Autor Wątek: KAPITALIZM - temat dla zwolenników i nie tylko!  (Przeczytany 10833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZX_W1

• Czytelnik
KAPITALIZM - temat dla zwolenników i nie tylko!
« dnia: Październik 09, 2010, 14:10:04 pm »
Czy popieracie kapitalizm? Wolność gospodarczą,niskie podatki,państwo minimum? Dla mnie kapitalizm to jak narazie najlepszy ustrój,to dzięki niemu USA w XIX (i poczatek XX w.) w doszło do potęgi,to dzięki kapitalizmowi ludzie mogą się bogacić. Zapraszam do dyskusji. :)

MarcinS

• Gość
Odp: KAPITALIZM - temat dla zwolenników i nie tylko!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2010, 14:26:37 pm »
Czy popieracie kapitalizm? Wolność gospodarczą,niskie podatki,państwo minimum? Dla mnie kapitalizm to jak narazie najlepszy ustrój,to dzięki niemu USA w XIX (i poczatek XX w.) w doszło do potęgi,to dzięki kapitalizmowi ludzie mogą się bogacić. Zapraszam do dyskusji. :)
Osobiście jestem zwolennikiem kapitalizmu , ale nie takiego jak w końcu XIX wieku , że ludzie pracowali po 12 godzin . Jednak jesli do kapitalizmu dołożymy normy moralne to mamy ustrój , który stwarza doskonałe mozliwości rozwoju . Jeśli chodzi o podatki to jestem zwolennikiem tylko podatków na edukację ( ale tylko jesli czyjes dziecko uczęszcza do szkoły ) , służbe zdrowia i zapewnienie podstaw bezpieczeństwa ( tutaj najwiekszym zagrozeniem jest istnienie państw , poniewaz ogromna część przestępczości jest powodowana niezadowoleniem wobec ustroju , albo tym , że państwo ogranicza przedsiębiorczość jednostki . Gdyby załóżmy kieszonkowiec miał do wyboru dobrze płatna prace , albo dalsze przestępstwa na pewno wybrałby to pierwsze ) .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2010, 14:47:07 pm »
Myślisz, że teraz ludzie nie pracują po 12 godzin albo więcej?:) Mój rekord to 12 h za 40 zł.:)

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2010, 14:47:51 pm »
Myślisz, że teraz ludzie nie pracują po 12 godzin albo więcej? :) Mój rekord to 12 h za 40 zł. :)
Ale chyba nie masz 6 lat i nie pracujesz w kopalni?
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2010, 15:11:16 pm »
Oczywiście jakieś warunki dogodne do pracy powinne być,ale to w prywatnej placówce/firmie zalezy od właściciela. Jeśli nie ma takich warunków i odpowiednich umów,wtedy nikt u niego nie chce pracować i wtedy musi dostosować jakieś warunki albo bankrutuje. To samo zalezy też od płac i innych umów,komu się nie podoba niech szuka gdzie indziej. Strajki są tam gdzie jest państwowe i związki żądają żeb im "odgórnie" płacić z naszych pieniędzy.
Pytanie moje: czy jest szansa na wprowadzenie przynajmniej większej wolności,kapitalizmu? Czy możemy iść tą droga co azjatyckie tygrysy - Hongkong,Malezja,Singapur?

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2010, 15:20:17 pm »
Myślisz, że teraz ludzie nie pracują po 12 godzin albo więcej? :) Mój rekord to 12 h za 40 zł. :)
No cóż . Mam dobrą radę , zwolnij się . Pracować przez 12 godzin za 40 zł to nie możliwe .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2010, 16:14:03 pm »
Ale chyba nie masz 6 lat i nie pracujesz w kopalni?
Do czego zmierzasz?
No cóż . Mam dobrą radę , zwolnij się . Pracować przez 12 godzin za 40 zł to nie możliwe .
To było dawno ale dlaczego niemożliwe? Bardzo możliwe i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2010, 17:20:12 pm »
Do czego zmierzasz?To było dawno ale dlaczego niemożliwe? Bardzo możliwe i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
Do niczego nie zmierzam. Po prostu kapitalizm z XIX w na tym polegał, a dziś - jak mówisz można pracować dużo, ale nie ma porównania chyba, co :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2010, 19:45:01 pm »
Byli ludzie co za taką stawkę pracowali. A i w dalszym ciągu znajdą się stróże na parkingu, którym daje się 3zł/h.

