Autor Wątek: Demokracja w Polsce - czy można coś poprawić, czy wszystko działa?  (Przeczytany 23354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

• Czytelnik
Odp: Demokracja w Polsce - czy można coś poprawić, czy wszystko działa?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:50:51 pm »
O bogowie, narodowy socjalizm i "pojedynczy naród"? Przecież cały system III Rzeszy opierał się na zdobyciu siłą materiałów na budowę imperium. Narodowy socjalizm zakłada szowinizm narodowy - wyższość swojego narodu nad innymi. Jak tu budować zręby handlu międzynarodowego z podludźmi? :)

No, chyba, że chodzi Ci o jakąś dziwną wersję nacjonalizmu, ale nie uściśliłeś co takiego fajnego niby w nazizmie było.
. Wyrażnie zwracałem uwagę na rozgraniczenie faszyzmu III Rzeszy i NSDAP od określenia nacjonalizm ,,Nacjonalizm – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze" i nie ma w tym żadnej agresji w stosunku do innych nacji .Dlaczego słowu „nacjonalizm” różni polityczni i „humanistyczni” degeneraci chcą przypisać znaczenie słowa „szowinizm”. Niektóre polityczne i medialne elementy dopuszczają polski patriotyzm ale budowę narodu i narodowego państwa, czyli nacjonalizm chcą całkowicie Polakom uniemożliwić – dlaczego?.Czy widzisz coś złego w tak pojmowanej idei nacjonalizmu?.Czy uważasz że olbrzymia sfera nędzy która obecnie obejmuje coraz większe kręgi społeczeństwa nie jest wynikiem rezygnacji z socjalnej opieki państwa nad społeczeństwem?.Te dwa tak pojmowane elementy są moim zdaniem pozytywnym elementem współczesnego narodowego -socjalizmu w społecznym pojmowaniu tej idei  narodowej.(w odniesieniu do III rzeszy pomimo wszelkiego zła która wyrządziła ich wersja tej idei niewątpliwie jest podstawą ich gospodarczej potęgi) Masze elity skłaniają się do tzw liberalizmu i wynikiem tych działań jest totalna ruina naszej gospodarki i upadek znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2011, 09:18:52 am »
Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to dostrzegłbyś, że odniosłem się do nazizmu - przez Ciebie uznanego jako wspaniały system. Narodowy socjalizm to właśnie taki bandycki, szowinistyczny, imperialistyczny odprysk nacjonalizmu - więc trudno by brać go pod uwagę BEZ szowinizmu.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:32:57 am »
Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to dostrzegłbyś, że odniosłem się do nazizmu - przez Ciebie uznanego jako wspaniały system. Narodowy socjalizm to właśnie taki bandycki, szowinistyczny, imperialistyczny odprysk nacjonalizmu - więc trudno by brać go pod uwagę BEZ szowinizmu.
Oj włożyli łopatą do główki że nacjonalizm jest ,,be" przyklejając do niego słówka które automatycznie cytujesz.Co jest złego w stawianiu interesów własnego narodu nad cudze interesy-chyba tylko to że nie jest to takie ,,europejskie" unijne,ale doskonałe z punktu widzenia narodu i jego interesów.Życie na kolankach jest dokuczliwe - zobacz jak traktują nas inne narody Litwa ,Ukraina nie wspomnę o Niemcach ,Na dolnym śląsku rzygać się chce od podwójnych nazw miejscowości -a nasza mniejszość nie może wyegzekwować praw zabranych w hitlerowskich Niemczech nie mówiąc o majątku.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2011, 17:07:41 pm »
Osobiście skłonny jestem nawet popierać narodowy socjalizm  w sumie dla pojedynczego narodu nie ma on żadnych negatywnych aspektów.

Sugeruję zapoznanie się z treścią Mein Kampf i dopiero wypowiadanie się na temat narodowego socjalizmu. Ewentualnie z "Mitem XX wieku" Rosenberga, bo coś chyba nie bardzo z wiedzą na temat narodowego socjalizmu.

btw. piszesz, że dla narodu nie ma on negatywnego aspektu, czy mówi ci coś nazwa Akcja T4 albo hasło: Vernichtung von lebensunwertem Leben?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2011, 17:08:35 pm wysłana przez Ritter »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 13, 2011, 18:45:23 pm »
Sugeruję zapoznanie się z treścią Mein Kampf i dopiero wypowiadanie się na temat narodowego socjalizmu. Ewentualnie z "Mitem XX wieku" Rosenberga, bo coś chyba nie bardzo z wiedzą na temat narodowego socjalizmu.

