Autor Wątek: "Złote żniwa" Tomasza Grossa - próbą robienia pieniędzy na antypolonizmie  (Przeczytany 13615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: "Złote żniwa" Tomasza Grossa - próbą robienia pieniędzy na antypolonizmie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2011, 23:37:48 pm »
znajac premiera T. zgodzi sie i prawnie Polakom zabrane zostanie ogrom kasy...wg mnie powinnismy oglosic sie prowincja Niemiec co pozwoli na odzegnanie sie od wszystkich zobowiazan a wine bedziemy mogli zrzucic na kogos innego...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:49:14 pm »
T Gross jest po prostu nudny z tymi swoimi tekstami: "To Polacy mordowali Żydów!!!"
Komu zależy na sianiu takiej nienawiści?
Ktoś być może stoi za tym.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2011, 17:32:35 pm »
T Gross jest po prostu nudny z tymi swoimi tekstami: "To Polacy mordowali Żydów!!!"
Komu zależy na sianiu takiej nienawiści?
Ktoś być może stoi za tym.

On jest po prostu pachołkiem jakiejś międzynarodowej szajki chcącej zniesławiać Polskę, rzuca tylko pustymi hasłami bez żadnych merytorycznych dowodów, najlepiej nie rozgłaśniać i nie kupować jego gniotów.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:51:35 pm »
Dokładnie o tym pisał amerykański naukowiec żydowskiego pochodzenia, Norman Finkelstein, w swojej książce "Przedsiębiorstwo Holokaust".

Cytując z wikipedią:
pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie.

Autor tej książki jest Żydem, którego rodzice zginęli w obozach koncentracyjnych. Wielokrotnie określał "grossopodobne" postawy jako niemoralne. Również w tej książce. Na YouTube jest pełno wywiadów z tym panem :) .

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2011, 08:32:46 am »
Powstał plakat nawołujący do bojkotu "Znaku" i jego antypolonizmu:

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2011, 23:46:41 pm »
Polecam ciekawy wywiad z Leszkiem Żebrowskim o Grossie i jego działalności, na przykładzie pogromu w Jedwabnem.

http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_417.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 23:47:32 pm wysłana przez Gawsi »
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2011, 08:37:02 am »
Empik sprzedaje ta ksiazke...juz wiecej tam nic nie kupie
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2011, 08:47:40 am »
Empik sprzedaje ta ksiazke...juz wiecej tam nic nie kupie

To jest powód do nie kupowania w Emipku, odczują brak marży od moich zakupów, a jak się przyłączą inni Polacy, to i za straty finansowe wymienią menadżerów.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2011, 09:17:54 am »
To teraz przed zakupem w każdej księgarni należy zapytać, czy sprzedają/sprzedawali coś Grossa? A w bibliotece, czy wypożyczają? Przesada.

Ze "Znaku" nic kupować nie będę, ale nie mam zamiaru utrudniać sobie życia z Empikiem, bo cenię sobie tą (polską) markę za bardzo szeroki wybór i dobre podejście do klienta.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2011, 10:02:32 am »
Bardzo wyważona wypowiedź Adama Sandauera, skierowana przeciwko "rewelacjom" Grossa:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-byloby-mnie-na-swiecie-gdyby-nie-Polacy,wid,13227316,wiadomosc.html

"Nie byłoby mnie na świecie, gdyby nie Polacy..."

Gdyby ogół Polaków zachowywał się podczas   okupacji tak, jak to opisują autorzy "Złotych żniw", to mnie by nie było   na świecie. Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za czyny bandytów,   którzy stanowili margines - powiedział Adam Sandauer, wywodzący się z rodziny polskich Żydów. 

- Podczas II wojny światowej   w Polsce nie było polskich władz, a okupant promował działania   szmalcowników i nagradzał za wydawanie Żydów. Te czyny muszą zostać i są   potępiane, ale odpowiedzialności za nie nie można rozciągać na całe   społeczeństwo, które nie mogło temu przeciwdziałać, ani na państwo,   które było okupowane. II wojna światowa to okres, gdy do głosu   dochodziły najmroczniejsze, najpaskudniejsze postawy. Oczywiście: było   to haniebne i straszne, ale nie odzwierciedla zachowań polskiego   społeczeństwa - powiedział Adam Sandauer pochodzący ze zasymilowanej,   zasłużonej dla polskiej kultury rodziny żydowskiej. 