Państwo powinno minimalnie ingerować w gospodarkę - bo w czasie spokoju i hossy, najlepsze wyniki daje uwolniony rynek. Prawo powinno tylko dawać państwu prawo do ograniczonych działań w chwilach kryzysu, bo jak widać po ostatnim krachu, to tylko stanowcze działania uchroniły wiele krajów przed tragedią ekonomiczną.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2010, 21:19:24 pm »
Byli ludzie co za taką stawkę pracowali. A i w dalszym ciągu znajdą się stróże na parkingu, którym daje się 3zł/h.

Państwo powinno minimalnie ingerować w gospodarkę - bo w czasie spokoju i hossy, najlepsze wyniki daje uwolniony rynek. Prawo powinno tylko dawać państwu prawo do ograniczonych działań w chwilach kryzysu, bo jak widać po ostatnim krachu, to tylko stanowcze działania uchroniły wiele krajów przed tragedią ekonomiczną.

Ja uważam właśnie że kraje mają tak złe wyniki przez interwencjonizm państwowy. Przynajmniej w Europie inne państwa wydały na "ratowanie" gospodarki grubą kasę,przy okazji trochę cwaniaków zarobiło na tym rzekomym kryzysie. Zaletą rządu było to,że nie wywalił milionów błoto i dzięki temu jakoś przetrwaliśmy. W USA był kryzys,w Europie myślę że dopiero nadciąga. Trzeba po prostu poczekać aż nastąpi całkowity krach socjalizmu.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2010, 01:45:05 am »

Ja uważam właśnie że kraje mają tak złe wyniki przez interwencjonizm państwowy. Przynajmniej w Europie inne państwa wydały na "ratowanie" gospodarki grubą kasę,przy okazji trochę cwaniaków zarobiło na tym rzekomym kryzysie. Zaletą rządu było to,że nie wywalił milionów błoto i dzięki temu jakoś przetrwaliśmy. W USA był kryzys,w Europie myślę że dopiero nadciąga. Trzeba po prostu poczekać aż nastąpi całkowity krach socjalizmu.
Zgadzam się. U nas kryzysu jako takiego nie ma bo rząd nie miał kasy żeby pchać sztucznie w gospodarkę.
http://www.youtube.com/watch?v=00ai093h1j0&feature=related#

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2010, 09:17:12 am »
Do czego zmierzasz?To było dawno ale dlaczego niemożliwe? Bardzo możliwe i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
Nie wiem dlaczego niemożliwe . Ale pracować tak długo za tak mało to wygląda na mobbing . Jeszcze takie pytanie w jaki sposób zarobiłeś tak mało za tak długi czas pracy ( co robiłeś ? ) ?

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2010, 13:08:06 pm »
Nie wiem dlaczego niemożliwe . Ale pracować tak długo za tak mało to wygląda na mobbing . Jeszcze takie pytanie w jaki sposób zarobiłeś tak mało za tak długi czas pracy ( co robiłeś ? ) ?
Nie zostałem do niczego przymuszony. ;)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2010, 13:53:32 pm »
Oczywiście jakieś dogodne warunki do pracy też powinne być,chociaż i tak jest teraz znacznie lepiej niż 50-100 lat temu. Podobno ludzie w USA byli wtedy bardzo wyzyskiwani i jako pierwsi jeździli samochodami. :)

ZX_W1

• Czytelnik
Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2011, 22:47:35 pm »
Takiej "prawicy" jak Ty myślisz, łączącej anarchizm z monarchią to nigdzie nie ma na świecie, więc przestań teoretyzować. 

Nie rozumiecie, chodzi mi o taką która wprowadzi więcej liberalizmu, obniży podatki a nie będzie jeszcze bardziej socjalistyczna.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2011, 07:21:26 am »
Zw łącze Twoje wypowiedzi, bo niezależnie od tematu wpisujesz to samo, rozmywajac temat, miszczu teorii i praktyki nigdzie juz nie uprawianej na świecie.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2011, 18:49:24 pm »
Zw łącze Twoje wypowiedzi, bo niezależnie od tematu wpisujesz to samo, rozmywajac temat, miszczu teorii i praktyki nigdzie juz nie uprawianej na świecie.

