Autor Wątek: Co z PJN?  (Przeczytany 9744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Co z PJN?
« dnia: Grudzień 10, 2010, 02:29:02 am »
Jest deklaracja ideowa partii Polska Jest Najważniejsza.

PJN, czyli obyczajowi konserwatyści i gospodarczy liberałowie

Polska Jest Najważniejsza ogłosiła w Katowicach swoją deklarację ideową. Odwołuje się do chrześcijańskich korzeni i do „Solidarności”

– Chcemy Polski bezpiecznej, zasobnej, sprawiedliwej, cieszącej się szacunkiem na świecie – wymieniała podczas spotkania w Katowicach posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. Założyli go m.in. posłowie, którzy w ostatnich tygodniach opuścili PiS.

Była szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego wspólnie z eurodeputowanym Markiem Migalskim oraz posłami Pawłem Poncyljuszem i Elżbietą Jakubiak przedstawili deklarację ideową ich ruchu.

O tym, co znajduje się w dokumencie, „Rz” informowała już w środę. – Deklaracja ideowa jest wstępem do tworzonego programu – podkreślała Kluzik-Rostkowska. Działacze PJN odnieśli się w niej do chrześcijańskich korzeni swojego ruchu i zaznaczyli, że nawiązują do republikańskiej tradycji. Opowiedzieli się za wolnością: w sferze gospodarczej i prywatnej (słowa, przekonań i wyznania). Nawiązali też do idei „Solidarności”.

– Nasze ugrupowanie opowiada się za polityką zagraniczną roztropną w formie i stanowczą w treści, dla której głównym wyznacznikiem jest polska racja stanu – przekonywał Paweł Poncyljusz. Zaznaczył, że międzynarodowa pozycja państwa polskiego zależy od sposobu, w jaki zostanie wyjaśniana katastrofa smoleńska.

Potwierdziły się też informacje „Rz”, że na przełomie grudnia i stycznia byli działacze PiS skupieni obecnie w PJN będą chcieli przekształcić stowarzyszenie w partię polityczną. Kluzik-Rostkowska zadeklarowała chęć utworzenia partii podczas katowickiego spotkania. Według naszych informatorów działacze stowarzyszenia będą chcieli przeciągnąć do nowego ugrupowania posłów i działaczy PiS niezadowolonych z kształtu wstępnych list wyborczych partii Kaczyńskiego.

Zanim powstanie partia, działacze stowarzyszenia chcą przygotować program wyborczy. Migalski zapowiedział wczoraj, że będzie przy nim współpracować m.in. były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński oraz sympatycy ugrupowania, którzy zarejestrowali się na stronie internetowej stowarzyszenia. – Nie mam zamiaru się ani wyśmiewać, ani krytykować. Nie boimy się konkurencji PJN – mówił wiceszef PO Waldy Dzikowski. Dodał, że Platformie łatwiej będzie rozmawiać z PJN niż PiS, bo „dyskusja z nimi jest o klasę wyżej”.

Mariusz Błaszczak (PiS) uważa, że PJN to „klub naśladowców PiS”: – Wyborcy już wielokrotnie udowodnili, że wolą oryginał od kopii, więc jesteśmy spokojni.

– Budowali ciemnogród, który był pośmiewiskiem całego świata. Dzisiaj mówią o tolerancji, kiedy wcześniej łazili pod pachę z Rydzykiem – komentował dla Tokfm. pl. Jerzy Wenderlich z SLD.

Choć ładnie mówią, to umie też PO, mam trochę wątpliwości o wiarygodności członków założycieli. Np Kamiński mówił na Ukrainie, że antysemityzm w Polsce jest większy niż tam - taki mały oszczerczy donos. Bielan z Kamińskim byli głównymi intrygantami w PIS.
Natomiast dobrze, że jako pierwsza partia w debacie publicznej podjęła problem narastającego kryzysu demograficznego.