btw. piszesz, że dla narodu nie ma on negatywnego aspektu, czy mówi ci coś nazwa Akcja T4 albo hasło: Vernichtung von lebensunwertem Leben?
Akcja T4 - Vernichtung von lebensunwertem Leben? Zniszczenie niegodnych życia , Tiergartenstraße 4  tam był początek.Działasz jak zaprogramowany automat żadnego własnego stosunku do sprawy same stereotypy . Wyrażnie zwracałem uwagę w poprzedniej wypowiedzi ,,Wyrażnie zwracałem uwagę na rozgraniczenie faszyzmu III Rzeszy i NSDAP od określenia nacjonalizm                                                       ,,Nacjonalizm – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze"- cytat z encyklopedii PWN. Czy masz do tego jakiekolwiek zastrzeżenia.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2011, 20:28:16 pm »
Pfi, czerwona hołota od władzy właściwie nie odeszła. W jakim Wy świecie żyjecie?

Pozmieniali sztandary, podstawili nowe nazwiska i demokrację karzą wierzyć. Prawda jest taka, że mówimy co chcemy a robimy co nam każą ;)

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2011, 10:35:13 am »
Wyrażnie zwracałem uwagę w poprzedniej wypowiedzi ,,Wyrażnie zwracałem uwagę na rozgraniczenie faszyzmu III Rzeszy i NSDAP od określenia nacjonalizm

Nie, napisałeś, że jesteś gotowy popierać narodowy socjalizm bo nie czyni on krzywdy pojedynczemu narodowi. A cała reszta o ograniczaniu i rozdzielaniu nadaje się do spuszczenia w kiblu ponieważ została dodano dopiero PO zwróceniu ci uwagi, że popierać chcesz morderców.

btw. nie wiem czy wiesz, ale w III Rzeszy nie było faszyzmu więc trudno cokolwiek rozdzielać. Może zamiast komunistycznych bzdur jednak przeczytasz Rosenberga? W końcu gość pisał całkiem "z sensem", a że w praktyce nie wyszło to już co innego ;)

EDIT: Już drugi raz wstawiasz definicję z wikipedii pisząc, że to definicja z encyklopedii PWN. Poniżej definicja nacjonalizmu, która rzeczywiście pochodzi z encyklopedii PWN udostępnianej on - line. Ponieważ kłamiesz nawet w tak błahych sprawach nie wiem czy jest jakikolwiek sens prowadzić tą dyskusję dalej. Szczególnie, że mądrzejsi i od ciebie, i ode mnie już dawno uznali, że wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem.

nacjonalizm [łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.

Źródło: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/3945094/nacjonalizm.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 10:39:01 am wysłana przez Ritter »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2011, 15:59:17 pm »
Nie, napisałeś, że jesteś gotowy popierać narodowy socjalizm bo nie czyni on krzywdy pojedynczemu narodowi. A cała reszta o ograniczaniu i rozdzielaniu nadaje się do spuszczenia w kiblu ponieważ została dodano dopiero PO zwróceniu ci uwagi, że popierać chcesz morderców.

btw. nie wiem czy wiesz, ale w III Rzeszy nie było faszyzmu więc trudno cokolwiek rozdzielać. Może zamiast komunistycznych bzdur jednak przeczytasz Rosenberga? W końcu gość pisał całkiem "z sensem", a że w praktyce nie wyszło to już co innego ;)

EDIT: Już drugi raz wstawiasz definicję z wikipedii pisząc, że to definicja z encyklopedii PWN. Poniżej definicja nacjonalizmu, która rzeczywiście pochodzi z encyklopedii PWN udostępnianej on - line. Ponieważ kłamiesz nawet w tak błahych sprawach nie wiem czy jest jakikolwiek sens prowadzić tą dyskusję dalej. Szczególnie, że mądrzejsi i od ciebie, i ode mnie już dawno uznali, że wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem.

