Autor Wątek: Gorzka prawda o ONRce  (Przeczytany 13917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hades

• Gość
Gorzka prawda o ONRce
« dnia: Sierpień 21, 2010, 22:57:30 pm »
ONR robi kawał dobrej roboty, i chwała im za to.

Boli mnie jak ludzie przypinają do organizacji narodowych stereotyp neonazistów, ale cóż się można dziwić...
Widocznie komuś zależy na dalszym likwidowaniu polskiej patriotycznej inteligencji, którą najprościej nazwać "reakcją".

///Wydzielone z Zakopane: Rocznica zajęcia więzienia UB przez Zgrupowanie "Błyskawica"- Gawsi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 16:33:04 pm wysłana przez Gawsi »

Zaglowiec36rok

• Gość
Sami są sobie winni- nikt im nie każe napie*dalać wszystkiego co się rusza. A łatka neonazizmu jest podpięta głównie dzięki swastykom na mundurkach i rzymskim salutom.
Powiem więcej- to RN hańbi dobre imię patriotyzmu wypuszczając na ulicę ścierwo, które o patriotyzmie i honorze nigdy nie słyszało.

Przesadzasz. To lewactwo tak prawaków definiuje, żeby sparaliżować działania. Neonazizm może mieć miejsce tylko tam, gdzie był nazizm. Nazywanie polskich radykalnych prawaków nazistami to przegięcie salinowskie. NSZ i Żołnierze Wyklęci byli też nazywani faszystami - to ta sama komunistyczna tradycja odwracania kota ogonem.
Neonaziści to są w Niemczech i wszędzie tam, gdzie się gloryfikuje nazizm (niemiecką ideologię narodowego socjalizmu). Polska  i Polacy byli ofiarą tego systemu. Nie wyobrażam sobie Polaków nazistów w dosłownym tego słowa rozumieniu.

Zaglowiec36rok

• Gość
Wszelkie narodowe działania są paraliżowane przez nazywanie ich przez lewactwo nazizmem lub faszyzmem. Wszelkie bez względu na to, czy są dobre czy złe. Kto z lewactwem się nie zgadza już jest nazistą czy faszystą.

Faszystami nazywano Żołnierzy Wyklętych bo w sowieckiej nomenklaturze używano słowa faszyzm, a nie nazizm. Stąd np. obchodziliśmy w PRLu 30 rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem - mimo tego, że z Włochami Sowiety przecież nie walczyły.

Nie sądzę, aby jacyś ONR czy kto inny popierał niemiecki narodowy socjalizm - czyli nazizm. Polacy nie mogą popierać niemieckiego narodowego socjalizmu, bo ten zakłada sprowadzenie Polaków do roli podludzi.

Mogę się nie zgadzać z nimi, ale uważam za głupotę nazywanie skrajnych narodowców w Polsce nazistami czy neonazistami. My byliśmy ofiarami nazistów, co to w ogóle za cynizm! Terminologiczna woda na lewacki młyn.

Co do bezpiecznych ulic. Nacjonaliści w Polsce są raczej marginesem. Domy emigrantów to pali się w Niemczech - kolebce nazizmu i neonazizmu. Z tego co wiem, to nacjonaliści bija się co najwyżej z lewakami/stalinistami czy anarchistami, a nie z przechodniami. Chyba że znowu będziemy używać lewackiej definicji.

Sam nie jestem nacjonalistą, ale doskonale widzę jak działa lewacka (nie lewicowa - bo lewica niepokomunistyczna jest mi bliska) propaganda w mediach i kulturze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 10:34:30 am wysłana przez Zaglowiec36rok »

Zaglowiec36rok

• Gość
Z bredni które wypisujesz wynika, że nigdy nie widziałeś ONRu na oczy.

Sam brednie wypisujesz. A jeśli myślisz, że jacyś łysi czy chuligani to narodowcy, to gadasz jak otumaniony papką dzieciak. Z marginesu jakiegoś robisz regułę.

