Autor Wątek: ZUS - jedna z przyczyn braku dzieci  (Przeczytany 12162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZX_W1

• Czytelnik
Odp: ZUS - jedna z przyczyn braku dzieci
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2010, 23:24:15 pm »
Jest mnóstwo zawodów sezonowych, w których ludzie jakoś muszą wyżyć. Jeżeli mam płacić z swoich podatków na rolnika, to dlaczego nie dla robotnika umowa-zlecenie, machającego łopatą 3/4 roku? To jest zresztą gigantyczne pole do nadużyć - wszyscy rolnicy dostają bardzo łatwo świadczenia emerytalne z kiesy państwa.

Praca polega na tym, że należy się z niej utrzymać. Jeżeli ktoś pracuje za krótko, albo mało zarabia, to powinien rozważyć podjęcie innego zajęcia - jak to robi mnóstwo ludzi na całym świecie. Same statystyki mówią, że w Polsce jest więcej rolników (procentowo) niż na zachodzie.
Składkę emerytalną odprowadza dla siebie - jeżeli nie ma ZUSu, to odkłada jakieś absolutne minimum, odkładając problem "na później". Co do dzieci niedożywionych - jak państwo wyłączy pompę z pieniędzmi bezmyślnie pompowaną w rzesze leniwych "bezrobotnych zawodowo" i zamiast tego będzie dawać wędki rodzicom, a posiłki dzieciom to problem będzie mniejszy. Ale to dyskusja na inną okazję.

Nie mówię, że to są proste sprawy, ale uczciwość każe zauważyć, że jest dużo ciężkich zawodów, wśród których nie ma dodatkowych praw i przywilejów.

To jest właśnie odpowiedzialność i planowanie swojej przyszłości a nie czekanie,że może ZUS wypłaci łaskawie emeryturkę. Państwo nie powinno ingerować także w tą kwestię,bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo że ktoś dostanie coś chociaż mu się nie należy lub na odwrót. Przez setki lat nie było żadnych Zusów i nie było problemu i ludzie dawali sobie radę i nie wymarli.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2010, 19:06:28 pm »

To jest właśnie odpowiedzialność i planowanie swojej przyszłości a nie czekanie,że może ZUS wypłaci łaskawie emeryturkę. Państwo nie powinno ingerować także w tą kwestię,bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo że ktoś dostanie coś chociaż mu się nie należy lub na odwrót. Przez setki lat nie było żadnych Zusów i nie było problemu i ludzie dawali sobie radę i nie wymarli.

I przez setki lat istniały dzielnice nędzy gdzie ludzie umierali jak mrówki, na choroby, z niedożywienia.
 No gratuluję chcesz powrotu do gruźlicy, cholery i dzieci żebrzących i umierających na ulicy bo to wszystko było przez setki lat gdy nie było ZUS-ów. Masz rację ludzie nie wymarli.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2010, 19:15:24 pm »
To akurat, Zbyszku, nie była przyczyna umierania ludzi. Zresztą, mało kto dożywał wtedy obecnego wieku emerytalnego.

ZXZ'owi chodziło zapewne o to, że kiedyś jakoś osoby starsze, niemogące pracować, żyły. Państwo im nie pomagało, a rodzina. Teraz każdy ma szansę na poradzenie się mądrzejszych i zaplanowanie sobie emerytury - jeżeli ktoś nie potrafi tego, to nie wiem czemu inni mają to za niego robić...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 12, 2010, 19:18:36 pm »

I przez setki lat istniały dzielnice nędzy gdzie ludzie umierali jak mrówki, na choroby, z niedożywienia.
 No gratuluję chcesz powrotu do gruźlicy, cholery i dzieci żebrzących i umierających na ulicy bo to wszystko było przez setki lat gdy nie było ZUS-ów. Masz rację ludzie nie wymarli.
Co ma ZUS do głodujących dzieci i chorób?:)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2010, 20:32:45 pm »

Nie o to chodzi,po prostu mamy nową technikę,leki na wiele chorób,to dzięki temu ludziom żyje się lepiej a nie dzięki temu że ZUS ich okrada.

To akurat, Zbyszku, nie była przyczyna umierania ludzi. Zresztą, mało kto dożywał wtedy obecnego wieku emerytalnego.

ZXZ'owi chodziło zapewne o to, że kiedyś jakoś osoby starsze, niemogące pracować, żyły. Państwo im nie pomagało, a rodzina. Teraz każdy ma szansę na poradzenie się mądrzejszych i zaplanowanie sobie emerytury - jeżeli ktoś nie potrafi tego, to nie wiem czemu inni mają to za niego robić...

Oczywiście, i wtedy nikt nawet sobie nie pomyślał że "państwo" mu pomoże. Wszystko przez socjalistyczną indoktrynację.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 20:36:44 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2010, 23:49:35 pm »
Co ma ZUS do głodujących dzieci i chorób? :)

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje Ci dostęp do lekarzy. Coraz gorszy ale zawsze.

Tu akurat masz rację. Na biednych wsiach to się nazywało dojście. W zimie rodzina wynosiła starca do stodoły by doszedł. By nie zabierał jedzenia inie roznosił chorób. Metoda praktykowana jeszcze przed wojną. Tą ostatnią.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2010, 00:25:31 am »

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje Ci dostęp do lekarzy. Coraz gorszy ale zawsze.

