Autor Wątek: Aborcja  (Przeczytany 46505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pathe

• Gość
Odp: Aborcja
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2008, 03:27:07 am »
Dzięki. Czyli sprawa jest prosta - ksiądź i mohery popeniły przestępstwo...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 12, 2008, 09:16:11 am »
Myślę, że w takiej sytuacji powinno się prawo egzekwować z całą surowością - w hameryce lat parę temu, jak mieli całą tą szajbę z organizacjami 'pro-life', to po jakimś czasie przerodziły się w coś na kształt terrorystów - bomby w klinikach, zabójstwa ginekologów, zastraszanie kobiet...
Jeśli my takich praktyk nie zdusimy w zarodku, to nasz bodaj najlepszy przepis prawny szlag trafi. Wiadomo - większość jest niezadowolona z takiego prawa, bo im dobrze nie robi, ale inne przypadki byłyby haczące o radykalizm...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Astria

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 07, 2008, 01:38:25 am »
Dużo w tym wątku mówi się o tym, od jakiego momentu można mówić o istnieniu człowieka. Ja skłaniam się ku twierdzeniu, że od momentu zapłodnienia. I to jest główny powód, dla którego nie jestem zwolenniczką tzw. aborcji na życzenie. Można się z tym zgadzać lub nie, ale dla mnie aborcja to rodzaj zabójstwa. I dlatego nie chciałabym, aby kiedykolwiek w Polsce można było z dowolnego powodu usuwać ciąże. Człowiek, który decyduje się na współżycie uważa się zapewne za dorosłego, a przecież oznaką dorosłości jest m.in. branie odpowiedzialności za własne czyny. Przeraża mnie perspektywa tego, że w Polsce mogłaby być zgoda na zabijanie dziecka, tylko dlatego, że "coś nie wyszło". Obawiam się, że w większości państw, które Polsce stawia się za wzór "nowoczesności i cywilizacji", aborcja staje się lub będzie się stawać alternatywą dla antykoncepcji było o tym wspomniane bodajże na początku tematu). Wydaje mi się, że takie podejście do sprawy może być efektem spłycenia tego problemu poprzez porównywanie aborcji do rutynowego zabiegu.
A odnośnie obecnego polskiego prawa aborcyjnego - uważam je za pewien kompromis, choć nie doskonały.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2008, 01:36:46 am »
Proszę nie obrażać Katolików. Określenia Carna banda, mohery, czy zgraja babć , mnie obrażają. Moderatorzy powinni reagować. chyba, że regulamin portalu to fikcja. Poza tym część tych babć brała udział w konspiracji, walczyła w powstaniu. Więcej szacunku.

----
Domyślam się, że chodzi Panu o post Twisterro. Proszę pamiętać, że każdy może tu napisać, co myśli. Twistero użył określenia "czarna banda ze zgrają babć" w stosunku do osób, o których mowa była w artykule przytoczonym w pierwszym poście, a nie do katolików jako ogółu. W tym przypadku nie widzę złamania regulaminu, który mówi:

[...](§ 2., Ustęp 1.) Punkt 1. Na forum zabrania się:(...)
b) obrażać oraz poniżać współużytkowników, (...)
f) obrażać inne narodowości, religie, rasy ludzkie[...]
Pozdrawiam, Namir
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 12:09:45 pm wysłana przez Namir »
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:37:57 pm »
Jeśli uraziłem - przepraszam. Mimo to, takie jest moje zdanie na temat tych mąciwodów, którzy zrujnowali życie tamtej dziewczynie.

Nie mam nic przeciwko ludziom całkowicie przeciwnym aborcji - podobnie jak przeciwko tym ją popierającym. Żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, które pozwala mieć różne poglądy. Jednakże należy przy ich propagowaniu przestrzegać prawa - czego ten mężczyzna z koloratką w towarzystwie starszych pań bynajmniej nie robił.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2009, 12:56:37 pm »
Co do kontrowersji nt. aborcji ..