Zacytuję: "I znowu wałkujesz to samo. Jakby się łysym nie tęskniło do nazizmu, to by jego symboli nie nosili."  Myślisz, że Polakom tęskno do tego, żeby znowu ich wysłano do pieców? Dorośnij, bo tańczysz jak grają.

Zaglowiec36rok

• Gość
Chuligani i dresiarze nie noszą falangi, ani swastyki na ubrankach. Ciekawi mnie, czy w Twojej okolicy jest jakaś sekcja ONRu.
Jesteś przesiąknięty pronarodową propagandą, jak lewactwo swoją! Nie widziałeś nigdy tego, do czego ONRowcy są zdolni.

Nie znam się na ONR, ale na pewno nie popierają Hitlera, ani III Rzeszy, ponieważ jest to antypolskie, a oni przecież są radykałami propolscy. Więc to chyba byłby idiotyzm, nie sądzisz?

Nie wiem też, czy noszą swastykę III. Rzeszy, myślę, że chyba też nie, z powodów, o których pisałem zdanie wyżej.

Co do mojego przesiąknięcia - jak piszesz - pro narodową propagandą, to wybacz, ale GW, TVN, POLSzmat czy inne postkomunistyczne massmedia oraz der dziennik itd chyba są raczej antynarodowe. Skąd niby miałbym być nasiąknięty tak? Raczej to Ty widzę boisz się rzeczy narodowych, bo wmówili Ci, ze Trzecia III to była II RP i teraz trzeba dmuchać na zimne, aby nazizm w Polsce się nie odrodził i nie było znowu "polskich obozów koncentracyjnych". Wiem, że tak nie myślisz, ale doszukiwanie się nazistów w Polsce, to to właśnie ten trop myślowy, lewacki.

Już Ci pisałem, że czuję się raczej patriotycznie nastawionym lewicowcem, ale nie lewakiem.

smiechu

• Stowarzyszenie
Pragne przypomniec ze osobiste dyskusje - albo osobny temat albo PW, i staramy sie nie OFtopowac :) dziekuje za uwage :)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Zaglowiec36rok

• Gość
Zabieram głos, bo uważam, że popadłeś w lewacką papkę - znawco, nieprawiczku. Skinhead Ci wytłumaczył, na jednym koncercie była flaga... itp. Rzeczywiście dowód na to, że radykalni narodowcy chcą wskrześić Hitlera i III. Rzeszę. Tzw. skinheads to przecież głownie dziecinada. To są zresztą marginalne zjawiska, które w Polsce nie odgrywają żadnego znaczenia. Ostatni naziści opuścili ziemie polskie wraz z ofensywą sowiecką z lat czterdziestych i wrócili - niektórzy przynajmniej - do domu, do Niemiec.

Powielasz lewacki stereotyp, a w dodatku jeszcze chcesz się popisywać erudycją. To, że napisałem, iż boisz się rzeczy narodowych, nie wyklucza tego, że nie myślisz, iż prowadzą do wskazanego przeze mnie absurdu. Poprawność polityczna wyuczyła szukać wszędzie czającego się nazisty, który pragnie zakładać obozy.  I to w kraju, który był największą ofiarą Niemców.

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Gorzka prawda o ONRce
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2010, 19:54:41 pm »
Twoja wiedza za to bazuje na gruntownych obserwacjach i badaniach., które prowadzisz od 19 lat, czyli przez całe swoje życie. Popatrz, że nawet tytuł tego wątku zieje lewackim uprzedzeniem. Napisałeś "gorzka prawda", gorzka, czyli jaka, gdzie ta prawda, bo Ci jakiś skinhead powiedział - dziecinada. No gdzie ta prawda i co to za prawda?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:00:08 pm »
Zaglowiec, zauważyłem, że lubisz bardzo zarzucać innym, że korzystają z jednego źródła - przy czym sam nie korzystasz z żadnego, a raczej wykorzystujesz własne wyobrażenia jako prawdę absolutną. :)

Widziałem ONRowców, którzy sobie łązili ze swastykami. Widziałem kilku, naprutych jak Messerschmitty, którzy nie wzbraniali się przed salutem rzymskim. Jak się ich widzi, tak się ich pisze. Jak wszędzie dominuje taki model ONR, to chyba jest coś do rzeczy w tym, że wielka ich liczba uznaje takie, a nie inne wartości.