- Mówię to, jako człowiek,   którego dziadkowie zginęli z rąk szmalcownika. Moja matka, Erna   Rosenstein, wraz z rodzicami uciekała z Warszawy na wieś, wydawało się,   że tam będzie bezpieczniej. Człowiek, który zaofiarował im pomoc, zabrał   ich pociągiem gdzieś pod Małkinię, ograbił i zabił. Mojej matce udało   się uciec. Nie można jednak za to morderstwo obwiniać polskiego   społeczeństwa. Dziesiątki ludzi próbowały   nieść pomoc, a wystarczył jeden szmalcownik, żeby ich zamordować. Za   działania takich bandytów nie wolno obwiniać wszystkich, bo sporo   Polaków pomagało, jak mogło - powiedział Sandauer przypominając, że rząd   londyński potępiał szmalcowników i nakazywał AK wykonywanie na nich   wyroków. 
  Adam Sandauer   uważa, że opisywany w "Złotych żniwach" proceder przekopywania terenu   byłego obozu zagłady w Treblince, trzeba umieścić w kontekście   powojennych realiów. - Kraj był wyniszczony, a grabieże były na porządku   dziennym. Gross   ma rację - po wojnie w Polsce miały miejsce haniebne czyny w stosunku   do Żydów, ale wtedy miało miejsce także wiele innych haniebnych czynów.   Szabrownicy jechali na zachód grabiąc mienie porzucone przez Niemców,   trwała reforma rolna połączona z grabieżami dworków.  Należy potępić   wszelkie te bandyckie działania, ale nie można twierdzić, że były one   skierowane wyłącznie na grabież mienia po zamordowanych Żydach - powiedział. 

Sandauer przypomina, że Polska nie stworzyła rządu kolaborującego z   nazistami. - Wśród polskiego społeczeństwa byli bandyci, ale w   społeczeństwie zdarzają się bandyci. Jednak Polska, jako kraj zachowała   się przyzwoicie, powiedziała Hitlerowi "nie" i zapłaciła za to straszną   cenę. Dziś dużo mówi się o polskim antysemityzmie, o tych czy innych   nagannych działaniach, a nikt już chyba nie pamięta, że do Auschwitz   przyjeżdżały także pociągi ekspediowane przez kolaboracyjny francuski   rząd Petaina - powiedział Sandauer. 

- Potrzebny jest autentyczny dialog pomiędzy Polakami a Żydami, a nie   dolewanie oliwy do ognia, czym są książki w rodzaju "Złotych żniw". Na   oskarżenia Polaków o przemoc wobec Żydów natychmiast pojawiają się   kontroskarżenia, że działania Żydów w Polsce to wprowadzanie komunizmu i   bezpieka. Takie "przygotowania artyleryjskie" nie są dobrym wstępem do   dialogu. Agresja z jednej strony nakręca agresję z drugiej, a potrzeba   spokojnej publicznej dyskusji i analizy. Apeluję o to, żeby zacząć   normalnie rozmawiać, zastanawiać się nad rolą Żydów w historii Polski,   nad tym, jaka jest geneza antysemityzmu, jaką rolę odgrywała w polskiej   kulturze asymilująca się żydowska inteligencja. Haniebne zachowania   należy potępić, pamiętając, że ani państwo ani naród polski, jako całość   nie może ponosić za nie odpowiedzialności. Polacy   nie są spadkobiercami bandziorów. Winę za haniebne występki i zbrodnie   ponosi nie społeczeństwo Polski, które nie mogło im przeciwdziałać, lecz   ci, którzy stworzyli warunki do takich zachowań, czyli hitlerowcy -   dodał Sandauer.

