Autor Wątek: Bojkotujmy hucpę szykowaną na 11 listopada! - izrael.org.il  (Przeczytany 21240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vandererst

• Gość

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Bojkotujmy hucpę szykowaną na 11 listopada! - izrael.org.il
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2010, 23:10:06 pm »
http://izrael.org.il/opinie/842-bojkotujmy-hucpe-szykowana-na-11-listopada.html

Pozostawiam pod rozwagę.
Michael

Czyżby Izrael oficjalnie wspierał antypolonizm? To przykre, że promouje się nietolerancję i uprzedzenia.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2010, 23:33:59 pm »
To dość smutne, ale i oficjalne.

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2010, 23:47:01 pm »
Widziałem to już gdzieś ale wypadło mi zupełnie z pamięci. Nie ma się co dziwić, że takie rzeczy wypisują w końcu Polacy to naród antysemitów i trzeba tępić wszelkie tego typu zachowania. Warto dodać, że żydki łączą swoje siły z anarchistami, młodymi socjalistami i tymi baranami co chodzą poubierani w stroje bolszewickich marynarzy i machają czerwonymi flagami (zapomniałem jak oni się zwali). No ale przecież pejsaci są w porządku, wszyscy się biedaków czepiają a oni tylko chcą godnie żyć w naszym kraju. Szkoda słów...

Warto również dodać, że do akcji bojkotowania 11 listopada włączyła się również Gazeta Wybiórcza. Dziwne, przecież oni niby nie mają nic wspólnego z żydami i komuną  :P

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2010, 09:41:34 am »
Że niby niechęć względem ONR'u jest antypolonizmem? Akurat wzywanie do bojkotu i unikania takich 'imprez' uważam za słuszne postępowanie, jak ktoś nie zgadza się z ich założeniami. O niebo to lepsze od przeróżnych kontrmarszów, czy pikiet protestacyjnych.

Ale w artykule mnie ostro rozbawiło proponowanie grzybobrania w listopadzie... :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2010, 10:04:56 am »
Tu akurat nie chodzi o samo bojkotowanie ONR-u. Organizacje anarchistyczne i komunistyczne bojkotują każdy przejaw patriotyzmu. Skoro żydzi chcą iść z nimi ramię w ramię to stawia ich w takim samym świetle. Zauważcie też, że 11 listopada mówi się o neonazistach i nacjonalistach którzy wznoszą antysemickie hasła (nikt nie powie, że chodzi o obchody związane z odzyskaniem niepodległości), a grupkę kontrmanifestantów przedstawia się jako bojowników z nietolerancją i ksenofobią. Z kolei 1 maja kiedy idą pochody wzorowej młodzieży i żywych reliktów PRL-u to jest wesoło i przyjaźnie. Machają swoimi pięknymi czerwonymi flagami i mówią wszystkim naokoło jaki to socjalizm był fajny. Niestety znów pojawiają się Ci źli naziole którzy niszczą to cudowne święto wszystkich robotników. Czy nie tak jest to przedstawiane w mediach? Patriotyzm jest przestarzały, za to socjalizm i uwielbienie kolorowej Europy jest oznaką postępu. Coś tu jest nie tak.

Sam na marsz nie jadę bo nie mam ochoty biegać wsród chłopców z ONR ale bojkotowanie marszu z takiej okazji to własnie przejaw antypolonizmu.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2010, 11:34:25 am »
Czy tylko ja uważam, że hucpą nazywane jest to co się stanie kiedy spotkają się obie manifestacje?

Tak w ogóle to co się stało, że ONR robi marsz niepodległości tego dnia? 11 listopada jej przecież nie odzyskaliśmy jak się powszechnie sądzi a jedynie władzę dostał Piłsudski. Rząd sanacyjny dodatkowo rozwiązał ONR.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 11:35:23 am wysłana przez barteq_g »

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2010, 15:22:49 pm »
Tak to prawda. Ale chodzi o mit-symbol, dzień jedności narodowej, bez niepotrzebnego roztrząsania, czy wywlekania sporów II RP endecja kontra reszta świata. 11 listopada to najlepsza okazja do godnego zaprezentowania się w Stolicy. Mamy XXI w. :)

