Autor Wątek: Kondrat jest źle rozumianym Europejczykiem, bo jest polonofobem  (Przeczytany 3145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

• Gość
Kondrat jest źle rozumianym Europejczykiem, bo jest polonofobem
« dnia: Listopad 20, 2010, 19:45:16 pm »
Gościowi odwaliło bycie mocno opłacanym robotnikiem holenderskim korporacji, która kupiła Bank Śląski. Holandia jest najważniejsza!:

Za: http://antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=414:czy-chciwo-niszczy-uczucia-wysze&catid=6:wydarzenia&Itemid=13

"W   tygodniku Polityka (14.10.2010) znany aktor Marek Kondrat porównał   małych powstańców z Powstania Warszawskiego do dzieci walczących w   ludobójczych afrykańskich wojnach plemiennych, które pobudzone   narkotykami obcinają maczetami ręce i nogi.

Przedmiotem jego   ataku stał się więc także pomnik Małego Powstańca. Marek Kondrat, aktor   który niegdyś odgrywał świetne role, popadł w syndrom wszechwiedzącego   jaja. Od czasu, gdy holenderski koncern zaczął płacić mu ogromne sumy za   naganianie do korzystania z jego usług, uznał że jest autorytetem w   wielu dziedzinach. Jest to efekt izolacji od realiów życia. Dla niego   ludzie, którzy poświęcili to, co najceniejsze dla wyższych wartości, niż   udział w telewizyjnej reklamie, mogą stać się obiektem pogardy. Co   gorsza, pogarda ta wpisuje się w stalinowsko-nazistowski schemat   nienawiści do Polaków. Zatem pomnik Małego Powstańca - symbol młodego   harcerza, listonosza, uczestnika tajnych kompletów, dziecka polskiego   -   przypomina Kondratowi ofiarę chciwości  afrykańskich kacyków, ktorzy   tworzą dziecięce armie. Polnische banditen?

Nie będziemy   dociekać, kim Kondrat byłby w czasach próby. Czy chciwość też   zniszczyłaby u niego uczucia wyższe, czy za wygodne miejsce w świecie   zapomniałby o innych ludziach, jako zwykły szmalcownik?

Dzisiaj   jako bogaty aktor, który mówi młodym ludziom, że Polska nie jest dla   nich najważniejsza (abstrahując od polityki), prezentuje pogląd   egoistyczny i wręcz psychopatyczny. Oto wy wszyscy w ogóle mnie nie   interesujecie.  Ja mam świetne życie. Dla mnie najważniejsze są   pieniędze, które zapłaci mi holenderski koncern. Wasza dbałość o wasze   warunki życia to przeżytek.

Może trzeba by Kondrata nowego ściągnąć na ziemię? Jeśli taki ważny, to niech sam się oglada w telwizorze.

Chciwość   niszczy uczucia wyższe, ale my chcemy być ludźmi, a nie krewetkami.   Chcemy żyć godnie i uczciwie, jak ludzie, a nie jak krewetki."
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 19:51:06 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

p1tereQ

• Gość
Odp: Kondrat jest źle rozumianym Europejczykiem, bo jest polonofobem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2010, 19:54:59 pm »
Te słowa wypowiedział człowiek, który odznaczony został Orderem Odrodzenia Polski i Brązowym Krzyżem Zasługi. Jeden z najlepszych polskich aktorów, nagrodzony zresztą w wielu plebiscytach. Smutne, że w ogóle przeszły mu przez myśl takie słowa, wszystko co potrafi, wszystko czego się nauczył w swoim zawodzie - nauczył się dzięki wykształceniu jakie zdobył w Polsce. Czy długo jeszcze będą pluć nam w twarz i wmawiać, że to tylko deszcz pada?

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2010, 19:58:28 pm »
Może on teraz ma nas w gdzieś. Holadia, a właściwie jej zyski w Polsce są dla niego najważniejsze? Polska to Afryka, holenderska kolonia, tu dzieci umierały jak w Afryce, bo AK jak handlarze diamentów i złota do holenderskiej obróbki?
Dla mnie zwykły pajac. Nie ma szacunku dla ofiar, ja nie mam dla niego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 08:51:44 am wysłana przez Zaglowiec36rok »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2010, 20:04:25 pm »
Nóż się w kieszeni otwiera, człowiek ten popełnił społeczne harakiri.

Jak można nazywać umęczone przez szwabów, pomordowane dzieci walczące o wolność - afrykańskimi bandziorami? Za jakiś czas dowiemy się zapewne z niezależnych i autorytatywnych polskojęzycznych mediów, że ów człowiek jest przewodniczącym ruchu społecznego tęcza dla wszelkiej maści degeneratów, bo mu za to zapłacili. Brak honoru, zachowanie tego człowieka jest żenujące. Ciekawe, czy za pensję by był skłonny nazwać swoją rodzinę plemieniem afrykańskim, a siebie niewolnikiem? Niewolnik do bawełny za holenderskie pieniądze.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2010, 21:14:22 pm »
Nie chciało mi się w to wierzyć, więc sprawdziłem i to nie był 14.10.2010 tylko 16.10.2010 Polityka nr 42

Dlaczego mały powstaniec jest obraźliwy?
    Zajęło mi parędziesiąt lat, by to sobie uświadomić: gdy dziś widzę   w telewizji jakieś afrykańskie małe dziecko z karabinem na szyi, to   myślę sobie: cóż za zbrodniarz mu ten karabin założył. A myśmy takiemu   dziecku postawili pomnik. Pewnie znów się narażę.
    Narazi się pan.

Poza tym wszystko się zgadza.

I jeszcze odnośnik do artykułu

http://archiwum.polityka.pl/art/na-swoim-przekletym-miejscu,429475.html

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 22:30:35 pm wysłana przez Ahaj »
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2010, 23:02:15 pm »
Po tak znakomitym aktorze się takich słów nie spodziewałem. Kto jak kto ale Marek Kondrat był dla mnie wzorem porządnego mężczyzny i (nie wiedzieć czemu) miałem go za patriotę. Chyba faktycznie odbija mu przez te pieniądze z reklam i występ u Wojewódzkiego.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2010, 01:45:34 am »
Moim zdaniem nie powiedział nic nadzwyczajnego. Stosunek do powstania bywa różny.

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2010, 08:54:18 am »
Oczywiście, że tak. Ja sam nie jestem pewien czy było warto skazywać na zagładę całe miasto, tysiące ludzi i wielu wspaniałych żołnierzy. Przyrównywanie ich jednak do afrykańskich plemion mordujących się dla pieniędzy to przesada. Jest spora różnica między poświęceniem życia w imię wolności, a zabijaniem się w imię swego "prezydenta" który tylko przelicza kolejne diamenty.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2010, 08:57:29 am »
Stosunek można mieć różny. Można uważać, że Powstanie było niepotrzebne. Nie wolno jednak porównywać ofiar niemieckiego terroru do śmiertelnej gry handlarzy diamantami i złotem w Afryce. To znaczy wolno, ale wtedy przestaje się być Polakiem, a zaczyna być wrogiem Polaków.

Może temu gościowi się wszystko miesza z własną chciwością. Ci ludzie zginęli (a przecież nie było oddziałów bojowych dzieci, dzieci w Państwie Podziemnym pełniły rolę pomocniczą), bo walczyli o wolność, a nie zysk. Poza tym walczyli o Polskę, a to dla nas powinno coś znaczyć.

Polityka i Kondrat są sobie warci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 08:58:15 am wysłana przez Zaglowiec36rok »