Autor Wątek: Aborcja  (Przeczytany 65169 razy)

p1tereQ

• Gość
Odp: Aborcja
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 29, 2010, 19:49:44 pm »
Uważam, że kobieta ma pełne prawo do pozbycia się dziecka ze swojej macicy jeśli tylko zechce. Jednak ze względów demograficznych skłonny jestem  zaakceptować tak jak jest teraz, ale jeśli pójdzie to w parze z finansowanym przez państwo in-vitro.

[admin=Twisterro]Bez takich mocnych słów. Nie będziemy prowokować innych użytkowników. Jesteśmy wszyscy kulturalni.[/admin]

Gdybym to ja musiał cenzurować, to połowa wypowiedzi trafiłaby do śmieci. Rozumiem brak szacunku to życia własnego, ale nie cudzego. Ciekawe, czy także głosiłbyś swoje przeżycia utraty dziecka na rękach? A nie, przecież wtedy to była tragedia. No tak, przecież tragedię mierzy się subiektywizmem. Za takie szastanie słowem chciałbym Ciebie upomnieć.

Masz szczęście, że rodzice nie uznali cię za szkodnika. Pewnie urodziłeś się jeszcze za komuny lub wczesnej postkomuny.

W tym się akurat po części zgadzam, w tej akurat drugiej części.

Proszę panów o zachowanie spokoju albo wyjaśnianie sobie takich niejasności poprzez Prywatne Wiadomości.
Wszczęcie niepotrzebnego dyskursu będzie powodem do podarowanie ostrzeżeń.

@Aleksy - proponuję dobierać ostrożniej słowa.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 29, 2010, 20:03:20 pm »
Masz szczęście, że rodzice nie uznali cię za szkodnika. Pewnie urodziłeś się jeszcze za komuny lub wczesnej postkomuny.               

A kiedy miałem się urodzić? W l.40-tych, czy może w 2003 r. ? Do tego ciekawy podtekst. Przeciwnik aborcji, ale życzy mi śmierci.

Ciekawe, czy także głosiłbyś swoje przeżycia utraty dziecka na rękach?

Różnica między dzieckiem, które umarło, a tym które się wyskrobało jest taka, że tego pierwszego raczej się chciało, a tego drugiego nie.

Za takie szastanie słowem chciałbym Ciebie upomnieć.

Szatanie, zaraz polecą teksty typu antyPolaku, zdrajco Boga i Ojczyzny..

[admin=Twisterro]P1tereQ jest ateistą i raczej inteligentnym człowiekiem, który rozumie Twój problem i starał się zachować obiektywizm. Sugerowałbym nie prowokowanie przeciwko sobie całej administracji...[/admin]
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:07:35 pm wysłana przez Twisterro »

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 29, 2010, 20:08:33 pm »
Czy ja ci życzę śmierci, czy jestem przeciwnikiem aborcji? Skąd to wiesz?

Nazywanie płodu szkodnikiem jest po prostu niewłaściwym sformułowaniem. Każdy z nas był kiedyś płodem.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 29, 2010, 20:10:20 pm »
Czy ja ci życzę śmierci, czy jestem przeciwnikiem aborcji? Skąd to wiesz?

Napisałeś, że mam szczęście, ze mnie nie usunęła matka, a tak przeważnie mówią przeciwnicy. Jeśli się pomyliłem to bardzo przepraszam.

Nazywanie płodu szkodnikiem jest po prostu niewłaściwym sformułowaniem. Każdy z nas był kiedyś płodem.

Pisałem to z perspektywy kobiety, która chce usunąć.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 29, 2010, 20:16:24 pm »
Wybiórczość? Czuje się zaproszony.

Przeciwnik aborcji, ale życzy mi śmierci.

Nie, to umiejętność tworzenia abstrakcyjnych pojęć.

Różnica między dzieckiem, które umarło, a tym które się wyskrobało jest taka, że tego pierwszego raczej się chciało, a tego drugiego nie.

