Autor Wątek: Co z PO?  (Przeczytany 77879 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:36:29 pm »
Partia liberalno-konserwatywna chce łatać dziurę podnosząc podatki. Śmiać się czy płakać?
Proponuję śmiać się przez łzy nad tupetem a i głupotą :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

barteq_g

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 29, 2010, 00:04:08 am »
By żyło się lepiej bo zgoda buduje a Polska jest najważniejsza.

Nie mogłem się powstrzymać.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 29, 2010, 19:50:55 pm »
Mówią w PO, że "tylko" VAT podwyższą, ale ilości urzędników mimo postępu informatyzacji nie zamierzają zmniejszać =)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 03, 2010, 09:56:58 am »
Niezłe oszustwo wyborców mieliśmy, jeszcze w zeszłym miesiącu byliśmy "zieloną wyspą" wzrostu gospodarczego, a po 2 tygodniach rząd odkrywa nie redukcję etatów urzędniczych, ale dziurę w finansach publicznych, ogromne zadłużenie budżetu i samorządów (widać wzrost był finansowany kredytami) i proponuje podwyżki podatków.

Cytuj
Podwyżka VAT nam się nie podoba, PO traci

Tylko 14 procent Polaków akceptuje podwyżkę podatku VAT, którą rząd ma dziś przyjąć wraz z Wieloletnim Planem Finansów Państwa. Ten nastroje odzwierciedlają się w sondażu poparcia.

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 09:58:23 am wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

MarcinS

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 03, 2010, 15:03:53 pm »
To dopiero początek ,, wielkich reform " rządu , ale wiadomo to wszystko by ,, Żyło się lepiej , wszystkim " ;) .

Rudolfo

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 171
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 04, 2010, 00:11:20 am »
Powiem tak PO się skompromitowało i to dość mocno.. wyborcy jeszcze tego za bardzo nie widzą... ale zauważą... A to dlaczego? Na obiecywał B.Komorowski tyle obietnic  i już wiadomo się nie spełnią...  podatki w górę, żywność w górę.. a ile tego będzie z podatków 5 miliardów? To jest nic jak pół miliarda tracimy wyrzucamy w błoto na misję w Afganistanie... 
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