Aha, to nie ma tu dla mnie miejsca.

Żegnam i pozdrawiam, moje propozycje nieaktualne.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:36:21 pm »
Kolego jak nie masz wyboru i musisz nakarmić dzieci to podejmujesz pracę za każde pieniądze.Państwo przy braku ingerencji powinno zadbać o podstawowe świadczenia pracownicze.Zorientuj się co jest składnikami minimalnego wynagrodzenia(1200 euro) np w Niemczech.Przelicz te dane na Polskie warunki i wyjdzie ci 3800 zł pensji minimalnej.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2011, 22:48:49 pm »
Kolego jak nie masz wyboru i musisz nakarmić dzieci to podejmujesz pracę za każde pieniądze.Państwo przy braku ingerencji powinno zadbać o podstawowe świadczenia pracownicze.Zorientuj się co jest składnikami minimalnego wynagrodzenia(1200 euro) np w Niemczech.Przelicz te dane na Polskie warunki i wyjdzie ci 3800 zł pensji minimalnej.

Państwo powinno zadbać... Może też i o jedzenie i odzież bo nie wszyscy jedzą kawiory i chodzą w garniakach...

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2011, 23:43:53 pm »
Państwo powinno zadbać...

I to właśnie znaczy państwo socjalne!

Państwo ma stworzyć obywatelom możliwość do godnego zarobku (poprzez odpowiednie podatki, ulgi itp) a nie dawać. A jak ktoś nie jest na tyle leniwy że mu się nie opłaca pracować bo woli trochę zasiłku, trochę jakiejś pomocy, trochę roboty na czarno to niech się nie dziwi że później nic nie ma...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2011, 23:55:30 pm »
I to właśnie znaczy państwo socjalne!

No właśnie, ja przytoczyłem do wypowiedzi tego który w ten sposób myśli. Dla mnie państwo ma dbać o bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, sprawy polityczne typu umowy i traktaty z innymi krajami itp. Wy chcecie państwa socjalnego, jeśli tak myślicie to nie mamy o czym rozmawiać, więc ja się żegnam.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2011, 01:38:40 am »
No właśnie, ja przytoczyłem do wypowiedzi tego który w ten sposób myśli. Dla mnie państwo ma dbać o bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, sprawy polityczne typu umowy i traktaty z innymi krajami itp. Wy chcecie państwa socjalnego, jeśli tak myślicie to nie mamy o czym rozmawiać, więc ja się żegnam.

że co? podaj mi przykład proszę choć jednej wypowiedzi forumowicza który chce państwa socjalnego...
rozumiem również że jeśli ktoś myśli inaczej od Ciebie to znaczy że źle?
proszę Cie, weź się zastanów co piszesz...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2011, 10:43:28 am »
że co? podaj mi przykład proszę choć jednej wypowiedzi forumowicza który chce państwa socjalnego...
rozumiem również że jeśli ktoś myśli inaczej od Ciebie to znaczy że źle?
proszę Cie, weź się zastanów co piszesz...

Nie, to wy przenosicie moje posty, krytykujecie za inne myślenie itp więc tak jak piszę nie ma to sensu na pisanie postów czy artykułów. 
Więc najlepiej jak się pożegnamy. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2011, 10:44:08 am wysłana przez ZX_W1 »

Bartors

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2011, 12:21:38 pm »
Ja popieram ZX_W1,  państwo nie powinno świadczyć żadnych świadczeń, jedyne co to powiedzmy bank narodowy może udzielać ubezpieczenie itd. ale na takiej samej zasadzie jak inne banki. Wolny rynek to podstawa, emerytury powinny być prywatne, co do służby zdrowia można polemizować ale przychylam się do prywatnej. Jedynym z "świadczeń" które powinno być państwowe to edukacja. I tyle. Bo edukacja jest wymagana do rozwoju, o wszystko inne powinniśmy sami zadbać, a jak nie potrafisz... no cóż... Chyba wszyscy popieramy teorie Darwina?

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2011, 00:07:57 am »
Nie, to wy przenosicie moje posty, krytykujecie za inne myślenie itp więc tak jak piszę nie ma to sensu na pisanie postów czy artykułów. 
Więc najlepiej jak się pożegnamy. :)

a rób ja uważasz :P