(msz)
[/c]
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 10:05:15 am wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

giez

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2011, 15:35:40 pm »
Wczoraj spacerowałem sobie po mieście i ten poroniony płód Grossa widziałem na wystawie księgarni - i to ustawiony nie jako jedna z pozycji, ale główny element wystroju całej witryny! Wiele Grossów jeden obok drugiego! A wiecie, co robiło AK z witrynami fotografów, którzy wystawiali zdjęcia Niemców?  :) Obawiam się jednak, że dzisiaj przechodnie by solidarnie nie "kryli" zamachowca. Oczywiście można  by "umilić" życie takim księgarzom bardziej dyskretnym sabotażem i nie dać się złapać, ale i tak społeczeństwo by tego nie poparło.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2011, 20:31:51 pm »
A wiecie, co robiło AK z witrynami fotografów, którzy wystawiali zdjęcia Niemców?  :) Obawiam się jednak, że dzisiaj przechodnie by solidarnie nie "kryli" zamachowca. Oczywiście można  by "umilić" życie takim księgarzom bardziej dyskretnym sabotażem i nie dać się złapać, ale i tak społeczeństwo by tego nie poparło.

Myślę, że w większości poparłoby, jedynie oburzenia można byłoby się spodziewać od redaktora Michnika, kolegi Grossa.

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2011, 21:24:04 pm »
Oczywiście można  by "umilić" życie takim księgarzom bardziej dyskretnym sabotażem i nie dać się złapać, ale i tak społeczeństwo by tego nie poparło.

Ciekawe... Mógłbyś napisać, co masz na myśli z tym "dyskretnym sabotażem"? A czy ludzie by pomagali osobom sabotującym takie księgarnie, to wyszłoby w praniu, ale myślę, że jednak byliby po naszej stronie. ;)
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

giez

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2011, 21:39:27 pm »
Panowie, jak możecie liczyć, że społeczeństwo poprze mały sabotaż, skoro dziś na forum ZHP zbanowano mnie, gdy napisałem, że nie można ograniczać patriotyzmu do składania kwiatków pod pomnikami, kiedy obce koncerny przejmują polskie fabryki i zabraniają im produkcji własnych części, żeby trzeba je sprowadzać z kraju, gdzie je produkuje rodzina szefa koncernu. I za tę uwagę mnie harcerze zbanowali. Więc kto miałby dziś poprzeć mały sabotaż?

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2011, 21:45:57 pm »
Panowie, jak możecie liczyć, że społeczeństwo poprze mały sabotaż, skoro dziś na forum ZHP zbanowano mnie, gdy napisałem, że nie można ograniczać patriotyzmu do składania kwiatków pod pomnikami, kiedy obce koncerny przejmują polskie fabryki i zabraniają im produkcji własnych części, żeby trzeba je sprowadzać z kraju, gdzie je produkuje rodzina szefa koncernu. I za tę uwagę mnie harcerze zbanowali. Więc kto miałby dziś poprzeć mały sabotaż?

A mnie tam kiedyś też zbanowali, bo napisałem o Internecie bez Antypolonizmu, powyzywali i zbanowali.

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2011, 06:50:41 am »
Może zmasowany "atak" na forum ZHP? Kręgosłupy trzeba prostować póki młode.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 06:51:04 am wysłana przez TenebrosuS »

giez

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 17, 2011, 15:39:44 pm »
Wysłałem zapytanie do administratora o przyczynę zbanowania  - ciekawe, jak to merytorycznie uzasadni... Jeśli zaś chodzi o Grossa - uważam, że zastosowanie AK-owskich metod sabotażu nie spotkałoby się ze społecznym uznaniem, wtedy bowiem całe społeczeństwo zgodnie uznawało hitlerowców za zarazę, a fotografów wystawiających ich zdjęcia - za kolaborantów. Dziś natomiast sabotowanie księgarń z Grossem przyniosłoby tylko taki efekt, że społeczeństwo uznałoby, iż to jakaś grupa skinów albo fanatyków radiomaryjnych znów prześladuje biednych Żydów. Można ewentualnie zastosować metody opozycji z PRL, czyli oglądać taką książkę i wsuwać tam kartkę z opiniami Żydów sprzeciwiającymi się temu - gdy następny klient tę książkę kupi, znajdzie i ten "załącznik". Można umieszczać takież wlepki na wystawach prezentujących "obsesyjnie" akurat tę jedną książkę. Ale nie zaślepiać zamki drzwi jak Solidarność Walcząca, bo to tylko wzbudzi niechęć społeczeństwa wobec radykałów stosujących takie metody dialogu.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 24, 2011, 08:13:42 am »
Wczoraj spacerowałem sobie po mieście i ten poroniony płód Grossa widziałem na wystawie księgarni - i to ustawiony nie jako jedna z pozycji, ale główny element wystroju całej witryny! Wiele Grossów jeden obok drugiego! A wiecie, co robiło AK z witrynami fotografów, którzy wystawiali zdjęcia Niemców?  :) Obawiam się jednak, że dzisiaj przechodnie by solidarnie nie "kryli" zamachowca. Oczywiście można  by "umilić" życie takim księgarzom bardziej dyskretnym sabotażem i nie dać się złapać, ale i tak społeczeństwo by tego nie poparło.

