Autor Wątek: Lista antypolskich wypowiedzi i czynów  (Przeczytany 5833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p1tereQ

• Gość
Lista antypolskich wypowiedzi i czynów
« dnia: Listopad 21, 2010, 13:24:45 pm »
W mediach, wypowiedziach i artykułach często widać postawy niechęci wobec Polaków. Myślę, że warto stworzyć taki wątek, w którym będziemy mogli dysponować bezpośrednio wypowiedziami osób, które nienawidzą Polski oraz Polaków. Dzięki temu namacalnie widać, że antypolonizm jest prawdziwym zjawiskiem na świecie. Zacznę od listy, w której wiele takich wypowiedzi się znajduje. Taka baza może także przynieść wiele dobrego w walce z polonofobami.

Za: http://www.naszawitryna.pl/antypolonizmy_lista_22.html

Los Angeles Times , USA, 1993-12-26, Los Angeles Times

"Lista Schindlera", "Holocaust", "Shoah", "Przeżyłam Oświęcim" i inne filmy ukazały, jak Niemcy, Austriacy, Polacy i inni, torturowali i wymordowali 6 milionów Żydów podczas II Wojny Światowej.

Rabin Reuven P. Bulka z Ottawy , Kanada, 1995-05-11, The Canadian Jewish News, Toronto
Rabin Reuven P. Bulka z Ottawy, współorganizator Marszu Żywych i przewodniczący komisji Kongresu Żydów Kanadyjskich ds. dialogu z innymi religiami:
- Jak ktokolwiek może jechać do Polski, kraju tak pogrążonego w antysemityzmie, że gorliwie współpracował z nazistami w mordowaniu Żydów z zimną krwią

/// rozszerzyłem nazwę wątku o antypolskie czyny, aby nie dublować tematów - Tech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 12:46:46 pm wysłana przez Tech »

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Lista antypolskich wypowiedzi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 16:56:49 pm »
Niezły ładunek nienawiści. Przerażające.

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2010, 18:39:03 pm »
Może to nie wypowiedź jakiejś konkretnej osoby, ale myślę, że pasuje do tematu: film o wycieczce młodych Żydów do Polski, którzy jeszcze w Izraelu są nakręcani przeciwko nam.
Zniesławienie - Izraelskie wycieczki do Polski
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2010, 18:56:28 pm »
Czemu do jasnej ciasnej nie ma w Polsce takich wycieczek do Katynia, Charkowa, czy innych miejsc kaźni Polaków. Oświęcim też!

"Nigdy nie wybaczyć!" - gostek przyjeżdża do Polski, aby to odczuć.. no brawo  ???
I te wstrętne polaczki, od których trzeba oddzielić Żydów, aby nie doznali jakiejś antysemickiej obelgi i bomby podkładane pod żydowską młodzież.. Nóż mi się w kieszeni otwiera...
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 19:02:06 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2010, 20:46:50 pm »
czemu niema takich wycieczek? a no proste - kasa! Izrael ma i pompuje w uczucia wiezi a my nie dosc ze nie mamy to rzadzacy i tak maja to w .....
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 12:45:55 pm »
Może to nie wypowiedź jakiejś konkretnej osoby, ale myślę, że pasuje do tematu: film o wycieczce młodych Żydów do Polski, którzy jeszcze w Izraelu są nakręcani przeciwko nam.
Zniesławienie - Izraelskie wycieczki do Polski
Zlikwidowac punkty docelowe tych wycieczek i będzie święty spokój/
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2011, 18:11:50 pm »
Część z tych wypowiedzi jest po prostu kłamliwe i oszczercze.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2011, 16:13:43 pm »
Żydzi są /źli/, sami się nakręcają i wymyślają nie wiadomo co, służba celna wygląda jak ss, powinni im za to proces o znieważenie mundury wytoczyć, w ogóle jakim prawem izraelski komandos do nas przyjeżdża? Polacy o tym wiedzą? Pewnie nie, bo Żydzi są chorzy, goście do nich normlanie mówili,fajne dziewczyny, a te że je wyzywali, oni są chorzy robia sztuczną propagnadę i swoją polityką smai na siebie kierują nienawść, neonaziści??!! przecież to jest obraza narodu Polskiego!!

