Autor Wątek: Marsz Niepodległości - 11 listopada  (Przeczytany 24538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Prawo do świętowania 11 Listopada
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 11, 2011, 18:14:31 pm »
Było na marszu wspaniale. Szkoda tylko, że była grupa, których celem było robienie zamieszek i szkodzenie wizerunkowi polskiego patrioty...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Marsz Niepodległości - 11 listopada
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2011, 18:50:08 pm »
Było na marszu wspaniale. Szkoda tylko, że była grupa, których celem było robienie zamieszek i szkodzenie wizerunkowi polskiego patrioty...

Też właśnie wróciłem :)

Na wstępie powiem, że za rok też przyjdę. Marsz jest wspaniałą ideą, tak jak i biegi niepodległości w których uczestniczyła dziś też moja rodzina. Spotkałem wielu zacnych patriotów np. prof. Roberta Nowaka, który był zachwycony, że 90% maszerujących to młodzi ludzie. Dostał też reprymendę od znajomych, żeby oszczędzał głos przed jutrzejszym wystąpieniem w radio, kiedy wykrzykiwał ze wszystkimi "Bóg, Honor i Ojczyzna". Po powrocie do domu usłyszałem nieprawdziwe informacje w RMF FM i TVP2 Panorama, że marsz nie przeszedł ulicami Warszawy. Panowie z lewicowych mediów w dawnym stylu PRL nie uznają prawdy.

To drugi marsz i aby był co roku lepiej zorganizowany sugerowałbym:
- więcej przygotowanych haseł do wykrzykiwania przez megafony organizatorów,
- mała służba porządkowa, która przekazywałaby policji rzucających petardami i atakujących nielubianych dziennikarzy np. ITI. Tak aby można było spacerować całą rodziną i z dziećmi,
- trasa przejścia powinna być znana z góry, a organizatorzy powinni egzekwować od policji usunięcie blokujących m.in. z bojówek Blumsztajna. Choć nie udało im się przeszkodzić w marszu, to porządkiem powinna zająć się policja, a nie organizatorzy zmuszeni do ukrywania trasy przejścia.

Marsz jest wspaniałą ideą łączącą, pozdrawiam wszystkich forumowych uczestników :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 11, 2011, 20:05:49 pm »
Grubo było i tyle ;D ale żyje i mam się dobrze, zostawiam więc swój ślad.
Pozdrawiam wszystkich  :laugh:

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 11, 2011, 21:11:57 pm »
Byłem ;).

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 11, 2011, 22:02:26 pm »
A co powiecie o tych zamieszkach, wolę się nie opierać na mainstreamowych przekazach..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 11, 2011, 22:16:54 pm »
A co powiecie o tych zamieszkach, wolę się nie opierać na mainstreamowych przekazach..

Były, widać było że niektórzy przyjechali tylko na zadymę nic więcej. To przykre, że przez to marsz będzie się kojarzył z zadymami.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 11, 2011, 22:25:41 pm »

Przede wszystkim zostały wyolbrzymione, bo były marginesem w środku manifestacji w ogóle nie zauważalne, po drugie jest to nauczka dla organizatorów, aby sami usuwali zamaskowanych i używających petard prowokatorów i przekazywali policji. Tak jak w zeszłym roku udało się przeprowadzić piękny marsz.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 11, 2011, 22:28:52 pm »
Przede wszystkim zostały wyolbrzymione, bo były marginesem w środku manifestacji w ogóle nie zauważalne, po drugie jest to nauczka dla organizatorów, aby sami usuwali zamaskowanych i używających petard prowokatorów i przekazywali policji. Tak jak w zeszłym roku udało się przeprowadzić piękny marsz.

W telewizji (TVP Info) to wyglądało mniej więcej tak:

Marsz został zdelegalizowany, jest rozbity po całej warszawie, ale główne jego siły są na Placu Konstytucji (?) i wyrywają bruk. Dzwonimy więc (pani redaktor) do współorganizatora - pana Zawiszy i za wszelką cenę staramy się na nim wymusić odpowiedź, że bandyci są częścią marszu.

Chyba nie tak było, co? Ile wg ludzi przyjechało na marsz?

