Autor Wątek: Marsz Niepodległości - 11 listopada  (Przeczytany 24552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Marsz Niepodległości - 11 listopada
« dnia: Listopad 01, 2010, 21:22:29 pm »
Byłem dziś zapalić znicz na grobie Romana Dmowskiego i na jednym ze zniczy był adres:
http://www.niepodlegli.net

http://www.youtube.com/watch?v=OnyPLsX5RYU#ws

Później na forum WO znalazłem dyskusję o zagranicznych przeciwnikach marszu:
http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=2848.msg31208#msg31208

Marsz w swym zamyśle bardzo dobrze łączy ideę niepodległościową Piłsudskiego 11.11 i ideę niepodległościową Dmowskiego po przez złożenie kwiatów pod jego pomnikiem. Idea marszu w chwili szalejącej cenzury w mediach prywatnych "polskojęzycznych", nagonce Salonu z GW i wyrzucaniu ludzi z mediów publicznych, którzy nie maja poglądów kosmopolitycznych i komunistycznych, udział w marszu wydaje mi się potrzebny. Masowy udział osób o umiarkowanych poglądach pozwolił w podobnych manifestacjach przełamać cenzurę, odsunąć siły antynarodowe od szkodzenia Węgrom, warto powtórzyć podobny sukces w Polsce.

Idea niepodległości, jak nigdy po 1989r w dobie zmienianego dowolnie Traktatu Lizbońskiego nie była tak zagrożona, jak dziś.

PS.
Cały czas widzę potrzebę założenia działu "Różne rozmowy o patriotyzmie" w dziale "Między nami Polakami", aby wyróżnić je z tematu "Różne rozmowy
Rozmowy o wszystkim i o niczym, dowolne słowotoki." Można w zamian zlikwidować dział o ideologi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 21:44:00 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Marsz Niepodległości - 11 listopada
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2010, 21:33:12 pm »
Zatrzymanie Biedronia za czynną napaść na policjantów, jak i akcje GW można uznać za ośmieszenie się "pokojowych" neokomunistów w Polsce.

To krótka relacja z marszu na który zapraszali m.in.
panowie Ziemkiewicz, Giertych, Zawisza, Mikke, Dobrosz:

http://www.youtube.com/watch?v=oih9rEVWyZk#ws
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 21:37:12 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

matii8

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2010, 17:08:52 pm »
coś pięknego.. żałuję, że mnie tam nie było...
a co do  "Różne rozmowy o patriotyzmie" w dziale "Między nami Polakami" - całkowicie popieram  ;)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2010, 22:34:48 pm »
Za rok napewno się wybiorę.  ;)

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2011, 19:31:05 pm »
Zapraszam na tegoroczny Marsz Niepodległości.

11.11.11 godzina 15:00 Plac Konstytucji

http://marszniepodleglosci.pl/

Tegoroczny komitet poparcia:

Stanisław Oleksiak - Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
major rez. Marian Cabaj – prezes Obwodu „Gołąb” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
płk Jan Podhorski – Prezes Wielkopolskiego Okręgu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, więzień polityczny PRL
major Marian „Morwa” Pawełczak – kombatant Armii Krajowej, żołnierz „Zapory” i „Uskoka”
por. Jan „Jacek” Podsiadły – żołnierz NSZ z oddziału W. Kołacińskiego „Żbika”
Tadeusz Radwan – żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej, działacz Stronnictwa Narodowego, więzień polityczny