Cieniasy z GW z Blumsztajnem na czele zrobią wszystko by nie dopuścić do przemarszu, a przynajmniej by jak najbardziej negatywnie go zrelacjonować. Nie będę się rozpisywał, ale najmniej frajerską metodą było / jest / będzie nękanie telefonami ludzi z honorowego patronatu nad marszem (a są tam też znane osoby ze świata polityki, dziennikarstwa, środowiska akademickiego etc) i straszenie ich, że popierają nazistowską manifestację i będzie to miało poważne konsekwencje. O innych cyrkach jaśnie salonu - choćby przeprowadzanie kompromitujących niby wywiadów z wyimaginowanymi członkami ONRu - nie będę się rozpisywał bo szkoda nerwów. GWno jakie jest każdy widzi.

A teraz proszę zobaczyć z jakiego szatańskiego planktonu zjednoczyli się "antyfaszyści" http://marszniepodleglosci.pl/2010/10/27/ekstremisci-przeciwko-marszowi-niepodleglosci/
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 15:39:25 pm wysłana przez Rawright »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2010, 23:33:47 pm »
Wiadomo, oni będą starać się wyśmiać każdy przejaw polskości, niepodległości i innego zdania. Chamstwo i komuna niestety dalej istnieje i mimo, że jestem spokojny to mam zamiar pojechać 11 listopada na ten marsz i zobaczyć jak czerwona hołota (jeżeli sprowokuje ONR) dostanie zasłużone lanie.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2010, 12:01:47 pm »
Sam marsz podejrzewam, że przejdzie spokojnie. Ewentualne dymy będą na stacjach czy zakamarkach. Prawda jest taka, że dziwaki ukryte pod nazwą "antyfaszystów" się napinają jak mogą, że policja chroni złych faszystów etc, a właśnie gdyby nie niebiescy, to pewnie bali by się w ogóle wyjść na ulicę tego dnia, bo nie mogli by powyzywać zza pleców funkcjonariuszy. Nie ma co nikogo straszyć, legalna manifestacja o pozytywnym przesłaniu, zapraszam wszystkich, w tym i Ciebie Bartek. I ja pewnie będę :)

zagor

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2010, 17:14:25 pm »
Nie popieram ONR-u ale nie znoszę lewackiej hołoty, która chowa się za hasłami "antyfaszystowskimi".

W dzisiejszym "Metrze" akcji lewaków poświęcono sporo miejsca, okazuje się, że jest ona częścią "Tygodnia antyfaszyzmu", który rozpoczyna się już dziś. W jego skład wchodzą projekcje filmów i spotkania.
Najbardziej wkurzyła mnie akcja planowana na 9 lisopada: "Niehonorowa Zmiana Warty pod pomnikem Romana Dmowskiego".
Gdybym mieszkał w Warszawie to poszedłbym 9 pod ten pomnik i położył jakiś kwiatek.

Hades

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2010, 20:04:49 pm »
Mnie rozbawił niemalże do łez ten artykuł z tego szmatławca GW - http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8509097,Faszysci__nie_przejdziecie____tlumy_przeciwko_ONR.html
a w szczególności ten fragment:
Chcemy otwartej Polski

W Porozumieniu 11 Listopada już jest 18 organizacji: lewicowcy, anarchiści, ale też feministki, mamy z fundacji MaMa, geje i lesbijki z Lambdy Warszawa, Żydzi z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, osoby transseksualne z Trans-fuzji. Cały czas zgłaszają się nowe organizacje, także spoza Warszawy.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2010, 20:14:57 pm »
Sprawa jest prosta. Trzeba by podać do sądu GW za zniesławianie. Nazywanie kogoś faszystą to mowa nienawiści. To tak jak pedofil itp
Chyba słowo faszyzm coś znaczy, prawda?

