oraz stan prawny obecny, więc chyba mam podwójną moralność :)

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2008, 21:14:55 pm »
uwazam, ze ustawa jest dobra i nalezy tylko ja dograc.

Co do tego kiedy czlowiek zaczyna byc czlowiekiem. Nie zgodze sie z teza, ze dopiero w tedy gdy sie narodzi. Ja zas uwazam, ze juz ta 1 komorka, ktora powstaje po zaplodnieniu jest czlowiekiem i nie udowodnicie mi, ze nie mam racji. Dla mnie czlowiek to co cos wiecej niz zwierze, wierze w to, ze kazdy znas ma dusze, nawet ten zarodek.

Co do wypowiedzi Nil, glownym problemem przy aborcji jest to, ze nie odpowiedzialni ludzie sie grzmoca, jesli ich nie stac na aborcje to niech wczesniej zainwestuja w gumki. Jestesmy ludzmi, a to, ze potrafimy zapanowac nad pierwotnymi instynktami rozni nas od zwierzat.

Poza tym zyjemy w stazejacym sie spoleczenstwie, szykuje sie kryzys, nie mozemy sobie pozwolic na bezmyslne zabijanie ludzi.

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2008, 21:23:12 pm »
Małe sprostowanie - okazało się dziś, że ciąża u tej 14-latki to nie wynik gwałtu a innego czynu zabrionionego, tj. współżycia z nieletnią. Jednym słowem dziewczynka spróbowała seksu z kolegą i zaszła... Nie zmienia to faktu, że taka ciąża też podlega legalnej aborcji.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:31:35 am »
Polecam kontrowersyjną informację... [Do przeczytania tutaj]

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:50:01 am »
W oczy rzuca się avatar autora postu...

A w końcu 14 dziewczyna została zgwałcona czy nie? A czy w ogóle w Polsce nie jest tak że jakakolwiek forma współżycia z osobą poniżej 16 roku życia jest kwalifikowana jako gwałt? Jeżeli tak to ta dziewczyna z założenia że współżyła tym samym została zgwałcona? Jak z tym jest

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2008, 12:15:36 pm »
Jak napisałem - ciąża pochpodziła z czynu niedozwolonego, ale nie z gwałtu ale ze współżycia z kolegą...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:12:54 pm »
Ta czarna banda ze zgrają babć kompletnie wodę z mózgu biednej dziewczynie zrobili... :/ Chciała przeprowadzić aborcję - to była jej pierwsza decyzja. A wszystkie kolejne są skutkiem manipulacji przeprowadzanej przez ten tak zwany "pro-life".
Każdy może zwątpić - wystarczy mocno nakłaniać i krzyczeć, że pójdzie do piekła.
A fakty są takie, że ona już życia nie będzie miała. W szkole, w mieście - wszędzie jest spalona.
Ciekawe czy "szanowne" panie i ksiądz weźmie odpowiedzialność za taką "sławę". Jak znam życie - to wypięli by się na nią i jeszcze źle patrzeli, że rozpatrywała takie 'bezbożne' rozwiązanie...
A dziecko zostaje, wymaga, kosztuje...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2008, 17:21:26 pm »
Mi się wydaje, że media nie podały jednej rzeczy. Aby legalnie przeprowadzić aborcję trzeba mieć zaświadczenie od prokuratora, a media nie podają, czy miała. Wydaje się, że nie. Nie zmienia to faktu, że ksiądz jest zaprzeczeniem dobrego duchownego...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2008, 18:43:24 pm »
@Pathe - kto szuka, ten ma. Tutaj masz artykuł wp, w którym na samym początku wspominają o piśmie od prokuratury określającym jej sytuację - "Prokuratura wydała dokument stwierdzający, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego."
George Patton