Redi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 297
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:25:51 am »
PO kompromitowało się jeszcze za życia Lecha, a wyborcy jak nie widzieli, tak do tej pory mają mydliny w oczach. Przejrzą na oczy, zauważą?, przy obecnej socjotechnice, hy śmiem powątpiewać. Polskie społeczeństwo nie dojrzało do demokracji. Rozbiory, germanizacje, rusyfikacje, wojna, komunizm to wszystko odbiło się na naszym społeczeństwie. Jest nas 40 milionów, z czego myślę, że góra 3 mln posiada papier wyższej uczelni,a co z resztą? Ogrom, nas Polaków po wykształceniu średnim kończy edukacje, większość ma za sobą  tylko szkołę podstawową, czy tam 2 lata zawodówki. Pominę już jaki jest poziom i czego w ogóle uczy się w szkołach. Oczywiście w wyborach głos każdego ma takie samo znaczenie:/. To jakaś paranoja. Co robi przeciętny Kowalski o ile nie siedzi na zasiłku? Po 8 czy tam 12 godzinach w pracy, spożywa posiłek i siada z pilotem przed odbiornikiem. Jeżeli nie ogląda seriali to leci po kolei, teleekspres, panorama, wydarzenia, fakty i wiadomości, potem jakiś film i do łóżka. A gdzie tu czas na przykład dla rodziny? Nie ma w tym miejsca na jakąś ideologię, na przemyślenia, na książkę, na naukę(wszak człowiek uczy się całe życie), po prostu nie ma. Większość wyborców głosuję na tych panów, którzy w kółko przewijają się w mediach. Rzesza wyborców nawet nie zapoznała się z programem wyborczym swojego kandydata, baa większość nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak program wyborczy. To jest nasz główny problem. Ogłupienie, zacofanie społeczne.
     Polityka PO, a zresztą, ogólnie polityka w Polsce? Moim zdaniem to jak się ją prowadzi to żenada, to świadome działanie nie szkodę naszej ojczyzny. Dla większości  tych szubrawców liczy się tylko władza, władza, jeszcze raz władza oraz pieniądz. Co robi PO, co robiły wcześniejsze rządy? To jest k**wa chore, jak wygląda nasze szkolnictwo, służba zdrowia, o sądownictwie już nie wspomnę. Barany z Platformy pożyczają pieniądze, jakby mało RP miała długów, vat podwyższają bo potrzebują pieniędzy. Tak, tylko co oni do jasnej ch*lery z nimi zrobią, gdzie je lekką ręką roztrwonią? Oczywiście tam gdzie nie trzeba. Dla nich Polska jest k**wą, której nie trzeba szanować, którą można wykorzystywać, je**ć z każdej strony. Przepraszam za ordynarność, lecz ta metafora niestety precyzyjnie trafia w sedno.
Od ponad 20 lat nie ma komunizmu, mamy niby niepodległość. Tylko, że 10 lat temu, największy szkodnik, zdrajca Polski, niejaki Wojciech Jaruzelski sprawował rządy w wolnej Polsce. Na litość boską!. A ha, a i dziś dobrze mu się powodzi. Podziękujmy za to między innymi "bohaterowi, pogromcy komunizmu, laureatowi pokojowej nagrody Nobla", panu Wałęsie, naszemu byłemu prezydentowi, pochodzącemu ze wsi, posiadającemu wspaniałe wykształcenie. Każdy kolejny rząd, sprawujący władzę po rządzie Jana Olszewskiego to dno, to koło wzajemnej adoracji, z PO na czele.
    Spójrzmy prawdzie w oczy, w ostatnich dwóch dekadach doszło do zamiany okupacji państwa Polskiego z radzieckiej na niemiecką. Ja już straciłem nadzieję, że Polska po tylu latach niedoli nareszcie się podniesie. Przynajmniej nie w tym stuleciu, na pewno nie z takim społeczeństwem.
    Platforma posiada pełnie władzy, można powiedzieć nawet, iż uzyskała tak jakby monopol na scenie politycznej. To nic dobrego nie wróży, pamiętam jak się rzeczy miały, nie tak dawno temu, gdy najwyższą funkcję na Wiejskiej oraz w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu miały podmioty należące do jednej frakcji.
Biada Ci Polsko!

PS Wstałem lewą nogą ;)
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

MarcinS

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:39:43 am »
Zobaczcie , po co PO była ta pełnia władzy , żeby podwyższyc vat o 1% ?

Z drugiej strony rząd nie robi nic dobrego , a sondaże dają mu ponad 40% poparcia ...

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 04, 2010, 11:45:18 am »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

MarcinS

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 04, 2010, 13:30:51 pm »
Jednak z drugiej strony w systemie demokratycznym ( w przypadku braku fałszerstw wyborczych ) jedna partia jest w stanie w przypadku jeśli ma monopol władzy przez 2 , najwyżej 3 kadencje . Mozna by rzec 500 dni + 4 lata + może 4 lata ( jeśli partia się nie rozpadnie ) .

SLD miało Prezydenta i Premiera jednoczesnie dwukrotnie : 1995-1997 i 2001-2005 . Pierwszy raz miało około 500 dni i już w czasie tych dni straciło poparcie , po raz drugi po 4 latach miało poparcie tylko 11% obywateli .

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/timeline/a7a6e9b7d1940d747887a3cb52a85ba1.png

Chyba , że Tusk ma tak dobrych specjalistów od PR , że będzie rządził mając jednoczesnie premiera przez dłużej niż te 500 dni , albo 500 dni + 4 lata . Obywatele zwykle zbyt późno zauważają , że zostali oszukani , ale jak już zauważą to rządzący traca poparcie i staja sie 3 , 4 , moze nawet 5 pod względem wielkości i poparcia partią , nieraz nawet partia się rozpada .

Gorzej jesli PO zacznie sprawowac władze w sposób dyktatorski tak jak opisał to Jan Pietrzak w swoim felietonie ... 


barteq_g

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 06, 2010, 10:29:53 am »
Balcerowicz o sytuacji w polskiej gospodarce. Bardzo dobry tekst.
 
