Autor Wątek: Co z PO?  (Przeczytany 51400 razy)

don_fedro

• Gość
Co z PO?
« dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:03:49 am »
mamy zwolennikow PO na forum, chcialbym uslyszec o ich sukcesach.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:58:51 am »
Aby porządnie odpowiedzieć Ci na tego posta, potrzebuję trochę czasu - więc poczekaj do wtorku, aż mi się sesja skończy, oke? :)

EDIT: Trochę mi się odpowiedź opóźni, bo dopiero dziś, de facto, sesję skończyłem, i jutro jadę do domu. Postaram się odpowiedzieć cokolwiek w środę...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 21:43:27 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2008, 13:55:17 pm »
oke

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2008, 02:02:12 am »
Odświeżam i dam coś od siebie...

Chyba nie potrzeba komentarzy ;)

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2008, 02:13:56 am »
Zaszalałeś  :D ten z wełnianą czapką na głowie miał inny znaczek  :D

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2008, 11:34:45 am »
Musi mi się czasu w końcu zebrać na odpisanie. :) Jakoś nigdy nie mam wolnej godziny. :/ Albo goście - albo praktyki...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2008, 16:48:09 pm »
To ja zadam pytanie.
Co z tego co z tego co zrobiło nie PO jako partia, ale partia rządząca, nie jest sukcesem?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2008, 19:27:54 pm »
To mogę odpowiedzieć na nieustannym wylocie - co mnie najbardziej boli.
Uwłaczające obu stronom utarczki pomiędzy premierem Tuskiem a prezydentem Kaczyńskim. :/
George Patton

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2008, 20:03:21 pm »
Bzyk nie wiem o co ci chodzi.

Tak samo jak twistero, mi tez sie nie podoba fakt, ze rzad nie moze dogadac sie z prezydentem odnosnie polityki zagranicznej.

maniek78m

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:21:39 pm »
mamy zwolennikow PO na forum, chcialbym uslyszec o ich sukcesach.

brak...

bo to że włażą w dupę rosjanom i niemcom to chyba nie sukces  ::)

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2008, 23:29:32 pm »
bo to że włażą w dupę rosjanom
Moim zdaniem Radosław Sikorski nie ustępuje prezydentowi Kaczyńskiemu w chęci wypowiedzenia wojny Rosji.

maniek78m

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2008, 10:00:00 am »
a ja słyszałem, że poleciał z Kaczyńskim do Gruzji, by go pilnować by ten zaostro o ruskich się nie wypowiadał

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:20:56 pm »
Hojni sponsorzy Platformy

"Gazeta Polska" dotarła do nazwisk osób, które w 2007 roku wpłaciły darowizny na Fundusz Wyborczy Platformy Obywatelskiej. Są wśród nich założyciele i pracownicy firmy Work Service (znanej z afery Misiaka), zarząd telewizyjnej spółki producenckiej ATM Grupa (twórcy zeszłorocznego orędzia premiera Tuska) i... ksiądz, który z własnej kieszeni przeznaczył na kampanię PO aż 14 tysięcy złotych.

"Wie pani, ja nie sprawdzałem, kto wpłacał pieniądze, [...] o tyle że potem dziękowałem, bo taki jest mechanizm w Polsce, takie są przepisy prawa, że obywatele mogą wpłacać pieniądze. No wie pani, czy darowanemu koniowi się zagląda w zęby? Zagląda mu się do kieszeni? Ja tego nigdy nie robiłem, jedynie wysyłałem podziękowania" - tak tłumaczył się niedawno w Radiu Zet Bronisław Komorowski, odpowiadając na pytanie dotyczące finansowania swojej kampanii wyborczej.

Myślicie, że wszystko było w porządku i sponsorzy poprzez podstawione osoby nie kupowali sobie za wpłaty ustaw korzystnych dla siebie i niekorzystnych dla Polaków?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 20:20:49 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:41:44 pm »
Nie myślę tak. Bądź, co bądź PiS i PO to duże partie, z szeregiem członków i współpracowników. Nie wierzę, by na takim szczeblu jaki byłby wymagany do 'kupienia' ustawy jakaś firma by mogła pieniądze wyłożyć.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:35:00 pm »
A w między czasie, niektórym posłom PO nie podoba się postawa partii, która pozwala na zgodę UE na dotacje dla stoczni w Rostoku i wielomiliardowe dotacje dla banków z równoczesnym zakazem dotacji dla stoczni polskich.

Senator Zaremba: PO odwróciła się od ludzi

Z Platformy odszedł senator Krzysztof Zaremba wyjaśniając, że jest to forma sprzeciwu wobec decyzji rządu ws. polskich stoczni prowadzących do likwidacji tej gałęzi przemysłu.

- Mój rząd doprowadził do bezsensownej i nieuzasadnionej decyzji o likwidacji polskiego przemysłu stoczniowego, przyjmując bez walki stronnicze i niemające nic wspólnego z zasadą równości i solidarności europejskiej decyzje Komisji Europejskiej dotyczące podziału i sprzedaży majątku stoczniowego - powiedział Zaremba.

Podkreślił, że w czasie, gdy inne rządy UE, np. Francja i Niemcy wspierają i dotują szczególnie w czasie kryzysu różne gałęzie przemysłu, w tym także stoczniowego czy motoryzacyjnego, polski rząd zwalnia pracowników i sprzedaje majątek produkcyjny stoczni.

