Autor Wątek: Rewolucja w polskich szkolach wg MEN  (Przeczytany 9959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Rewolucja w polskich szkolach wg MEN
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2011, 19:10:15 pm »
Nie mówiąc o tym, że przykładowo historii za każdym razem uczy się od początku...

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2011, 21:02:41 pm »
Radziłbym nie grzebać w systemie edukacji. Niektóre pomysły podsuwane przez was są kuszące, ale zamęt jaki wywoła ich wprowadzenie powali polskie szkoły.

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2011, 22:02:35 pm »
@Lucas207

Duże zmiany wprowadzane nagle zawsze wprowadzą tymczasowy (mniejszy lub większy, ale jednak) chaos, dopóki ludzie się nie dostosują do nowej sytuacji. Ale jeżeli zmieniać szkolnictwo na przestrzeni np. jednej dekady (co w obecnej sytuacji jest praktycznie niemożliwe do wykonania), i stopniowo wprowadzać zmiany, to wstrząs byłby znacznie mniejszy, a dalekosiężne korzyści - przeogromne
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2011, 22:14:43 pm »
Fajny avek ;)

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2011, 12:15:01 pm »
Istnieją środki, którymi można przymusić uczniów i nauczycieli do akceptacji zmian ;). Może to brzmi totalitarnie, acz nie o to mi chodzi.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 16:28:49 pm »
A ja tak nie uważam ;) . Całe społeczeństwo powinno kształcić młodzież. A ten "ktoś" zbankrutuje tylko wtedy, jeśli będzie uczył inaczej niż płacący mu klient sobie życzy, a tak nie powinno być. Nie ma kilku "słuszności"; Prawda jest jedna, a poza nią nie ma nic.

Tak, ale ja uważam że tu też trzeba pozostawić ludziom wolność, niech każdy się uczy tego czego chce, dlaczego państwo ma kształtować tą jedną słuszną "prawdę"?

Likwidując gimnazja masz czysty zysk, który można wykorzystać na lepszą, dokładniejszą edukację, w lepiej dopasowanych grupach.

Z kolei próbując ucząc "fachu" dzieci w wieku 14 lat dopiero byś namieszał - wtedy nie ma się jeszcze koncepcji na własną przyszłość, a i koszta byłyby zbyt wielkie...

Racja, gimnazja to poroniony pomysł, jak dobrze że mnie to ominęło. :P
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 16:31:07 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2011, 17:32:57 pm »

Tak, ale ja uważam że tu też trzeba pozostawić ludziom wolność, niech każdy się uczy tego czego chce, dlaczego państwo ma kształtować tą jedną słuszną "prawdę"?

Jednak są moim zdaniem pewne prawdy, które powinny być w szkole przedstawiane bezdyskusyjnie, jak np. stan wojenny, reżim stalinowski, historia żołnierzy wyklętych. Tymczasem w szkole dzisiejszej są to tematy przedstawiane jako 'dyskusyjne', dlatego, że Urban i spółka z SLD głoszą kłamstwa. Tak być nie powinno.

Kaszel

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2011, 18:20:29 pm »
Już teraz szkoły kształcą pustych ignorantów, więc co będzie po tych "wspaniałych" reformach...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2011, 14:35:20 pm »
Już teraz szkoły kształcą pustych ignorantów, więc co będzie po tych "wspaniałych" reformach...

Właśnie dlatego że państwo się za to zabiera, dlatego prywatne szkolnictwo jest o wiele lepsze i koniec.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2011, 15:30:24 pm »

Właśnie dlatego że państwo się za to zabiera, dlatego prywatne szkolnictwo jest o wiele lepsze i koniec.
prywatne szkolnictwo z pewnością będzie kształcić patriotyzm, ducha narodowa oraz wprowadzać dyscyplinę. Nie będzie wcale obawiało się konkurencji i przepisania do innej szkoły. Przecież to tylko klient.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 15:30:52 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2011, 23:33:46 pm »
prywatne szkolnictwo z pewnością będzie kształcić patriotyzm, ducha narodowa oraz wprowadzać dyscyplinę. Nie będzie wcale obawiało się konkurencji i przepisania do innej szkoły. Przecież to tylko klient.

Chodziło mi o to że w normalnym kraju, byłoby wiele szkół i każdy uczyłby się tego czego chce i co uważa za "słuszne". Jak już gdzieś słyszałem "komuniści nas nie zamordują, ale nas zanudzą", wszyscy uczą się tego samego, wszystko jest szare i nudne...