Autor Wątek: Równouprawnienie  (Przeczytany 23457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TenebrosuS

• Gość
Odp: Równouprawnienie
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2011, 20:54:34 pm »
Co do równouprawnienia nie mam nic przeciwko temu , by kobiety miały te same prawa co mężczyźni , trudno sobie wyobrazić , by za wykonanie tej samej pracy zgodnie z jakimikolwiek normami otrzymywały mniejsze wynagrodzenie , jednak nie rozumiem po co jakiekolwiek parytety w polityce , przecież kobiety nieczęsto zajmuja się polityką , więc znalezienie 30% kobiet na listę może byc bardzo trudne .
Nie będzie trudne, ale to będą kobiety z "łapanki", tylko po to aby wypełnić ustawowe luki.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2011, 14:33:28 pm »
Odnośnie "równouprawnienia" siedziałem niedawno spokojnie sobie w pracy wykonując swoją robotę i nagle słyszę: "powszechnie wiadomo że kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn..."  i się zaczęło..  walka na argumenty i Panie wyszły na papierosa.. wyszło na to że jestem paskudna szowinistyczna świnia.. tak w naszych warunkach wygląda "równouprawnienie" ;)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:18:55 am »
Odnośnie "równouprawnienia" siedziałem niedawno spokojnie sobie w pracy wykonując swoją robotę i nagle słyszę: "powszechnie wiadomo że kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn..."  i się zaczęło..  walka na argumenty i Panie wyszły na papierosa.. wyszło na to że jestem paskudna szowinistyczna świnia.. tak w naszych warunkach wygląda "równouprawnienie" ;)

Wiadomo że to mężczyźni są inteligentniejsi, myślą bardziej logicznie, niestety nawet normalne kobiety w sprawach dotyczących ich płci zachowują się jak feministki. =)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2011, 16:05:17 pm »
@Polak, mam tak ostatnio, że jak widzę Twoją wypowiedź w tym temacie, to już wiem, że się nie zgadzam. Automatycznie, jak pies Pawłowa... :)

Gadasz dokładnie jak jedna z tych feministek Cichociemnego. Po prostu identyczne teksty, tylko o innej płci. :D

Nie ma tak, że kobiety lub mężczyźni są inteligentniejsi. Myślenie logiczne to tylko element inteligencji, a nie jej wyznacznik. Inteligencja składa się z wielu czynników i wcale nie oznacza, że genialny poeta/poetka ma mniejszą inteligencję od genialnego matematyka/matematyczki. Nie ma porównania, to zupełnie inne dziedziny.

Jak patrzę na wielu chłopców po gimnazjach, w szkołach średnich czy zawodowych, to ich tępota w każdej dziedzinie wcale nie odstaje od kawałów o blondynkach. Talent nie jest przypisany do płci, tylko do osoby. Znam kobiety, przy których z matematyki jestem tępą dzidą, mimo, że coś tam na studiach liznąłem.

Nie polemizuję z tym, że /statystycznie/ więcej mężczyzn od kobiet wybiera zawody wymagające abstrakcyjnego myślenia. Po prostu wiem, że według statystyki na spacerze z psem mamy po 3 nogi. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2011, 17:00:59 pm »
Generalnie kobiety bardziej, niż mężczyźni polegają na intuicji (tak, wiem :P) stąd może pogląd, że nie myślą logicznie :P
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:09:06 pm »
To ciekawe jak wyjaśnią fakt, że większości odkryć w każdej dziedzinie należy do mężczyzn; że mężczyźni w historii dokonywali postępu we wszystkich dziedzinach i dzisiaj również ponad 80% wynalazków dokonują mężczyźni (matematycy, fizycy, biolodzy).
I nie chodzi tylko o wynalazki; w dziedzinach humanistycznych również mężczyźni dominują (poeci, myśliciele, filozofowie).

Wystarczy spojrzeć kto dostaje Nobla ;).