//Robert, ja Cię lubię, ale jeszcze raz będziesz bluzgał w poście i wyzywał inne narody - dostaniesz ostrzeżenie. -T
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 18:29:51 pm wysłana przez Twisterro »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:23:49 pm »
Żydzi są /źli/, sami się nakręcają i wymyślają nie wiadomo co, służba celna wygląda jak ss, powinni im za to proces o znieważenie mundury wytoczyć, w ogóle jakim prawem izraelski komandos do nas przyjeżdża? Polacy o tym wiedzą? Pewnie nie, bo Żydzi są chorzy, goście do nich normlanie mówili,fajne dziewczyny, a te że je wyzywali, oni są chorzy robia sztuczną propagnadę i swoją polityką smai na siebie kierują nienawść, neonaziści??!! przecież to jest obraza narodu Polskiego!!

//Robert, ja Cię lubię, ale jeszcze raz będziesz bluzgał w poście i wyzywał inne narody - dostaniesz ostrzeżenie. -T
żydzi stracili by rację bytu gdyby natrafili na pełną obojętność innych narodów Film jest całkowicie prawdziwy ,poza tym jest jednym z łagodniejszych na ten temat. znam takie w których młode żydki chcą nas mordować za fakt że usiłujemy na naszej ziemi skażonej dymem krematoriów żyć normalnie ,A ich marsze pokoju w auschwic  birkenau  są po prostu marszami nienawiści ,obserwowałem jeden z takich ,ochroniarze z ostrą bronią za cichą zgodą naszych pseudo polskich rządów -całość to ohyda i kwitesencja nienawiści kierowanej do Polaków.We wcześniejszym poście pisałem o zlikwidowaniu tych ośrodków .Niemcy tak zrobili u siebie i mają spokój   A tak na marginesie pozdrowienia dla zagorzałego obrońcy tych brzytwą ochrzczonych (T).
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2011, 15:35:28 pm »
Oj Twisty nie fochuj się, ja im tylko wygarniam za swoje.

Widzisz, a nasi politycy ochy achy. Izrael jest w pernamentnym stanie wojny, otaczają go sami wrogowie, a jak widać na mapie, nawet kolejne państwa są do nich wrogo nastawione, chyba jedyne co maleńki Cypr nie pała nienawiścią do nich (staram się panować nad wypowiedziami Twisty), dalej jest dopiero Grecja, ciekawe ile jeszcze wytrzymają?

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2011, 20:01:38 pm »
Młodzi Żydzi na wycieczce do Oświęcimia pod pomnikiem swoich pomordowanych pradziadków oddawali sobie mocz. Szczerze się zdziwiłem, nie spodziewałbym się tego po nich.

Przepraszam za offtop, ale musiałem się podzielić ;).

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:23:40 pm »
A ską masz te informacje? Podaj źródło. Sami siebie tak szanują to i inni ich tak będa szanować, jak będą demonizować ludzi to naprawde nikt ich nie będzie lubił.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:46:31 pm »
Młodzi Żydzi na wycieczce do Oświęcimia pod pomnikiem swoich pomordowanych pradziadków oddawali sobie mocz. Szczerze się zdziwiłem, nie spodziewałbym się tego po nich.

Przepraszam za offtop, ale musiałem się podzielić ;).
Szkoda że nie masz fotek można by opublikować.

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2011, 22:40:13 pm »
W sumie po neonaziolach z Izraela nic już mnie nie zdziwi. :)
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2011, 12:44:46 pm »
Dodałbym dwa artykuły z kłamliwą historycznie wypowiedzią antypolską trenera z Izraela i przemilczane zniszczenie tablic upamiętniających cierpienia polskich sybiraków wywiezionych przez rosyjskich komunistów.

Polacy obciążeni winą za Holocaust w wyniku porażenia słonecznego

"W ogóle nie wchodzę w kwestie emocjonalne związane z izraelskim piłkarzem, który chce reprezentować kraj, w którym przed 70 laty większość jego obywateli dokonała mordu na jego dziadku i babci i w ogóle na społeczności, kraj który będzie nam przypominał hańbę światową" - napisał Sohar, który jest publicystą sportowym "Israel Hayom".

Antypolonizm nasz powszedni

Oburzamy się (i słusznie!), kiedy wandale niszczą pomniki krasnoarmiejców albo ofiar Holocaustu. Jednak te same autorytety moralne, które w imieniu całego narodu padają na kolana w geście przeprosin, jednocześnie nie widzą żadnego problemu, kiedy bezczeszczone są tablice upamiętniające Polaków wywiezionych na Syberię.