I już się dzieje:

http://www.rp.pl/artykul/631288_Za-ksiazke-jak-za-zloto.html
Dlaczego Grossowie powinni przeprosić

marek87

• Czytelnik
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2011, 11:03:39 am »
Czym więcej o Grossie tym my Polacy stajemy się  naprawdę antysemiccy,jeszcze trochę i popadniemy w manię.
To było,trwa i ile to jeszcze będzie trwać zależy tylko od nas,czyżby uzyskał zamierzony skutek?

« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 11:04:20 am wysłana przez marek87 »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 24, 2011, 11:27:00 am »
To było,trwa i ile to jeszcze będzie trwać zależy tylko od nas,czyżby uzyskał zamierzony skutek?

Antypolonizm trzeba tępić niezależnie od stacji TV, która go promuje - wczoraj TVN. Felieton Ziemkiewicza na ten temat.

W duchu "St Louis"

W przedwojennej, liczącej sobie niespełna 35 milionów obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, żyły 3 miliony Żydów. Jeśli rozszerzyć tę kategorię do "obywateli pochodzenia żydowskiego", to, wedle współczesnych szacunków, nawet cztery miliony. Ale policzmy tylko Żydów zwanych "chałaciarzami", zachowujących pełną kulturową odrębność, własny język i organizację, często nie identyfikujących się z państwem polskim.

Jedno jedyne państwo ówczesnego świata mogło się w tej statystyce z przedwojenną Polską równać. W Stanach Zjednoczonych Ameryki liczba obywateli deklarujących narodowość żydowską wynosiła około 4 milionów. Tylko że, po pierwsze, cała ludność USA sięgała już wtedy 200 milionów, a po drugie, znaczna, prawdopodobnie nawet większa część z owych 4 milionów była całkowicie zasymilowana.

Mimo to, kiedy latem 1939 do amerykańskich portów dobijał się statek "St Louis", z tysiącem żydowskich uciekinierów z Niemiec na pokładzie, Ameryka stanowczo zatrzasnęła przed nimi drzwi. Cztery miliony Żydów na 200 to było dla niej już zdecydowanie dość. Za uciekinierami nie ujęli się zasiedziali w USA pobratymcy, bo, jak publicznie przestrzegł ich jeden z przywódców tej społeczności, źle by to usposabiało do Żydów amerykańską opinię publiczną.

Odmówiła im wstępu także postępowa Kanada, zresztą z oficjalnym wyjaśnieniem odpowiedzialnego ministra, iż rasa żydowska nie zwykła pracować na roli, a Kanada potrzebuje rolników, nie handlarzy...

Szkoda miejsca na streszczanie całej tej historii, kto ciekaw, znajdzie i przeczyta. Jeśli to zrobi, zauważy, że nie była ona wcale odosobniona. Na całym Zachodzie uciekających przed Hitlerem Żydów uważano wtedy powszechnie za zagrożenie dużo gorsze, niż sam Hitler. Pewien szwedzki dyplomata, pytany, czemu jego kraj konsekwentnie odmawia niemieckim Żydom azylu, rozbawił świat chętnie cytowanym bon-motem: "bo u nas w Skandynawii nie ma antysemityzmu, i chcemy, żeby tak zostało".