Akurat, a od kiedy mówisz w imieniu innych?
Rozumiem, że jesteś ukrytą w głębi duszy kobietą i rozumiesz problem lepiej niż one same.

Zapomniałeś dodać alejkę królów do listy. Byłbyś wtedy na topie.

Wszystkie pytania powyżej to pytania retoryczne. Nie jestem w humorze, aby prowadzić z Tobą dyskusję. A może po prostu zmienię sposób rozmowy i zacznę sobie szastać słowami. Na przykład miło się rozmawiało z wrzodem na tyłku, ale siedzenie było niewygodne. Podejrzewam, że zbyt wysublimowane słowa użyłem. A no przecież wrzód to tylko wrzód, ale warto by było ten wrzód wyciąć, wtedy i siedzenie byłoby wygodne.

Masz prawo mieć swoje poglądy, ale przesadziłeś ze słowami. Jesteś doskonale świadomy ich wartości, co widać w Twojej nieudolnej propagandzie RAŚiu. Wtedy upomniałem, a teraz ostrzegam. Nie życzę sobie, aby w taki sposób mówiono o życiu poczętym. Dla mnie to jawne wzgardzenie życiem. Czemu nie gardzisz swoim własnym?

Nie życzę sobie odpowiedzi z Twojej strony.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 29, 2010, 20:31:50 pm »
Rozumiem, że jesteś ukrytą w głębi duszy kobietą i rozumiesz problem lepiej niż one same.

Ja nie żyję na bezludnej wyspie, więc znam rożnych ludzi...

Masz prawo mieć swoje poglądy, ale przesadziłeś ze słowami.

JUż wyjaśniałem dlaczego ich użyłem.

Jesteś doskonale świadomy ich wartości, co widać w Twojej nieudolnej propagandzie RAŚiu. Wtedy upomniałem, a teraz ostrzegam.

A co ma do tego RAŚ?

Nie życzę sobie, aby w taki sposób mówiono o życiu poczętym. Dla mnie to jawne wzgardzenie życiem. Czemu nie gardzisz swoim własnym?

No właśnie: TY, DLA Ciebie. Cóż jest coś takiego jak wolność wypowiedzi.

Nie życzę sobie odpowiedzi z Twojej strony.               

Twój problem.

Sprawa jest prosta, jeśli mój problem to także i Twój. Wędruje ostrzeżenie za bezczelność.

No oczywiście. Tobie nie pasuje moje zdanie to ostrzeżenie. Jakbym obrażał przeciwników to by nic nie było.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 21:15:46 pm wysłana przez Aleksy »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 29, 2010, 22:02:00 pm »
No właśnie: TY, DLA Ciebie. Cóż jest coś takiego jak wolność wypowiedzi.

Ale są też jakieś granice - granice naturalne i moralne, których Ty widać nie znasz..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 29, 2010, 22:09:13 pm »
Acha. Pewnie Ty prezentujesz jedyną słuszną moralność. Granice te są cechą indywidualną.  Coś może być dla Ciebie moralne a dla mnie nie i na odwrót.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 29, 2010, 22:14:03 pm »
To nie pozostaje mi nic innego, jak nie kontynuować dalej tej dyskusji - rzuciłeś argument, który mi wystarcza..

/Pozwolę sobie przedstawić opinię nt "poglądów" Aleksa mojej dziewczyny, która jako kobieta ma chyba większe prawo do wypowiadania się niż Ty.

Tekst o szkodniku wyprowadził ją z równowagi i zareagowała podobnie, jak Żaglowiec, co dla mnie jest zrozumiałe. Doszła też do wniosku, że ktoś taki, który nie ma kompletnie szacunku do życia nie powinien sam otrzymać takowego zaszczytu..
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 22:24:08 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 30, 2010, 00:04:22 am »
Tekst o szkodniku wyprowadził ją z równowagi i zareagowała podobnie, jak Żaglowiec, co dla mnie jest zrozumiałe. Doszła też do wniosku, że ktoś taki, który nie ma kompletnie szacunku do życia nie powinien sam otrzymać takowego zaszczytu..