Przy czym, jesteś taki mądry. Masz ile lat? Bo, ok, Gawsi niech ma 19 - a ile czasu trwa Twoja obserwacja? I w czym jest lepsza? Jakie publikacje i źródła przedstawisz jako poparcie swojego zdania?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:09:10 pm »
Gawsi, pleciesz takie bzdury, że aż głowa mała.

Kilka sprostowań.
Honor nie jest zespołem narodowo-radykalnym tylko narodowo-socjalistycznym. Różnica zasadnicza.
Nie wiem gdzie ty widziałeś ONRowca ze swastyką na ramieniu. Ja nie widziałem ani jednego. NSi owszem je noszą(ale, ale żaden nie jest na pewno związany z ONR.

Co do twoich kolegów z ONR, to albo nie istnieją(co bardziej prawodopodobne), albo zostali wyrzuceniu za coś i  teraz bzdury opowiadają.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:32:05 pm »
Nie posiadam źródeł, bo nikt o tym nie pisze w sposób, który warto by było zauważyć. Moja wiedza opiera się na tym co widziałem i co słyszałem. W zasadzie poparłeś moje postulaty swoim powyższym postem- więc o co chodzi?

Ależ niczego nie poparłem. Dziwię się tej nagonce na ONR. Jakbym czytał GWno. A ja widziałem dredziarzy pijanych jak coś tam, widziałem gości lejących pod ściana itd. I co z tego? Stay in peace!
Nie widzę powodu, żeby walczyć z ONR. Po co to. A już na pewno, żeby korzystając z lewackiej definicji sytuacji nazywać ich nazistami. To głupota bycia w papce.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:45:57 pm »
Tak, tego co tu napisałeś, nie rozumiem: "Z tego, co TS pisze, wychodzi na to, że tylko sekcja częstochowska się odrodziła.".Nie wiem, czemu tylko. Tam nic nie było na ten temat napisane.

Poza tym szkoda czasu na darcie szat.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2010, 20:53:49 pm »
Ale piszesz, że tylko ona się odrodziła, a co wiesz o innych - jeśli w ogóle są? Piszesz przecież o ONR w ogóle, więc na jakiej podstawie? Cały ten wątek jest więc nic nie wart. Tak to dałeś sie zmanipulować lewactwu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 20:56:48 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2010, 22:18:59 pm »
Poczułem się zignorowany. :D Czemu Gawsi zacytowałeś mojego posta, jakbym był Zaglowcem?

W każdym razie, o ONR raczej nie wiele słychać, więc trudno dać się zmanipulować "lewactwu", skoro nikt z "lewactwa" szczególnie się takimi ekstremizmami nie interesuje.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2010, 22:22:09 pm »
Ale piszesz, że tylko ona się odrodziła, a co wiesz o innych - jeśli w   ogóle są? Piszesz przecież o ONR w ogóle, więc na jakiej podstawie? Cały   ten wątek jest więc nic nie wart. Tak to dałeś sie zmanipulować   lewactwu - a propos ignorowania :).                 

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2010, 23:17:05 pm »
Dla tego napisałem o częstochowskiej sekcji, bo na niej bazują moje obserwacje :P 
Daj jakieś dowody. Chociażby zdjęcia. Jeśli tak jest warto zawiadomić władze ONR. Jeśli na prawdę noszą się ze swastykami, to gwarantuję że zostaną usunięci z miejsca, jeśli się da znać odpowiednim ludziom. Znam środowisko ONR i oni takich ludzi delikatnie mówiąc nie tolerują.