Źródło: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/3945094/nacjonalizm.html
To Ty i Twisterro przyczepiliście się do narodowego socjalizmu w Niemieckim wydaniu jak rzep do psiego ogona , ja już w odpowiedzi udzielonej Twisterro w d n 11 .06 .o godz 23,54 (Patrz poniższe wypowiedzi) wyrażnie zwracałem uwagę żeby nie łączyć tej idei z hitlerem itp .Niestety muszę Cie zmartwić w III Rzeszy był faszyzm nie taki jaki był we Włoszech ale tak jak narodowy - socjalizm dostosowany do Niemieckich warunków. Jeśli dla was jest problemem zrozumienie uproszczonej wersji z wikipedii(nie wykazującej żadnej różnicy w stosunku do PWN poza skrótem myślowym ) definicji narodowego socjalizmu nie widziałem sensu podawać jej pełnego brzmienia ,ale miałeś zawsze możliwość ich porównania .Ja nie widzę różnicy.Wracając do meritum Wskaż 1 tylko negatywny przykład dla Polski gdyby była to obowiązująca doktryna polityczna.Tym bardziej że w sposób ukryty działa w całej UE Nacjonalizm Próby zmiany zasad  układu z Szengen  w związku z wydarzeniami w Afryce -Francja Dania Holandia itp Postulaty usuwania Polskiej emigracji zarobkowej w celu uniknięcia opłat socjalnych.Gospodarka w związku z tzw kryzysem gospodarczym, wielomiliardowe dopłaty osłonowe do  przedsiębiorstw we wszystkich krajach UE .Wskaż chociaż jedną stocznię zlikwidowaną na zachodzie europy w związku z kryzysem -u nas likwidacja całej gałęzi przemysłu stoczniowego.Drugi człon nazwy socjalizm -nie znam w europie kraju który miałby tak rozwalony system pomocy medycznej -dziesiątki tysięcy przeważnie starych ludzi skazanych na śmierć w związku z zamknięciem w praktyce dostępu do badań klinicznych i zabiegów operacyjnych wieloletnie kolejki powodujące wcześniej śmierć niż przeprowadzenie badań należy pamiętać że w każdym przypadku choroba nie stoi w miejscu lecz jest jej rozwój -czy nie jest to ukryta forma eutanazji ?Podaj kontrargumenty a nie p.i.sz o Hitlerze ,Musolinim ,Franko itd. to nie ma nic do rzeczy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 14:35:47 pm wysłana przez LWÓW1939 »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 14, 2011, 17:20:34 pm »
Nacjonalizm - pogląd, wedle którego polityka jest ścieraniem się interesów narodowych, a państwo to narzędzie narodu do realizacji jego interesów. Nacjonalizm, wedle definicji politologicznej, nie musi łączyć się z szowinizmem czy ksenofobią. Jest to pogląd na to czym jest państwo i czym jest polityka. Wszystko inne to dodatek.

Nacjonalistów było bardzo wiele rodzajów; w pewnym sensie każdy z nas nim jest. Jedni byli ksenofobami, inni natomiast nie. Nacjonalizm jest to pogląd, wedle którego np. Francuzi powinni się łączyć i walczyć o wspólne interesy Francuzów, niezależnie od tego czy dany Francuz jest robotnikiem, burżujem czy inteligentem.

Jego przeciwieństwem jest marksizm i ogólnie ruchy lewicowe, które mówią, że dajmy na to robotnicy francuscy powinni się łączyć i walczyć o wspólne interesy z robotnikami niemieckimi, polskimi, rosyjskimi, etc. niezależnie od tego jakiej są narodowości.

Zatem nacjonalizm=interesy narodowe, lewica=interesy klasowe, interesy grup społecznych.

Mylenie nacjonalizmu z ksenofobią (która to jest uczuciem, a nie doktryną polityczną) jest karygodnym błędem, który jest efektem gry słów stosowanej przez komunistów. Tak samo jak mylenie czy utożsamianie faszyzmu z nazizmem (były to inne doktryny).

Potocznie przyjęło się nazywaniem ksenofobii nacjonalizmem oraz nazywanie nazizmu faszyzmem; nie wiem właściwie czy jest sens z tym walczyć, ale wedle definicji naukowych są to wszystko zupełnie inne sprawy.

Oczywiście, gdy sobie tak rozmawiamy, można mówić "nacjonalista", a myśleć "ksenofob, rasista" czy też mówić "faszyzm", mając na myśli "narodowy socjalizm niemiecki", ale gdyby któryś z was w jakiejś pracy tak napisał, byłby traktowany niepoważnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 17:27:42 pm wysłana przez czizjuszplay »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2011, 17:57:05 pm »
Nacjonalizm - pogląd, wedle którego polityka jest ścieraniem się interesów narodowych, a państwo to narzędzie narodu do realizacji jego interesów. Nacjonalizm, wedle definicji politologicznej, nie musi łączyć się z szowinizmem czy ksenofobią. Jest to pogląd na to czym jest państwo i czym jest polityka. Wszystko inne to dodatek.

Nacjonalistów było bardzo wiele rodzajów; w pewnym sensie każdy z nas nim jest. Jedni byli ksenofobami, inni natomiast nie. Nacjonalizm jest to pogląd, wedle którego np. Francuzi powinni się łączyć i walczyć o wspólne interesy Francuzów, niezależnie od tego czy dany Francuz jest robotnikiem, burżujem czy inteligentem.