A jak niby myśli kobieta, która chcę sobie usunąć ciąże o tym płodzie, jak nie o szkodniku. Pisałem, że piszę z perspektywy kobiety, która usuwa, bo tak chce.

A co do poszanowania do życia. To tak, nienarodzone życie nie ma dla mnie wartości (czego oczy nie widzą tego sercu nie żal), ale narodzone jest święte.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 00:05:10 am wysłana przez Aleksy »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 30, 2010, 10:57:24 am »
 Jakbym obrażał przeciwników to by nic nie było.

Oczywiście, że by było bo moderatorzy o to dbają. 

Dla Twojej wiadomości Twoje wypowiedzi są obrażające dla mnie, osoby w 100% przeciwnej aborcji. I nie nazywaj płodu szkodnikiem, bo kobieta nie zawsze chce usunąć dziecko (choć są wyjątki). Czasem to mężczyźnie nie pasuje, aby się urodziło. Więc nie patrzy na to tylko z tej perspektywy, bo ona nie jest sprawiedliwa. Zawsze trzeba zobaczyć to z drugiej strony.

Wiem, że za kolejną moją odpowiedź będzie coś w stylu i co mnie to obchodzi. Ale nie będę milczała w związku z czymś, co godzi w moje przekonania i uczucia.

Twoje wypowiedzi obraziły mnie. Inni przeciwnicy potrafią mówić o tych delikatnych sprawach z poszanowaniem dla uczuć innych. Tobie tego zabrakło.

Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 30, 2010, 12:09:48 pm »
Dla Twojej wiadomości Twoje wypowiedzi są obrażające dla mnie, osoby w 100% przeciwnej aborcji. I nie nazywaj płodu szkodnikiem, bo kobieta nie zawsze chce usunąć dziecko (choć są wyjątki). Czasem to mężczyźnie nie pasuje, aby się urodziło. Więc nie patrzy na to tylko z tej perspektywy, bo ona nie jest sprawiedliwa. Zawsze trzeba zobaczyć to z drugiej strony.

Niech to dunder świśnie. PISAŁEM TO Z PERSPEKTYWY KOBIETY, KTÓRA CHCE SIĘ płodu POZBYĆ. W moim otoczeniu są kobiety, więc mam skąd te źródła brać. Są takie, które by nie wyskrobały, ale też takie, które by bez wahania, przy czym są to dobre matki, żony, koleżanki.

[admin=Twisterro]Po co się wyrażać? To słowo nie jest może jakoś szczególnie mocne, ale używanie go jest zbędne. A ponieważ rozmawiamy o płodzie, a nie bezkształtnym glucie, to pozwoliłem sobie poprawić i to. [/admin]
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 12:29:43 pm wysłana przez Twisterro »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 30, 2010, 12:16:11 pm »
@Aleksy - dzieci masz? odezwij jak bedziesz mial i wtedy pogadamy...zobaczymy jak bedziesz wtedy myslal
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 30, 2010, 14:16:12 pm »
Acha. Pewnie Ty prezentujesz jedyną słuszną moralność. Granice te są cechą indywidualną.  Coś może być dla Ciebie moralne a dla mnie nie i na odwrót.
Nie tylko Chrześcijanie uważają KAŻDE zycie za święte . Na przykład buddyści czczą każdy przejaw zycia .

A kiedy miałem się urodzić? W l.40-tych, czy może w 2003 r. ? Do tego ciekawy podtekst. Przeciwnik aborcji, ale życzy mi śmierci.
Widze , że jestes bardzo zdesperowany . Radze Tobie wyjedź na jakis czas do Tybetu , albo we niektóre regiony Chin i Indii i zobaczysz , ludzi dla których każde zycie jest święte i którzy z tego powodu nie atakują ludzi o innych poglądach . Rozumiem . Dla ciebie zycie jest czymś zbędnym . A nazywanie dziecka nienarodzonego szkodnikiem to naprawde niezbyt dobre okreslenie :( .