Przypomniał, że zarówno stocznie w Szczecinie, jak i Gdyni budowały wysoko wyspecjalizowane jednostki, wielokrotnie nagradzane i cieszyły się dobrą opinią. Miały też portfel zamówień na ok. 1 mld USD.

Podkreślił, że odszedł, bo PO nie jest już tą samą partią, którą współzakładał. Jego prośba, o wydłużenie, renegocjowanie tzw. specustawy stoczniowej do końca maja 2010, nie została uwzględniona. "Nasza polityka to teatr, a nie rozwiązywanie istotnych problemów; w ten nurt wpisała się PO, dlatego odszedłem" - oświadczył Zaremba.

Uważa on, że PO odwróciła się od ludzi, nie tylko stoczniowców, ale rolników, policjantów, wielu grup zawodowych i społecznych nie tylko na Pomorzu Zachodnim.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:07:04 pm »
Uważam, że ten cały wątek jest tendencyjny i nie na temat. Po pierwsze - co niby oznacza "co począć z PO"? To jakbym powiedział "co począć z Krk" i zaczął bez składu wyrzucać co mi na duszy leży... :/
Robert miał rację - za dużo tu polityki, która zawsze tylko i wyłącznie dzieli... :/

Moja sugestia - zmień nazwę tematu i przenieś/usuń drugiego posta... A najlepiej zamknij wątek.
Bo do budujących konkluzji tu nie dojdziemy... :/
George Patton

sgsman

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:09:51 pm »
Nie da się rozwijać nie ścierając się na argumenty. Polityka to nieodzowny element patriotyzmu, bo to różne poglądy na naszą Ojczyznę. Tak samo nie da się mówić bez polityki o postaciach historycznych.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:30:26 pm »
Bo do budujących konkluzji tu nie dojdziemy... :/
Tytuł zmieniłem na neutralny, a myślę, że polityka nas nie podzieli, gdyż z tego co wiem żaden z nas nie jest politykiem. :) Myślę również, że w PO są też politycy myślący o polskim interesie narodowym. Liczę na Gowina, Czumę.... :)
Wyłączanie jednej partii (teraz rządzącej) z pod krytyki uważam za zły pomysł. Warto pilnować, aby dyskusja odbywała się na argumenty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 20:40:37 pm wysłana przez Tech »

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:35:30 pm »
Twisterro, a wątek "Pisowiec skłamie za 300 zł, a ty za ile?" z działu polityka, albo "Kwiatki Ojca Rydzyka", nie są tendencyjne? Poglądy w ogóle przecież polegają na tendencyjności.  podobają nam się te, które podzielamy. Brzydzą przeciwne.

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:51:39 pm »
Dla mnie żadna partia nie jest dobrą bo za dużo w niej własnego interesu a nie społeczeństwa.Brakuje ludzi którzy wezmą na siebie pewną odpowiedzialność która nie wszystkim może się podobać ale po latach będzie najsłuszniejszą..
Jest w Polsce mała ilość polityków-patriotów którzy stawiali by przyszłość kraju,ludzi ponad własne dobro.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2009, 23:30:44 pm »
Nie da się rozwijać nie ścierając się na argumenty. Polityka to nieodzowny element patriotyzmu, bo to różne poglądy na naszą Ojczyznę. Tak samo nie da się mówić bez polityki o postaciach historycznych.

Dobre. Pozostawię bez zbędnego komentarza.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2009, 23:54:28 pm »
Co mi się tu nie podobało, to to, że w dwóch postach Tech zawarł dwa różne stwierdzenia - co tworzy Chaos. Chaos jest dobry, ale nie w dyskusji o polityce. :P
Ferenz, zawsze możesz zgłosić post, który uważasz za obraźliwy. Pierwszy to faktycznie dość ciekawie zatytułowany, ale autor dużo takich trzaskał - tendencyjnych jak obecny wątek. A ten drugi, to ja nic złego nie widzę - normalnie się nazywa, zgodnie z tym co zawiera. :)
George Patton

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2009, 00:10:09 am »
No wiesz, ale o kwiatkach tam nie było, prawda?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2009, 14:18:08 pm »
Nie było. Ale istnieje coś takiego jak związek frazeologiczny, np. "ładne kwiatki", a sam "kwiatek" ma też znaczenie idiomatyczne - patrz słownik j. polskiego, druga pozycja. :)
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2009, 15:07:51 pm »
Znowu rośnie przestępczość w Warszawie
Według najnowszych danych policji wynika, że przestępczość w stolicy zaczęła ponownie rosnąć po trzech latach spadku ? pisze ?Życie Warszawy?.

W porównaniu do kwietnia 2008 roku więcej jest zabójstw (o 14,3%), bójek i pobić (o 32,1%), kradzieży z włamaniem (o 12,9%) oraz kradzieży samochodów (o 36,2%). Od początku roku skradziono już 1100 aut. Mniej za to policja stwierdza gwałtów (o 55,6%) oraz rozbojów (o 24,6%).

To chyba ten zapowiadany cud PO i złagodzenie "nadmiernej restrykcji" władz z walce z przestępczością. ;)