A jeśli któraś ośmieli się stwierdzić, że to z powodu "zniewolenia" kobiet w zeszłych wiekach, to warto wspomnieć, że gdyby kobiety rzeczywiscie byly inteligentniejsze, to raczej one "zniewoliłyby" mężczyzn niż odwrotnie. Tu nie chodzi o siłę; słabszy gatunek ludzki poskromił przecież silniejsze zwierzęta. Najważniejszy jest intelekt ;).

To tak na walkę z megalomańskimi nastrojami wśród niektórych kobiet.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 19:09:45 pm wysłana przez czizjuszplay »

Marcz

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:45:52 pm »
To najlepiej wrzucić wszystkie kobiety do jednego "Wora" i niech tam sobie siedzą. A mężczyźni będą sobie rządzić światem i będą robić co tylko chcą. Co z tego, że więcej jest Facetów, którzy są oświeceni w naukach ścisłych i nie tylko.
Szkoda tylko, że niektórzy są tak zaślepieni swoim męskim ego, że nawet nie wiedzą, że w jakiś sposób obrażają kobiety..
Według niektórych, to najlepiej pozbawić kobiety wszelkich praw do czegokolwiek...
Co do intuicji -
Istnieje także pojęcie kobieca intuicja. Jedna z teorii głosi, że obie płci mają taką samą zdolność do rozwijania intuicji, ale u mężczyzn, ze względów kulturowych, wyżej ceni się myślenie logiczne. Stąd też intuicja przypisywana jest stereotypowo tylko kobietom.
.  Nawet i jeśli kobiety bardziej posługują się intuicja niż logicznym myśleniem - to co z tego?? cały urok kobiecy w tym tkwi..

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2011, 13:53:06 pm »

Nie ma tak, że kobiety lub mężczyźni są inteligentniejsi. Myślenie logiczne to tylko element inteligencji, a nie jej wyznacznik. Inteligencja składa się z wielu czynników i wcale nie oznacza, że genialny poeta/poetka ma mniejszą inteligencję od genialnego matematyka/matematyczki. Nie ma porównania, to zupełnie inne dziedziny.

Oczywiście że inteligancja jest przypisana do osoby, ale kobiety i mężczyźni tak widocznie zostali stwoerzeni, że np mężczyźni są inteligentniejsi i myślą bardziej analitycznie, logicznie. Powiedz mi ile kobiet jest w pierwszej setce szachistów?

Jak patrzę na wielu chłopców po gimnazjach, w szkołach średnich czy zawodowych, to ich tępota w każdej dziedzinie wcale nie odstaje od kawałów o blondynkach. Talent nie jest przypisany do płci, tylko do osoby. Znam kobiety, przy których z matematyki jestem tępą dzidą, mimo, że coś tam na studiach liznąłem.

To akurat wina szkolnictwa i przymusu uczęszczania do szkoły każdego, nawet nieuków.

A jeśli któraś ośmieli się stwierdzić, że to z powodu "zniewolenia" kobiet w zeszłych wiekach, to warto wspomnieć, że gdyby kobiety rzeczywiscie byly inteligentniejsze, to raczej one "zniewoliłyby" mężczyzn niż odwrotnie. Tu nie chodzi o siłę; słabszy gatunek ludzki poskromił przecież silniejsze zwierzęta. Najważniejszy jest intelekt ;).

To tak na walkę z megalomańskimi nastrojami wśród niektórych kobiet.

Dokładnie, to mężczyźni rządzą światem i są bardziej dominujący.

To najlepiej wrzucić wszystkie kobiety do jednego "Wora" i niech tam sobie siedzą. A mężczyźni będą sobie rządzić światem i będą robić co tylko chcą. Co z tego, że więcej jest Facetów, którzy są oświeceni w naukach ścisłych i nie tylko.
Szkoda tylko, że niektórzy są tak zaślepieni swoim męskim ego, że nawet nie wiedzą, że w jakiś sposób obrażają kobiety..

Nie mam zamiaru obrażać kobiet, po prostu takie są fakty, tak samo jak np to że kobiety lepiej szyją, gotują. Niech kobiety nie dają się terroryzować bandzie feministek.