Słyszy się o rozmaitych projektach, że kobiety maja wolność wyboru itd ..
- To jest istne zabójstwo .. Płód nie jest, jak to niektórzy określają "martwą tkanką" :|
- Jeżeli już kobieta nie chce tego dziecka, to przecież są rodziny zastępcze, a nawet bardzo często zakonnice przyjmują takie małe dzieci.
- Aborcja jest na pewno szkodliwa dla zdrowia fizycznego kobiety, nie wspominając o urazach na psychice i ciążącym sumieniu do końca życia. Każdy człowiek po popełnieniu błędu żałuje i wg .. Chyba mi nie wmówicie, że kobieta kompletnie nie ma wyrzutów potem .. Musiałby być bez serca!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2009, 16:13:14 pm »
aborcja tak tylko w dwoch wypadkach: gwalt i zagrozenie zycia...w innych warunkach nieakceptowalna...tyle w tym temacie z mojej strony.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

amicita

• Czytelnik
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 10, 2009, 18:14:48 pm »
aborcja tak tylko w dwoch wypadkach: gwalt i zagrozenie zycia...w innych warunkach nieakceptowalna...tyle w tym temacie z mojej strony.

Podpisuje się pod wypowiedzią smiechu. To dwa wyjątkami kiedy kobieta może poddać się aborcji, reszta jest dla mnie po prostu wygodnictwem i bezdusznością-  bądź co bądź każdy płód to forma życia...

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 10, 2009, 18:21:37 pm »
A ja się z wami nie zgadzam. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji. Wynik aborcji zawsze jest wiadomy, życie poczęte musi zginąć. Nie jest winą dziecka, że ktoś zgwałcił jej matkę. Zresztą stwarza to bardzo duże pole do nadużyć. Podobnie z "zagrożeniem życia". Nie można na pewno stwierdzić, że kobieta umrze np w związku z PRZEWIDYWANYMI powikłaniami. Natomiast wiemy z 100% pewnością, że na skutek aborcji dziecko umrze. Mieliśmy przykład Alicji Tysiąc. To "straszne". Zestawmy pogorszenie się wzroku ze śmiercią dziecka. Nie rozumiem przeciwników aborcji, którzy znajdują jakieś "ale".

amicita

• Czytelnik
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 10, 2009, 18:30:59 pm »
Też nie popieram aborcji, ale należy na to popatrzeć z innej  strony - np. ze strony kobiety, która padła ofiara gwałtu i zaszła w ciążę. Uważasz po urodzeniu takiego dziecka będzie je niezmiernie kochać skoro maleństwo będzie  cały czas przypominało o tamtym zdarzeniu...??

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 10, 2009, 18:38:50 pm »
Nie wiem jak będzie. Nie chcę się wikłać z konkretne przypadki. Ewentualnie może oddać dziecko do adopcji. Na pewno lepsze to jak zabicie najbardziej niewinnego z tego wszystkiego. Uważam, że każda aborcja jest złem.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 10, 2009, 18:42:53 pm »
Nie wiem jak będzie. Nie chcę się wikłać z konkretne przypadki. Ewentualnie może oddać dziecko do adopcji. Na pewno lepsze to jak zabicie najbardziej niewinnego z tego wszystkiego. Uważam, że każda aborcja jest złem.

Wieczny dowód zbrodni dla takiej kobiety.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 10, 2009, 18:52:16 pm »
Trudno, nie jest to miła sytuacja. Ale będzie miała czyste sumienie, że nie zabiła życia poczętego. A jak pedofil zgwałci jej np 10 letniego synka to też go się powinno zabić, bo jest żywym świadectwem zbrodni?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 10, 2009, 19:25:55 pm »
Będzie miała czyste sumienie, a za to niechciane i niekochane dziecko, albo (jak odda do sierocińca) dziecko będzie miało paskudne dzieciństwo i zły start w życie.

