Autor Wątek: Aborcja  (Przeczytany 45282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksy

• Gość
Odp: Aborcja
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 30, 2010, 21:50:38 pm »
Nie ma, a szkoda.. Buntują się, gdy ktoś pandę w Chinach ustrzeli, ale to że co roku morduje się tysiące dzieci, to już nikt się nie upomni...

Czy ludzie są gatunkiem zagrożonym? No właśnie...

Poza tym - w moim odczuciu jest to nie zlepek tkanek, które można wyciąć jak jakiś za przeproszeniem wrzód, ale CZŁOWIEK..

W Twoim odczuciu płód może być inkarnacją Jezusa. Zlep komórek nie przypomina niczego, nawet tego w co się będzie zmieniać.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 30, 2010, 21:56:55 pm »
Ale chyba jednak jesteśmy nieco istotniejsi od zwierząt .. To świat jest dla nas, a nie my dla świata..

Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 30, 2010, 22:33:25 pm »

No właśnie. A to, że usunie 50 płodów nie znaczy, że nie będzie kochać tego jednego narodzonego.

Dla mnie płód to dziecko. Więc mów, że usunie 50 nienarodzonych dzieci. W takim razie jak taka kobieta ma pokochać kolejne, które też było płodem?

Sam mówiłeś, że zastanawiałbyś się nad sensem związku z kobietę, która usunęłaby jedno, drugie lub trzecie dziecko. Czyli te słowa świadczą o tym, że sam uważasz takie zachowanie za nienormalne.

Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 30, 2010, 22:35:38 pm »
Bo on nie napisał co sam by zrobił w takiej sytuacji, tylko, że uznaje prawo kobiety to usunięcia ciąży.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 30, 2010, 22:39:44 pm »
Jeśli by chciał tego dziecka to bym jakoś ją próbował namawiać, jednak jestem świadom swych poglądów. Jeśli mimo moich próśb usunęłaby 3,4,5 to zastanowiłbym się nad sensem tego związku.

Chodziło mi o ten urywek wypowiedzi. Zastanowiłby się nad sensem związku,bo zależałoby mu na dziecku. 

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 30, 2010, 23:29:50 pm »
No dobra, ale on nie wartościuje, tylko uważa, że to jest rzecz osobista i każdy powinien decydować za siebie, nawet jak inni uważają to za złe, czy nienormalne.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 10, 2010, 13:46:41 pm »
Może i wykopki, ale bardzo dobry demotywator znalazłem :

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 22, 2011, 11:48:30 am »
To jest wykop, ha! :)

Spotkałem się z ciekawym, motywującym do walki artykułem. Traktuje o chorych na raka, ciężarnych kobietach, które mimo wszystko postanowiły donieść ciążę. Choć nie wiem, czy bym w sytuacji ich mężów postąpił tak samo, to podziwiam ich determinację i swoisty heroizm.

Synku, urodziłam cię mimo wszystko

Dla kobiety spodziewającej się dziecka rak jest podwójnym dramatem. Lekarze często radzą w takim przypadku usunięcie ciąży, twierdząc, że może ona przyspieszyć rozwój nowotworu. Reporterka Wirtualnej Polski Anna Kalocińska dotarła do kobiet, które nie poddały się presji lekarzy i mimo wszystko zdecydowały się urodzić. Po jej reportażu, który ukazał się 4 lutego 2011 r., sprawą zainteresowali się także dziennikarze TVP1. We wtorek o godzinie 16.40 wyemitowany zostanie program "Celownik", poświęcony jednej z bohaterek artykułu.

CIĄG DALSZY
George Patton

kuzi_cf

• Gość
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 04, 2011, 21:29:05 pm »
hmmm moim skromnym zdaniem powinno się zakazać aborcji jako osoba religijna jestem przeciwny skoro ktoś ma niechciany płód niech po urodzeniu oda je do sierocinca i przy okazji osoby które nie mogą chcieć dzieci mogły by je '' przejac '' za pomocą jakies ustawy o szybkiej adopcji rozwiązało by to problem z in vitro ( skoro ludzie tak bardzo chcą chcieć dzieci a niemogą ich zrobić niech sie zgłoszą do sierocinców i problem rozwiązany ale to tylko moje zdanie

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 04, 2011, 22:52:45 pm »
hmmm moim skromnym zdaniem powinno się zakazać aborcji jako osoba religijna jestem przeciwny skoro ktoś ma niechciany płód niech po urodzeniu oda je do sierocinca i przy okazji osoby które nie mogą chcieć dzieci mogły by je '' przejac '' za pomocą jakies ustawy o szybkiej adopcji rozwiązało by to problem z in vitro ( skoro ludzie tak bardzo chcą chcieć dzieci a niemogą ich zrobić niech sie zgłoszą do sierocinców i problem rozwiązany ale to tylko moje zdanie

Sam jestem przeciwnikiem in vitro (o którym, swoją drogą nie jest to temat), ale niestety nie do końca pojmujesz myślenie młodych rodziców.
Dla matki takie dziecko jest oczywiście kochane, piękne itd, ale kobieta ma potrzebę noszenia dziecka w sobie i niestety dziecko z sierocińca tego nie zmieni. Oczywiście dla in vitro mamy alternatywę, ale jak już mówiłem, to rozmowa na zupełni inny temat, niż ten w tym wątku.