Przypominam też że M.Thatcher sama była przeciwna dla nadania praw wyborczych kobietom i była na czele rządu bez potrzeby parytetów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 14:06:33 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

Marcz

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2011, 20:50:08 pm »
Jakie Ty wg. masz porównania?? Szachiści?? Nie no proszę...
co do M. Thatcher - kobieta jedna na milion...
NIE DAJĘ się terroryzować bandzie feministek. Feminizm to już całkiem inna bajka.. aczkolwiek związana z równouprawnieniem..

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:58:50 pm »
Tak jak było przed wprowadzeniem 30%-towych parytetów na listach wyborczych było idealnie. Po prostu równouprawnienie rozumiane jako nie uwzględnianie płci przy ocenianiu osoby, tylko talentu i umiejętności. Jednak Europa zaczyna iść w kierunku wynaturzeń i paranoi w tej sprawie...

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:26:59 pm »
Tak jak było przed wprowadzeniem 30%-towych parytetów na listach wyborczych było idealnie. Po prostu równouprawnienie rozumiane jako nie uwzględnianie płci przy ocenianiu osoby, tylko talentu i umiejętności. Jednak Europa zaczyna iść w kierunku wynaturzeń i paranoi w tej sprawie...
Jak jesteśmy już przy Europie, to się dowiedziałem, że te 30% to też do parlamentu europejskiego obowiązuje.. Może mam jakieś braki z WoSu, ale byłem pewien, że to tylko na 'naszym podwórku' będzie - 1 z 10 się przydaje czasem ;)
Ale poczekajmy.. będzie niedługo 50%. A później będzie obowiązek 20% parytetów dla dendrofili - nie zdziwiłbym się :) W imię "tolerancji"! by żyło się lepiej ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 08, 2011, 00:06:10 am »
Oczywiście że inteligancja jest przypisana do osoby, ale kobiety i mężczyźni tak widocznie zostali stwoerzeni, że np mężczyźni są inteligentniejsi i myślą bardziej analitycznie, logicznie. Powiedz mi ile kobiet jest w pierwszej setce szachistów?
Jak z Tobą można dyskutować, skoro każdy argument po Tobie spływa i dalej męczysz swoje?
Logiczne myślenie ma się nijak do inteligencji. Wiele wybitnych jednostek przyznaje się do nieuporządkowanego życia i chaotycznej pracy. Ty na przykład jesteś artystą braku logiki i nieuporządkowania: "mężczyźni tak widocznie zostali stwoerzeni, że np mężczyźni są inteligentniejsi". :P
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Marcz

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 08, 2011, 00:11:07 am »
@ Twisterro - masz mistrza !!  :P

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:08:55 pm »
Jak z Tobą można dyskutować, skoro każdy argument po Tobie spływa i dalej męczysz swoje?
Logiczne myślenie ma się nijak do inteligencji. Wiele wybitnych jednostek przyznaje się do nieuporządkowanego życia i chaotycznej pracy. Ty na przykład jesteś artystą braku logiki i nieuporządkowania: "mężczyźni tak widocznie zostali stwoerzeni, że np mężczyźni są inteligentniejsi". :P

Bo uważam że nieco "feminizujesz" (bez urazy). Ja podaję rzeczowe argumenty. Nie ja tworzyłem mężczyznę i kobietę więc nie miejcie do mnie pretensji. =)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 20:09:15 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

Marcz

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:49:25 pm »
@ Polaku - podajesz przykłady, które są bez sensu np. o szachistach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 12, 2011, 23:05:48 pm »
Nie przedstawiasz także żadnych dowodów naukowych, tylko własne domniemania.

