Autor Wątek: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski  (Przeczytany 7426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czizjuszplay

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 213
 • Płeć: Mężczyzna
Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« dnia: Marzec 30, 2011, 17:39:30 pm »
"Światowy kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski"
źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1697552,0,1,swiatowy-kongres-zydow-wzywa-do-bojkotu-polski,wiadomosc.html

Cytuj

   
Najważniejsze informacje
Kanały RSS


Tagi: dyplomacja, MSZ, holokaust
12:42, 30.03.2011 /tvn24.pl
Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
OSTRE OŚWIADCZENIE ŻYDÓW O HISTORII I RESTYTUCJI MIENIA

Fot. EastNewsPrezes Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder i przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów Moshe Kantor (po prawej)
"Dopóki nie powstanie prawo, które będzie odpowiadać roszczeniom ofiar Holokaustu i ich spadkobiercom, społeczność żydowska, ocaleni i ich rodziny w szczególności powinni powstrzymać się przed wpompowywaniem dolarów z turystyki i innych dziedzin w polską ekonomię" - te ostre słowa jednej z głównych figur w Światowym Kongresie Żydów, radcy generalnego Menachema Z. Rosensafta, to kolejny głos w polsko-żydowskim sporze o restytucją mienia ofiar Holokaustu.
W opublikowanym na stronach Światowego Kongresu Żydów (WJC) oświadczeniu odpowiedzialny za sprawy prawne Rosensaft nie przebiera w słowach.

Są one reakcją m.in. na słowa premiera Donalda Tuska, że "Polski nie stać" obecnie na przeprowadzenie ustawy reprywatyzacyjnej, która zadowoliłaby między innymi Żydów. Oświadczenie uzupełnia też wcześniejszy list sekretarza generalnego WJC Michaela Schneidera, który apelując o restytucję mienia pisał, iż "ocaleni z Zagłady potrzebują rekompensat za mienie utracone w Polsce, aby radzić sobie z problemami starości".

Oświadczenie Rosensafta w większej mierze polemizuje jednak z wypowiedziami szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego, który w odpowiedzi na list od WJC mówił m.in. w "Kropce nad i" w TVN24, że "reprywatyzacja w Polsce ma miejsce: toczy się w sądach i obywatele odzyskują mienie po tym, jak sądy zweryfikują te wnioski".

- Polska bardzo szczodrze oddała mienie komunalne żydowskie, natomiast jeśli chodzi o mienie różnych obywateli państw obcych, to Polska jeszcze w latach 60. podpisała tzw. umowy indemnizacyjne, w tym z USA, i wypłaciła wielomilionowe odszkodowania rządom tych krajów, w tym Stanom Zjednoczonym - mówił też szef MSZ.

Żydzi apelują do Tuska o zwrot mienia

Światowy Kongres Żydów apeluje do Polski o restytucję. - Ocaleni z Zagłady... czytaj więcej »
Rosensaft nazywa te słowa "jątrzeniem", które pogorszyła jeszcze "lekceważące" polskie stanowisko. Rosensaft wyjaśnia, że Sikorski myli się co do umowy. Jak przekonuje, umowa, o której wspominał Sikorski, dotyczyła tylko obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy w chwili utraty mienia byli obywatelami USA właśnie. Tym samym, przekonuje Rosensaft przywołując wykładnię amerykańskiego urzędu odpowiedzialnego za roszczenia, nie dotyczy ona Żydów, którzy do USA przyjechali już po tym, gdy stracili mienie i dopiero wtedy zyskali obywatelstwo amerykańskie.

Radca generalny wypomniał też Sikorskiemu wypowiedź dla Polskiego Radia, w której minister oznajmił, że jeśli "Stany Zjednoczone chciały pomóc polskim Żydom, dobry moment był na to w latach 1943-44, gdy większość z nich jeszcze żyła".

o nie koniec przytyków Rosensafta pod adresem szefa polskiego MSZ. Rosensaft wypomina też Sikorskiemu, że mógłby "lepiej czerpać z lekcji historii", mówiąc, że "Holokaust, który miał miejsce na naszej [ziemi - red.], był przeprowadzony niezgodnie z naszą [polską - red.] wolą przez kogoś innego".

"Nie do końca", kwituje Rosensaft i przypomina mord na Żydach w Jedwabnem (przywołuje za Jan Tomaszem Grossem liczbę 1,6 tys. ofiar tego mordu) oraz pogrom kielecki z 1946 r., gdy z polskich rąk zginęło 42 ocalonych z Holokaustu Żydów.

"Pomiędzy Jedwabnem i Kielcami niezliczeni Polacy czerpali korzyści z niemieckiego 'Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej'" - pisze dalej Rosensaft. Dodaje, że liczba Polaków ryzykujących życiem dla ratowania Żydów "znacznie przewyższona" przez tych, którzy "denuncjowali Żydów nazistom, plądrowali ich własność i bezwstydnie wprowadzali się do domów żydowskich rodzin, które zostały deportowane do obozów koncentracyjnych i śmierci".

"Dodatkowo" - kontynuuje Rosensaft - "polski naród codziennie czerpie korzyści z wartego miliony milionów dolarów mienia, które Żydzi posiadali w Polsce przed 1939 rokiem".