Cytuj

 Balcerowicz apeluje do rządu
Balcerowicz apeluje do rządu
Apeluję do rządu i do parlamentu, aby ograniczać wydatki, wprowadzać w życie reformy, dzięki którym więcej ludzi będzie pracowało, szybciej odpolityczniać naszą gospodarkę, a nie brnąć w jej nacjonalizację - pisze prof. Leszek Balcerowicz.
 Michał Boni zapowiedział, że rząd zastanawia się nad ewentualną podwyżką podatków w przyszłym roku. Nie podał konkretów i zapowiedział, że trwa praca nad założeniami budżetu na przyszły rok. Po ich ujawnieniu dowiemy się więcej.

Trzeba podkreślić, że Polska już ma ogromne podatki: PIT, CIT, VAT oraz te w postaci rozmaitych "składek" tak wysokie podatki bynajmniej nie pomagają polskiej gospodarce, a są dla niej balastem.
 
     Podatki są wysokie, bo skądś trzeba brać środki na pokrycie naszych ogromnych wydatków budżetowych. Wydatki te są tak duże, że mimo wysokich podatków w zastraszającym tempie rośnie nam dług publiczny, w 2009 roku zwiększył się o 100 mld zł. I nie jest to dług, który spada na barki mitycznego państwa, ale przeciętnego obywatela.

Jeżeli zależy nam na długofalowym rozwoju gospodarki, powinniśmy się skupić na ograniczeniu wydatków publicznych. Co więcej, można je ograniczyć tak, by jednocześnie ożywić gospodarkę. Najlepszym na to sposobem jest zaktywizowanie zawodowe jak największej liczby ludzi niepracujących, a do pracy zdolnych. Dzięki temu ci ludzie przestaną pobierać zasiłki, na które łoży się przecież z naszych podatków, a do tego sami zaczną podatki odprowadzać. To jest niezwykle ważna reforma.

Ponieważ jednak upłynie pewnie sporo czasu do momentu wprowadzenia tej reformy w życie i do chwili, kiedy zacznie ona przynosić korzyści, to ważne jest wprowadzenie jeszcze jednej zmiany. Chodzi o zdecydowanie szybsze wyprowadzenie polityków z przedsiębiorstw, czyli o ich prywatyzację. Po pierwsze, przychody z prywatyzacji zasiliłyby skarb państwa i zahamowałyby wzrost naszego długu publicznego, a po drugie odpolitycznienie przedsiębiorstw, które dziś zależą od polityków miałaby zbawienny wpływ na ich funkcjonowanie. Wiemy bowiem, jak kończą firmy, gdzie ostateczna władza jest w rękach polityków. Przypomnijmy sobie np. stocznie czy Pewex.

Niestety w tej sprawie rząd nie robi wszystkiego, co by mógł, choć dostrzegam, że w ostatnich miesiącach prywatyzacja przyspieszyła. Mimo to z danych międzynarodowych nadal wynika, że Polska ma więcej właścicieli politycznych w gospodarce, niż przeciętnie inni członkowie OECD.

Ponadto przedstawiony niedawno raport Fundacji Obywatelskiego Rozwoju (FOR) wskazuje, że w naszych przekształceniach własnościowych jest dużo pseudoprywatyzacji, czyli wykupywania jednych przedsiębiorstw państwowych przez inne przedsiębiorstwa państwowe, co nie zmniejsza ich upolitycznienia. Trzeba pamiętać, że są politycy, którzy lubią obsadzać stanowiska w tych przedsiębiorstwach swoimi ludźmi. Jest to jeden z powodów, dla których własność państwowa źle służy zarówno gospodarce jaki i polityce.

Często mamy tu do czynienia z myśleniem magicznym albo z udawaniem Greka. Niektórym wydaje się, że jeżeli przedsiębiorstwo państwowe przekształci się w spółkę, w której walnym zgromadzeniem będzie minister skarbu, to ten minister automatycznie zacznie zachowywać się jak kapitalista, a nie jak polityk. Prawda jest jednak taka, że władza nad przedsiębiorstwami, jak długo pozostaje w rękach państwa, jest polityczna. A jak wynika z ogromnego doświadczenia, władza polityczna nad przedsiębiorstwami szkodzi gospodarce. W socjalizmie wszystko przecież było państwowe i wiemy jak to się skończyło.

