Autor Wątek: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa  (Przeczytany 3457 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

  • Gość
IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« dnia: Listopad 21, 2010, 17:26:06 pm »
Polecam ciekawą stronę:


 http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php

poświęcona 17 wrześniu.

Jej cel: "Nasz cel: Ustanowić w Polsce dzień "17 Września" -   świętem państwowym - "IV Rozbioru  Polski z dn. 17 września 1939" ku pamięci pomordowanych i deportowanych   obywateli II RP przez III Rzeszę Niemiecką, ZSRR oraz nazistowskich   ukraińskich faszystów z OUN-UPA."

p1tereQ

  • Gość
Odp: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 17:47:53 pm »
Strona ma innowacyjne pomysły a i treść jest całkiem porządna.

Doczepie się tylko do wykonania, jest mało czytelna przez co pewnie traci na odwiedzinach. Niektórych trzeba przekonywać, a w internecie przygotowanie graficzne jest najważniejsze. Szkoda tylko, że jest tak dużo dobrych rozrzuconych inicjatyw, które wspólnie mogłyby osiągnąć znacznie więcej. Chociażby na polu współpracy, pracy organicznej. Pomagamy sobie - wymieniając się umiejętnościami. Trzymam kciuki, parę szubienic postawiłem zbrodniarzom.

Zaglowiec36rok

  • Gość
Odp: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2010, 17:52:54 pm »
Masz rację, co do słabego wykonania. Widzę, że parę szubienic przybyło Banderze.

Może, żeby wymieniać się doświadczeniami i umiejętnościami, to przydałby się jakis Archipelag Polskości?

Wtedy dałoby się sprawy scalić.

p1tereQ

  • Gość
Odp: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2010, 18:03:13 pm »
Jednym z moich marzeń jest utworzyć swoistego rodzaju zespół do prac w internecie na rzecz rozwoju patriotyzmu oraz tożsamości narodowej, który składałby się z różnych i z wielu specjalistów od technologii internetowych. Taka baza, dzięki której tworzenie inicjatyw byłoby jak wypiekanie pieczywa w piekarni. Mielibyśmy pion programistów, grafików, kierowników, audyt aplikacji itd. Samo wspieranie się inicjatyw to jedno, ale posiadanie w ręku takiej silnej nieformalnej organizacji musi być czymś niesamowitym. Obecnie borykamy się i to nie tylko Wierni, ale także masa innych inicjatyw z deficytem umiejętności. Gdybyśmy mieli stałego programistę, grafika i powiedzmy audytora to moglibyśmy tworzyć cuda. Problem jednak w tym, że inicjatywy zamykają się w sobie. IV Rozbiór Polski ma jakiegoś całkiem dobrego programistę, który mógłby nam pomóc z przebudową strony Wołynia, ale kontakt z nim graniczy z cudem. W zamian otrzymałby na przykład pomoc grafika - mnie. Wspólnymi siłami moglibyśmy stworzyć wiele, wiele inicjatyw.

Zaglowiec36rok

  • Gość
Odp: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2010, 18:08:55 pm »
Fajnie, ze masz tego wizję. Może dzięki Archipelagowi dałoby się taki zespól skompletować? Oczywiście to nie na teraz, ale...

p1tereQ

  • Gość
Odp: IV Rozbiór Polski - ciekawa strona i inicjatywa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2010, 18:18:24 pm »
Wizja niczego nie zmienia, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie współpracujący w różnych inicjatywach nie łączą swoich sił. Nawet jednostkowych prac, prostych jak wykonywanie wizytówek. Są różne pomysły, Wierni to jest w ogóle swojego rodzaju kopalnia inicjatyw i jedyne co potrzeba to osób chętnych do wykonania ich. Mamy na liście ponad 73 inicjatywy, które w związku z brakiem czasu i brakiem kapitału umiejętności nigdy nie zostaną wykorzystane - bez względu na to pod jaką marką. Archipelag (z tego co wnioskuję to inicjatywa jakoś łącząca wspólne trudy) to świetny pomysł, ale upychanie wszystkiego w jednym miejscu często nie przynosi zamierzonych efektów. Mnie na prawdę zawsze męczy pytanie, dlaczego będąc środowiskiem patriotów musimy wszystko argumentować. Czemu zawsze musimy się nawzajem do wszystkiego przekonywać, a brak w Nas takiej chęci wspólnego działania. Chcę coś zrobić z Sejsmografem, bo jesteśmy wspólnie patriotami. Co prawda nasze działania pokrywają trochę inne płaszczyzny życia społecznego, ale pokrywamy się. Podobnie jak z serwisami Kresowymi, chcę coś dla nich również zrobić. To taki odruch serca, czemu tego odruchu serca brakuje tak wielu osobom?