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2010, 20:39:04 pm »
Jedna z macek gazety wyborczej bezpłatna gazeta "metro" wypuściła dzisiaj kolejnego okropnego paszkwila. Pomijam takie "pierdoły" jak dziennikarska rzetelność, na wielkim zdjęciu jest Zadruga, która w tym roku uczci 11.11 w Bytomiu, nie w Warszawie, a nie ONR, a i marsze w Stolicy są od dłużej niż dwóch lat. Zamienne stosowanie terminów, rasiści, neofaszyści, nacjonaliści, skrajni nacjonaliści (a czym się różnią jedni od drugich, skoro termin jest używany zamiennie do tej samej grupy?!:D) to już jednak nie jest niedopatrzenie. Ktoś krzyczał na 11.11 "Pedały do gazu"? Wesoła twórczość kłamców. Całe dwie strony w Gazecie to jest namawianie do bezprawnego zatrzymania siłą legalnej, niefaszystowskiej, gromadzącej setki ludzi manifestacji.

Oczywiście można się sądzić. Ale to tez kosztuje, za koncernem medialnym stoi wielki kapitał i wpływy, z drugiej strony niekoniecznie. Niestety często interes wygrywa z prawdą i sprawiedliwością. Wg mojej wiedzy na razie jest wytaczanie sprawy TVNowi o zniesławienie, ale nie siedzę w tym od tej strony i nie jestem w tych sprawach osobą decyzyjną. Najlepiej śledzić oświadczenia na stronie: http://marszniepodleglosci.pl/

Ja popieram ONR, jadę, ale rozumiem i ludzi którzy nie całkiem popierają, nie pojadą, choć namawiam by się jednak przekonali. Natomiast nie rozumiem przymykania oczu niektórych (i nie mam tu nikogo na myśli z forum, tylko z życia i reakcji niektórych znajomych) na tak bezczelną brudną robotę Gazety TVN i reszty.

*PS. Marsz nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla wąskiej grupy fanów idei NR, o czym świadczy choćby skład Komitetu Poparcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 20:44:23 pm wysłana przez Rawright »

zagor

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2010, 16:55:31 pm »
Na blokadę marszu wybiera się m.in. Grzegorz Miecugow.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2010, 17:41:16 pm »
Ci co będą blokować legalny marsz, to dopiero są jacyś  faszyści. Na tym polega faszyzm. Zamknąć usta siłą.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 17:42:39 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

zagor

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2010, 16:49:35 pm »
Dziś rano w radiu TOK FM (Agora S.A.) słyszałem fragment audycji gdzie paru redaktorków (m.in. Lis i Wołek) dyskutowało o marszu "faszystów".
Przy okazji powiedziano, że na marsz wybierają się:
Artur Zawisza-poseł
Jan Żaryn-historyk IPN
Jan Pospieszalski-dziennikarz

To dla mnie duże zaskoczenie, myślałem, że to "niszowa" impreza, a tu proszę, całkiem poważne osobistości.

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2010, 21:02:00 pm »
Z chęcią bym się wybrał na to... ale cóż nie mogę uczestniczyć w Marszu Niepodległości...,   Przeciwnicy, byli, są i będą...  Cóż tak to jest...
Ale możemy się przed nimi bronić jak? Wystarczy że z mediów, tych które mimo wszystko są jeszcze niezależne... dowiemy się z nich kto był na kontrmanifestacji... wypiszmy ich nazwiska, a potem bojkotujmy... jeżeli będzie jakiś aktor tam, to potem zobacz czy w danym filmie, serialu nie gra, jeżeli gra nie kupujmy biletu do kina, nie oglądajmy tego serialu, jak będzie muzyk, nie chodźmy na jego koncerty, nie kupujmy jego płyt itp itd.

A tak wogóle kontrmanifestacja czy coś podobnego ma zgodę policji i ratusza? Bo Marsz Niepodległości ma...

Współczuję też wszystkim uczestnikom, tego marszu gdyż z nich robią faszystów... wiem bo uczestniczyłem w podobnej...
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2010, 21:03:45 pm wysłana przez Rudolfo »
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2010, 21:44:00 pm »
Ja na 80 % będę mimo tego, że wczoraj urwał mi się silnik w samochodzie.;)