Przez ten mur obojętności i wrogości przejść się udawało tylko krezusom. I tak było także z odpędzanymi od wszystkich portów egzulami z "St Louis". Dwustu najbogatszym łaskawie pozwoliła wkupić się do siebie Wielka Brytania, resztę, po kilkumiesięcznej odysei odesłano, dosłownie w przededniu wojny, dokładnie tam skąd przybyli - wprost do pieca.

Czemu piszę o tych spychanych uparcie w niepamięć sprawach, skoro to nie żadna rocznica? Bo dziś, gdy Ameryka i cały Zachód hołubią takich chuliganów historiografii jak Gross i ich podłe narracje o ciemnej, antysemickiej Polsce, a rząd USA oficjalnie poucza nas w kwestii restytucji mienia żydowskiego (oddajcie najpierw u siebie własność zagrabioną Indianom, to będziecie mogli się mądrzyć, odpowiedziałbym na miejscu ministra Sikorskiego) warto może przypomnieć, że trapiona licznymi kłopotami sanacyjna Polska przyjęła w roku 1939 - z oporami i niechętnie, ale jednak - jeszcze 20 tysięcy żydowskich uciekinierów.

Jeszcze, bo przecież przyjmowała ich przez cały czas swego istnienia, a szczyt żydowskiej imigracji nastąpił kilkanaście lat wcześniej, gdy nowo powstała, pogrążona w kryzysie Polska udzieliła azylu półmilionowej rzeszy Żydów z Rosji, uciekających przed rewolucją bolszewicką. Ludziom, którzy nigdy nie mieszkali na ziemiach polskich, nie znali języka polskiego, nie czuli się Polakami w najmniejszym stopniu, i ani myśleli się asymilować.

A jednak decyzja zapadła bez ociągania, bez dyskusji i sprzeciwów. Podobnie, jak od pierwszych chwil przyznała Polska pełnię praw publicznych kobietom, na co obywatelki postępowych państw Zachodu, raczących nas dziś swoimi bredniami o parytetach i genderach, musiały czekać jeszcze kilkadziesiąt lat. Bo, jakkolwiek śmieszne się to może wydawać, ludzie, którzy budowali tamtą Polskę, od samego początku wyobrażali ją sobie jako państwo wolności. Bo o takie przecież walczyły pokolenia ich przodków.

Jan Karski wspominał, że gdy jeszcze w późnych latach pięćdziesiątych rezerwował hotel w Nowym Jorku, pytano go, czy nie jest Żydem - bo Żydów, podobnie jak kolorowych, nowojorskie hotele nie obsługiwały. Dziś z tego samego Nowego Jorku przysyłają nam oszołoma udrapowanego w togę profesora historii, który historii nigdy nie studiował, ale dobrze wyczuł, czym można podbić serca i portfele Amerykanów. I poprzez swoich medialnych agentów wpływu pilnują, czy należycie się przed nim korzymy.

Cóż, Hitler miał, niestety, rację, mówiąc, że zwycięzców nikt nie sądzi. Sądzi się i skazuje, bez względu na materiał dowodowy, tylko tych, którzy, tak jak Polska, przegrali.

Rafał. A. Ziemkiewicz

marek87

• Czytelnik
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 24, 2011, 13:08:24 pm »
@Wszyscy
To co teraz się dzieje w mediach to jak by to wszystko co nasi dziadowie uczynili dobrego zamieniono w złe
może to spisek może inny rodzaj cichej powolnej amnezji po to tylko aby nas rodaków skłócić,
Jestem z miejscowości w której była większość żydowska i nie prawdą jest że Polak wilkiem stał Żydowi
do lat 1939 byliśmy oazą dla mniejszości i odrębności religijnych takich jak Islamizm czy Judaizm
Było dobrze czasem źle ale  nikt nam nie może zarzucić ze jesteśmy antysemitami (co nie znaczy ze nie było czarnych owieczek)
II wojna i rzecz wiadoma,nie dajmy się otumanić
ostudźmy nasze emocje....
Ja Polak z dziada pradziada,krwi i kości jestem dumny i rad że jestem Polakiem

Amen.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 13:19:58 pm wysłana przez marek87 »