Autor Wątek: Internetowe Muzeum Solidarności - ratujmy je!  (Przeczytany 3085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p1tereQ

• Gość
Internetowe Muzeum Solidarności - ratujmy je!
« dnia: Listopad 13, 2010, 15:19:03 pm »
Warto zaglądnąć do muzeum, gdzie możesz dowiedzieć się o historii Solidarności od podszewki.

http://elfal.com/solidarnosc/index.html

Witaj w Internetowym Muzeum Solidarności. Znajdziesz tu pamiątki "Solidarności" z lat 1980 - 1990: znaczki pocztowe, podziemne gazetki, banknoty, plakaty oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Możesz się także zapoznać z treścią najważniejszych dokumentów "Solidarności". Dla tych, którzy nie są świadomi przypominam, że eksponaty wystawione w muzeum, do roku 1989 były nielegalne, a za ich posiadanie można było zostać surowo ukaranym. Jednak jeszcze trudniejsze zadanie mieli ludzie zajmujący się drukowaniem albo rozpowszechnianiem podobnych przedmiotów i za to należy Im się ogromny podziw i szacunek.

Jest też dość smutne oświadczenie, na które powinna społeczność Wiernych jakoś zareagować.

Od pewnego czasu zastanawiam się czy prowadzić dalej Muzeum czy może czas już zrezygnować. Nie chcę oszukiwać siebie ani tym bardziej Was, drodzy odwiedzający. Moje zainteresowanie tematem słabnie, mam dziś inne sprawy i obowiązki. Od października będę studentem. Kierunek studiów, który wybrałem nie ma żadnego związku z tematem strony. Te czynniki sprawiają, że nie widzę już perspektyw dla Internetowego Muzeum Solidarności. Dlatego postanowiłem zakończyć działalność. Strona nie zniknie z sieci, ale nie będę już uzupełniał kolekcji. Dziękuję wszystkim tym, którzy odwiedzili stronę, dzielili się ze mną swoją opinią czy przysyłali mi swoje eksponaty. Jednocześnie chciałbym te wszystkie osoby przeprosić. Za to, że nie doczekały się zbyt wielu uaktualnień i za te wszystkie mejle, na które nie odpowiedziałem!

Może warto wysłać tam kogoś, pomóc przy poprawie graficznej?
Zobaczcie stronę, na prawdę warto popierać słuszne inicjatywy.

Znaleźć tam można między innymi:

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 15:19:19 pm wysłana przez p1tereQ »

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Internetowe Muzeum Solidarności - ratujmy je!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2010, 20:16:48 pm »
po pierwsze strone trzeba przeniesc...sponsor moze byc na stronie glownej a nie jako nazwa strony...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2010, 23:21:14 pm »
po pierwsze strone trzeba przeniesc...sponsor moze byc na stronie glownej a nie jako nazwa strony...

Moje lata świetności się zakończyły, ale w ten sposób to chyba nie działa.
Filozofować to dobra sprawa, mieć plan to jeszcze lepsza, ale chyba najlepiej byłoby zacząć coś w tym kierunku.

Na mnie takie zapomniane i opuszczone inicjatywy działają pobudzająco, sprawiają że krew szybciej płynie i zanim jeszcze napiszę o tym na forum mam wizję tego co z taką inicjatywą zrobić. Czasami błędnie mierzę i Was taką samą miarą, po prostu zależy mi bardzo na takich sprawach. Myślałem, że odzew będzie duży, większa ilość komentarzy, ale na szczęście jestem na emeryturze i wszystko biorę już na spokojnie. Szkoda, bo nikt do tej pory nie stworzył internetowego muzeum solidarności.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2010, 23:51:30 pm »
osobiscie wole miec plan zanim zaczne cos robic...zeby miec plan trzeba zrobic burze mozgow...powiedzialem co mi pierwsze przyszlo do glowy...

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 10:05:37 am »
Na początek to trzeba skontaktować się z dotychczasowym adminem i porozmawiać o przekazaniu uprawnień
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 18:39:21 pm »
i byloby dobrze znalezc jakis kontakt z Solidarnoscia...ktos kogos zna?

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2010, 15:33:28 pm »
1. Pogadać z adminem
2. Przygotować nową grafikę
3. Znaleźć ze dwie osoby, które będą się zajmować administracją, kontaktami z Solidarnością, uzupełnianiem kolekcji, etc.
4. Nawiązać kontakt z Solidarnością
5. Grafikę zaimplementować
6. Przenieść stronę, pozostawiając na starym adresie tylko odnośnik do nowej strony
7. Uzupełnić kolekcję
8. Można dodatkowo podać linki (albo treść - do ustalenia z autorami) do artykułów o solidarności z netu
9. Można przygotować "sylwetki" członków solidarności (np. z encyklopedii solidarności)
10. ...i można jeszcze wiele więcej, ale najważniejszy jest pkt. 3, bez niego nie ma co ruszać tematu.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:51:48 am »
Starałem się nawiązać kontakt, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Myślę, że gdyby wielu nas napisało w tej sprawie to efekt byłby inny.

Spróbujmy wysłać wszyscy, przecież niczego nie mamy do stracenia, a możemy wiele zyskać ;)