Jego przeciwieństwem jest marksizm i ogólnie ruchy lewicowe, które mówią, że dajmy na to robotnicy francuscy powinni się łączyć i walczyć o wspólne interesy z robotnikami niemieckimi, polskimi, rosyjskimi, etc. niezależnie od tego jakiej są narodowości.

Zatem nacjonalizm=interesy narodowe, lewica=interesy klasowe, interesy grup społecznych.

Mylenie nacjonalizmu z ksenofobią (która to jest uczuciem, a nie doktryną polityczną) jest karygodnym błędem, który jest efektem gry słów stosowanej przez komunistów. Tak samo jak mylenie czy utożsamianie faszyzmu z nazizmem (były to inne doktryny).

Potocznie przyjęło się nazywaniem ksenofobii nacjonalizmem oraz nazywanie nazizmu faszyzmem; nie wiem właściwie czy jest sens z tym walczyć, ale wedle definicji naukowych są to wszystko zupełnie inne sprawy.

Oczywiście, gdy sobie tak rozmawiamy, można mówić "nacjonalista", a myśleć "ksenofob, rasista" czy też mówić "faszyzm", mając na myśli "narodowy socjalizm niemiecki", ale gdyby któryś z was w jakiejś pracy tak napisał, byłby traktowany niepoważnie.
Nareszcie ktoś myślący iw pełni  zdający sobie sprawę z podstawowego tematu który poruszyłem.Nic dodać nic ująć.Czy jest ktoś kto zaprzeczy takim założeniom że są one na wskrośpożyteczne dla nas jako Polaków?

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Czerwiec 14, 2011, 17:59:28 pm.

Pfi, czerwona hołota od władzy właściwie nie odeszła. W jakim Wy świecie żyjecie?

Pozmieniali sztandary, podstawili nowe nazwiska i demokrację karzą wierzyć. Prawda jest taka, że mówimy co chcemy a robimy co nam każą ;)
W złym podłym i zakłamanym ,ale czy nie jest to powód żeby podjąć próbę zmiany tego stanu rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 17:59:28 pm wysłana przez LWÓW1939 »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 14, 2011, 18:18:11 pm »
W złym podłym i zakłamanym ,ale czy nie jest to powód żeby podjąć próbę zmiany tego stanu rzeczy.

To powiedz mi czemu nikomu jak dotąd się nie udało tego zmienić? Budżet dostaje 100 razy więcej pieniędzy od Nas niż nafciści. To jest demokracja?

Deklaracje, słowa, to wszystko nie ma znaczenia, a hołota dalej rządzi bezkarnie, inwigiluje i wysyła jednostki specjalne do domu niewinnego dwudziestolatka w celu zastraszenia społeczeństwa. Czy komukolwiek raczyło ruszyć głowę i sprawdzić statystyki tego i następnego dnia portali "prawicowych"? Zmalały drastycznie. Dobrze, że na Sybir już nie wywożą, nie ma co ale postęp jest. Gadanie, deklaracje, znudzony jestem jakże to mądrymi wypowiedziami, postawą mentorską, a prawda taka że gdyby faktycznie Polacy mądrzy byli to na ulice by wyszli i tyle.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2011, 22:56:00 pm »
To Ty i Twisterro przyczepiliście się do narodowego socjalizmu w Niemieckim wydaniu jak rzep do psiego ogona , ja już w odpowiedzi udzielonej Twisterro w d n 11 .06 .o godz 23,54 (Patrz poniższe wypowiedzi) wyrażnie zwracałem uwagę żeby nie łączyć tej idei z hitlerem itp

Ciekawe jak mamy jej nie łączyć skoro nawet twoja ulubiona wikipedia podaje, że:

Narodowy socjalizm (niem. Nationalsozialismus), nazizm (skrót od Nationalsozialismus), hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera) – totalitarna, rasistowska, nacjonalistyczna, antykomunistyczna i antysemicka ideologia Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników (NSDAP). Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu. Ideologia państwowa w czasie sprawowania władzy w Niemczech przez NSDAP w latach 1933-1945. Ideologami narodowego socjalizmu byli: Adolf Hitler (Mein Kampf) oraz Alfred Rosenberg i Joseph Goebbels.

Niestety muszę Cie zmartwić w III Rzeszy był faszyzm nie taki jaki był we Włoszech

Niemiecki narodowy socjalizm był wzorowany na włoskim faszyzmie (w mowie potocznej te terminy używane są wymiennie – z politologicznego punktu widzenia, błędnie). Zatem nie było faszyzmu w Niemczech tylko jakiś produkt naśladowczy.