Mam nadzieję, że wykonanie tego punktu nie będzie wyglądać, jak "jedno okienko" pana Tuska ;)

Jaki macie pomysł na politykę prorodzinną?
– Chcemy zająć się rodziną kompleksowo, ale przede wszystkim przez podatki uwzględniające liczbę osób. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, sama mam trójkę dzieci, wielu moich przyjaciół ma ich jeszcze więcej. Tymczasem polski system podatkowy zupełnie od tego abstrahuje. Mój kolega z pracy w urzędzie miasta, który ma ósemkę dzieci, zwrócił mi kiedyś uwagę, że dochód na osobę w jego rodzinie jest niższy niż w rodzinach, którym on przyznawał pomoc socjalną, mimo że zarabia 6 tys. zł. Przez fakt posiadania dzieci żył w ubóstwie, co jest niesprawiedliwe. Dlatego chcemy wprowadzić prorodzinny system podatkowy zbliżony do francuskiego. Jesteśmy jedynym państwem na świecie, które nie stosuje takich rozwiązań.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
Odp: Co z PJN?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2010, 09:45:19 am »
Jak to są liberałowie jeżeli chodzi o gospodarkę to ja jestem święty.:O

Wszystko to jest robione na pokaz. Kaczyński liczy, że PJN zdobędzie głosy tych dla któych PiS jest zbyt radykalny aby potem zrobić koalicję.

Mam już dość tych głupich gierek i udawania, że jedni są obrażeni na drugich po czym łączą się, przechodzą do tych samych partii bądź tworza koalicje. Banda chamów którzy Polskę i Polaków mają gdzieś.

Crux

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2010, 10:16:26 am »
Kluzik-Rostowska mówi o chrześcijańskich korzeniach, a popiera legalną aborcję i in-vitro. Solidaryzm społeczny łączony z rzekomym liberalizmem. Postęp, demokracja i konserwatyzm. Wnioski? Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2010, 12:25:43 pm »
Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.

Chyba PO też osłabiają, bo ludzie często głosują na PO, tylko po to aby zagłosować przeciw nielubianemu Jarosławowi Kaczyńskiemu.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:26:23 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Crux

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2010, 13:31:42 pm »
Chyba PO też osłabiają, bo ludzie często głosują na PO, tylko po to aby zagłosować przeciw nielubianemu Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Osłabić wszystko. UPR do boju! :)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2010, 19:47:38 pm »

Co za agitka.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:32:52 pm »
Przeciwstawili się dyktatowi ale wartości moralne faktycznie wątpliwe. Szkoda że Marek Jurek nie może się przebić.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2010, 01:02:10 am »
Ci ludzie mieli dobrą strategię marketingową do tej chwili. Zniszczyli wszystko nad czym pracowali tak długo, decyzją o agitowaniu za komisją w sprawie Katastrofy Smoleńskiej.

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2010, 06:05:41 am »
Nie wydaje mi się aby cokolwiek zniszczyli chęcią powołania komisji. Obecnie każda ze stron ma jakieś zdanie odnośnie Smoleńska czy prowadzonego dochodzenia. Dlaczego PJN miałoby tę sprawę przemilczeć? Zwróć uwagę, że ta partia mocno zalatuje PiS więc i nie dziwi mnie takie stanowisko Kluzik Rostkowskiej i jej muppetów. Może to im przysporzyć dodatkowych wyborców bo to obecnie "jedyni normalni", a do tego chcą wyjaśnić przyczyny katastrofy bez politycznych gierek (co oczywiście jest bzdurą).

Z tego co widzę to PJN stara się na siłę pokazać, że odcina się od reszty świata polityki. Nie są ani za bardzo prawicą, lewicą też nie, niby liberalni ale nie do końca, trochę z tego i trochę z tamtego i wychodzi taki śmieszny twór. Rzucają hasłami które tylko pięknie brzmią i nie różnią się niczym od innych partii politycznych. Ja już teraz wiem, że swojego głosu na nich nie oddam. Nowa jakość polskiej polityki, bez konfliktów, bez chamstwa, a Polska jest najważniejsza. Hasło to się im udało bardziej niż "zgoda buduje".

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:44:49 pm »
Nie wydaje mi się aby cokolwiek zniszczyli chęcią powołania komisji. Obecnie każda ze stron ma jakieś zdanie odnośnie Smoleńska czy prowadzonego dochodzenia. Dlaczego PJN miałoby tę sprawę przemilczeć? Zwróć uwagę, że ta partia mocno zalatuje PiS więc i nie dziwi mnie takie stanowisko Kluzik Rostkowskiej i jej muppetów.
Ci, których awantury Sejmowe w tej sprawie obchodzą, są za PiSem i orientacji nie zmienią w wielkim stopniu. Natomiast Ci, którzy byli potencjalnie skłonni poprzeć, na pewno teraz się zastanowią, czy warto.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:48:07 pm »
@Bombel, ja patrzyłem z zainteresowaniem na PJN, jako na coś nowego i świeżego. Partię, która by zajmowała się czymś dla odmiany ważnym dla nas wszystkim, a nie głośnym. Jestem zmęczony krzyżami, komisjami, czy dzieciakami co najadły się sromotników. Chciałbym, aby ktoś zajął się rozwiązaniem problemu długów, propozycjami reform ZUSu, sposobami obniżenia podatków, oszczędnościami budżetowymi. Takich tematów spodziewam się po nowych graczach.
W chwili, gdy Kluzik-Rostkowska i jej muppety zaczęli ględzić na temat, który od 8 miesięcy stanowi znakomity materiał na omijanie trudnych problemów - straciłem jakiekolwiek złudzenia, że będą czymś nowym, czy lepszym.