Ktoś rzucił coś o saluto romano. TO NIE NAZIŚCI GO WYMYŚLILI. Polscy nacjonaliści się nim posługiwali zanim Hitler wstąpił do NDAP. Chociaż nie powiem, używanie go dzisiaj jest niestosowne, pomimo pięknej historii polskiego obozu narodowego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 23:20:51 pm wysłana przez TenebrosuS »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2010, 09:53:32 am »
W każdym razie, o ONR raczej nie wiele słychać, więc trudno dać się zmanipulować "lewactwu", skoro nikt z "lewactwa" szczególnie się takimi ekstremizmami nie interesuje.
Jak to nie interesuje skoro zawierają sojusze (lipiec 2010), co mim zdanie dyskwalifikuje obie strony ;)

Tzw. "Falanga" współpracuje z Rewolucyjną Lewicą Komunistyczną!

"Falangiści" znów ośmieszają Ruch Narodowy
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

MarcinS

• Gość
To jest idiotyzm i nic na to nie poradzimy. Tylko część ONRu to patrioci, reszta to rasiści, którzy nie wiedzą za co nienawidzą i którzy nie mają co w domu robić.
Narodowcy bardzo ładnie umieją o sobie pisać. Powiem Ci, że sam popadłem w ich propagandę, póki pewien były skinhead nie wytłumaczył mi, że to wszystko to są brednie, żeby tylko pokazać ONR w jak najlepszym świetle.
To myślę w ten sposób, czy nie myślę?
Pewnie masz rację , w każdym razie słyszałem wiele wypowiedzi w podobnym tonie , jesli naprawdę duża część społeczeństwa zarówno z lewicy jak i z prawicy negatywnie wypowiada się o tej organizacji to coś musi byc na rzeczy . A może by tak ... wysłac kogoś , by to sprawdził . Co wy na to , aby ktos przeniknął w szeregi ONR i sam ocenił działalnośc tej organizacji ? Ja bardzo chętnie bym to sam zrobił , ale niestety nie mogę z przyczyn obiektywnych ( wyznanie + obywatelstwo + niektóre poglądy , więc by mnie nie przyjęli ) .

A tutaj cos ciekawego :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://i.wp.pl/a/f/jpeg/20169/onr550.jpeg&imgrefurl=http://www.pwsz.bialapodlaska.pl/index.php%3Foption%3Dcom_smf%26Itemid%3D423%26topic%3D4285.msg24869&h=355&w=550&sz=121&tbnid=lnDp_6ECCbTWOM:&tbnh=86&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Donr&zoom=1&usg=__IBfZSMhdehN7oHoKMyg_MSsLJbs=&sa=X&ei=fUJyTOq1EtGbOJXXybAL&ved=0CC4Q9QEwBg

Ci ludzie chyba naprawdę nie mają co robić :
http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-onr-kontra-geje-i-lesbijki-17-lipca-dwie-_145851.html

Osobiście jestem przeciwnikiem skrajnej prawicy tak samo jak i skrajnej lewicy . Ta organizacja muszę przyznać jest powodem do wstydu dla nas wszystkich .

Cytat z osoby bedącej w Falandze ( to chyba coś podobnego ) :
,, Falanga jest organizacją wychowawczą promującą tradycyjne wartości,   patriotyzm, nacjonalizm itd. Nie odwołujemy się do żadnych wcześniej   istniejących organizacji. W swoich szeregach skupiamy ludzi o szeroko   pojętych poglądach prawicowych. " - Nacjonalizm to wartość ?
http://www.pwsz.bialapodlaska.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=423&topic=4285.msg24869

A teraz Roman Dmowski :
„Rasa »pół-Polaków« musi zginąć”.
 „Wierzę w Polskę dopóty, dopóki są w niej analfabeci”. - analfabeci łatwiej uwierzą w te hasła
„Faszyzm jest wielkim ruchem twórczym (…). Mussolini i Hitler pokazali, że
można rządzić inaczej i to wcale skuteczniej”.
 „Rząd Hitlera zaczął energicznie oczyszczać Niemcy od żydostwa, odcinając
się jednocześnie od masonerii”.
„Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach
narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo
niemieckie”.