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2010, 23:20:55 pm »
Dodam tylko, że jeżeli ktoś nie może pojawić się w Warszawie to podobne marsze odbywają się we Wrocławiu, w Gdyni oraz w Bytomiu. Ja niestety najprawdopodobniej 11 będę w pracy (a praca niestety od 11 do 23) ale jeżeli złoży się inaczej to na marszu w Gdyni się pokażę.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2010, 18:40:38 pm »
To dla mnie duże zaskoczenie, myślałem, że to "niszowa" impreza, a tu proszę, całkiem poważne osobistości.
Spoko. To tylko antypolskie media kreują wydarzenie na marsz zabijaków "skrajnych radykałów" ekstremistów.
Komitet poparcia: http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/

Znany muzyk Paweł Kukiz tez popiera marsz i wg mojej wiedzy pojawi się, wypinając się równocześnie na kłamstwa gazety wyborczej. Zresztą kilku innych znanych muzyków też będzie.

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2010, 09:46:37 am »
http://www.nacjonalista.pl/2010/11/07/szczecin-11-listopada-marsz-w-rocznice-odzyskania-niepodleglosci.html

Kolejny z marszy tym razem w Szczecinie.

Szkoda, że lewaków, anarchistów, feministek i żydków jest dużo mniej niż patriotów i nacjonalistów i nie zdołają zatrzymać wszystkich grup we wszystkich miastach. Jak widać całe te antify i grupy młodych Che Guevarów to potęga jedynie internetowa, chcieli się skrzyknąć i przeszkodzić w obchodach w Warszawie, a środowiska patriotyczne zrobiły im małego psikusa i 11 listopada pokażą się w miastach w całej Polsce. Ciężkie musi być życie lewaka.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2010, 18:57:26 pm »
Ciekawa odpowiedź, chyba wyważona:

http://antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=402:marsz-zprzeciw-faszyzmemowi-w-tle&catid=7:publikacje&Itemid=7

Marsz z/przeciw faszyzmem/owi w tle           

www.marszniepodleglosci.pl/Dyskusja   wokół Marszu Niepodległości organizowanego w Warszawie przez   młodzieżową prawicę poszła w niewłaściwym kierunku. Można szukać   odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się stało, jednak niepokojący jest   przede wszystkim fakt, że uczestnicy dyskusji odwołują się do mowy   nienawiści, dyskryminujących stereotypów, a nawet zdają się nawoływać do   fizycznych aktów agresji, niepomni przy tym historii.
[/color]                Każdą dyskusję warto rozpocząć od ustalenia płaszczyzny porozumienia – tych faktów i wartości, które łączą strony dyskusji.
[/color]                Nie   ulega chyba wątpliwości, że samo Święto Niepodległości oraz historyczny   kontekst, w którym ma miejsce, jest czymś niekwestionowalnym. Każda   bowiem wspólnota etniczna, narodowa czy religijna, zasługuje na   szacunek, który wyraża się we własnej przestrzeni kulturowej, społecznej   i w jakimś sensie sakralnej.
[/color]                Drugim   niepodważalnym faktem jest kontekst historyczny, w którym żyjemy. Nie   mam na myśli perspektywy jednego życia, ale kilku pokoleń. To jest   bowiem właściwy horyzont oceny kontekstu. W tej zaś perspektywie widać   cenę wolności, niepodległości i samostanowienia. Widać okrucieństwo   barbarzyńców, którzy kierując się brutalną siłą niszczyli i dławili   Polskę, bezlitośnie i planowo eksterminując polskich obywateli, niszcząc   polskie instytucje oraz przesuwając granice i wypędzając tych, co   przeżyli tortury na Pawiaku i mroźne przestrzenie Kołymy.
[/color]                Te   dwa ważne czynniki wzięte razem stanowić powinny o rozwoju dyskusji na   temat organizacji i przebiegu Święta Niepodległości. Nikt rozumny i   wrażliwy pominąć ich nie może, gdy jakkolwiek odnosi się do obecnej   sprawy polskiej.
[/color]                Marsz   Niepodległości organizowany przez młodzieżowe środowiska prawicy może   być przedmiotem dyskusji, można go nie wspierać, można wreszcie   zorganizować własny, lepszy marsz, ale nie można w zgodzie z rozumem   bezmyślnie go atakować, tworząc kampanię nienawiści, za to, że   organizują go tacy, a nie inni ludzie. Dopóki bowiem sam marsz i jego   organizatorzy działają legalnie, dopóty mają legitymację państwa. [/color]       