Podejrzewam, że potencjalni wyborcy PJN byliby podobni do mnie - skąd wniosek, że nie tylko ja nie będę na nich głosował.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:01:52 pm »
Chłopaki, zakładamy własną partię. Będzie wspaniaaaaaaaała. Rozwiąże wszelkie problemy. Zamiast polityki zbudujemy mosty. A Smoleńsk? To w Aryce czy Afyce? Jak to się pisze? Zapytam Sławka  Nowaka - on jest wykształcony, skończyl podobno Wyszszą Szkołem w Kafarni.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 15:04:51 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2010, 20:07:15 pm »
Fascynujące rzeczy mówisz. <ziew>
W każdym razie partia, której priorytetem jest co innego niż gospodarka w naszym biedniejącym, dążącym do bankructwa folwarku, nie zyska mojego poparcia. Wszystko, w tym i partie polityczne, ma ograniczone możliwości ogarniania problemów. Nie można jednocześnie tworzyć ustaw we wszystkich dziedzinach i jeszcze do tego zabawiać się w pięciu komisjach wyjaśniających <tu podaj aktualny ściemniacz, odwracający uwagę od gospodarki>. A na pewno nie zdoła tego zrobić mikro partia, składająca się z kilku dysydentów.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:08:47 pm »
Kluzik-Rostowska mówi o chrześcijańskich korzeniach, a popiera legalną aborcję i in-vitro. Solidaryzm społeczny łączony z rzekomym liberalizmem. Postęp, demokracja i konserwatyzm. Wnioski? Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.

Jeśli in vitro to dobra metoda to też jestem za. Ten nowy twór nic nie zdziała raczej,no chyba że będzie promowane przez media,ale pamiętajmy że ci ludzie byli już w PIS.

Propsuję,tylko prawica! :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 22:11:52 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:14:50 pm »
Jeśli in vitro to dobra metoda to też jestem za. Ten nowy twór nic nie zdziała raczej,no chyba że będzie promowane przez media,ale pamiętajmy że ci ludzie byli już w PIS.
To co robią w tej chwili, to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod marketingu politycznego. Oni żyją medialne od eventu, do eventu. Pytanie tylko, czy się nie wystrzelają przed wyborami następnymi...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 22:15:17 pm wysłana przez TenebrosuS »

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2011, 23:56:32 pm »
Chłopaki, zakładamy własną partię. Będzie wspaniaaaaaaaała. Rozwiąże wszelkie problemy. Zamiast polityki zbudujemy mosty. A Smoleńsk? To w Aryce czy Afyce? Jak to się pisze? Zapytam Sławka  Nowaka - on jest wykształcony, skończyl podobno Wyszszą Szkołem w Kafarni.

Kiedyś czekając z kolegą na autobus wdaliśmy się w ciekawą rozmowę z innym czekającym o polityce. I wiecie, moi mili jaki z tej rozmowy wniosek?
-Sami dojdźmy do władzy, z pewnością nie porządzimy gorzej od polityków;]

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Luty 01, 2011, 00:01:05 am.

Tak na prawdę czepianie się nowej partii za to że zajęła się jedynym chwytliwym tematem publicznej debaty w mediach jest moim zdaniem zbyt szybkim zaszufladkowaniem i oceną, wszak, kto wie, czym mogą nas jeszcze zaskoczyć...
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 00:01:05 am wysłana przez Lucas207 »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2011, 00:00:20 am »
Wyrzutki z PIS, obecnie forowane przez media, chociaż mieli dobre pomysły jak np. zaprzestanie finansowania partii czy ograniczenie reklam w TV, poza tym raczej bezideowi ludzie...