Nie wiem po co komu organizacje wychowawcze jak Falanga , czy MW . Człowiek powinien ( według mnie ) dorastać w atmosferze neutralnej światopoglądowo i dzięki temu potem będzie mógł świadomie wybrać idee , które sa dla niego ważne . Nie będzie indoktrynowany od najmłodszych lat .   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 11:59:32 am wysłana przez MarcinS »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:44:37 pm »
@MarcinS nie wyrywaj z kontekstu słów Dmowskiego:
"faszyzm jest wielkim ruchem twórczym, ale wielkość jego i twórczość pochodzi stąd, że jest on ruchem narodowym, włoską reakcją  na idee XIX wieku, że łączy się z nim odrodzenie życia narodowego. Tej istoty jego nie mamy potrzeby naśladować, co najwyżej możemy w jego zwycięstwie znaleźć zachętę i wzmocnić swą wiarę w przyszłość naszych dążeń narodowych" (Pisma, t. 9, Częstochowa 1939, s.152). Już VI 1926 Dmowski stwierdzał, iż faszyzm. nie jest uniwersalną receptą rządzenia, a nawet przestrzegał przed jej przeszczepianiem na grunt polski (Faszyzm, cz. II Włochy nowoczesne, "Gazeta Warszawska Poranna" 26 VI 1926, nr 173). Można zarzucać mu, że nie zbyt mocno potępiał zagrożenia jakie niesie faszyzm na świecie (zwłaszcza z komfortem współczesnej wiedzy historycznej), ale insynuowanie, że chciał go wprowadzić w Polsce jest kłamstwem.

Akurat Roman Dmowski na konferencji pokojowej w Paryżu uzyskał dla Polski bardzo dużo, można nie zgadzać się z jakimiś jego wypowiedziami, ale nikt mu nie odbierze miana jednego z twórców naszej niepodległości, jak chcesz kwestionować jego patriotyzm, to jest już taki wątek - chyba "Spór 2 trumien - Piłsudskiego i Dmowskiego - oraz okolice".

Offtopick @MarcinS proszę tam kontynuować ;)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:46:23 pm »
Cześć. Powierzchownie przeczytałem temat i powiem, że niektórzy   zarzucający współczesnemu ONRowi jakiś "neonazizm" gadają straszne   głupoty, nikt nie jest święty, na każdego coś można znaleźć, ale dobrze   by mieć jakieś sensowne argumenty. Żeby wszystko sprostować potrzebował   bym elaboratu na parę stron, a nie mam teraz tyle czasu, a w sumie nawet   ochoty, bo przekonywanie kogoś kto zdaje się na samym starcie mieć złą   wolę jest na dłuższą metę bezcelowe. Dlatego z góry przepraszam, jeżeli   od razu nie odpowiem na każdy zarzut pojawiający się w tym temacie, albo   jakieś wyjaśnienie będzie dość zdawkowe. Krzywdzącą łatkę przykleić   jest bardzo łatwo (a prym w tym wiedzie od lat koalicja Gazety Wyborczej   i Nigdy Więcej zawodowych "expertów" Kornaka i Pankowskiego). No to   jedziemy:)

GAWSI:

Sami są sobie winni- nikt im nie każe bić wszystkiego co się rusza.

??? !!!  =) Ja człowiek prosty, nie rozumie o co ci chodzi. Sprecyzuj.

swastykom na mundurkach

Nie widziałem takowych. Natomiast do umundurowania należą opaski z   FALANGĄ. Mi to swastyki (wbrew pewnej marnej redaktorzynie z "NIE") nie     przypomina. I każdemu kto ma oczy tam gdzie trzeba, też nie!

rzymskim salutom.