Zgwałcona, dajmy na to, studentka musi albo dziecko oddać (dziecko ma źle) albo zrezygnować ze studiów i godnego życia (oboje mają źle). Tak źle, a tak gorzej.

Łatwo bronić płodu, bo to nic nie kosztuje. Ale jak już zaszczuje się kogoś, jak na przykład tą nastolatkę parę miesięcy temu, to można z zadowoleniem zatrzeć ręce i iść na piwo. A dziewczyna ma przerąbane na całe życie, bo ksiądz i babcie na pewno grosza nie rzucą na wychowanie dzieciaka, tylko będą paluchami wskazywać, że "chciała zabić".

Poza tym, wiele nieporozumień wynika z tego, kto kiedy uważa, że płód jest człowiekiem. Bo jeżeli zbitek paru tysięcy komórek po kilku tygodniach jest 'dzieckiem', no to rozmowa wygląda inaczej.

Żeby nie było, pisałem to wcześniej i powtarzam. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji na życzenie. Jeżeli ktoś był na tyle głupi, że w czasach powszechnego dostępu do antykoncepcji popadł w ciążę - to niech z tym żyje. Głupota wymaga nauczki.
Podobnie jak część przedmówców, uważam, że jeżeli płód jest z aktu kryminalnego, ciąża zagraża matce, lub płód jest chory, to aborcja powinna być dozwolona.
Jednak obecne prawo uważam za doskonały kompromis pomiędzy stronnictwami w sporze i nie zmieniałbym tego - jedynie wzmocnił przestrzeganie tego prawa.
George Patton

sgsman

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 10, 2009, 19:46:04 pm »
Będzie miała czyste sumienie, a za to niechciane i niekochane dziecko, albo (jak odda do sierocińca) dziecko będzie miało paskudne dzieciństwo i zły start w życie.
W tej dyskusji nie ma miejsca na rozpatrywanie poszczególnych przypadków. Powiem więcej tu nie ma miejsca na analizę aborcji z punktu widzenia kobiety!

Mówiąc o aborcji rozpatrzyć należy tylko 1 kwestię: czy płód (w rozumieniu od połączenia się dwóch komórek) to człowiek, czy nie? Jeśli nie, to nie jest nim aż do porodu i można go w dowolnej chwili usunąć. Jeśli jest człowiekiem - to nie można go usunąć wcale,  (gdyż wtedy aborcja=morderstwo). Każdy sobie sam rozważy tą kwestię.

amicita

• Czytelnik
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 10, 2009, 19:53:15 pm »

Nad tym można polemizować : szczerze to zastanawiam się co jest gorsze i co bardziej może  gryźć  sumienie: aborcja, która jest wynikiem gwałtu czy oddanie dziecka do jakiegoś przytułku, mając świadomość , ze pozbawia je miłości i ciepła  lub w najgorszym przypadku zostawienie dziecka  przy sobie i obwinianie za przykre zdarzenie ...

Nam jest łatwo pisać, bo nas takie rzeczy nie dotyczą, ale kobieta która przeżyła taką sytuacje widzi to całkiem inaczej... :(

Jeżeli ktoś był na tyle głupi, że w czasach powszechnego dostępu do antykoncepcji popadł w ciążę - to niech z tym żyje. Głupota wymaga nauczki.

w tym przypadku to zgadzam się z Twisterro, tutaj nie powinno być żadnej taryfy ulgowej

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 10, 2009, 20:48:41 pm »
Zgwałcona, dajmy na to, studentka musi albo dziecko oddać (dziecko ma źle) albo zrezygnować ze studiów i godnego życia (oboje mają źle). Tak źle, a tak gorzej.