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2011, 19:45:49 pm »
Pomysł Marka Migalskiego na większą rolę referendów wydaje się być dobrym. Ale jak zobaczyłem ostatnie inne propozycje PJN to mam wątpliwości, czy przyczyniają się do wzmocnienia państwa polskiego, m.in. wybory marszałka województwa . Jeszcze liberalność w podejściu do spraw gospodarczych i światopoglądowych mnie tak nie razi, ale dalsze osłabianie państwa już i tak pozbawionego realnej siły wojskowej, własnej ekonomicznej,  administracyjnej i wymiaru sprawiedliwości prowadzić będzie do likwidacji państwa Polskiego.
http://fakty.interia.pl/polska/news/pjn-postuluje-zmniejszyc-liczbe-poslow-o-polowe,1596319
http://polskajestnajwazniejsza.pl/program.php

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2011, 20:02:32 pm »
Tak na prawdę czepianie się nowej partii za to że zajęła się jedynym chwytliwym tematem publicznej debaty w mediach jest moim zdaniem zbyt szybkim zaszufladkowaniem i oceną, wszak, kto wie, czym mogą nas jeszcze zaskoczyć...
Powiem Ci czym- niczym! Robią wszystko, żeby utrzymać się przy korycie i to jest ich najważniejszy cel. Póki u sterów władzy nie zasiądą ludzie, którzy jeszcze nie mieli się okazji wykazać- będziemy marnieć w oczach. Podatki rosną, płace maleją, a co zarobisz to Ci zabiorą- ot cała polska polityka.
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2011, 22:52:33 pm »

Mam już dość tych głupich gierek i udawania, że jedni są obrażeni na drugich po czym łączą się, przechodzą do tych samych partii bądź tworza koalicje. Banda chamów którzy Polskę i Polaków mają gdzieś.

Nic dodać, nic ująć. Dziś mówią tak,a jutro inaczej a ludzie dalej naiwnie im wierzą.

p1tereQ

• Gość
Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2011, 16:27:54 pm »
Odświeżam odnośnik do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=CY-LOOryHhM#

Jakość słaba, ale wszystkie inne zostały usunięte przez UBeckie macki.

Jestem w szoku, brawa dla Piotra! Brawa za odwagę, ciesze się, że wreszcie budzi się młodzież.
Łzy w oku miałem jak słyszałem brawa na widowni, coś niesamowitego. Ojczyzna jest dla tego młodego człowieka najważniejsza!

Jestem z Piotrkiem, zobaczcie jak te macki Wybiórczej go od razu próbowały zdyskredytować. Zobaczcie jak wpisali mu usta hasło wyborcze! Tak to jest właśnie manipulacja "Polska jest najważniejsza" powielając oczywiście przyjazną dla bolszewickich złodziei formację centro-prawicową, która z prawicą nie ma nic wspólnego. Piotr powiedział, Ojczyzna jest najważniejsza, zwłaszcza dzisiaj kiedy wielu ludzi emigruje. Piękne, jestem z Piotrkiem.

/// - wydzielone z tematu http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=3280.msg34991#msg34991 - Tech
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 20:16:21 pm wysłana przez Tech »

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2011, 19:10:15 pm »
Tak to jest właśnie manipulacja "Polska jest najważniejsza" powielając oczywiście przyjazną dla bolszewickich złodziei formację centro-prawicową, która z prawicą nie ma nic wspólnego. Piotr powiedział, Ojczyzna jest najważniejsza, zwłaszcza dzisiaj kiedy wielu ludzi emigruje. Piękne, jestem z Piotrkiem.
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową. PiS był najbliżej ze wszystkich jeśli chodzi o pozbawienie nomenklatury przywilejów ;).

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2011, 19:25:27 pm »
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową.

Dzięki. Dzięki tej bolszewickiej formacji złodziei możesz pisać za darmo, a nawet poznać ciekawych ludzi. Taki szczegół.

PiS był najbliżej ze wszystkich jeśli chodzi o pozbawienie nomenklatury przywilejów ;).

Oj, oj. Zapędziłeś się panie kolego. Mówiłem o tym badziewiu: http://polskajestnajwazniejsza.pl

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2011, 22:06:27 pm »
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową.

Żart nie dla każdego żartem jest.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2011, 22:46:21 pm »
Podobnie, jak Paweł prosiłbym o pohamowanie się.. Spokojnie @czizjuszplay - bez ataków ad personam.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..