Amor Patriae Nostra Lex!

marek87

• Czytelnik
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 11, 2011, 23:20:05 pm »
W marszu udział wzięło ogółem ponad 10 tys osób
Zatrzymanych ponad 200 osób wśród nich są osoby narodowości niemieckiej,rannych 29 osób,plus spalone wozy transmisyjne stacji informacyjnych (polsat news/tvp nfo/tvn24/superstacja)

Wypowiedz Prezydenta RP w tej sprawie
"Chcę wyrazić ogromny żal, ból, że w tym szczególnym dniu doszło do zjawisk, które stoją w jaskrawej sprzeczności ze świętowaniem polskiej niepodległości"
dalszy ciąg: http://m.onet.pl/wiadomosci/4904644,detal.html

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 11, 2011, 23:55:49 pm »
A gdzie oklaski dla niemieckiej lewicy ? przecież nikt tak jak oni się nie zbłaźnił... ;D jak usłyszałem to mało co się nie przewróciłem po prostu mistrzostwo.. naprawdę pojechali na ślepo prawdopodobnie ze słabą znajomością języka... przynajmniej było zabawnie szkoda tych co od nich oberwali ale się skompromitowali jeszcze przed marszem.. i pozamiatane..

Jak byście szukali jakiegoś wzoru na błazna proponuję "niemieckiego antyfaszystę.." :laugh:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 23:57:33 pm wysłana przez Cichociemny »

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 12, 2011, 02:16:00 am »
Wg. jednego z organizatorów, który jechał ze mną w autokarze, wstępne szacunki to nie 10, a 30-50 tysięcy ludzi (!). Nic dziwnego, że zapanował lekki chaos - nie było przygotowania na taką masę ludzi, jaka się zjechała do Warszawy. Ale daliśmy radę, nie ma co.
Początkowo ruszyło trochę niemrawo, antifa zablokowała trasę i trzeba było ruszyć w drugą stronę, co przy takim tłumie (kiedy zaczęli blokować, nasza grupa dopiero ruszyła spod hotelu DME, a większość ludzi jeszcze nawet się nie ruszyła) do łatwych nie należy. Było kilka przestojów, braki nagłośnienia nadrabialiśmy chęciami i okrzykami i w końcu przeszliśmy. Później były jedynie problemy pod pomnikiem Dmowskiego, gdzie zaczynało robić się gorąco (kiedy funkcjonariusze zaczęli nas otaczać, a od tyłu zbliżały się dwie armatki wodne przygotowany już byłem na zadymę), ale bardzo ciekawie problem rozwiązano - dziecięca orkiestra, grając "Pierwszą Brygadę" zmusiła Policję do cofnięcia się, chyba pod pomnik Piłsudskiego.
Wóz TVN nie wyglądał nawet tak źle - kiedy szliśmy, docierały już do nas plotki, że został doszczętnie spalony, wywrócony na dach a na koniec zepchnięty do Wisły.
Ogółem Marsz można chyba uznać za udany - przebiegł bez większych przeszkód, braki techniczne nadrabialiśmy chęciami, nastawieniem i śmiechem, a wybuczenie Biedronia pojawiającego się na telebimie pobiło wszystko. No i antifa się uspokoiła - chyba po pierwszej blokadzie została w większości przymknięta. Ponad setka Niemców została zaaresztowana jeszcze przed Warszawą (chyba ich mijaliśmy), a grupa, która napadła narodowców około południa (niestety, jeden z nich chyba miał wstrząs mózgu) została rozbita, a reszta zabarykadowała się w lokalu "Krytyki politycznej". Do zobaczenia za rok! :D
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 12, 2011, 07:36:09 am »
Jak wszyscy wiemy ulicami Warszawy chodzą sami faszyści dlatego lewicowa niemiecka inteligencja przyjechała robić do Warszawy "niemiecki porządek" i zaatakowała grupę rekonstrukcyjną... tak sobie pomyślałem że ciekawie by było gdyby natknęli się na przedstawicieli naszej władzy wybranych w "demokratycznych wyborach"..

http://www.rp.pl/artykul/750355.html

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 12, 2011, 08:04:48 am »
Pytanie do Twisterro zadane wprost: czy Twoim zdaniem za to zwyczajnie niemcy nie powinni dostać "po pysku "?

http://wpolityce.pl/wydarzenia/17931-kolejna-szokujaca-informacja-niemieccy-lewacy-zaatakowali-grupe-rekonstrukcyjna-w-polskich-mundurach-plul-na-mundur
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 08:05:22 am wysłana przez Cichociemny »