prof. Jacek Bartyzel – autor wielu książek traktujących o genezie, dziejach oraz wizjach rozwoju myśli konserwatywno-narodowej, w czasach PRL działał w Ruchu Młodej Polski.
prof. Ryszard Bender – Senator RP, emerytowany profesor oraz dziekan Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, działacz społeczno-polityczny
Mirosław Błach – dziennikarz, publicysta
Konrad Bonisławski – redaktor naczelny Polityki Narodowej, b. prezes Młodzieży Wszechpolskiej
Grzegorz Braun – reżyser filmów m.in. „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Towarzysz Generał”, „Marsz wyzwolicieli”, „New Poland”, „Eugenika”
Sylwester Chruszcz – polityk, były eurodeputowany, założyciel pisma Myśl.pl
Mariusz Cieśliński – zawodowy mistrza świata w boksie tajskim
Janusz Dobrosz – polityk, publicysta, poseł na Sejm II,III,IV i V kadencji, były wicemarszałek Sejmu, laureat Orderu Uśmiechu
bp Antoni Dydycz – biskup diecezjalny drohiczyński od 1994, były przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości
Ziemowit Gawski – Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana
prof. Maciej Giertych – polityk,polityk,poseł na Sejm RP IV kadencji, autor ponad 230 publikacji
Tomasz Greniuch – doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, publicysta i autor „Króla Podbeskidzia”
dr Artur Górski – dziennikarz, publicysta, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, jeden z założycieli Klubu Zachowawczo Monarchistycznego
dr Dariusz Grabowski – polski ekonomista i polityk, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm III i IV kadencji, kandydat w wyborach prezydenckich w 2000, od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego.
prof. Bogumił Grott – historyk i religioznawca, pracownik Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Marek Holocher – były piłkarz oraz trener bramkarzy Wisły Kraków
dr Marek Kawa – polityk, nauczyciel, poseł na Sejm RP V kadencji
dr Krzysztof Kawęcki – polityk, nauczyciel akademicki i publicysta wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej
Jacek Krzystek – Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
dr Andrzej Kołakowski – działacz opozycyjny, bard, poeta i pedagog
Janusz Korwin Mikke – polityk, publicysta, filozof, poseł na Sejm I kadencji, autor kilkudziesięciu książek i kilku tysięcy artykułów
Tomasz Kostyła – muzyk, publicysta
Paweł Kukiz – muzyk rockowy i aktor Założył i prowadzi zespół Piersi. W latach osiemdziesiątych założył wiele zespołów, m.in. CDN, Aya RL i Hak.
Robert Kuraszkiewicz – autor książki „Polityka nowoczesnego patriotyzmu”, członek Zarządu Krajowego PJN
dr hab. Rafał Łętocha – kierownik Zakładu Stosunków Państwo-Koscioł w Instytucie Religioznawstwa UJ i profesor nadzwyczajny w Instytucie Politologii w PWSZ w Oświęcimiu
prof zw. dr hab. Marian Malikowski – dyrektor Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim
prof. Tadeusz Marczak – pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek, publicysta
dr Marcin Masny – publicysta, działacz społeczny
Arkadiusz Meller -publicysta, redaktor periodyków naukowych
Stanisław Michalkiewicz – publicysta
dr Wojciech Muszyński – redaktor naczelny pisma społeczno-historycznego „Glaukopis”
Adrian Nikiel – Prezes Organizacji Monarchistów Polskich
prof. Jerzy Robert Nowak – historyk, wykładowca, publicysta
Karol „Pjus” Nowakowski – muzyk
Artur Paczyna prezes Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej
prof. nadzw. dr hab. Bogusław Paź – Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego
prof. Tomasz Panfil – historyk, Katolicki Uniwersytet Lubelski
Daniel Pawłowiec – prezes Fundacji Inicjatyw Polskich, poseł na Sejm RP V kadencji
gen. Sławomir Petelicki – generał GROM, ekspert z zakresu zarządzania kryzysowego oraz operacji specjalnych, pomysłodawca i organizator Wojskowej Jednostki Specjalnej GROM; jej dowódca w latach 1990-1995 i 1997-1999
Adam „PIH” Piechocki – muzyk
Magdalena Pietrzak-Merta – wdowa po Tomaszu Mercie, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010
Stanisław Pięta – poseł na Sejm
Wojciech Podjacki – przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności
Jan Pospieszalski – dziennikarz, publicysta, muzyk
Marek Probosz – aktor
prof. Anna Raźny – polska rosjoznawczyni i kulturoznawczyni, politolog i polityk, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka wielu publikacji naukowych i społecznych
prof. dr hab. Henryk Stroński – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, prezes Stowarzyszenia Uczonych Polskich Ukrainy
dr hab. Romuald Szeremietiew – polski polityk, publicysta, doktor habilitowany nauk wojskowych, oficer rezerwy WP, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej, wykładowca akademicki
dr hab. Helena Szewczyk – specjalistka prawa pracy
Andrzej Szlęzak – prezydent Stalowej Woli
dr Bohdan Szucki – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant, uczestnik walk partyzanckich, Honorowy Prezez Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Norbert Tomczyk – wydawca licznych książek, wydawnictwo NORTOM
por. Stanisław Turski – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant
Norbert Wasik – działacz społeczny, publicysta
Dariusz Wasilewski – prezes Fundacji Obowiązek Polski, przewodniczący Podlaskiego Komitetu Uczczenia Pamięci Romana Dmowskiego, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej
prof.dr hab. Adam Wielomski – Akademia Podlaska w Siedlcach, prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego
prof. dr hab. Zdzisław Julian Winnicki – dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim
Artur Zawisza – polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Rafał Ziemkiewicz – pisarz – autor książek m.in. „Michnikowszczyzna”, „Polactwo”, publicysta m.in. „Rzeczpospolitej”
Wojciech Zrajko – prezes Sekcji Młodzieżowej Prawicy Rzeczypospolitej
prof. Jan Żaryn – historyk, wykładowca akademicki, autor wielu książek, członek Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów

Klub Zachowawczo-Monarchistyczny
Liga Obrony Suwerenności
Łódzki Ruch Narodowy „Szczerbiec”
Obóz Wielkiej Polski
Niezależna Inicjatywa Polacy Na Rzecz Serbskiego Kosowa
Niezależne Stronnictwo Akademickie
Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale
Stowarzyszenie Tradycji Armii Krajowej z Żyrardowa
Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lwów
Stowarzyszenie Unum Principium
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie
Wodzisławska Inicjatywa Patriotyczna
Zjednoczony Ursynów – grupa muzyczna
Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Radomskiej
RaMPa – Reakcja Młodych Patriotów
United Patriots – zespół muzyczny
Stowarzyszenie „Solidarni 2010″
Regionalny Komitet Poparcia Marszu Niepodległości w Opolu
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 19:33:02 pm wysłana przez TenebrosuS »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2011, 20:36:19 pm »
Wybieram się również, może będzie nas 11 tysięcy, którym bliska jest idea Niepodległości.

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 21:02:54 pm wysłana przez Tech »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2011, 20:56:29 pm »
może będzie nas 11 tysięcy
Hmm, zależy którą stację będziemy oglądać :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2011, 00:23:56 am »
będę!

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2011, 06:15:56 am »
Skład Honorowego Komitetu Poparcia nieustannie się powiększa. Dołączył również Prezes Związku Piłsudczyków, Jan Józef Kasprzyk. O komentarz poprosiliśmy prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, Roberta Winnickiego: „Bardzo cieszy mnie obecność pana Kasprzyka w Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości. Spory, jakie w II RP toczyli piłsudczycy i narodowcy dziś się zdezaktualizowały. Państwowcy muszą w zmienionej sytuacji dbać o tożsamość narodową i patriotyzm budowany w oparciu o pracę u podstaw, a narodowcy szczególną troską otoczyć słabe państwo polskie. Trzeba tworzyć szeroki, narodowo-patriotyczny front społeczny, którego siłą będzie różnorodność i współpraca.”

prof. nadzw. dr hab. Czesław Partacz – Instytut Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej

prof. dr hab. Selim Chazbijewicz – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

prof. UZ dr hab. Leszek Jazownik – profesor w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jan Józef Kasprzyk – prezes Związku Piłsudczyków i Komendant Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

Kazimierz Jaworski – polityk, rolnik, samorządowiec, senator V, VII i VIII kadencji

Henryk Klata – działacz opozycji narodowej w PRL, poseł na Sejm I kadencji

dr Ryszard Z. Opara – założyciel „Nowego Ekranu”

Jerzy Zalewski – reżyser, scenarzysta, producent filmowy, aktor, dziennikarz

Bartosz Józwiak – prezes Unii Polityki Realnej

Marcin Kamiński – prezes Stowarzyszenia Koliber

Arkadiusz Robaczewski – prezes Instytutu Summorum Pontificum

Arkadiusz Czartoryski – poseł na Sejm RP, wiceminister w MSWiA w l. 2005-2006

Stanisław Pażucha – przewodniczący oddziału okręgowego Civitas Christiana w Krakowie

Dariusz Kaczanowski – polityk, ekonomista, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm RP VI kadencji

Fundacja Golgota Wschodu

Stowarzyszenie Koliber
http://marszniepodleglosci.pl/2011/10/30/profesorowie-antykomunistyczni-opozycjonisci-i-dzialacze-spoleczni-tlumy-w-komitecie-poparcia-marszu-niepodleglosci/

Ponad XX lat zajęło, aby piłsudczycy stanęli razem z narodowcami pod jednymi sztandarami w dzień tak ważny dla każdego Polaka. Moim zdaniem, to będzie historyczna chwila panowie.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 06:22:19 am wysłana przez TenebrosuS »