Co gorsza, nie tylko odpolitycznienie polskich przedsiębiorstw zbyt wolno się posuwa, ale na dodatek rozważa się pomysł wykupienia większości akcji prywatnego banku BZ WBK przez państwowy – i tym samym podlegający władzy polityków – bank PKO BP. Ta transakcja oznaczałaby wzrost upolitycznienia polskiej gospodarki, czyli krok do tyłu.

Badania międzynarodowe wskazują, że im więcej własności państwowej w sektorze bankowym, tym większe ryzyko kryzysu finansowego. Politycy bowiem mogą interweniować, nakazując np. udzielić kredytu wtedy, kiedy banki prywatne tego kredytu udzielać nie chcą, bo jest on potencjalnie niespłacalny. A kiedy mnożą się kredyty niespłacalne, bank ponosi poważne straty.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego akurat teraz, kiedy tak potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki i redukcji deficytu budżetowego, rząd (a może tylko minister skarbu?) idzie w przeciwnym kierunku. Apeluję więc do rządu i do parlamentu, aby ograniczać wydatki, wprowadzać w życie reformy, dzięki którym więcej ludzi będzie pracowało, szybciej odpolityczniać – poprzez prywatyzację – naszą gospodarkę, a nie brnąć w jej nacjonalizację.

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 10:30:21 am wysłana przez barteq_g »

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 06, 2010, 22:05:46 pm »
Zawsze uważałem, że Balcerowicz to jeden z naszych najlepszych ekonomistów, który mógłby dalej się w służbie publicznej wykazywać... ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 07, 2010, 13:20:10 pm »
Dokładnie. Szkoda, że jego reformy nigdy nie zostały w pełni wprowadzone.

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 07, 2010, 20:23:48 pm »
Bo Balcerowicz twardo po ziemi stąpał, i wiedział, że nie da się zrobić na raz wszystkim dobrze. Przez x lat musi być źle, by potem się poprawiło. No ale jakże by tak, aby zabrać święte prawa do opieprzania się i strajkowania, bo przywilejów niesprawiedliwych ma nie być... "Balcerowicz musi odejść", bo "zgoda buduje"?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

p1tereQ

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 20, 2010, 20:28:08 pm »

p1tereQ

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:39:25 pm »
Tak mi dopomóż PaliKOT!

http://www.youtube.com/watch?v=ZD59w2ELeMA#

Świetny filmik, te dorsze po trzynaście pięćdziesiąt  :P

Hades

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:19:03 pm »
Dzięki twojej grafice w podpisie niemalże spadłem z krzesła ze śmiechu. ;)

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 04, 2010, 13:28:03 pm »
W PO też ciekawie, albo władze krajowe poprą skorumpowanego łapówkarza z zarzutami prokuratorskimi - Karnowskiego, albo część działaczy zbuntuje się przeciw odstawianiu ich od interesików z prezydentem Sopotu.

Cytuj
Platforma ma kłopot z Karnowskim

W Sopocie PO może w ogóle nie wystawić kandydata na prezydenta miasta. – Władze boją się podziału w partii – mówi „Rz” jeden z pomorskich posłów.

Platforma ma problem z kandydatem na prezydenta w mateczniku Donalda Tuska. W Sopocie o reelekcję zdecydował się walczyć obecny prezydent Jacek Karnowski, niegdyś polityk PO.

Karnowski oskarżony o korupcję zrzekł się członkostwa w Platformie w 2008 r. Wciąż jednak popiera go znaczna część sopockiej PO i mimo zarzutów ma największe szanse na wygranie jesiennych wyborów samorządowych.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 04, 2010, 14:05:02 pm »
Wina ludzi, tutaj akurat, nie partii. Skoro ludzie go popierają, to co mają myśleć partyjniacy? :/
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 12, 2010, 11:27:25 am »
Wina ludzi, tutaj akurat, nie partii. Skoro ludzie go popierają, to co mają myśleć partyjniacy? :/

Wina jest partyjniaków, którzy nie myślą w kategoriach Racji Stanu, a jedynie o swoich stołeczkach.