Nawet mi nie przypominaj. Mam straszne wspomnienia związane z państwowymi szpitalami. Nigdy nie zgodziłbym się na poważniejszy zabieg w jednym z nich. Szpital w mojej okolicy nazywany jest umieralnią bo często ludzie (wcale nie umierający) już z niego nie wracają.
Tu akurat masz rację. Na biednych wsiach to się nazywało dojście. W zimie rodzina wynosiła starca do stodoły by doszedł. By nie zabierał jedzenia inie roznosił chorób. Metoda praktykowana jeszcze przed wojną. Tą ostatnią.
Za to teraz zdarza się, że rodzina trzyma zwłoki starców żeby dalej pobierać za nich emeryturę albo pijaczki żyją z renty babci (przypadki z mojej okolicy). Widzisz co byś nie robił, patologie i tak będą istnieć. Dlatego nie skazujmy normalnych ludzi żeby musieli płacić na leni, pijaków i oszustów.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 00:26:10 am wysłana przez barteq_g »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2010, 11:12:19 am »
Uczciwy i pracowity człowiek sobie poradzi. Tym bardziej, jeżeli oprócz cięcia socjalu obniżono by podatki i zminimalizowano biurokrację. Gdzieś już proponowałem, by najbiedniejsze dzieci miały prawo do obiadu - tylko jak chodzą do szkoły.

W każdym razie nie wierzę w skuteczność państwa odwalającego robotę za obywateli (tzw. "opiekuńczego"). W każdym kraju żyje biedota i choćby rozdysponować jakimś marksistowskim sposobem bogactwa narodu, to i tak bieda będzie. Trzeba oddać władzę nad sobą obywatelom - jak strzela sobie w stopę nie oszczędzając na starość, cóż - selekcja naturalna.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2010, 15:54:27 pm »
Też jestem przeciw - likwidacja KRUS i ZUS i problem obezpieczeń znika. Każdy ubezpiecza się prywatnie i dobrowolnie. ZUS jest właśnie jedną z przyczyn ujemnego przyrostu demograficznego i starzejącego się społeczeństwa. ZUS napewno upadnie,ale będzie to bolesne...

A co do KRUS to uważam dlaczego ja mam płacić cała składkę a rolnik tylko część... niech też płaci wszystkie składki zdrowotne, emerytalne... itp itd.  i tyle...

Ciągle rolnicy wielce pokrzywdzeni.... z tym narzekaniem to juz niech kończą, nie znają podstaw ekonomii i planowania biznesu to jak się dziwić jak ich gopodarstwo nie przynosi zysku.... nie można wszystko zwalać na pośredników, czy import żywności z innych krajów...

Choć wydaje mi się, że lepiej o Rolnictwie naszym rodzimym powinien powstać oddzielny temat
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

RAF

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 25, 2010, 01:33:21 am »
Uczciwy i pracowity człowiek sobie poradzi. Tym bardziej, jeżeli oprócz cięcia socjalu obniżono by podatki i zminimalizowano biurokrację. Gdzieś już proponowałem, by najbiedniejsze dzieci miały prawo do obiadu - tylko jak chodzą do szkoły.

W każdym razie nie wierzę w skuteczność państwa odwalającego robotę za obywateli (tzw. "opiekuńczego"). W każdym kraju żyje biedota i choćby rozdysponować jakimś marksistowskim sposobem bogactwa narodu, to i tak bieda będzie. Trzeba oddać władzę nad sobą obywatelom - jak strzela sobie w stopę nie oszczędzając na starość, cóż - selekcja naturalna.

hmmm...bez zmiany ustawodawstwa, tzn uproszczenia , to nawet uczciwy i pracowity człowiek nie da rady... dość dużo znam przykładów z życia znajomych....państwo nie ma "odwalać roboty" - państwo ma ułatwiać życie obywatelowi a nie od samego początku ustawiać go w sytuacji podejrzanego - próbującego to państwo oszukać....to do niczego nie prowadzi - pogłębia tylko szarą strefę... usprawnienie przepisów oraz zmniejszenie biurokracji powinno być priorytetem rządu przede wszystkim.... aaaaaaaaaaaaaaaaaa największa masakra jak mnie spotyka za każdym razem jak jestem w kraju - użeranie się z urzędnikami,nawet 20-letnimi którzy nabyli PRL'owskich nawyków..........może wreszcie zrozumieliby że oni są dla petenta a nie petent dla nich..............fuck!

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 31, 2010, 17:36:34 pm »
Witam po przerwie,fajnie że tem się rozwinął. Uważam że KRUS to obecnie pikuś,prędzej zbankrutuje ZUS,wtedy może ludzie przejrzą jak przez lata byli okradani. Szkoda że teraz marnowane są pieniądze ludzi,a bandycka klasa polityczna ustala komu dać,a komu zabrać,co jest skandalem. Jak upadnie ZUS to runie socjalizm,bo właśnie ZUS i przymus ubezpieczeń jest fundamentem tego okropnego systemu.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2010, 18:36:43 pm »
Obawiam się, że jak runie ZUS, to z całym krajem. Bo ktoś musi tych ludzi, którzy pakowali pieniądze w niego chronić od śmierci głodowej.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 31, 2010, 18:47:50 pm »
Obawiam się, że jak runie ZUS, to z całym krajem. Bo ktoś musi tych ludzi, którzy pakowali pieniądze w niego chronić od śmierci głodowej.

Ja myslę że wtedy ludzie wywiozą na taczkach obecną klasę polityczną która ich okradała. Bankructwo ZUS to będzie coś wielkiego,ale może czegoś takiego trzeba na otrzeźwienie...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 31, 2010, 19:15:58 pm »
Ja jednak wolę by któryś z naszych świnek przy korycie teraz coś zrobiła, niż żeby za 10-20 lat system doprowadził do ruiny finanse państwa i życia milionów emerytów.
George Patton