Autor Wątek: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!  (Przeczytany 7276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p1tereQ

 • Gość
Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« dnia: Marzec 24, 2011, 21:16:24 pm »
Witajcie!

Żołnierze Wyklęci, a więc szereg organizacji walczących z antypolskimi okupantami, to organizacje dzisiaj znane. To przecież Wolność i Niezawisłość, to Narodowe Siły Zbrojne, to Ruch Oporu Armii Krajowej, to  Narodowe Zjednoczenie Wojskowe i wiele innych organizacji niepodległościowych. To organizacje walczące z bronią w ręku przeciwko antypolskim totalitaryzmom. A co z tymi, którzy słowem i czynem walczyli? Uważam, że nie wspomina się o tych organizacjach wystarczająco. Ba! Nie opowiada się praktycznie wcale. Antykomunistyczne podziemie oraz samo powstanie antykomunistyczne było w owych czasach ogromne, śmiem twierdzić że tylko w Polsce zryw niepodległościowy był tak liczny i rozbudowany. Świadczą o tym relacje i wspomnienia osób, które przeżyły dzisiaj.

Ci bohaterowie to ludzie z przedwojennej stali! Niezniszczalnej, naprawdę!

Przypomnijmy sobie, że w okupowanej przez sowietów Polsce działały również ruchy społeczne, organizacje, stowarzyszenia, koła i inne formy pokazujące siłę do jednoczenia się niepodległego narodu polskiego. Przenajświętszej wolnej od sowietów, szwabów i innych antypolskich zbrodniarzy! Chciałem przypomnieć Wam o zasługach II Młodzieży Konspiracyjnej i Jaworzniakach. To były osoby młode, kilkunastoletnie, osoby które nie miały fizycznej siły. Miały jednak siłę duchową, siłę intelektualną i właśnie poprzez słowo, poprzez swoje postawy, poprzez proste działania osłabiały totalitaryzmy i wzmacniały siłę Polski wolnej, Polski niepodległej. Proste działania? To było bohaterstwo! Zobaczcie ile odwagi musieli posiadać Ci młodzi ludzie, młodzież w szkołach, a nawet i nastolatkowie, aby w konspiracji burzyć mordercze zapędy totalitarnych oprawców! Ci nastolatkowie, ta młodzież, te dzieci wychodziły na ulice i zamazywały hasła propagandowe, dopisywała komentarze, malowała symbol Polski Walczącej! To właśnie świadomość, że istnieją Polacy, którzy nie akceptują totalitarnych zbrodniarzy dodawał siły do walki!

W moim pierwszym wpisie zwracałem uwagę na to, że niedostatecznie promuje się sylwetki Żołnierzy Wyklętych, chciałbym teraz zmienić swoje zdanie. W mediach, zarówno tych polskojęzycznych, jak i niezależnych polskich niedostatecznie promuje się antykomunistyczną walkę, niedostatecznie promuje się młodzież walczącą ówcześnie z mordercami narodu polskiego. Ci młodzi ludzie byli traktowali jak zbrodniarze wojenni, karali ich w obozach pracy! Mordowano, zamykano za płotem elektrycznym z murem ze zbitego szkła.Traktowano jako wrogów socjalizmu i kazano pracować przy najniebezpieczniejszych kopalniach, gdzie metan miał wysokie stężenie. Młodzi kilkunastolatkowie musieli za swoje poglądy i wyznawane idee umierać! Czy godzi się mordować dzieci? Nie! Ale tego właśnie dopuszczali się sowieccy propagandziści! Robili pod komendą takich mend jak Antoni Makarenka, czy Samuel Morel. Ci zbrodniarze, mordercy naszych polskich dzieci otrzymywały sowite emerytury. Potężne pieniądze, kiedy naszych bohaterów mordowano w okrutnych obozach pracy, tylko za to że wyznawali ideały bliskie każdemu Polakowi.

Kochani! Nie dajmy się omamiać polonofobom, którzy skutecznie wymazują pamięć o tych bohaterach, o każdym bohaterze walczącym o Polskę niepodległą. Odważę się napisać, że właśnie dzięki naszej Młodzieży Konspiracyjnej i wielu innych cywilnych organizacjach, Żołnierze Wyklęci mieli pewność, że jest dla kogo i o co walczyć! Przecież te małe działania to typowe znaki dymne dla żołnierzy żyjących w lasach, naszych wspaniałych polskich partyzantach. To właśnie poczucie wspólnoty i solidarności dawało siłę kolejnym pokoleniom do walki. Wspólne działania były najefektywniejsze, bo młodzież wiedziała że istnieje nadal armia, która walczy z bronią w ręku, a więc oni zachęci ich walką również walczyli na swój sposób. Na swoje własne możliwości!