Cytuj
Pitera: Nowak bierze odpowiedzialność za Karnowskiego? Ja nie

Wczoraj szef pomorskich struktur PO Sławomir Nowak ogłosił, że Platforma poprze obecnego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w staraniach o reelekcję. Wcześniej Karnowski został usunięty z PO w związku z podejrzeniami o korupcję. Nowak stwierdził jednak, że partia "bierze odpowiedzialność za Karnowskiego". - Ja nie biorę takiej odpowiedzialności - replikuje Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją.


PO idzie drogą skompromitowanej SLD, w Starachowicach też bronili łapówkarzy do końca.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

szpok5

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 12, 2010, 18:02:20 pm »
co z Polską po PO?kto będzie gotów nas podnieść?
bo długi rosną nie maleją,wcześniej przed Po  tak nie było

barteq_g

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 12, 2010, 19:51:22 pm »
co z Polską po PO?kto będzie gotów nas podnieść?
Patrząc na poparcie dla partii politycznych w Polsce mogę powiedzieć, że nikt.

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 12, 2010, 20:43:35 pm »
po  PO bedzie PO i SLD...albo SLD i PO...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

szpok5

 • Gość
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 13, 2010, 15:38:11 pm »
no to kamień spadł mi z serca;p

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co z PO?
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 14, 2010, 17:56:06 pm »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujace-oswiadczenie-Tuska-to-moja-ostatnia-kadencja,wid,12666468,wiadomosc.html?ticaid=1ae29&_ticrsn=3
Cytuj
Zaskakujące oświadczenie Tuska: to moja ostatnia kadencja
Premier Donald Tusk zadeklarował, że będzie szefem Platformy Obywatelskiej jedynie przez najbliższe 4 lata. Uzasadnił, że przyjdzie wtedy moment, gdy "powinno dać się szansę następcom".

Premier, pytany przez dziennikarzy o polityczne plany na najbliższe kilka lat, odrzekł, że chce wspierać młodych ludzi, którzy wchodzą do polityki. - Im więcej ich widzę, tym z większym spokojem mogę powiedzieć, że tak czy inaczej gdzieś kiedyś zakończę swoją swoją karierę publiczną przynajmniej jako szefa Platformy - podkreślił.

- W styczniu przyszłego roku minie 10 lat gdy Platforma powstała. Z tego przygniatającą większość czasu byłem jej szefem. Wybrano mnie kilka tygodni temu na szefa Platformy na kolejne 4 lata. Zakładam, że maksymalnie ten czas wykorzystam. Wyjdzie z tego, że 12 lat będę szefem Platformy. To już jest ten moment, kiedy naprawdę powinno dać się szansę następcom.
Zakładam, że rzeczywiście to jest moja ostatnia kadencja - powiedział Tusk.

Dodał, że jest grupa polityków w Polsce, którzy są przekonani, że pełnią funkcję przewodniczącego partii dożywotnio. - Zdecydowanie nie zaliczam się do tej grupy - oświadczył.

Tak sobie myślę, że skoro chce się po tej kadencji wycofać, to mógłby zrobić w końcu coś, za co będzie się go wspominać pozytywnie... ;)

EDIT: to jest jakaś ofensywa Tuska dziś:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-Karnowski-nie-bedzie-kandydatem-PO,wid,12665263,wiadomosc.html
Cytuj
- Jacek Karnowski nie będzie kandydatem   Platformy Obywatelskiej na prezydenta Sopotu - zapowiedział premier   Donald Tusk. Jak dodał, "namawiałbym kolegów i koleżanki z sopockiej PO,   by nie udzielali Karnowskiemu wsparcia w kampanii".  Oznajmił, że nikt,   kto ma zarzuty prokuratorskie, nie uzyska od niego - jako szefa   Platformy - zgody na wykorzystywanie szyldu PO w kampanii wyborczej.
Miło, że zrezygnował z popierania człowieka z brudem za paznokciami. Chociaż jedna pozytywna rzecz ze strony PO ostatnio...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 18:01:27 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton