Autor Wątek: Rząd winny narastającego antypolonizmu? - wg sondażu  (Przeczytany 5694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p1tereQ

• Gość
Rząd winny narastającego antypolonizmu? - wg sondażu
« dnia: Sierpień 21, 2010, 11:36:05 am »
"Sami jesteśmy sobie winni?

Badani uważają, że nasze władze niewystarczająco dbają o dobre imię Polski i Polaków. Tego zdania jest 54 proc. badanych, przeciwne zdanie ma 39 proc.

Zgadza się z tym prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Chociażby teraz, kiedy obchodzimy 20-lecie wolnej Polski. Europa i świat nie doceniają tego, że Polska była sprężyną, która doprowadziła do upadku komunizmu. Sami jesteśmy sobie winni – mówi. – Wystarczy popatrzeć, jak Niemcy eksponują upadek muru berlińskiego. Tymczasem ani w Warszawie, ani w Gdańsku nie ma żadnego symbolu, który by pokazywał, jak Polska i „Solidarność” przyczyniły się do upadku komunizmu.

Prof. Stawrowski działań władz nie ocenia tak surowo. – W przypadku pojawiających się w obcych mediach wzmianek o „polskich obozach koncentracyjnych” nasze władze reagują natychmiast i to przynosi rezultaty – zaznacza.

Zdaniem badanych o dobre imię Polski i Polaków powinno się troszczyć głównie MSZ – uważa tak 49 proc. ankietowanych. 14 proc. wskazuje, że to zadanie dla mediów publicznych. "

Za: http://www.rp.pl/artykul/99645,340553_Rodacy_narazeni_na_antypolonizm.html

Zapraszam do dzielenia się Waszymi opiniami.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 13:49:22 pm wysłana przez Tech »

Cichociemny

• Czytelnik
Odp: Rząd winny narastającego antypolonizmu?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2010, 13:42:55 pm »
Za: http://www.rp.pl/artykul/99645,340553_Rodacy_narazeni_na_antypolonizm.html

Zapraszam do dzielenia się Waszymi opiniami.
tak to również wina rządu i partii miłościwie nam panującej... mnie osobiście najbardziej zdenerwowała postawa przewodniczącego parlamentu europejskiego Pana Buzka gdy powiedział w Wilnie "nie jestem przedstawicielem Polski" chodziło o napięcia między władzami Litwy a Polską mniejszością tam mieszkającą... więc to również nasza wina bo takich polityków wybraliśmy...
Inna sprawa to postawa samych Polaków np mam kolegę który mieszka w kanadzie z 15 lat pojechał w czasie urlopu do Londynu i był w lekkim szoku jak zobaczył jak Polacy zachowują się za granicą ogólnie zostawiają śmieci na ulicy np widział porozwalane butelki po piwie "Tyskie"...

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2010, 13:51:02 pm »
tak to również wina rządu i partii miłościwie nam panującej... mnie osobiście najbardziej zdenerwowała postawa przewodniczącego parlamentu europejskiego Pana Buzka gdy powiedział w Wilnie "nie jestem przedstawicielem Polski" chodziło o napięcia między władzami Litwy a Polską mniejszością tam mieszkającą... więc to również nasza wina bo takich polityków wybraliśmy...

A co miał powiedzieć ten eurokomunista? Nie mógł stanąć po stronie żadnego z województw.
Inna sprawa to postawa samych Polaków np mam kolegę który mieszka w kanadzie z 15 lat pojechał w czasie urlopu do Londynu i był w lekkim szoku jak zobaczył jak Polacy zachowują się za granicą ogólnie zostawiają śmieci na ulicy np widział porozwalane butelki po piwie "Tyskie"...
Niestety nie można zwalać całej winy na polityków w tym temacie. Niektórzy nie umieją zachować się zarówno w swoim kraju jak i w innych.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Rząd winny narastającego antypolonizmu? - wg sondażu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2010, 13:53:49 pm »
Zaskoczył mnie ten sondaż. Niby oczywiste, że po to wynajmujemy polityków za nasze pieniądze, aby ochroniły nasz od antypolonizmu, ale taka powszechna świadomość tego to pozytywne zaskoczenie.

ps.
Bartek przestań tłumaczyć rządzących polityków, stajesz się nudny z tym zrozumieniem dla antypolonizmu. To że polskie władze nie chronią Polaków, nie jest winą pojedynczego Polaka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 13:58:23 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:07:23 pm »
ps.
Bartek przestań tłumaczyć rządzących polityków, stajesz się nudny z tym zrozumieniem dla antypolonizmu. To że polskie władze nie chronią Polaków, nie jest winą pojedynczego Polaka.
Przeczytaj dokładnie co napisałem. Jeżeli polscy kibice robią zadymę w jakimś europejskim mieście to w jaki sposób politycy mają to odkręcać?

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:50:28 pm »
A co miał powiedzieć ten eurokomunista? Nie mógł stanąć po stronie żadnego z województw.

W czasie kampanii wyborczej do europarlamentu wszystkie media trąbiły że Polak ma szansę zająć takie wysokie stanowisko.. a tu sie okazuję że to już nie Polak...
Tu już nawet nie chodzi o stronniczość ale o to że Litwini nie przestrzegają zarówno umów z Polska jak i standardów europejskich...

ps.

nie jest winą osła że go wybrano na posła...
albo inaczej.. jakiś czas temu Niemcy występowali prawie otwarcie i był taki polityk który się odważył wystawić Niemcom rachunek za zniszczenie Warszawy.. od razu roszczenia ucichły... był taki polityk..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 15:07:39 pm wysłana przez Cichociemny »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2010, 15:09:26 pm »
Przeczytaj dokładnie co napisałem. Jeżeli polscy kibice robią zadymę w jakimś europejskim mieście to w jaki sposób politycy mają to odkręcać?

Nie wychodzą Ci te hipotezy, może czas zaprzestać je stosować.

Inna sprawa to postawa samych Polaków np mam kolegę który mieszka w kanadzie z 15 lat pojechał w czasie urlopu do Londynu i był w lekkim szoku jak zobaczył jak Polacy zachowują się za granicą ogólnie zostawiają śmieci na ulicy np widział porozwalane butelki po piwie "Tyskie".

Buzek zachował się niestosownie, za to powinny być wyciągnięte konsekwencje.
To tak jakby przyłapać złodzieja na gorącym uczynku, ale ten nigdy się do tego nie przyznał.

Antypolskie zachowania są coraz częstsze, już nie tylko wśród elit rządowych, ale także w społeczeństwie.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2010, 15:30:45 pm »
bartek co ma piernik do wiatraka. Jak ktoś się źle zachowuje, to go równo tu potępiamy. Chcesz potępić zachowania alkoholowe niektórych turystów z Polski, to jest o tym wątek, a nie tłumaczenia antypolonizmu - nazywania polskich obozów koncentracyjnych - bo do tego to sprowadzasz.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2010, 15:48:42 pm »
Po prostu nie staram się na siłę doszukiwać antypolonizmu tam gdzie go nie ma. Nie wiem dlaczego poruszyłeś temat obozów koncentracyjnych. Nic o tym nie wspominałem.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2010, 16:51:21 pm »
Nie wiem dlaczego poruszyłeś temat obozów koncentracyjnych. Nic o tym nie wspominałem.
W tym wątku o podpitych godnych pożałowania turystach, też nikt nie wspominał prócz Ciebie. Dobrze, że dostrzegasz absurdy, myślę iż z czasem w swoich wypowiedziach też.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2010, 20:02:28 pm »
 W tym wątku o podpitych godnych pożałowania turystach, też nikt nie wspominał prócz Ciebie. Dobrze, że dostrzegasz absurdy, myślę iż z czasem w swoich wypowiedziach też.
O kulturalnych turystach nikt nie wspomni natomiast ta "dzicz" potrafi zepsuć nam opinię na długi czas. 

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2010, 20:26:22 pm »
Mówił chłop do obrazu ...

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2010, 20:51:24 pm »
z tego co zrozumialem @barteq_g przytoczyl przyklad jak Polacy sami sa w stanie zniszczyc o sobie opinie przytaczajac "Tyskie"...nie rozumiem wogule zadnych z zarzutow...ehhh na temat ludziska :)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...