Jeśli dla was jest problemem zrozumienie uproszczonej wersji z wikipedii(nie wykazującej żadnej różnicy w stosunku do PWN poza skrótem myślowym ) definicji narodowego socjalizmu nie widziałem sensu podawać jej pełnego brzmienia ,ale miałeś zawsze możliwość ich porównania .Ja nie widzę różnicy.

Jeśli nie widzisz różnicy to żal mi ciebie. Nie chodzi o różnice w brzmieniu tylko o kłamstwo w podawaniu źródeł. Dla mnie jest oszustem osoba, która podaje nieprawdziwe źródło swoich rewelacji. Gdybyś coś takiego zrobił w pracy naukowej twoja kariera by się szybko skończyła.

Wracając do meritum Wskaż 1 tylko negatywny przykład dla Polski gdyby była to obowiązująca doktryna polityczna.

Prawo eugeniczne

Drugi człon nazwy socjalizm -nie znam w europie kraju który miałby tak rozwalony system pomocy medycznej -dziesiątki tysięcy przeważnie starych ludzi skazanych na śmierć w związku z zamknięciem w praktyce dostępu do badań klinicznych i zabiegów operacyjnych wieloletnie kolejki powodujące wcześniej śmierć niż przeprowadzenie badań należy pamiętać że w każdym przypadku choroba nie stoi w miejscu lecz jest jej rozwój -czy nie jest to ukryta forma eutanazji ?

Ale o co ci chodzi? Po prostu ktoś tylnymi drzwiami wprowadził prawo eugeniczne, niepotrzebni mają umrzeć.

Podaj kontrargumenty a nie p..sz o Hitlerze ,Musolinim ,Franko itd. to nie ma nic do rzeczy.

No, to się wzniosłeś na szczyt kultury. Nie dość, że kłamca i oszust to jeszcze cham.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 22:57:05 pm wysłana przez Ritter »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2011, 23:16:39 pm »
ale Offtopujecie wszyscy :D o demokracji temat a tu co?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2011, 12:09:29 pm »
ale Offtopujecie wszyscy :D o demokracji temat a tu co?
Poruszamy się w obrębie tematu ;p, część z naszych kolegów przestraszyła się, gdy Adaś Michnik zaczął prorokować zagrożenie faszyzmem w Polsce i zakazał chodzenia z pochodniami.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 15, 2011, 12:28:01 pm »
Ciekawe jak mamy jej nie łączyć skoro nawet twoja ulubiona wikipedia podaje, że:

Niemiecki narodowy socjalizm był wzorowany na włoskim faszyzmie (w mowie potocznej te terminy używane są wymiennie – z politologicznego punktu widzenia, błędnie). Zatem nie było faszyzmu w Niemczech tylko jakiś produkt naśladowczy.

Jeśli nie widzisz różnicy to żal mi ciebie. Nie chodzi o różnice w brzmieniu tylko o kłamstwo w podawaniu źródeł. Dla mnie jest oszustem osoba, która podaje nieprawdziwe źródło swoich rewelacji. Gdybyś coś takiego zrobił w pracy naukowej twoja kariera by się szybko skończyła.

Prawo eugeniczne

Ale o co ci chodzi? Po prostu ktoś tylnymi drzwiami wprowadził prawo eugeniczne, niepotrzebni mają umrzeć.

No, to się wzniosłeś na szczyt kultury. Nie dość, że kłamca i oszust to jeszcze cham.
Po prostu użyjcie głowy do racjonalnego myślenia.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 15, 2011, 13:48:23 pm »