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 12, 2011, 10:30:13 am »
Krew mnie zalewała, gdy oglądałam bieżące informacje nt. tego, co się dzieje w Warszawie. Nie sądziłam, że można AŻ TAK przekręcać fakty, kłamać, SZERZYĆ PROPAGANDĘ. Wg tv jesteście faszystami, którzy atakowali "kolorowych" :P
Niemcy, którzy atakowali nie wybronią się.  Tj. Polaka robiącego burdy można by wytłumaczyć (np. że się przed kimś bronił), tak u Niemca nie ma szans. Przecież Niemiec nie przyjechałby świętować Niepodległości Polski! :P
Ja świętowałam w Gdyni - było miło, dużo ludzi, bez przykrych niespodzianek. Mam pamiątki w formie małej flagi, biało-czerwonego wiatraczka, Gdyńskiego Kuriera Niepodległej, fajnych zdjęć z Piłsudskim i Hallerem oraz wspomnieniami :D
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 12, 2011, 10:41:00 am »
Czytałem o nich, ale nie rozumiem pytania. Tak zwana policja powinna była ich przegonić, tak jak zrobiła później, za późno, niestety.

Ogólnie ten pochód był fatalnie zrealizowany. Brakło służb porządkowych, barierek, organizacji. Ludzie napierali jak dzikusy, pochód ledwo mógł przejść. Wydaje mi się, że większość policji wysłano na Plac Konstytucji, ale bez kitu, Hanka nie potrafiła zorganizować choć kilku miejskich darmozjadów? :/
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 12, 2011, 10:44:32 am »
Nabrałem wiele szacunku do sztuki tworzenia faktów przez media mainstreamowe. Udało im się wyłuskać, to co ludzie przełkną jak młode pelikany, przedstawiając to w sposób niezmuszający do "zbędnej" refleksji. Myślałem o tym już wcześniej, ale w Polsce nie będzie lepiej, dopóki patrioci nie będą posiadali takiego ITI, Polsatu, czy innej Wyborczej.
George Patton

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 12, 2011, 11:24:17 am »
Trochę materiałów z nie mainstreamowych źródeł:

Jak antifa bije człowieka z flagą, jak tajniak policyjny kopie i bije pałą leżącego, jak przygląda się temu staruszek z przerażoną miną.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BHTrAcSHdsU#ws

Jak niemieccy anarchiści są przez policję spędzani do kawiarni Krytyki Politycznej. Choć za późno - zdołali już rozwalić przemarsz rekonstruktorów.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l-PeRCrIuWM#ws

Jak policja przyciska do ściany tłum, w którym jest masa staruszków i jakiś niepełnosprawny.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KWXtkfoQ_i8#

A tu jeden diaboliczny faszysta-organizator broni pojazdu TVN'u przed bandą zadymiarzy. Pytanie - co tam robił samochód należący do ITI? Cywilnych samochodów nie było nigdzie, a tu nagle jak królik z kapelusza pojawia się jakiś wozik.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MrwS3sJxUgk#ws

Bardzo dobra relacja - podpisuję się pod nią rękami, nogami i zębami.
http://wpolityce.pl/dzienniki/jeden-taki/17925-dramatyczny-reportaz-piotra-zaremby-z-marszu-niepodleglosci-i-okolic-kto-kogo-naprawde-atakowal

EDIT:
Ciekawa relacja, o dziwo zamieszczona na TVN Warszawa, z którą w zasadzie też się zgadzam:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,kto-zepsul-polakom-swieto,319277.html

Co ciekawe, można tą informację również na TVN'skich portalach przeczytać, że prawie połowa zatrzymanych to hołota z zagranicy:
Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych. Do szpitali przewiezionych zostało 29 osób, które odniosły obrażenia. Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii.

/// - pozwoliłem sobie na scalenie dyskusji na temat Marszu Niepodległości do jednego wątku, aby nie trzeba było powtarzać swoich wpisów - Tech
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 12:49:44 pm wysłana przez Tech »
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 12, 2011, 12:46:26 pm »
Odpowiedzialność za wczorajszą przemoc ponosi pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, mogła nie wydawać zgody na drugą manifestację w tym samym miejscu wiedząc, że na stronach internetowych organizatorów Marszu Niepodległości były nawoływanie do przemocy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 12:47:49 pm wysłana przez Tech »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 12, 2011, 12:56:48 pm »
Jak ostrzegałem przed takim scenariuszem to szanowni moderatorzy wysilili się na uwagę że będę obserwowany(grożbę spełnili ) -Jak scenariusz się sprawdził płaczą krokodyla łzami
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 12, 2011, 13:02:24 pm »
Jak ostrzegałem przed takim scenariuszem to szanowni moderatorzy wysilili się na uwagę że będę obserwowany(grożbę spełnili ) -Jak scenariusz się sprawdził płaczą krokodyla łzami
Również przewidywałem taki scenariusz, że będą zadymy, a atakowani nie będą wcale domniemani 'faszyści' z ONR i MW, ale osoby całkiem postronne, jak grupa rekonstrukcyjna, czy gostek z biało-czerwoną. Jednak proszę Cię Lwów, żebyś starał się nie stosować ataków ad persona. Tak, jak było z tym, że Twista mogą zaatakować. Wystarczyło wyrazić swoją opinię, że 'przezorny, ubezpieczony', to tyle ode mnie ;)

