Autor Wątek: Czy uważasz demokrację za dobry ustrój?  (Przeczytany 26402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Czy uważasz demokrację za dobry ustrój?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:30:52 am »
dzięki subwencji dostają tylko Ci co rządzą co dalej daje im większe szanse na wygranie...to chyba oczywiste że wygrywa ten co ma więcej kapuchy...
Ale gdyby było tak jak mówisz, wygrywałby ten, kogo by wskazał jakiś gigant biznesu. Przelałby na konto partii A 2000000 zł, w zamian oczekiwałby kilku korzystnych przetargów dla siebie.

co do okręgów jednomandatowych - zasada propocjonalności, zresztą chcesz mi powiedzieć że na wybory uczęszcza 100% uprawnionych do głosowania?
Nie ma znaczenia ile uczęszcza; idą ci, którzy chcą i interesują się polityką (dlatego "namawianie" na pójścia do wyborów uważam za absurd. Namawia się wszystkich, których to nie obchodzi i się na tym nie znają, bo ci co się interesują i tak pójdą).

wygrywa ten co ma więcej głosów, czy to 1 tysiąc czy 1.
Przeczytaj co napisałem; konieczna jest druga tura. Tak jak w wyborach prezydenckich. Wyobrażasz sobie, że prezydentem po jednej turze zostałby ten kto "dostał wiecej głosów, niezależnie czy to 10000000 czy 100?". Poseł nie reprezentuje wówczas swojego okręgu, mają mandat o sile 10% głosów.

To samo musi dotyczyć posłów i senatorów. Ci, których politka obchodzi i tak przyjdą, a eliminuje się całe te masy, namawiane by przychodziły.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:51:55 am »

Subwencja przed tym chroni; tak samo jak zakaz większej niż ileśtam złotych jednorazej wpłaty.

Subwencja przed niczym nie chroni, jest tylko braniem kasy z budżetu. Ja wolę dać komuś potrzebującemu, niż żeby jakiś polityk mnie okradał, bo co go obchodzi? On chce tylko wydać na kampanię i dostać się do sejmu. >:(

Zaznaczam, że jeszcze do niedawna byłem ich zwolennikiem, ale zdanie zmieniłem. Proponuję albo zmodyfikowane nieco okręgi jednomandatowe, albo wybory proporcjonalne:

Nie, okręgi jednomandatowe są dobre w systemie demokracji.

dzięki subwencji dostają tylko Ci co rządzą co dalej daje im większe szanse na wygranie...to chyba oczywiste że wygrywa ten co ma więcej kapuchy...

Dokładnie tak, przez co większe bilboardy, większe konferencje a to wszystko z naszych pieniędzy.  Ile jeszcze to potrwa?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 12:05:45 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 29, 2011, 12:08:47 pm »
Odnoszę wrażenie, że nikt nie przeczytał tego, co proponuje zmienić w okręgach jednomandatowych. Nikt nie odniósł się do postawionego przeze mnie zarzutu i mojej propozycji, jak uczynić system jednomandatowy bardziej reprezentatywnym.

Subwencje istnieją wszędzie na całym świecie, bo inaczej kraj stałby się rządzonym przez kręgi biznesowe oligarchicznym bananolandem. Wygrywałaby partia, która by dostawała więcej pieniędzy od wielkiego biznesu. Przykro mi, ale padliście ofiarą taniego, bardzo taniego wręcz populizmu.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 29, 2011, 18:37:30 pm »

Subwencje istnieją wszędzie na całym świecie, bo inaczej kraj stałby się rządzonym przez kręgi biznesowe oligarchicznym bananolandem. Wygrywałaby partia, która by dostawała więcej pieniędzy od wielkiego biznesu. Przykro mi, ale padliście ofiarą taniego, bardzo taniego wręcz populizmu.

To przynajmniej znacznie zmniejszyć, subwencje są tylko w krajach demokratycznych gdzie jest pewnie taka sama padlina polityczna jak i u nas. Jak napisałem wolę dać te kilka groszy potrzebującemu, a nie  Tuskowi, Kaczyńskiemu czy Pawlakowi (patrzeć się już na nich nie mogę!) .

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 29, 2011, 22:29:11 pm »
W USA nie ma subwencji, a masz najbrudniejsze gierki polityczne świata. Wszystko pod kontrolą i wszystko w zgodzie z systemem. Jeżeli partie dostają pewne subwencje, to element najbardziej korupcjogenny odpada - przy czym brak szans dla mikro opozycji. Jeżeli biznes sponsoruje, to wtedy mamy system amerykański, gdzie każdy musi mieć specjalistę od rozliczania się z podatków, bo taki jest tam burdel przez to, że każdy może utargować sobie korzystne ulgi.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 30, 2011, 18:30:30 pm »
Kurde wypadłem z dyskusji. Nie uważam demo za dobry ustrój przynajmniej nie w tej socjalistyczno - liberalnej formie, bo liberalizm to nowy socjalizm, narzuca nam określone myslenie, tak jak pisałem, np. zmuszają nas by kogos lubić, a co do słabej polityki, kraje którym z jakiś powodu opłaca sie narzucić liberalizm i demokracje (tka jak kiedys narzucano chrześcijańtwo, tka teraz narzuca się system polityczny), ale jesli inne kraje potrzebuja pomocy to się już nie cche wielkim piewcom wolności, równości i demokracji, teraz ich zapytać gdzie jest ich demokracja, oto mi chodzi Twisti.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 30, 2011, 19:43:59 pm »
bo liberalizm to nowy socjalizm,

Co masz na myśli?  ;D Nie ma żadnego liberalizmu, tylko socjalizm.
Kraje demokratyczne są słabe, bo nie mają faktycznego przywódcy.

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 30, 2011, 21:00:27 pm »

Taaa, socjalizm jest. Chopie, a tu po polsku piszem, czy nie? Nie myl postkomunizmu z Polską.Choroba żeruje na organizmie, nie odwrotnie.

Liberalizm? A co to za ideologia? Chyba jakieś bankiery czy co próbują nas wysmagać?

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 01, 2011, 13:58:05 pm »

Socjalizm czyli narzucenie określonego sposobu myślenia:

"Socjalizm - [...] charakterystyka ustroju społecznego [...] w której gospodarce rynkowej towarzyszy daleko posunięta redystrybucja dochodu narodowego i realizacji koncepcji państwa opiekuńczego." - pod red. Pietrozolin - Skowrońska B., Nowa Encyklopedia Powszechna PWN, T. 5, Warszawa 1996

No i... Ceny regulują "prawa" unii eurpejskiej, normy regulują "prawa" unii, podaż również (przykład cukru, rybołóstwa, Stoczni Gdańskiej) - przy okazji mamy nie tylko przykład socjalizmu,ale również utraty suwerenności, nawet wymyślają ostre "normy" banana według których coś co ma inne zakrzywienie nie jest bananem (co jest sprzeczne z nauką), stwierdzenia że marchew i pomidory to owoce, państwo opiekuńcze równeż mamy, zasiłki, urząd pracy, renty - emerytury, dopłaty rolnicze, skupy interwencyjne, pomoc społeczna, "bezpłatna" opieka zdrowotna, dopłaty do przedsiębiorstw (mógłbym wymieniać w nieskończoność :P)

Po za tym zauważ, że mamy narzucone okreslenie myślenia, kazdy kto myśli inaczej, jest patriotą - jest uważany za innego i dziwnego, nie chodzi tylko o narzuconą tolerancje, ale ktoś kto jest przeciwnikiem unii, euro, obecnej władzy to wiadomo jak to się kończy, rasista, ciemnota, zacofanie itp. No to mamy socjalizm zgodnie z naukową definicją, a nie "demokracje", niby jakaś ta demokracja tam jest, ale w najgorszej formie i ja jestem jej przeciwnikiem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 14:00:42 pm wysłana przez Robek86 »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:03:29 pm »

Wydaje mi się, że Robek86 miał na myśli to liberalizm obyczajowy, czyli to, co charakteryzuje lewicę.

Zjawisko, o którym mówił też wasz bóg - Janusz Korwin-Mikke tymi słowy: "socjalizm w Ameryce nazywany jest liberalizmem. Z tym liberalizmem nie mamy nic wspólnego; my jesteśmy konserwatywni obyczajowo, liberalni gospodarczo. W Ameryce tak już się przyjęło, że czerwonych nazywa się 'liberal' ".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 15:08:00 pm wysłana przez czizjuszplay »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 09, 2011, 16:38:20 pm »
Nie wiem czy wiecie ale demokracja zablokowała w Polsce i Litwie reformy i doprowadziło to do silnego osłabenia, drugim argumentem jest jak wyczytałem w książce [bibliografia poniżej] "odmiennie niż na zachodzie, gdzie ważnym zadaniem była walka z abolutyzmem państwa, musieli walczyć przede wszystkim z ideałami złotej wolności szlacheckiej i starac się o wzmocnienie państwa w obliczu zagrożenia jego bytu"1

Po trzecie zbyt długie "demokratyzowanie" i złe decyzje spowodowały, że armie idące na moskwę (okres Wielkiej Smuty i podporządkowanie Rosji Polsce i Litwie)był słabe a Polacy rządzili na kremlu krótko. 2

Może teraz moglibyśmy mieć napradę granicę z Chinami, a na Sybir szli by zesłańcy rosyjscy? Gdybanie.
Rządy jednego człowieka są złe, bo człowiek ludzkim jest i błedy popełnia, rzady większości są jeszcze gorsze bo to rządy większości, a większosć to idioci (Demoty).

Na koniec przytoczę niedawno zasłyszaną z ust kumpla analogię, że gdy w łodzi 10 płynie i łódź na kłopoty to z 10 jeden mądry reszta to idioci i mądrego idioci wybrać nie radzą. (mówiąc wprost idioci jak że wiekszosć chcą sprawować władzę)

1. Pod. Red. dr hab. Leśniak F. Wielka Historia Polski, Kraków 1998, Tom V, s.168
2. Pod. Red. dr hab. Leśniak F. Wielka Historia Polski, Kraków 1998, Tom IV

Dowiedziałem się własnie nowej rzczy:

"Do zbudowania socjalizmu wystarczy zbudować demokracje i poczekać" -  K.Marks

Socjalizm już był i się nie sprawdził, ekonomicznie to samobójstwo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 16:32:04 pm wysłana przez Robek86 »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 10, 2011, 13:19:51 pm »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 10, 2011, 15:03:55 pm »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 11, 2011, 23:19:24 pm »
Dokładnie, może taka normalna forma demokracji jest sensowniejsza.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 12, 2011, 00:28:30 am »
Dokładnie, może taka normalna forma demokracji jest sensowniejsza.

Taka np jak w Szwajcarii? Może i tak, ale ja uważam demokrację za głupi ustrój.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 12, 2011, 01:47:18 am »
Bo tak jest, kto uważa demokrację za dobry ustrój neich milczy w tym temacie do soboty :P
Pozdro dla Palmirowiczan, szkoda, że w tmy roku mnie nie będzie tam :(

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 13, 2011, 21:36:30 pm »

Pozdro dla Palmirowiczan, szkoda, że w tmy roku mnie nie będzie tam :(

No miałem wpaść przynajmniej w sobote, ale rozchorwałem się nieco. :(

Pozdrawiam ich cieplutko.