Prawo eugeniczne

No tym razem przesadziłeś z obrażaniem dla dobra dyskusji przemilczałem twoje wypowiedzi osobiście kierowane pod moim adresem.Odpowiadam Ci ,,wyksztauciuchu " po raz ostatni w tej dyskusji.Przyczepiasz się do byle szczegółów żeby pokryć swoją ignorancję w temacie.Co widzisz za rewelacje w definicji mającej kilkadziesiąt lat.Być może moja kariera szybko się skończy ,ale zapewniam Cię że Twoja nigdy się nie zacznie ,jesteś zbyt prymitywny w myśleniu. Polecam słownik Języka Polskiego Szobera, zacznij czytać i uczyć się na pamięć trudnych słówek i nie ośmieszaj się cytowaniem ich bez wiedzy o ich znaczeniu z materiałów innych publicystów.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 15, 2011, 14:35:17 pm »
Dalej utrzymuję, że cham z waszmości. Argumenty się skończyły bo nagle się okazało, że jednak są przeciwwskazania przed wprowadzeniem narodowego socjalizmu w Polsce to się na argumenty ad personam waszmość przerzuciłeś. Ale czego wymagać od oszusta.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 15, 2011, 15:22:36 pm »
Dalej utrzymuję, że cham z waszmości. Argumenty się skończyły bo nagle się okazało, że jednak są przeciwwskazania przed wprowadzeniem narodowego socjalizmu w Polsce to się na argumenty ad personam waszmość przerzuciłeś. Ale czego wymagać od oszusta.
Jesteś niedouczonym ,,wykształciuchem" bez cienia inteligencji , wrzaskiem i obrażaniem pokrywający swoja indolencję .Twoje argumenty skończyły się przed napisaniem przez ciebie pierwszego zdania w tej dyskusji.Zamieszczam kilka cytatów z twoich wypowiedzi ,sądzę że bez jakiegokolwiek skutku dla postrzegania przez ciebie problemu............Niemiecki narodowy socjalizm był wzorowany na włoskim faszyzmie (w mowie potocznej te terminy używane są wymiennie – z politologicznego punktu widzenia, błędnie). Zatem nie było faszyzmu w Niemczech tylko jakiś produkt naśladowczy.Drobna zmiana w definicji poprzez dodanie słówka ,,Niemiecki " na początku definicji wypacza cały sens.A cytowanie jej jest prymitywne niestety tak jest w wyniku bólu odczuwanego przy myśleniu .Po raz kolejny podkreślam że w dyskusji wyrażnie rozgraniczyłem pojęcie :niemieckiej doktryny , od samej idei narodowego-socjalizmu...Prawo eugeniczne
Ale o co ci chodzi? Po prostu ktoś tylnymi drzwiami wprowadził prawo eugeniczne, niepotrzebni mają umrzeć.Tylko ktoś o twojej moralności może bezkrytycznie akceptować takie działania państwa.Czy mam ci tu zarzucić głupotę czy wyznawanie ideologii faszystowskiej sam nie wiem co jest gorsze ,chyba głupota.W sposób dosadny otrzymałeś pełne wyjaśnienia i definicje w wypowiedzi w cytowanym poście zamieszczonym przez kolegę z nickiem : czizjuszplay.Czytaj i ucz się dalej może coś osiągniesz w życiu bo na razie twoje podejście jest takie jak w znanej anegdocie ,,Przyczepiło sie g... do okrętu i mówi do niego to płyniemy"

//Jak na razie widzę, iż Waść jest cham i prostak z takimi tekstami, jak nazywanie adwersarza gównem. Za ten przejaw ewidentnego chamstwa, ostrzeżenie. Trzeba umieć dyskutować, a przede wszystkim - mieć choć odrobinę przyzwoitości do przyznania się, że się walnęło gafę w pierwszym poście, a nie jazda w zaparte. -T
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 18:30:46 pm wysłana przez Twisterro »

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 15, 2011, 17:17:17 pm »
Może i jestem wykształciuchem, cokolwiek to według waszmości znaczy, ale przynajmniej nie jestem chamem i oszustem. A co do mojej indolencji (ojej, trudne słowo) to do waszmości wiadomości mam na koncie kilka artykułów politologicznych nt. nacjonalizmu, faszyzmu i komunizmu zrecenzowanych przez osoby znacznie lepiej od waszmości wykształcone jako dobre.

btw. I nie wkładaj chamie mi czegoś czego nie napisałem. Nie pisałem, że popieram prawo eugeniczne, ale waszmość i tak nie zrozumiesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 17:18:19 pm wysłana przez Ritter »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2011, 18:33:19 pm »
Z niektórymi dyskutować się nie godzi. Szkodzi to umysłowi i dobremu humorowi. Zwłaszcza jak ktoś nie potrafi się przyznać do braku umiejętności argumentowania i czytania definicji. Z encyklopedii. PWN.

Za chamstwo - ostrzeżenie.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2011, 20:30:44 pm »
Z niektórymi dyskutować się nie godzi. Szkodzi to umysłowi i dobremu humorowi. Zwłaszcza jak ktoś nie potrafi się przyznać do braku umiejętności argumentowania i czytania definicji. Z encyklopedii. PWN.