Dobrze chociaż, że salutu rzymskiego za debilem-redaktorem GW     Blumsztajnem nie nazwałeś HAJLOWANIEM. Więc jednak wiesz w czym rzecz :D     Wiadomo, że salut rzymski nie wywodzi się z pozdrowienia III Rzeszy i     jest od niego starszy (jeśli chodzi o obecność w nacjonalistycznych   [i   nie tylko] światowych ruchach nacjonalistycznych), a ogółem jako     pozdrowienie sięga setek lat. Według mojej najlepszej wiedzy obecnie     współczesny ONR przyjął zasadę, że publicznie mimo to nie  będzie     wykonywał tego pozdrowienia na akcjach nie zorganizowanych przez siebie.

wypuszczając na ulicę ścierwo, które o patriotyzmie i honorze nigdy nie słyszało.

Bo? ???   ?? Nadal nie wiem o co chodzi, tylko rzucasz na wszystkie strony     jakimiś oszczerstwami. Miałeś jakieś prywatne nieprzyjemne zajście z     kimś z ONR i teraz rzucasz mięsem na wszystkie strony?

NSZ i Żołnierze wyklęci walczyli z Niemcem, potem z bolszewikiem, a nie z bezbronnymi przechodniami.

Napisz wprost że istotą działalności obecnego ONRu jest "walka z bezbronnymi przechodniami"  ;D ;D ;D ;D

http://w867.wrzuta.pl/audio/7bkYsTWH6Hp/honor_-_narodowy_socjalizm

Honor to honor, narodowy radykalizm to narodowy radykalizm. Honor ma   wiele fajnych patriotycznych kawałków, ale nie wszystkie. "Tak jak Adolf   Hitler niszcz żydowski stan" - no cóż wokalista Mariusz Sczerski gdyby   żył to jakoś zakładam że nie był by w ONRze 8) :(

Jeszcze raz podkreślę, nikt nie jest święty. ONR to organizacja z założenia głównie młodzieżowa, a wiadomo młodzież zwłaszcza "antysystemowa" (hłe hłe hłe ) czasem i niepokorna, szorstka w obyciu, nieco hałaśliwa, czasem mocno zaangażowana w życie kibicowskie swoich lokalnych klubów, zdarzają się gdzieś kiedyś komuś jakieś wybryki chuligańskie,  ale ludzie nie piszcie głupot!!!!!!!! Nie widzę nic złego z subkulturze skinhead, ale i tak nie stawiajcie znaku równości między SH a ONR, to pierwsze to bardziej moda i pewien styl a ideowo ma wiele odcieni, to drugie to organizacja narodowo radykalna. A że ci pierwsi są w jakieś części w tym drugim to źle? Ma się zabronić komuś przynależności do organizacji bo jest łysy? To był by dopiero szowinizm (prawie jak seksizm czy rasizm hihi).

MarcinS:

Obywatelstwo nie ważne, to tylko jakiś tam status prawny, papierek, świstek liczy się NARODOWOŚĆ i stan ducha:) A z tym "przeniknięciem" niezła konspira, ale obawiam się że szybko by się to skończyło, to nie jest jakaś hermetyczna super tajna grupa uderzeniowa:) Ale czego sie spodziewasz w ONR, śpiewania na ogniskach ballad o Hessie i niemieckich piosenek wojennych??!! Proszę zejdź na ziemię!

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-onr-kontra-geje-i-lesbijki-17-lipca-dwie-_145851.html

Piszesz   o pedałach? No rzeczywiście, zamiast obnosić się swoimi zboczeniami na   ulicy mogli by sobie siedzieć w domu. Ale zakładam pesymistycznie że   chodzi ci o ONR. Otóż nikt nie robi z walki z promocją homoseksualizmu   głównej osi aktywności i celu działania, a że to akurat podchwycają   meinstremowe media, no cóż hieny szukają tylko rozgłosu, a zadymy się   widać sprzedają. Proszę zmień źródła informacji. Odwiedziłem ten link.   Co pół zdania jakiś błąd rzeczowy. Marsz Grunwaldzki nie organizował   ONR, ale Młodzież Wszechpolska, ach widać rzetelność hien. I marsz   grunwaldzki sobie, a kontra na pedałów to dwie inne sprawy. Dalej nie   czytałem, wystarczy niedorzeczności.