Ilu z Państwa słyszało o zdewastowanych pomnikach krasnoarmiejców w Ossowie? Zarówno tych w ubiegłym roku, jak i kilka dni temu. – Nie ma odpoczynku w polskiej ziemi – gorzko pisała rządowa „Rossijskaja Gazieta”. Doniesienia z Ossowa echem obiły się  w głównych wydaniach wiadomości, o sprawie informowały wszystkie ważniejsze media. A wywołani do przeprosin poczuli się nie tylko autorytety moralne i publicyści różnych opcji, ale także prezydent RP Bronisław Komorowski, którzy w imieniu całego narodu gorąco przepraszali za to, co się stało.  Albo przykład najświeższy – ilu z Państwa słyszało o tym, że dwóch mężczyzn oblało farbą pomnik żołnierzy radzieckich w Warszawie?

A ilu z Państwa usłyszało o tym, że kilka dni temu w Toruniu zniszczone zostały tablice poświęcone ofiarom wywózek na Syberię? 16 września nieznani sprawcy zniszczyli plenerową wystawę otwartą z okazji Dnia Sybiraka i rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Wandale pocięli zdjęcia z niedawnej wyprawy toruńskich podróżników do Workuty – miejsca dawnych sowieckich łagrów i zdewastowali tablice upamiętniające atak ZSRR na Polskę.

Mieszkańcy Torunia nie kryli oburzenia, tym bardziej, że do incydentu doszło w Dniu Sybiraka. Kto o tym poinformował? Zdawkowo TVP Info i portal Niezalezna.pl (nie wspominając o kilku niszowych stronach internetowych)… .

Jak to możliwe, że tyle rabanu robi się, kiedy niszczone są pomniki zbrodniarzy i morderców (bo trudno inaczej mówić o żołnierzach Armii Czerwonej, którym żadnego wyzwolenia nie zawdzięczamy), a jednocześnie głuche milczenie spowija antypolskie akty wandalizmu, bo niewątpliwie do takich należało zajście w Dniu Sybiraka? Dlaczego ta sytuacja nie doczekała się oficjalnego wystąpienia jakiegokolwiek polityka, tak, jak miało to miejsce w przypadku Ossowa? Dlaczego nie doczekało się publicznego aktu potępienia i wreszcie, dlaczego media, które przecież na sztandarach mają wypisane hasła dociekania prawdy i wolności słowa, głucho o tym milczą?

Nie chcę być źle zrozumiana, oczywiście – całym sercem potępiam akty niszczenia grobów krasnoarmiejców. Miejsce pochówku człowieka, choćby był najgorszym zbrodniarzem, jest pewnego rodzaju nietykalnym sacrum. Oddzielna sprawa, że to przestępstwo. Niemniej, również z całego serca potępiam fakt, że w centrum Warszawy ponad dwadzieścia lat po upadku komunizmu stoi pomnik żołnierzy Armii Czerwonej, a my wciąż spacerujemy sobie ulicami, które noszą imiona prominentnych komunistów.

W takim kontekście odpowiedź na wyżej zadane przeze mnie pytania może być tylko jedna – jakaś niepojęta polonofobia każe nam tolerować antypolskie wystąpienia. Tak, jakby polskie ofiary były w jakiś sposób gorsze niż radzieccy żołnierze. Czy te tysiące pomordowane na Wschodzie nie zasługują na nasz szacunek i pamięć?  A może to kwestia naszej narodowej tożsamości, o którą chyba już mało kto dba…

Marta Brzezińska
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Robek86

• Gość
Odp: Lista antypolskich wypowiedzi i czynów
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2011, 23:09:07 pm »
Ech niechPiłsudski wróci, ale co on sam może zrobić wobe tego natłoku degradacji i zepsucia i wynarodowienia Polaków?

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:09:49 pm »
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:37:50 pm »
http://www.sfora.pl/Jezyk-polski-czeka-rewolucja-Czesc-liter-moze-zniknac-a39049  czyli jak zwalczać polskość
Dlatego należy zwalczać takie zachowanie.Poprzez ośmieszanie i wyszydzanie zdań nie zawierających tych znaków.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:04:31 pm »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:38:29 pm »
http://www.kresy.pl/volgal,publicystyka-3?zobacz/krakowscy-radni-po-na-piwie-z-banderowcami

PO chętnie współpracuje z neobanderowską Swobodą..
A Prezydent Komorowski blokuje wprowadzenie Ustawy o uznaniu Wołyńskiej Rzezi za Ukraińskie Ludobójstwo.