Za chamstwo - ostrzeżenie.
,,O bogowie, narodowy socjalizm i "pojedynczy naród"? Przecież cały system III Rzeszy opierał się na zdobyciu siłą materiałów na budowę imperium. Narodowy socjalizm zakłada szowinizm narodowy - wyższość swojego narodu nad innymi. Jak tu budować zręby handlu międzynarodowego z podludźmi? :)

No, chyba, że chodzi Ci o jakąś dziwną wersję nacjonalizmu, ale nie uściśliłeś co takiego fajnego niby w nazizmie było."                                    Czy to nie jest przypadkiem twoja wypowiedż  mimo że zwracałem uwagę na czysto teoretyczną definicje nacjonalizmu? i wskazywałem na konieczność oddzielenia tej definicji od działań Niemieckich.Za chamstwo ostrzeżenie powinieneś skierować nie pod tym adresem.Na tym forum to ja zostałem obrażony poprzez użycie w stosunku do mnie obrażliwych określeń.Jakoś nie zauważyłem z twojej strony.natychmiastowej reakcji .Do ostatniej wypowiedzi powstrzymywałem się od używania inwektyw  w stosunku do Rittera.Więc zachowaj się godnie z bezstronnie .Czy tego typu wypowiedzi są na porządku dziennym na tym forum?i uznawane przez ciebie jako komplementy?,,btw. I nie wkładaj chamie mi czegoś czego nie napisałem. Nie pisałem, że popieram prawo eugeniczne, ale waszmość i tak nie zrozumiesz.
//Jak na razie widzę, iż Waść jest cham i prostak z takimi tekstami, jak nazywanie adwersarza gównem. Za ten przejaw ewidentnego chamstwa, ostrzeżenie. Trzeba umieć dyskutować, a przede wszystkim - mieć choć odrobinę przyzwoitości do przyznania się, że się walnęło gafę w pierwszym poście, a nie jazda w zaparte. -T . To ty Twistero ,jeśli to twoja wypowiedż , tak go nazwałeś ja zostawiłem wykropkowane miejsca. No ale jak mówią ,,Głodnemu chleb na myśli" a mogłeś wstawić każde słowo zaczynające się na literę ,,G". Jeśli masz zamiar występować w tym momencie jako cenzor-moderator czy jak tam chcesz Się określać to zachowuj się przyzwoicie i dla zachowania zasad  nie obrażaj jednej ze stron konfliktu. Fakt że podając definicję nacjonalizmu nie wstawiłem znaku interpunkcji co jest z mojej strony błędem przed podaniem skrótu ,, PWN". A tak na marginesie to nie nazywaj nikogo kogo nie znasz osobiście prostakiem bo Ci odpowiem tak,,Po karkach lepszych od Ciebie moi Dziadowie na koń siadali ".Opanuj swoją agresję,, ZAŁOGANCIE ".

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Czerwiec 15, 2011, 20:50:55 pm.

Może i jestem wykształciuchem, cokolwiek to według waszmości znaczy, ale przynajmniej nie jestem chamem i oszustem. A co do mojej indolencji (ojej, trudne słowo) to do waszmości wiadomości mam na koncie kilka artykułów politologicznych nt. nacjonalizmu, faszyzmu i komunizmu zrecenzowanych przez osoby znacznie lepiej od waszmości wykształcone jako dobre.

btw. I nie wkładaj chamie mi czegoś czego nie napisałem. Nie pisałem, że popieram prawo eugeniczne, ale waszmość i tak nie zrozumiesz.To mnie oświeć o ,,błogosławiony" czytaj dalej.
Twój prymitywizm myślenia i sztampowe działanie biją na odlew z każdej wypowiedzi.Gdybyś posiadał bardziej rozległą wiedzą to znałbyś osobę która użyła tego określenia i znaczenie tego słowa .Niestety  wykształcenie się zdobywa z inteligencją człowiek się rodzi ,ty może i masz jakieś tam wykształcenie , ale masz problem z tym drugim członem.Być może popełniłeś kilka grafomańskich artykulików ogłoszonych na nic nie znaczących portalach społecznościowych ,gdzie każdy pisze co mu ślina na język przyniesie , ocierających się o zlepek wielu cytatów ocenionych jako dobre???.Nie znam recenzentów więc nie wypowiadam się o ich ocenach.To twój problem co nie znaczy że masz prawo obrażać innych.Cierpisz na chroniczny przerost ambicji to nie jest zarażliwe ale wymaga leczenia  w razie potrzeby służę adresami dobrych lekarzy. W sumie to nawet nie mogę się czuć dotknięty twoimi wypowiedziami nie dorastasz do mnie poziomem intelektu. Po prostu budzisz litość .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 20:50:55 pm wysłana przez LWÓW1939 »

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 16, 2011, 07:35:36 am »
Ja waszmości nie obrażam, jedynie stwierdzam fakt. Nie znasz ani mnie, ani recenzentów, ale to cię nie powstrzymuje od nazywania kogoś gównem. Dla twojej wiadomości artykuły były publikowane w "Studiach Socjologicznych", redaktora naczelnego bardzo ubawiło, że jego kwartalnik jest nazywany "nic nie znaczącym portalem społecznościowym".

btw. tutaj możesz sobie odszukać recenzentów.

vandererst

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 16, 2011, 08:20:40 am »
Twój prymitywizm myślenia i sztampowe działanie biją na odlew z każdej wypowiedzi.