No, ale już dość tłumaczenia się z...no właśnie z czego? Istnieje takie coś jak domniemanie niewinności, nie będę udowadniał, że ONR nie jest wielbłądem. Najpierw jakieś konkrety.

EDIT ROBOCZE: niedługo dokończę posta, mówiąc prościej ciag dalszy nastąpi:). Dziękuję za uwagę.[/i]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 21:17:44 pm wysłana przez Rawright »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:58:13 am »
Wiadomo, że salut rzymski nie wywodzi się z pozdrowienia III Rzeszy i     jest od niego starszy (jeśli chodzi o obecność w nacjonalistycznych   [i   nie tylko] światowych ruchach nacjonalistycznych), a ogółem jako     pozdrowienie sięga setek lat. Według mojej najlepszej wiedzy obecnie     współczesny ONR przyjął zasadę, że publicznie mimo to nie  będzie     wykonywał tego pozdrowienia na akcjach nie zorganizowanych przez siebie.
Chociaż nie powiem, używanie go dzisiaj jest niestosowne, pomimo pięknej historii polskiego obozu narodowego.

Popieram @Gawiego i @TenebrosuS w kwestii "salutu". Nie obchodzi mnie, czy ONR - robi gest na swoich, czy innych demonstracjach - ten gest posługiwali się Ci, którzy mordowali naszych dziadków, chcieli wmówić nam, że jesteśmy rasą podludzi i zamierzali wyrżnąć w pień Polaków i nie obchodzi mnie, że najpierw skupili się na Żydach, zaraz po nich mieliśmy być my. Pierwsi więźniowie obozów zagłady, to nasi rodacy, a niemieccy naziści skutecznie zdążyli ten gest skompromitować, jak i dalekowschodni symbol słońca.

Pamiętamy i będziemy pamiętać do końca życia poświęcenie naszych rodaków i gesty jakie używali nasi oprawcy. To właśnie ta ludzka pycha i wiara w wszechmocny ludzki racjonalizm, który jest w stanie sobie wytłumaczyć dosłownie każdą niegodziwość, stworzyła najpierw racjonalny totalitaryzm komunistyczny opary na teorii walki klas Marksa, a później racjonalizm nazistowski oparty na teorii walki ras - Darwina.

Ci co go używają współcześnie, tak samo się kompromitują i znieważają tych Polaków, którzy zginęli od morderców posługujących się takimi gestami.
Tak samo się kompromitują i znieważają tych Polaków, którzy zginęli od morderców posługujących się komunistycznymi symbolami, jeszcze popularnymi wśród starzejących się lewicowych "elit" UE.

ONR robi kawał dobrej roboty, i chwała im za to.
Niestety dają się podejść jak dzieci, i zamiast wybudowania pomnika, składania kwiatów, głównym argumentem przeciw jest łatwe do negatywnego nagłośnienia hajlowanie. Sekret tkwi w obecnej wiedzy, przed wojną salut rzymski był dopuszczalny, ale obecnie wiemy co zrobili ludzie go używający, zrobili to na tyle drastycznie, że skompromitowali ten gest innym organizacjom również.
Ale głupotą jest trzymanie się jednego gestu - tak jakby Ci działacze byli sterowani przez prowokatorów, którzy wiedzą, że zwykłą metodą obrazkową mogą skompromitować wielomiesięczną pracę na rzecz wspólnoty narodowej.
Są setki symboli czysto polskich - nie skompromitowanych z długą tradycją, jak
mieczyk Chrobrego - Szczerbiec, Toporzeł. Wystarczy je stosować:

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2010, 10:14:48 am »
Obywatelstwo nie ważne, to tylko jakiś tam status prawny, papierek, świstek liczy się NARODOWOŚĆ i stan ducha:) A z tym "przeniknięciem" niezła konspira, ale obawiam się że szybko by się to skończyło, to nie jest jakaś hermetyczna super tajna grupa uderzeniowa:) Ale czego sie spodziewasz w ONR, śpiewania na ogniskach ballad o Hessie i niemieckich piosenek wojennych??!! Proszę zejdź na ziemię!