Mozna nie skonczyc studiow i rowniez miec godne zycie.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 10, 2009, 21:11:03 pm »
To jest problem wykraczający po za politykę. Obecny stan też uważam za dobry konsensus. Zaostrzanie lub rozluźnianie prawa uważam za temat zastępczy.
Z etycznego punktu widzenia aborcja wg mnie jest morderstwem na szczęście istnieją tylko dzięki chrześcijanom "okna życia", gdzie można oddać dziecko do szybkiej adopcji.
Namawiam wszystkich do ochrony i godności życia bo warto.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 10, 2009, 23:46:14 pm »
a tak wogule to czy o aborcji niepowinny decydowac wogule kobiety? chodzi mi tu o powiedzmy o ustawe uchwalona przez poslanki...my faceci powinnismy jedynie wyrazic opinie i tyle...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 11, 2009, 03:19:28 am »
Z tym się nie zgodzę. To tak jakbyś tworzenie prawa kryminalnego zlecał ofiarom. Albo wysokość stawki podatkowej powierzał podatnikom. :)

Ogólnie temat aborcji jest bardzo trudny, ale nigdy nie ma szans być prostszy, dlatego najlepsze w tym przypadku prawo, to prawo w miarę kompromisowe. Dopuszczające, ale pod obwarowaniami.

Mozna nie skonczyc studiow i rowniez miec godne zycie.
Spróbuj tak, po ogólniaku tylko, w trakcie studiów bachora urodzić i sobie poradzić. Kto taką kobietę dziś zatrudni? Jeszcze wyobraź sobie, że ją facet zostawi. Powodzenia z godnością w życiu.

szczerze to zastanawiam się co jest gorsze i co bardziej może  gryźć  sumienie

Ja zakładam, że kobieta decydując się w takim przypadku podejmuje świadomą decyzję i liczy się z jej konsekwencjami. Nikt do niczego nie przymuszałby, nie tak jak dzisiaj...

Mówiąc o aborcji rozpatrzyć należy tylko 1 kwestię: czy płód (w rozumieniu od połączenia się dwóch komórek) to człowiek, czy nie? Jeśli nie, to nie jest nim aż do porodu i można go w dowolnej chwili usunąć.
A to ci dopiero, ja zawsze uważałem, że rozpatruje się od KIEDY człowiek jest człowiekiem. Nie tylko dwubiegunowe rozważania poczęcie=życie i poród=życie. Bo dla mnie zlepek kilku komórek nie stanowi człowieka, lecz już płód tuż przed urodzeniem tylko zlepkiem komórek nie jest. W każdym razie ja zakładam, że płód w ciągu tych tygodni kilku, dopóki legalnie może być usunięty, nie jest jeszcze człowiekiem.
Co, podkreślam - nie przeszkadza mi w byciu przeciwnikiem aborcji... :)
George Patton

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 11, 2009, 14:00:47 pm »
Co do "parszywego życia" po odddaniu dziecka - poczetego w wyniku gwaltu - do adopcji. Jesli takie dziecko trafi di domu dziecka to owszem jego zycie bedzie, a przynjamniej może być parszywe, ale na większosc z Was wspaniale zadziałała propaganda mówiąca o tak jak Wy. Tylko proponuję sprawdzić ile czasu rodzina chcąca adoptować dziwcko nowonarodzone musi czekać. Nadmiar takich dzieci narazie nam nie grozi, a okres oczekiwania wynosik ponad 6 miesięcy. Rodziny adoptujące dzieci muszą spełniać pewne warunki (także finansowe) więc dziecku autentyczna bieda nie grozi.
Zresztą niech ktoś z Was otwarcie napisze, że lepiej zapić dziecko niż żeby żyło ono w biedzie to bedzie uczciwe, a nie owijanie w bawełnę.

