Autor Wątek: Film szkalujący polskie lotnictwo z 1920 roku na yotube  (Przeczytany 3257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cichociemny

• Czytelnik
Film szkalujący polskie lotnictwo z 1920 roku na yotube
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 22:56:48 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=5JpiQrTmqzM&feature=related#ws
Zbrodnie polskiego lotnictwa 1920 - "Piervaja Konnaja" 1941    jeśli chodzi o ten film to jest to film z 1941 roku więc rzecz oczywista że radziecki propagandowy i żaden dokument
odnośnie karabinów maszynowych w samolotach to z tego co wiem to w 1920 roku ich nie było w Polskim lotnictwie owszem piloci zabierali broń ręczną dla bezpieczeństwa natomiast bomby tez wyrzucali własnymi rękami natomiast konie kozaków płoszyły się na sam dźwięk nadlatujących samolotów...

barteq_g

• Gość
Odp: Film szkalujący polskie lotnictwo z 1920 roku na yotube
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:03:23 pm »
Chyba nie zrozumiałeś w jakim celu film został umieszczony w serwisie youtube.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:57:14 pm »
To jest podpisany jako propagandowy, archiwalny materiał (zresztą naszego starego znajomego, Patche).
@Cichociemny - pisząc tak strasznie jak to robisz, ryzykujesz, że nikt Cię nie zrozumie. Ja nawet nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest żaden antypolonizm i czy tylko pomyliłeś tematy... ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 16:46:27 pm »
Chyba nie zrozumiałeś w jakim celu film został umieszczony w serwisie youtube.

Dla mnie tytuł brzmi jednoznacznie..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 17:27:53 pm »
Tytuł, bogowie, a raczyłeś przeczytać opis? :)

To jakbym zobaczył w telewizji serial "Wojna domowa" i olał go, bo lubię militariów...

Z całą pewnością miałeś dobre chęci, lecz czytaj dokładnie opis od wrzucającego na przyszłość. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 17:29:01 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:02:07 am »
Tytuł, bogowie, a raczyłeś przeczytać opis? :)

Z całą pewnością miałeś dobre chęci, lecz czytaj dokładnie opis od wrzucającego na przyszłość. :)

Bardzo słuszna uwaga...
ale patrząc po komentarzach widać że nie tylko ja nie czytam opisów dlatego rozsądniej by było jak by autor zmienił tytuł..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:33:14 am »
Autor jest... ciekawym człowiekiem. :)

Nie interesuje go opinia ludzi czytających bez zrozumienia, jak widać. Czemu się nie dziwię zbytnio. Można w ten sposób sprawdzić ilu takich internetowych chojraków jest.
George Patton

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:06:33 pm »
Stalinowski prymityw, ubaw miałem po pachy. Poszukajcie też innych filmów propagandowych, każdy kolejny jest jeszcze bardziej prymitywny. Zdobyte wagony pomalowane farbą (widać zacieki, machnięcia pędzlem, przemalowane napisy itd.), Stalin był wsiurem i do tego bardzo prymitywnym. Jego wymagania kończyły się na wizerunku "Krasnija Armja jest dobra, a Polak zły". Uśmiałem się, Pathe jak zwykle dobrał dobry materiał.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:54:36 pm »
Tytuł powinien jednak zmienić, bo może inspirować antypolskich wsioków, a tych nie brakuje w świecie.