Amor Patriae Nostra Lex!

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 06, 2011, 12:49:56 pm »
Aborcja powinna być tylko w ściśle określonych przypadkach, jak np gwałt i kobieta nie chce urodzić, czy zagraża zdrowiu, w innych przypadkach każdy ma prawo do życia.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 06, 2011, 23:27:09 pm »
To, o czym napisałeś, zwie się eugeniką bardziej dotyczy to in vitro, o czym nawet film powstał, ale poniekąd mamy do czynienia z tym samym)
Jedno dziecko ma prawo żyć, inne niekoniecznie...
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 23:27:53 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 07, 2011, 11:50:05 am »
Jako obrończyni życia poczętego mogę stwierdzić, że gwałt lub choroba matki dają wskazania do przerwania ciąży (o czym może zadecydować tylko kobieta, bez nacisków ze strony osób trzecich). W innych przypadkach niech kobiety się lepiej zabezpieczają lub będą ostrożniejsze, bo ludzkie życie nie jest zabawką.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2011, 11:50:31 am wysłana przez Natalika »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 07, 2011, 13:20:17 pm »
Aborcji całkowicie nie powstrzymamy, i tak będa istniały podziemia aborcyjne. Ale w takim razie po co kobiety zachodzą w ciążę skoro potem im się odmienia i chcą usunięcia dziecka?

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 07, 2011, 13:26:39 pm »
Wiesz.... Jako kobieta tego nie rozumie. Jeśli mężczyzna (bez obrazy dla was) nalega na to, to nic dziwnego. Nie nosi dziecka pod sercem, nie czuje,że jest częścią niego. Ale kobieta?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 19:15:28 pm wysłana przez Natalika »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 07, 2011, 16:10:29 pm »
Za litość bogów, ZX, to jakbyś zapytał po co ludzie wsiadają za kółko, skoro wypili.

To nie jest kwestia świadomego wyboru - że zajdzie by się wyskrobać - tylko głupoty w (braku) zastosowaniu środków prewencyjnych.
George Patton

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 08, 2011, 19:19:24 pm »

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą [time]Październik 08, 2011, 19:21:02 [/time].

To nie jest kwestia świadomego wyboru - że zajdzie by się wyskrobać - tylko głupoty w (braku) zastosowaniu środków prewencyjnych.

A za głupotę się płaci. I nie mówię tutaj o sumie, jaką trzeba wyłożyć na zabieg. Płaci się porzuceniem szkoły, beztroskiego życia, marzeń, itp. Chociaż nawet wpadka nie musi obracać życia o 180 stopni.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 19:21:40 pm wysłana przez Natalika »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 11, 2011, 23:26:10 pm »
To, ze ktoś jest głupi i nie umie się powstrzymać oznacza, ze jest zbyt dziecinny i nie dojrzały na seks. Dorosły człowiek umie się powstrzymać, jestem pewny, ze każdy z Was był w sytuacji, że było miło, ciepło i rozkosznie i była ogromna ochota, ale z braku prewencji się powstrzymaliście, jesli ktoś reaguje jak zwierze to potem niech płaci, a jak chce zabić dziecko to sam powinien zdychac.

Aborcja to nie jest "świete prawo kobiety" jak kobiety mają prawo zabijać to ja też chce takie prawo!! Przeciez powinno byc równe i tez chcę wytłuc wszystkich komuszków, bandziorów z peło i resztę hołoty. Przecież to moje "świete prawo mężczyzny"
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2011, 23:27:56 pm wysłana przez Robek86 »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 12, 2011, 15:32:45 pm »
Niestety, ale muszę się z tobą zgodzić. Choć w takiej sytuacji nasuwa się pytanie co zrobić, gdy obydwoje przyszłych rodziców nie chcą dziecka? Według mnie powinni znaleźć rodzinę zastępczą, a skoro im nie zależy na losie noworodka, niech go zostawią w szpitalu, podpiszą stosowne papiery, a właściwe osoby będą wiedziały co dalej robić. Gdyby społeczeństwo było bardziej konsekwentne co do zakazu aborcji, to być może z czasem kobiety pokochałyby dziecko noszące pod sercem i dziękowałyby, że jednak nie przeprowadziły zabiegu.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 20, 2012, 22:56:35 pm »

Wracam do tematu bo spotkałem wspaniały film. Na dobrą sprawę można by go umieścić i w dziale o religii ale tu chyba bardziej pasuje.
miłego oglądania.

http://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0#

http://www.youtube.com/watch?v=1qa8EwCU38w&feature=relmfu#

TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 21, 2012, 19:27:38 pm »
W zasadzie trudno powiedzieć co z tą aborcją zrobić. Kościół uznaję aborcję za grzech bo to zagłada ludzkiego życia. Poza tym człowiek ma obowiązek spłodzić potomstwo. Jednakże czy nie powinno się zmienić założeń? Przecież to nie sztuka rozmnażać się jak króliki