Bo dla mnie zlepek kilku komórek nie stanowi człowieka, lecz już płód tuż przed urodzeniem tylko zlepkiem komórek nie jest. W każdym razie ja zakładam, że płód w ciągu tych tygodni kilku, dopóki legalnie może być usunięty, nie jest jeszcze człowiekiem.
To ciekawe czym według Ciebie jest? I kiedy staje się człowiekiem, dokładnie, co decyduje o jego cżłowieczeństwie?

sgsman

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 11, 2009, 14:07:10 pm »
A to ci dopiero, ja zawsze uważałem, że rozpatruje się od KIEDY człowiek jest człowiekiem. Nie tylko dwubiegunowe rozważania poczęcie=życie i poród=życie. Bo dla mnie zlepek kilku komórek nie stanowi człowieka, lecz już płód tuż przed urodzeniem tylko zlepkiem komórek nie jest. W każdym razie ja zakładam, że płód w ciągu tych tygodni kilku, dopóki legalnie może być usunięty, nie jest jeszcze człowiekiem.
Tu można rozpocząć ciekawą dyskusję, od kiedy "zlepek komórek" staje się człowiekiem. Jednoznacznego momentu z pewnością nie da się ustalić, wybrany dzień rozwoju płodu może być tylko umowny (bo niby jak ma wyglądać sytuacja: lekarz spieszy się ze skrobanką, bo za pięć minut płód stanie się istotą ludzką!? Farsa.). Dlatego też najbezpieczniejsze jest właśnie przyjęcie momentu połączenia się dwóch komórek.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2009, 19:49:27 pm »
Człowiek jest człowiekiem od chwili poczęcia. Każda aborcja jest zła, jest zabójstwem z premedytacją, a więc morderstwem i jako takie powinna być odpowiednio surowo karana, włącznie z karą śmierci. To jest moje zdanie w kwestii aborcji i już więcej w tym temacie nie będę się wypowiadał w kwestiach kiedy zaczyna się życie i czy aborcja może być usprawiedliwiona.

Czyżby prawoczłowiecze ONZ było niezadowolone z polskiego "ciemnogrodu"?

Sprawozdawca ONZ: Utrudniony dostęp do legalnej aborcji w Polsce

Utrudniony dostęp do legalnej aborcji w Polsce oraz nowoczesnego leczenia uzależnień od narkotyków - to główne zastrzeżenia specjalnego sprawozdawcy ONZ do spraw przestrzegania praw człowieka. Niezależny ekspert Anand Grover przedstawił wstępne wnioski z oficjalnej wizyty w  naszym kraju. Podkreślił, że pomimo ratyfikacji przez rząd polski traktatów o poszanowaniu praw człowieka, dostęp kobiet do pewnych świadczeń w zakresie zdrowia prokreacyjnego jak antykoncepcja, badania prenatalne, zgodna z prawem aborcja - jest w znaczenie utrudniony. 

Anand Grover dodał, że lekarze powołując się na klauzulę sumienia odmawiają wykonania zabiegów przerywania ciąży.   (...)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprawozdawca-ONZ-Utrudniony-dostep-do-legalnej-aborcji-w-Polsce-1950947.html

« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2009, 19:50:33 pm wysłana przez Rawright »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 11, 2009, 22:24:52 pm »
wysokosc stawki podatkowej ustalaja podatnicy - a poslowie i senatorowie podatkow nie placa? ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2009, 10:10:04 am »
A.OKS i sgsman - to dość trudne jest do stwierdzenia, choć większość skupia się nad tym, od kiedy płód odbiera bodźce zmysłami (dźwięki, dotyk, smak). Zmysły wykształcają się po 14-16 tygodniu (i później, ale to zależy od badaczy), więc umownie można uznać, że płód czujący i słyszący jest wtedy czymś więcej niż tylko zbitką materiału genetycznego.
Polskie prawo poszło jeszcze dalej - aborcja w przypadku podejrzenia dokonania czynu zabronionego jest dozwolona do 12 tygodnia trwania ciąży. Moim zdaniem to rozsądne wyjście.

Rawright - to Twój punkt widzenia, ja go szanuję, ale się z nim nie zgadzam. ONZ, o którym mówisz zwraca tylko uwagę, że mimo zapisów w polskim prawie, do tego prawa nie ma dostępu. Co to za państwo prawa, w którym nie ma możliwości go dochodzenia?

Śmiechu. :) To nie było dosłowne, no ale jak wolisz - to ustalenie stawki podatkowej powierzyć referendum...
George Patton