A jak niby myśli kobieta, która chcę sobie usunąć ciąże o tym płodzie, jak nie o szkodniku. Pisałem, że piszę z perspektywy kobiety, która usuwa, bo tak chce.
To zmień sobie płeć , zajdź w ciążę i dokonaj aborcji ;) .

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 30, 2010, 14:22:18 pm »
Są takie, które by nie wyskrobały, ale też takie, które by bez wahania, przy czym są to dobre matki, żony, koleżanki.

Nie nazwałbym dobrą matką kobiety, która zabija własne dziecko ...

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 30, 2010, 16:19:34 pm »
DID@ nie przesadzaj, może pozbyć się jednego płodu, a później urodzić dziecko/dzieci i je kochać.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 30, 2010, 20:07:22 pm »
@Aleksy - dzieci masz? odezwij jak bedziesz mial i wtedy pogadamy...zobaczymy jak bedziesz wtedy myslal               

Po 1. Ja nie, choć mam w otoczeniu wielu rodziców i mam skąd brać opinię.
Po 2. To, że jestem zwolennikiem aborcji, nie znaczy, że chcę by moja partnerka kiedykolwiek ją zastosowała. Jestem po prostu wolnościowcem i chcę by kobiety, które swoje nienarodzone dziecko uznają za szkodnika, mogły je usunąć.

Nie tylko Chrześcijanie uważają KAŻDE zycie za święte . Na przykład buddyści czczą każdy przejaw zycia .

Ale są też ateiści, agnostycy i inni. Zabranianie im aborcji, z powodu zdania kościołów jest chore. to ich dzieci, ich macice.

Radze Tobie wyjedź na jakis czas do Tybetu , albo we niektóre regiony Chin i Indii i zobaczysz , ludzi dla których każde zycie jest święte i którzy z tego powodu nie atakują ludzi o innych poglądach . Rozumiem . Dla Ciebie zycie jest czymś zbędnym . A nazywanie dziecka nienarodzonego szkodnikiem to naprawde niezbyt dobre okreslenie :( .

Z kuli mnie kobieta może sobie usunąć dziecko jeśli uzna że tak chce. I tyczy się to tylko nienarodzonego dziecka.

To zmień sobie płeć , zajdź w ciążę i dokonaj aborcji ;) .

Tylko po co? To, że jestem zwolennikiem, nie znaczy, że będąc kobietą usunąłbym.
Dla mnie też stosowanie aborcji jako formy antykoncepcji jest dziwne, ale to nie moja sprawa.

Nie nazwałbym dobrą matką kobiety, która zabija własne dziecko ...               

Dlaczego kobieta, która dokonała aborcji ma być złą matką dla urodzonych dzieci? Może być najlepszą matką świata, a mimo to mieć 100 aborcji na koncie. Znam jedną taką, która 2 razy usunęła, 2 urodziła i jest świetną matką.

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 30, 2010, 20:26:14 pm »
Aleksy mówisz, że kobieta ma prawo nazwać nienarodzone dziecko ... (nie przejdzie mi nawet takie określenie). To znaczy, że dając nowe życie nie chcesz mieć prawa decydować o nim? A jak Twoja partnerka za każdym razem postanowi się pozbyć dziecka to jak zareagujesz? Jak się poczułbyś, gdybyś się dowiedział, że już dwa lub trzy razy zostałbyś ojcem?
Dla mnie wzorowa matka to ta, która kocha każde swoje dziecko. Ona nie musi wybierać, które urodzi, a które nie. Po prostu cieszy się, że została matką i będzie miała dziecko. Co to za ?wzorowa matka? co zabija swoje nienarodzone dziecko?

Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 30, 2010, 20:48:04 pm »
A jak Twoja partnerka za każdym razem postanowi się pozbyć dziecka to jak zareagujesz? Jak się poczułbyś, gdybyś się dowiedział, że już dwa lub trzy razy zostałbyś ojcem?