Widzę, pełna kultura panuje. Normalnie bomba. W tym momencie przestaje mnie dziwić, że ludzie na propozycję pisania na forum stukają się w głowę.

Gdybyś posiadał bardziej rozległą wiedzą to znałbyś osobę która użyła tego określenia i znaczenie tego słowa.

O, kurczątko, też się muszę przyznać do niewiedzy. Ale jakiego słowa? Prawa eugenicznego? A może nacjonalizmu? Czy może wreszcie narodowego socjalizmu?

Niestety  wykształcenie się zdobywa z inteligencją człowiek się rodzi ,ty może i masz jakieś tam wykształcenie , ale masz problem z tym drugim członem.

No, to żeś pojechał po bandzie. A jakie ty masz wykształcenie? Matura? Wyższe? Doktorat? A może tylko podstawowe? Bo jeśli chodzi o inteligencję, logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem to też nie jest u ciebie najlepiej.

Być może popełniłeś kilka grafomańskich artykulików ogłoszonych na nic nie znaczących portalach społecznościowych ,gdzie każdy pisze co mu ślina na język przyniesie , ocierających się o zlepek wielu cytatów ocenionych jako dobre???.

Większość artykułów została opublikowana w czasopismach naukowych, z których [czasopism - ME] niektóre są sygnowane przez Polską Akademię Nauk. Swoją drogą to kiepski z ciebie patriota skoro obrażasz naukowców z PAN.

Nie znam recenzentów więc nie wypowiadam się o ich ocenach.

Gratuluję, przynajmniej wiesz kiedy się trochę pohamować.

To twój problem co nie znaczy że masz prawo obrażać innych.

Gdzie zostałeś obrażony? Został stwierdzony fakt. I zostało opisane twoje zachowanie.

Cierpisz na chroniczny przerost ambicji to nie jest zarażliwe ale wymaga leczenia  w razie potrzeby służę adresami dobrych lekarzy.

Za to ty wcale. Gdybym był złośliwy to zapytałbym skąd masz adresy i skąd wiesz że to dobrzy - akurat w takiej sprawie - lekarze, ale ponieważ nie jestem więc spuśćmy zasłonę milczenia na ten temat.

W sumie to nawet nie mogę się czuć dotknięty twoimi wypowiedziami nie dorastasz do mnie poziomem intelektu.

Skoro jesteś taki inteligentny to czemu obrzucasz ludzi gównem? Powinieneś mieć przygotowaną argumentację i zniszczyć przeciwnika jednym uderzeniem. Skoro prawo eugeniczne nie jest problemem w narodowym socjalizmie napisz o tym, z podaniem argumentów, źródeł, a nie piszesz "jestem wielki fafarafa i nikt mi nie podskoczy". Jeśli wdajesz się w przepychanki słowne ad personem, a nie odpowiadasz ad meritum to znaczy, że nie masz argumentów.

Po prostu budzisz litość .

A jeśli nie masz argumentów to faktycznie budzisz litość bo jesteś niczym więcej jak tylko pieniaczem.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:29:39 am »
Nie śledziłem tego wątku na tyle dokładnie, by wiedzieć kto kogo i kiedy obraził, ale zacytuję samego siebie i mój skądinąd merytoryczny post, by może spróbować nakłonić was do powrotu do zwyczajnej rozmowy.

Mój post, który zacytowałem, zniknąl gdzies daleko w błocie, ktorym sie wszyscy obrzucacie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 09:33:54 am wysłana przez czizjuszplay »

vandererst

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 16, 2011, 10:21:00 am »
czizjuszplay, jeśli już to bynajmniej nie błotem się obrzucają.

A co do meritum to ja wyłowiłem ciekawy wątek, który też jakoś umarł w trakcie rozmowy, a ponieważ nie chce mi się grzebać w całej poprzedniej treści więc tylko ogólnie:

LWÓW1939 poprosił o wskazanie choćby jednego przeciwwskazania przed wprowadzeniem NS w Polsce.

Ritter odpowiedział, że wprowadzenie prawa eugenicznego jest takim przeciwwskazaniem.

LWÓW1939 nie odniósł się do tego stwierdzenia, jedynie stwierdził, że adwersarz jest zwolennikiem prawa eugenicznego. Ja zaś chętnie się dowiem jakie argumenty ma LWÓW1939, że wprowadzenie prawa eugenicznego nie ma żadnego znaczenia dla wprowadzenia NS w Polsce ;)