Jest jasne, że w wolnym i demokratycznym państwie można mieć własne poglądy, jednak 
zakres   ich stosowalności powinien być zdeterminowany wolnością innych   jednostek. Na pewno nawoływanie do fizycznej konfrontacji i blokowania   czegokolwiek, co jest legalne, nie jest właściwe, a nawet rozumne.   Rozumne nie jest również nazywanie Marszu Niepodległości marszem   faszystów. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że będą tam kombatanci   zmagań z prawdziwymi faszystami. Co na to mogą powiedzieć ci, którzy   nadużywają określenia słowa faszyzm? Gdzie byli, kiedy akcentowanie   faktu, że jest się Polakiem, groziło natychmiastową śmiercią lub   wywiezieniem do obozu śmierci?

[/color]                Jedna   z bliskich mi osób została zamęczona w Auschwitz. Nie była żadnym   bohaterem, została wzięta z łapanki. Znając jednak jej przywiązanie do   własnej rodziny, regionu i kraju, wiem, że gdyby żyła, to wzięłaby   udział w Marszu Niepodległości, z racji szczególnego charakteru święta i   wymowy dnia 11 listopada. Czy ona też byłaby faszystą?
[/color]                Czy   wreszcie podobne marsze, które odbywają się z analogicznych powodów w   innych krajach świata, to również marsze faszystów? Czy jest to tylko   polska specyfika – kraju, który był jedną z największych ofiar   totalitarnych sąsiadów – III. Rzeszy Niemieckiej oraz Związku   Sowieckiego?
[/color]                Chyba   nie o to krytykom chodziło, ale myślę, że antagoniści prawicowych   środowisk poszli zbyt daleko. Samemu deklarując niechęć do dyskryminacji   i szacunek dla wolności, wchodzą paradoksalnie w niebezpieczne koleiny   uprzedzeń i totalitaryzmu myślowego (a od tego niestety się zaczyna). I   to totalitaryzmu o tyle złego, bo budzącego skojarzenia z najgorszymi   stalinowskimi czasami. W tym to bowiem okresie faszystą nazywano   każdego, kto nie reagował z odpowiednim entuzjazmem na nowy system.   Faszystami byli partyzanci, którzy walczyli z hitlerowskimi Niemcami,   faszystami byli – wg stalinowskich zbrodniarzy – ludzie wielcy i w   swojej wielkości bezinteresowni, tacy jak generał Nil czy rotmistrz   Pilecki. Dlatego nazwanie dzisiaj kogoś faszystą z tego powodu, że chce   świętować Dzień Niepodległości – symboliczne święto triumfu wolności na   totalitaryzmem, suwerenności nad bolszewizmem, autonomii nad nazizmem,   to karkołomna i dalece nieprzemyślana sprawa.
[/color]                Tak,   jak już powiedziano, nie trzeba popierać tego marszu, ale nie wolno w   ten dzień stosować totalitarnych metod i porównań! Czy zamiast nawoływać   do ulicznych burd, nie lepiej zorganizować swój własny marsz   niepodległości, by dać wyraz własnej wizji święta?
[/color]                Granica   między dobrą wolą i złym działaniem jest niezwykle cienka. Nazywanie   wszystkich, z którymi się nie zgadzamy, faszystami, to początek kampanii   nienawiści. Jeszcze można się wycofać.    Pamiętajmy   bowiem, że antypolonizm to faszyzm i stalinizm w jednym. Kiedy rozum   śpi, mogą obudzić się jednak demony. Świętujmy, jeśli nie wspólnie, to   chociaż bez nienawiści! Nie profanujmy Święta Niepodległości, bo dajemy   tym asumpt, aby kreatury postaci Hitlera czy Stalina zacierały ręce z   radości.

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2010, 19:14:58 pm »
Coraz bardziej się zastanawiam, czy na Marsz Niepodległości się nie wybrać....

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2010, 20:23:10 pm »
Wyborcze kłamstwo numer milion pięćset sto dziewięćset http://www.wykop.pl/ramka/519011/wyborcza-klamiac-atakuje-piha/