Autor Wątek: "Antifa" przeciwko okazywaniu polskości Śląska  (Przeczytany 2868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
"Antifa" przeciwko okazywaniu polskości Śląska
« dnia: Luty 27, 2011, 22:09:25 pm »
Środowiska lewackie w Polsce zaczynają propagować antypolonizm i sprzeciwiać się prawu okazywania wierności ojczyźnie przez Polaków na Śląsku.

"Antifa" przeciwko manifestacji w obronie polskości Śląska

W sobotę w Katowicach odbyły się dwie demonstracje. Uczestnicy pierwszej, zorganizowanej przez Ligę Obrony Suwerenności, manifestowali "w obronie polskości Śląska". Drugą zorganizowały tzw. środowiska antyfaszystowskie.

Demonstracja Ligi, która zgromadziła około kilkudziesięciu osób, rozpoczęła się przy pomniku Powstańców Śląskich. Według członków LOS sukces wyborczy Ruchu Autonomii Śląska, który zakończył się wprowadzeniem kandydatów tego ugrupowania do regionalnego sejmiku, jest realnym zagrożeniem dla integralności Polski. Ich zdaniem Śląsk może wkrótce stać się "drugim Kosowem".

Na trasie przemarszu organizacji, przed Teatrem Śląskim zebrało się kilkudziesięciu uczestników "Antyfaszystowskiej Pikiety", którzy zadeklarowali, że chcą zatrzymać marsz LOS i wznosili hasło "Nacjonalizm nie przejdzie!". "Wspólnie pokażmy, że na Śląsku nie ma miejsca dla chorych idei promowanych dla organizatorów tejże manifestacji" - apelowali w swoich komunikatach. Do udziału w kontrmanifestacji namawiali wszystkich, "którym nie pod drodze z nacjonalizmem, ksenofobią i rasizmem".

Zdaniem działaczy Ligi Obrony Suwerenności, RAŚ swoją pozycję polityczną zbudował na szerzeniu antypolskiej propagandy. Wcześniej Liga protestowała przeciwko udziałowi lidera RAŚ Jerzego Gorzelika w pracach zespołu przygotowującego obchody 90. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.
AM/Wiara.pl

Demonstracje w Katowicach
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: "Antifa" przeciwko okazywaniu polskości Śląska
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2011, 22:37:40 pm »
Antifa zatracila sie juz dawno...z braku oczywistych wrogow jak neofaszysci czy neonazisci wybierac musza kogos bo ich idea by padla to wybrali oczywiscie patriotow...ehhh swiat schodzi na psy...zamaskowane twarze to rowniez przejaw sily nieprawdaz?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2011, 23:36:04 pm »
Nie ma co się przejmować tą bandą lewackich faszystów, jak napisałem już w innym temacie te wszystkie "Antify" doigrają się wkońcu.

kuzi_cf

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2011, 19:35:36 pm »
Antifa ma u mnie jeden + za to ze zwalcza faszyzm i neonazizm ale również - za powyższą akcje . Jestem z Śląska ale najważniejsza jest Polska

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2011, 19:42:24 pm »
Antifa ma u mnie jeden + za to ze zwalcza faszyzm i neonazizm ale również - za powyższą akcje . Jestem z Śląska ale najważniejsza jest Polska

Antifa zwalcza faszyzm i neonazim - to chyba powinna pojechać do Niemiec albo do Włoch, bo to tamtejsze ustroje.

Czy Antifa też zwalcza Powstańców Śląskich?

Przykro mi, ale gloryfikacja chuliganów z zamaskowanymi twarzami, którzy nawołują do bójki na ulicy i są antypolscy bezpośrednio kojarzy mi się właśnie z katami Polaków. Czy antifa też zwalcza śląskość Śląska, niemieckość Śląska, czeskość Śląska?

Nie. Widzisz więc, że to pożyteczni idioci, którzy nienawidzą wszystkiego co polskie. Tacy ludzie sami są jak faszyści czy staliniści.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 19:43:29 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2011, 20:55:13 pm »
Antifa ma u mnie jeden + za to ze zwalcza faszyzm i neonazizm ale również - za powyższą akcje

Tą "akcją" było nazwanie faszystowską manifestację mającą na celu utrzymanie Śląska jako integralnej części Polski i niedopuszczenie do jego odłączenia. Zresztą, nie jest to dla nich niezwykłe, skoro faszyzmem nazwali Marsz Niepodległości; widać, wszystko, co nie jest kosmopolityzmem jest dla nich faszystkowskie, rasistowskie etc. etc.
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

kuzi_cf

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2011, 21:34:31 pm »
nie chcę bronic ich ale co do marszu Niepodległości (myślę  o awanturze w W-wa) to ludzie z NOP.M-wszechpolska juz dawno ludzie poznali jakie oni mają poglądy j.. Faszyści spalić zalać i zaorać nie rozumie ludzi być Polakiem i pokazywać zite hail itp żal