Jeśli by chciał tego dziecka to bym jakoś ją próbował namawiać, jednak jestem świadom swych poglądów. Jeśli mimo moich próśb usunęłaby 3,4,5 to zastanowiłbym się nad sensem tego związku.

Dla mnie wzorowa matka to ta, która kocha każde swoje dziecko.

No właśnie. A to, że usunie 50 płodów nie znaczy, że nie będzie kochać tego jednego narodzonego.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 30, 2010, 21:16:09 pm »
usunęłaby 3,4,5
usunie 50 płodów
Pogratulować takiej pani zdrowia,,,fiu fiu
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 30, 2010, 21:21:49 pm »
Powiedz mi Aleksy jedno - gdzie są jakiekolwiek prawa tego dziecka do życia?
To nie jest kamień, czy kawałek ścierki, ale ŻYWY ORGANIZM - CZŁOWIEK, a każdy człowiek ma prawo do życia.
Ja np uznam za, jak Ty to "pięknie" określiłeś szkodnika, mojego sąsiada z dołu, bo mi hałasuje non stop - trzeba zabić, bo to szkodnik, którego obecność nie jest mi na rękę .. Usprawiedliwisz mnie, mówiąc, że zabiłem szkodnika?

Do postu Nataliki dodam jeszcze, że niejako misją i chyba marzeniem KAŻDEJ kobiety jest macierzyństwo, więc jak pozbywanie się marzeń można uznać za zdrowe zachowanie?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 21:23:26 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 30, 2010, 21:33:36 pm »
Powiedz mi Aleksy jedno - gdzie są jakiekolwiek prawa tego dziecka do życia?

Nigdzie.

To nie jest kamień, czy kawałek ścierki, ale ŻYWY ORGANIZM - CZŁOWIEK, a każdy człowiek ma prawo do życia.

Zależy od kiedy płód jest człowiekiem, bo najpierw jest jednokomórkowcem, potem zlepem komórek, potem przechodzi wszystkie etapy ludzkiej ewolucji, tj. raz bardziej wygląda na rybe, raz na gada itd.

Ja np uznam za, jak Ty to "pięknie" określiłeś szkodnika, mojego sąsiada z dołu, bo mi hałasuje non stop - trzeba zabić, bo to szkodnik, którego obecność nie jest mi na rękę .. Usprawiedliwisz mnie, mówiąc, że zabiłem szkodnika?

Przeczytaj moje posty raz jeszcze i wtedy wróć.

Do postu Nataliki dodam jeszcze, że niejako misją i chyba marzeniem KAŻDEJ kobiety jest macierzyństwo, więc jak pozbywanie się marzeń można uznać za zdrowe zachowanie?

Wiele rzeczy nie jest zdrowe a jednak akceptowane.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 30, 2010, 21:37:32 pm »
Nigdzie.

Ale dlaczego? Bo jest bezbronne, to nie ma praw, tak?

Wiele rzeczy nie jest zdrowe a jednak akceptowane.

Jeśli akceptowane, to znaczy że można to robić?

Amor Patriae Nostra Lex!

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 30, 2010, 21:42:38 pm »
Ale dlaczego? Bo jest bezbronne, to nie ma praw, tak?

A jest Deklaracja Praw Płodu?

Jeśli akceptowane, to znaczy że można to robić?

Na tym polega przyzwolenie społeczne. Nie znaczy to jednak, że jest to dobre.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 30, 2010, 21:47:55 pm »
A jest Deklaracja Praw Płodu?

Nie ma, a szkoda.. Buntują się, gdy ktoś pandę w Chinach ustrzeli, ale to że co roku morduje się tysiące dzieci, to już nikt się nie upomni...

Poza tym - w moim odczuciu jest to nie zlepek tkanek, które można wyciąć jak jakiś za przeproszeniem wrzód, ale CZŁOWIEK..
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 21:48:59 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!