Super Tomek, że wrzuciłeś te filmiki, bo sam miałem to zrobić. Widać właśnie tą ich pokojową blokadę, na którą dodatkowo zaprosili ludzi, którzy w Niemczech są pod lupą policji.. Sama blokada, która stanęła w poprzek ulicy, też ciekawa:

Amor Patriae Nostra Lex!

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 12, 2011, 13:03:09 pm »

Kolega nie zauważył, że największą kompromitację patriotom przyniosły takie osoby jak Ty, nastawione na konfrontacje. To osoby nastawione na konfrontacje po stronie Marszu Niepodległości rzucały kostką w policję i zniszczyły wozy Polsatu i TVN.

Prowokacja prowokacją, ale dali się na nią nabrać, aby polskojęzyczne media miały materiał filmowy do komentowania :)

Marsz i tak przeszedłby pod pomnik Dmowskiego, nie trzeba było atakować policji, ani dziennikarzy.

Wstyd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 13:05:32 pm wysłana przez Tech »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 12, 2011, 14:50:09 pm »
Kolega nie zauważył, że największą kompromitację patriotom przyniosły takie osoby jak Ty, nastawione na konfrontacje. To osoby nastawione na konfrontacje po stronie Marszu Niepodległości rzucały kostką w policję i zniszczyły wozy Polsatu i TVN.

Prowokacja prowokacją, ale dali się na nią nabrać, aby polskojęzyczne media miały materiał filmowy do komentowania :)

Marsz i tak przeszedłby pod pomnik Dmowskiego, nie trzeba było atakować policji, ani dziennikarzy.

Wstyd.
Ja tam nie widziałem nikogo ze strony uczestników marszu atakującego policję natomiast widziałem ciągłe próby prowokacji łącznie z podaniem fałszywej informacji o zdelegalizowaniu marszu,Trzeba było oglądzć wiadomości na innych kanałach nie tylko na TVN i POLSACIE
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 12, 2011, 14:52:58 pm »
Dokładnie jak Tech pisze. Byłem na Marszu, nie na zamieszkach i nie miałem, podobnie jak reszta maszerujących, żadnej styczności z przemocą. Tłukł i zachowywał się skandalicznie ten kto chciał. Ty, Lwów, należysz do takich właśnie (przynajmniej mentalnie, nie wiem czy na marszu byłeś) paliwodów. Pozostałe tysiące ludzi przyszło tam świętować.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 12, 2011, 15:28:14 pm »
Ja byłem na placu z kumplem, głównie obserwowaliśmy i trochę dymu było. Potem marsz odszedł i nie było jak się przyłączyć, co nie zmienia faktu że wcale nie uważam swojego wypadu za nieudany. Chcieliśmy pójść na ten marsz ale nie dało rady, więc pozostało nam oglądać ten lekki dym. Wracając kupiliśmy browary na mecz, dzień można zaliczyć do udanych.  :D

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 12, 2011, 18:49:32 pm »
Dokładnie jak Tech pisze. Byłem na Marszu, nie na zamieszkach i nie miałem, podobnie jak reszta maszerujących, żadnej styczności z przemocą. Tłukł i zachowywał się skandalicznie ten kto chciał. Ty, Lwów, należysz do takich właśnie (przynajmniej mentalnie, nie wiem czy na marszu byłeś) paliwodów. Pozostałe tysiące ludzi przyszło tam świętować.
Kolega nie zauważył, że największą kompromitację patriotom przyniosły takie osoby jak Ty, nastawione na konfrontacje. To osoby nastawione na konfrontacje po stronie Marszu Niepodległości rzucały kostką w policję i zniszczyły wozy Polsatu i TVN.Rozumiem że mimo faktu braku informacji  braku udziału w bójkach ze strony uczestników marszu powtarzacie bzdury o rzucaniu kostką brukową ,paleniu samochodów,itp przez uczestników marszu,czy nie czytacie moich wypowiedzi?