Autor Wątek: Zniknąć ma orzełek z dyplomów uczelni wyższych  (Przeczytany 4951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Zniknąć ma orzełek z dyplomów uczelni wyższych
« dnia: Marzec 23, 2011, 14:03:29 pm »
Nie dostaniesz dyplomu z orzełkiem. Polska wstydzi się studentów?

http://szkola.wp.pl/kat,121276,title,Komu-przeszkadza-orzel-na-dyplomie,wid,13209000,wiadomosc.html

Kolejne miejsce usuwania symboli narodowych, wcześniej mieliśmy szeroką akcję z tablicami rejestracyjnymi.

,,Dziękuję.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Na dyplomach ukończenia studiów wyższych w Polsce nie będzie polskiego godła *. Jest to osiągnięcie obecnego ministra szkolnictwa wyższego i większości parlamentarnej. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym zniósł obowiązek umieszczania polskiego godła na dyplomach ukończenia studiów wyższych w Polsce, jak to było dotychczas.

Z głębokim smutkiem przyjęłam wiadomość, że poprawki Prawa i Sprawiedliwości przywracające polskie godło na dyplomach osób kończących wyższe studia w Polsce zostały odrzucone przez większość parlamentarną.

Czego się państwo wstydzicie? Pytam, dlaczego wielu z nas tak łatwo godzi się na pozbawianie naszego państwa jednego z atrybutów naszej tożsamości narodowej?

Czy wolno nam zapomnieć o tym, że dzieje narodu to sztafeta pokoleń?

Polskie godło, polski orzeł jest jednym z ważnych symboli jedności narodu.

Jesteśmy zobowiązani bronić tożsamości Polski nie tylko dla nas. Powinniśmy to czynić z wdzięczności dla tych, którzy za Polskę umierali, właśnie z orłem w sercu, z orłem na piersiach, którzy dla niej ponosili ofiary, którzy przez 123 lata dążyli do tego, aby Polska odzyskała niepodległość.

Pani minister szkolnictwa wyższego, czy, przyzwalając na zniknięcie godła Polski z dyplomu ukończenia szkół wyższych, chcecie przyzwolić na rozerwanie więzi narodowych? Czy chodzi o kosmopolityzację uczelni, niszczenie poczucia związku z polską państwowością?

Czy chodzi o to, aby wyższe uczelnie kończyli ludzie tak uformowani, o mentalności bezpaństwowej, aby dezintegrować naród polski? Przyzwolenie na likwidację godła Polski, Orła Białego, z dyplomów uczelni wyższych dowodzi raczej kompleksów niż lojalności narodowej.

Uważam, że takie stawianie sprawy jest obrażaniem młodych Polaków, sugeruje bowiem, że ten przysłowiowy syn czy wnuk będzie skrajnym kosmopolitą, który nie zechce, aby istniało suwerenne i niepodległe państwo polskie z jego symbolami.

Być może jest to kolejny etap nachalnej indoktrynacji, prowadzonej już w tej chwili w Polsce od przedszkoli.

Czego ma się nauczyć dziecko w zerówce? Czytać i pisać – odpowiedzieliby rodzice. Nic bardziej mylnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że 6-letnie dzieci mają z zamkniętymi oczami recytować grafomańskie wiersze sławiące Unię Europejską z podręcznika firmowanego przez MEN dla zerówki „Nasza klasa”. Jest tam bowiem wiersz Żaby-Żabińskiej: Do Unii też należeć chcę, to drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam, tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być. Był taki czas, kiedy dzieciom wpajano wierszyk „Słoneczko Stalin”. Czy to jest powrót do tamtej epoki?

Ograniczanie nauki historii, zasłanianie krzyża w obecności obecnej minister edukacji narodowej – o czym donosi dzisiejsza prasa – na spotkaniach ze społecznością szkół katolickich, likwidacja symboli narodowych mają na celu zatrzeć kwestie narodowe i religijne, pomijać i pomniejszać tradycję i kulturę, a także przygotowywać mentalnie młodych ludzi do budowy superpaństwa.

Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński powiedział kiedyś: Jest olbrzymią wartością rozumieć, że ze swoich praw do wolności i własności żaden naród nie może zrezygnować, że nie wolno tych praw nikomu oddawać, że obrona ich jest obowiązkiem moralnym, a rezygnacja z nich jest zdradą.

Chciałabym zwrócić się z gorącym apelem do Polaków i Polek o podejmowanie wszelkich działań mających na celu obronę atrybutów polskiej suwerenności i polskiej tożsamości, w tym także obronę polskiego godła. Bo tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Dziękuję bardzo. (Oklaski)"
Strona 402: http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.nsf/0/18BAB709254EC0EBC12578570083391B/$file/87_c_ksiazka.pdf
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Zniknąć ma orzełek z dyplomów uczelni wyższych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2011, 14:56:58 pm »
Do Unii też należeć chcę, to drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam, tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być.
o kur*a...

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:21:28 pm »
o kur*a...

Widzę, że kolejna osoba nie jestem sympatykiem UE ;)

Co do tematu - przykra sprawa. Wg mnie na takich "urzędowych" papierach powinna być zaznaczona narodowość danej osoby.
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:06:27 pm »

Co do tematu - przykra sprawa. Wg mnie na takich "urzędowych" papierach powinna być zaznaczona narodowość danej osoby.

Niekoniecznie, bo powstaną konflikty o narodowość. Co do symboli to przykre że tak robią.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2011, 13:03:33 pm »

Nie jestem sympatykiem ponadnarodowych struktur politycznych i wpajania małym dzieciom miłości do nich.

Jestem zwolennikiem współpracy międzyrządowej suwerennych państw w Europie, strefy wolnego handlu i przepływu ludzi, a nie instytucji politycznych, pragnących kontrolować długość bananów.

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2011, 16:37:21 pm »
Ja odebrałam swoje dyplomy z orzełkiem i jakoś nie wyobrażam sobie takiego dokumentu bez symbolu narodowego!
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2011, 21:52:51 pm »
Ja mam jeszcze dyplom z orzełkiem, ciekawe jak będzie za rok?

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2011, 14:17:23 pm »
Jak zobaczę u siostry to wam powiem :)
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2011, 20:10:34 pm »
koleny etap wynaradawiana Polaków przez bandę peło zapewne na życzenie putina. Zauwazcie, że jest to najbardziej wynarodowiona i najbardziej szkodząca Polsce "władza".

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2011, 21:24:00 pm »
koleny etap wynaradawiana Polaków przez bandę peło zapewne na życzenie putina. Zauwazcie, że jest to najbardziej wynarodowiona i najbardziej szkodząca Polsce "władza".

Sprawdzone info czy tylko własne przypuszczenia?

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2011, 11:46:10 am »
No może też na życzenie stalina, sa pewne rzeczy które sa oczywiste. Przecież biorą ogromne pieniądze za swoje przekręty od rosjna, no chyba, żę są aż tak zbydlęciałym g.... że robią to za darmo.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2011, 14:41:03 pm »
No i jak z tymi orzełkami? Są jeszcze?

KubaB

• Gość
Brak Godla na dyplomach uczelni
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2011, 08:55:38 am »
Szanowni Forumowicze!

Nowa ustawa zaklada ze Godlo panstwowe nie jest konieczne na dyplomach. Czyli po koszulkach PZPN mamy dogrywke w walce o symbole narodowe...

Serce sie kraje, na dodatek czytajac komentarze typu: no i dobrze, po co nam to itp. :(

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2011, 13:59:11 pm »
Scaliłem, bo istniał już wątek na ten temat.

Co do meritum sprawy: http://wiadomosci.wp.pl/title,Teraz-studentom-chca-zabrac-orzelka,wid,14019474,wiadomosc.html
Polityka wynaradawiania w toku...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2011, 19:19:43 pm »
co proponujecie ? jakieś pomysły ?