Autor Wątek: Stalin nie potępiony przez europejskich poltyków?  (Przeczytany 1538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p1tereQ

  • Gość
Stalin nie potępiony przez europejskich poltyków?
« dnia: Lipiec 28, 2010, 15:07:50 pm »
Cytuj
Jak pisze portal niezalezna.pl: "Ponad 100 europosłów z różnych partii i krajów podpisało się pod apelem o usunięcie pomnika Józefa Stalina z parku pamięci w Bedford w USA. Z polskiej strony apel podpisali politycy PO, PiS i część polityków lewicowych.

Popiersie dyktatora postawiła w Bedford fundacja upamiętniająca desant aliancki i zwycięską walkę nad nazistowskimi Niemcami. Krzysztof Lisek w liście do szefa fundacji dr Williama McIntosha przypomina o zbrodniach Stalina i wzywa, "by w imię prawdy historycznej umieścić pomnik godny upamiętnienia prawdziwych bohaterów walki z nazistowskimi i komunistycznymi oprawcami w Europie".


?Znaczący wkład w zwycięstwo nad nazistowskim totalitaryzmem miały narody zamieszkujące były Związek Sowiecki. Bohaterstwo i ofiara krwi tych ludzi powinno być przybliżone Amerykanom. Jednak Józef Stalin nie może być personifikacją ich bohaterstwa i ofiary. Dla narodów ZSRR i sąsiadów był on katem? - czytamy w apelu.


Europosłowie i posłowie przypominają jego osobisty rozkaz wymordowania ponad 20 tys. polskich oficerów w Katyniu.


Jak dobrze wiemy, zarówno brunatny, jak i czerwony totalitaryzm szły ze sobą ręka w rękę w ludobójstwie i niszczeniu wolności. O ile w miarę skutecznie zwalcza się objawy gloryfikacji niemieckiego totalitaryzmu, przynajmniej w sferze kultury, o tyle czerwony totalitaryzm wydaje się być traktowany jako niewinna gra kulturowa. Dość wspomnieć, że nawet na popularnym serwisie społecznościowym istnieje grupa, która chwali Stalina. Ponieważ w Polsce zabronione jest propagowanie komunizmu, więc prawdopodobnie powinniśmy zglosić sprawę do prokuratury.

Za: Antypolonizm.pl

Na świecie nadal manipulacja informacją jest najdroższym towarem.
Dobrze się stało, że ruch antystalinowski jest nadal silny w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 15:08:34 pm wysłana przez p1tereQ »

barteq_g

  • Gość
Odp: Stalin nie potępiony przez europejskich poltyków?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 18:01:49 pm »
Istnieje więcej takich kwiatków: http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Józefa_Stalina_w_Gori

A podobno Gruzini to nasi przyjaciele.