Dominacja, agresywność, podobne cechy, które uznałeś za świadczące o wyższości mężczyzn nad kobietami. Niby co one mają do inteligencji? Widziałeś kiedyś agresywnego, dominującego i dynamicznego matematyka? :D

Zamiast nieustannie wałkować swoje dziwne przykłady, postaraj się przeczytać moje argumenty i się do nich odnieść, tak jak ja starałem się robić z Twoimi. Tak może przynajmniej się przekonam, czy czytałeś moje posty. :)
George Patton

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 16, 2011, 18:58:14 pm »

tak szach są jak najbardziej bez sensu i nie mają nic wspólnego z inteligencją  ;)

Marcz

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 16, 2011, 19:39:56 pm »
a Ty nie bądź taki do przodu! Jeśli nie wiesz w jakim to znaczeniu pisałam co
cichutko!!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 16, 2011, 21:36:45 pm »
Co do szachów, bo szczerze mówiąc nie wiem czy Chichociemny popiera czy się nabija, to człowieka, arcymistrza Kasparowa, w szachach pokonał komputer (Deep Blue). Znaczy to, że komputer jest inteligentny?

Zresztą, poza szachami, co pożytecznego robią szachiści? :)
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 16, 2011, 23:34:06 pm »
Co do szachów, bo szczerze mówiąc nie wiem czy Chichociemny popiera czy się nabija, to człowieka, arcymistrza Kasparowa, w szachach pokonał komputer (Deep Blue). Znaczy to, że komputer jest inteligentny?
Nie pokonał; to okazało się oszustwem, po drugiej stronie siedziało kilku światowej sławy szachistów, których Kasparow wcześniej pokonał. W grupie dali mu radę ;)

Co nie znaczy, że się zgadzam z tym, który argument o szachistach wytaczał ;).

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 17, 2011, 12:54:07 pm »
Co do tych podejrzeń - z tego co wiem, choć w temat się nie wgłębiałem, to są to tylko podejrzenia. W każdym razie, nawet zakładając, że Kasparow wygrał, to większość innych graczy by przerżnęła koncertowo. Nie uważam, by można było kryterium umiejętności grania w szachy brać jako miarę inteligencji, a konkretną jej specjalizację.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 17, 2011, 13:00:10 pm »
Co do tych podejrzeń - z tego co wiem, choć w temat się nie wgłębiałem, to są to tylko podejrzenia. W każdym razie, nawet zakładając, że Kasparow wygrał, to większość innych graczy by przerżnęła koncertowo. Nie uważam, by można było kryterium umiejętności grania w szachy brać jako miarę inteligencji, a konkretną jej specjalizację.

zgadzam się.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 19, 2011, 14:44:55 pm »
Nie przedstawiasz także żadnych dowodów naukowych, tylko własne domniemania.

Dominacja, agresywność, podobne cechy, które uznałeś za świadczące o wyższości mężczyzn nad kobietami. Niby co one mają do inteligencji? Widziałeś kiedyś agresywnego, dominującego i dynamicznego matematyka? :D

Zamiast nieustannie wałkować swoje dziwne przykłady, postaraj się przeczytać moje argumenty i się do nich odnieść, tak jak ja starałem się robić z Twoimi. Tak może przynajmniej się przekonam, czy czytałeś moje posty. :)

Dlaczego uważacie moje przykłady za dziwne? To nie są moje przykłady, to "oczywista oczywistość", że mężczyźni są dominujący, inteligentniejsi, myślący logicznie a przykłady z szachów, innych sportów czy wynalazków było tylko potwierdzeniem tej tezy.

Nadal nie rozumiem??

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 14:46:04 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:45:25 pm »
Widać, że brak Ci matematycznej ogłady. Nie ma czegoś takiego jak "oczywista oczywistość". Nie przedstawiłeś godnych przykładów, tylko wyjątki obrazujące lepsze uwarunkowania do niektórych czynności, poślednio z inteligencją związanych. Poza tym, nie zdefiniowałeś inteligencji.

Chętnie umówiłbym Cię na krótki sparring umysłowy z jedną znajomą matematyczką, "rozwaliłaby" Cię, że tak kolokwialnie powiem, w KAŻDEJ dziedzinie ścisłej. ;)
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:54:46 pm »
Każda ze stron tej dyskusji takie absurdy, że aż śmiesznie czytać.