Kilka przykładów ich działalności dla otarcia łez, wybaczcie że artykuł ma taki smutny wydźwięk, ale naprawdę jest mi smutno że w Polsce zapomina się o tych Małych Wielkich (małych fizycznie, wielkich duchem!) bohaterach. Troszkę uśmiechu dla Nas i chwały dla Nich!

Nieomylna matematyka!

Dwa plus dwa daje cztery, bo tak powiedział towarzysz Lenin!

Kto wynalazł żarówkę?

Oczywiście uczony radziecki Jabłoczkow, któremu udało się skrzyżować zwykłą gruszkę ze świętojańskim robaczkiem.

A kto wynalazł drut kolczasty?

Także pewien uczony radziecki, który skrzyżował węża z jeżem.

Astronomiczny sukces!

Kopernik wstrzymał słońce, ruszył ziemie, ale uczeni radzieccy ruszyli nawet księżyc.

W pierwszych latach istnienia PRL dosyć popularne było hasło:

„Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera”.

Peowiacy nie zamazywali tego hasła, lecz uzupełniali następującym komentarzem:

„Nie pomogą szczere chęci, kiedy sieczka w głowie brzęczy.”

Przykłady: Czesław Hajduk (również żyjący bohater!).

Warto ich poznać!

www.jaworzniacy.pl

www.juliuszgerung.republika.pl

W internecie istnieje również inicjatywa, która opowiada o zasługach naszych bohaterów!

www.malysabotaz.pl

Jaworzniacy i II Konspiracja Młodzieży dziękujemy! Dziękuję Wam z całego serca za Wasze poświęcenie, za to że dzisiaj i dzięki Wam mogę pisać i mówić po Polsku. Dziękuję Wam za moją polską rodzinę, za moje polskie korzenie, za moją polskość. Dziękuję Wam i przyrzekam, że tak długo  jak żyję pamięć o Was nie zaginie. Niech Żyje Polska!
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 21:20:25 pm wysłana przez p1tereQ »

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2011, 21:41:21 pm »
Dołączam się do podziękowań dla naszych młodych bohaterów, poprzedników i zamierzam dalej walczyć o Wolną Polskę. Bo niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 21:44:14 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

czizjuszplay

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 213
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 20:31:28 pm »
Dołączam się do podziękowań dla naszych młodych bohaterów, poprzedników i zamierzam dalej walczyć o Wolną Polskę. Bo niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze.
Bardzo mądre słowa.

p1tereQ

 • Gość
Odp: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 21:31:49 pm »
Warto również poznać dwie strony:

http://www.hczarnecki.republika.pl

http://www.konspharcerska_1944_1956.republika.pl/index.html

Spójrzcie na nazwy organizacji i ich ilość, ich ilość jest niesamowita.

medalik

 • Gość
Odp: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2011, 08:00:31 am »
Warto również zakupić książkę "W Hołdzie Narodowym Siłom Zbrojnym" praca zbiorowa. Oddajemy w niej cześć żołnierzom NSZu Są ich wspomnienia i zarys historyczny.
"Król Podbeskidzia" T. Greniuch.
Podniosły charakter ku pokrzepieniu serc mają również książki prof. dr.hab. Jerzego Roberta Nowaka np: "Co Polska dała światu"
Można sporo ciekawych faktów wyczyta, często wcześniej nie publikowanych. Takie prace pomagają i inspirują w walce o Naród.

"Dołączam się do podziękowań dla naszych młodych bohaterów, poprzedników i zamierzam dalej walczyć o Wolną Polskę. Bo niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze" - Nam jeszcze nie została oddana! Trzeba ją wyszarpać razem z obcymi rękami, które ją krępują.

Lucas207

 • Gość
Odp: Wolność można odzyskać, ale młodości nigdy!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2011, 00:07:29 am »
Również pragnąłbym z całego serca dołączyć się do podziękowań tym, którym nie straszne były prześladowania i mimo młodego wieku okazały hart ducha przeciw marazmowi okupowanego i sterroryzowanego społeczeństwa. Dzięki nim jesteśmy sobą. Niestety, zostawili nam też zadania, które coraz trudniej wykonać. Nie mogę się pochwalić, mogę tylko próbować ich naśladować.


P1terQ
-Jak i tobie dziękować, za te wspaniałe słowa? I jeszcze z jajem! Brak mi słów...