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2011, 10:32:18 am »
Cudownie byłoby wziąć udział w tym marszu, ale cóż, fundusze nie pozwalają ;P
Jak co roku wybiorę się na lokalną defiladę.
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2011, 19:54:19 pm »
W tym roku udało mi się wyłuskać kasę, więc będę na pewno.
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2011, 20:05:30 pm »
Zazdroszczę wam że tam będziecie ale uważajcie bo podobno niemieccy faszyści mają przyjechać i uczyc nas co to jest wolniśc,blokując marsz ,podobno mają odpowiednie zezwolenia a wy nie macie tego oficjalnie potwierdzonego przez gronkiewicz-waltz wygląda to na hańbę dla Warszawy.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 31, 2011, 20:06:57 pm.

Zazdroszczę wam że tam będziecie ale uważajcie bo podobno niemieccy faszyści mają przyjechać i uczyć nas co to jest wolniść,blokując marsz ,podobno mają odpowiednie zezwolenia a wy nie macie tego oficjalnie potwierdzonego przez gronkiewicz-waltz wygląda to na hańbę dla Warszawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 20:06:57 pm wysłana przez LWÓW1939 »
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2011, 21:25:19 pm »
Niemieccy faszyści, lewaki... czego tam nie będzie!
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2011, 21:46:55 pm »
Niemieccy faszyści, lewaki... czego tam nie będzie!
Jedyny ratunek i szansa na wiktorię to chłopcy z pod znaku ,,Kiboli"
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2011, 21:53:15 pm »
Zastanawiam się czy będzie to manifestacja dumy i polskości, czy jatka między nienawidzącymi się grupami...
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2011, 22:13:08 pm »
Informacje o tym, że trasa Marszu Niepodległości jest niezarejestrowana w UM Warszawy są nieprawdziwe! Organizatorzy są w stałym kontakcie z przedstawicielami urzędu. Prosimy by nie kolportować fałszywych informacji.
http://www.facebook.com/Niepodleglosci.Marsz/posts/267105073324901

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2011, 14:55:52 pm »
Przychodźcie, musi być nas jak najwięcej. Dużo się będzie działo.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2011, 22:11:35 pm »
Ja się wybieram. Będzie nas wielu! :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2011, 22:13:28 pm »
Apeluję do wszystkich - głównie Warszawiaków, jako że są na miejscu.
http://www.bibula.com/?p=46685

Nie można pozwolić lewakom zhańbić pomnika polskiego patrioty!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2011, 10:09:54 am »
Miałam być wtedy u koleżanki w Warszawie, no ale cóż... plany się pokrzyżowały.
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2011, 10:16:58 am »
Koktajle Mołotowa na 11 listopada. Co na to prokuratura?- A co wy szanowni forumowicze na to- Moim zdaniem należy realizować założenia programowe DMOWSKIEGO i w d.. mieć całe ględzenie świata o nacjonalistach jeśli z tego zrezygnujemy to dojdzie do rozbiorów - regionów

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2011, 20:32:17 pm »
Kto może niech idzie, trzeba się pokazać.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2011, 21:40:42 pm »
Postaram się być, potrzeba takich marszów.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2011, 00:24:59 am »
Kto może niech idzie, trzeba się pokazać.
Mój krewny znany w II R.P narodowiec  zawsze chodził z laską podobno bywała niezastąpiona.- polecam ta myśl.

Cichociemny

• Czytelnik
Prawo do świętowania 11 Listopada
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2011, 09:17:59 am »
http://wpolityce.pl/artykuly/17440-jakie-dzialania-podjelo-mswia-aby-zapewnic-uczestnikom-marszu-niepodleglosci-prawo-do-godnego-i-spokojnego-swietowania

Temat wszystkim znany 11 Listopada organizowany jest Marsz Niepodległości który chcą zablokować skrajne lewackie bojówki między innymi z Niemiec i Austrii

http://wpolityce.pl/artykuly/17440-jakie-dzialania-podjelo-mswia-aby-zapewnic-uczestnikom-marszu-niepodleglosci-prawo-do-godnego-i-spokojnego-swietowania

brakuje nam "do szczęścia" tylko jeszcze trzeciego zaborcy...

co o tym sądzicie i jak zareagują na to nasze siły porządkowe?