Piszesz   o pedałach? No rzeczywiście, zamiast obnosić się swoimi zboczeniami na   ulicy mogli by sobie siedzieć w domu. Ale zakładam pesymistycznie że   chodzi ci o ONR. Otóż nikt nie robi z walki z promocją homoseksualizmu   głównej osi aktywności i celu działania, a że to akurat podchwycają   meinstremowe media, no cóż hieny szukają tylko rozgłosu, a zadymy się   widać sprzedają. Proszę zmień źródła informacji. Odwiedziłem ten link.   Co pół zdania jakiś błąd rzeczowy. Marsz Grunwaldzki nie organizował   ONR, ale Młodzież Wszechpolska, ach widać rzetelność hien. I marsz   grunwaldzki sobie, a kontra na pedałów to dwie inne sprawy. Dalej nie   czytałem, wystarczy niedorzeczności.
Ok , chociaz osobiscie mam ONR za coś w rodzaju masonerii .

Jesli chodzi o druga część . Zapraszam do USA , abyś mógł zobaczyc jak powinni być traktowani homo ( Znam wiele osób , którym nie robi różnicy , czy widza na ulicy parę homo , czy heteroseksualną ) .

Hades

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2010, 14:48:14 pm »
Ok , chociaz osobiscie mam ONR za coś w rodzaju masonerii .
Z tego co się słyszy, to raczej wywnioskować można, że oni za masonami nie przepadają.

Dla rozładowania napięcia w temacie polecam obejrzenie:
http://www.youtube.com/watch?v=viDg7mSxR-I#

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:23:26 pm »
Toporzeł jest używany obecnie przez NS Zadruga(tak jak przed wojną) i ogólnie z zadrugizmem się kojarzy, a to też nie jest właściwe skojarzenie(dla niewtajemniczonych - zadrugizm to ideologia będąca mieszanką nbolszewizmu z rodzimowierstwem i silnym antyklerykalizmem).

Co do Mieczyka Chrobrego, to faktycznie jest to symbol nie budzący negatywnych emocji, ale to symbol typowo endecki, a nie antysystemowy. Więc przez organizacje trzeciej pozycji jest rzadko używany.

Jesli chodzi o druga część . Zapraszam do USA , abyś mógł zobaczyc jak powinni być traktowani homo ( Znam wiele osób , którym nie robi różnicy , czy widza na ulicy parę homo , czy heteroseksualną )
To tylko znak upadku moralnego USA. Niema czym się chwalić.

@Tech
Walka ras, nie jest wymysłem Darwina, ale jego chorych interpretatorów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2010, 21:25:50 pm wysłana przez TenebrosuS »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2010, 21:40:44 pm »
@Tech
Walka ras, nie jest wymysłem Darwina, ale jego chorych interpretatorów.
To właśnie pisałem, bo na gruncie racjonalizmu można interpretować i usprawiedliwić każde mordowanie, czy to całych klas społecznych, czy ras ludzkich. Nie ma ograniczeń w myśl maksymy "hulaj dusza piekła nie ma".

Co do Mieczyka Chrobrego, to faktycznie jest to symbol nie budzący negatywnych emocji, ale to symbol typowo endecki, a nie antysystemowy. Więc przez organizacje trzeciej pozycji jest rzadko używany.
Ale przez inne narodowe, a nie rewolucyjne  ;) Mieczyk Chrobrego może być używany.

To tylko znak upadku moralnego USA. Niema czym się chwalić.
Zgadza się i to też nie całych.

A co z Topokrzyż'em, też ma jakieś złe konotacje, prócz nazywania go "aryjskim" przez przedwojennych starozakonnych ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2010, 21:52:16 pm wysłana przez Tech »