"A to z trudem czyni Polaków narodem niewinnych świadków" - konkluduje Rosensaft
i dodaje, że o ile pozostałe państwa Europy Środkowej podjęły wysiłek, by zadośćuczynić żydowskim roszczeniom, Polska ograniczyła się jedynie do obietnic, które do tej pory się nie zmaterializowały.

Rosensaft ma też pomysł, jak Polskę do zmiany tego stanu rzeczy zmusić. "Dopóki nie powstanie prawo, które będzie odpowiadać roszczeniom ofiar Holokaustu i ich spadkobiercom, społeczność żydowska, ocaleni i ich rodziny w szczególności powinni powstrzymać się przed wpompowywaniem dolarów z turystyki i innych dziedzin w polską ekonomię".

"Moralna perswazja najwyraźniej nie pomogła. Być może potraktowanie Polski z taką samą delikatnością, z jaką odnosi się ona do Żydów i innych obrabowanych z ich własności, będzie bardziej efektywne", kończy Rosensaft.

Pogrubiłem fragmenty najbardziej mnie bulwersujące.

Moim zdaniem, gdyby nie Polacy, Żydów dzisiaj by po prostu nie było.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 17:40:53 pm wysłana przez czizjuszplay »

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2011, 18:18:44 pm »
Jak wynika z eskalacji roszczeń potrzebny jest nie tylko węgie lale potrzebna jest renowacja rusztów w wiadomym miejscu ta nacja jeśli nie doczeka ostatecznego rozwiązania ciągle będzie miała roszczenia.Czy Jahwe nie może powołać tego wybranego narodu do siebie??
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 18:46:16 pm »
"Światowy kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski"

To mamy czysty antypolonizm w funkcji zdobywania pieniędzy, jeżeli ktoś nie wie o co tu chodzi, to sami mają za uszami defraudowanie pieniędzy imigrantów z Polski do Izraela. Chyba czas najwyższy na wezwanie do bojkotu żydowskich produktów.

Cytuj
Izrael: Banki rozliczają się z ocalałymi z Holokaustu
Ponad 70 lat Żydzi ocaleni z Holokaustu walczyli o odzyskanie swoich pieniędzy, przejętych przez izraelskie banki. Największy z nich zgodził się na częściowe oddanie ukradzionych pieniędzy.

Gdy w latach 30. rozpoczęła się fala emigracji ludności żydowskiej do Palestyny, zamożni Żydzi – w tym polscy obywatele - przygotowując się do przeprowadzki zakładali w izraelskich bankach konta i przesyłali pieniądze. Wielu z nich nie zdążyło uciec z Europy przed wybuchem II wojny światowej. Zostali zamordowani przez Niemców lub słuch o nich zaginął.

Pieniądze, które przed wojną trafiły do banków w Izraelu, zostały natomiast przejęte przez te placówki. Dopiero teraz część zabranych środków jest zwracana tym, którzy przeżyli Holokaust lub ich spadkobiercom. Na mocy ugody sądowej między bankiem Leumi (niegdyś Anglo-Palestine Bank) i Komitetem ds. Restytucji Mienia Ofiar Holokaustu bank oddał 130 milionów szekli (równowartość ponad 100 milionów złotych).

Suma ta jest zaledwie połową kwoty, o jaką wnosił KRMOH. Komitet ustalił, że bank przejął aż 3577 kont założonych przez osoby, które zginęły w czasie II wojny światowej. Organziacja domagała się wypłaty 300 milionów szekli. Gdy sprawa zrobiła się głośna, bank znalazł się pod silną presją oburzonej opinii publicznej, pod jego siedzibą ocaleli z Holokaustu urządzili demonstrację.

– To dobra ugoda. Gdyby proces był kontynuowany, mógłby potrwać kolejne lata. Leumi ma świetnych prawników, którzy robiliby wszystko, by nie zapłacić – komentuje dla „Rzeczpospolitej” Henryk Flug, były więzień Auschwitz, szef Organizacji Ocalałych z Holokaustu w Izraelu. – Tymczasem ludzie, którzy przeżyli Zagładę, potrzebują pomocy teraz, a nie za parę lat, gdy wielu z nich już nie będzie na tym świecie – powiedział.

Do spadkobierców ludzi ocalałych z Holokaustu trafi zaledwie 10-15 procent wynegocjowanej sumy. Bowiem w wielu przypadkach, niemieccy oprawcy zabili całe rodziny żydowskie. W związku z tym obecnie nie ma kto zwrócić się po przejęte przez banki pieniądze. Trafią one więc do KRMOH i zostaną przeznaczone na wsparcie rozmaitych programów socjalnych dla ocalałych z Holokaustu. Wielu z nich się nie przelewa, brakuje im pieniędzy na lekarstwa i czynsze.

Sprawa banku Leumi wywoływała w Izraelu olbrzymie emocje. Przypominano jak w latach 90. w podobnych okolicznościach organizacje żydowskie zarzuciły szwajcarskim bankom „zarabianie na Holokauście" i zmusiły je do wypłacenia odszkodowań.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 19:03:01 pm »
Chyba czas najwyższy na wezwanie do bojkotu żydowskich produktów.

Na dobrą sprawę musielibyśmy ogłosić głodówkę...  Polecam zapoznać się z tematem tzw. "Podatku koszernego"...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 19:03:59 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2011, 19:10:51 pm »
Chyba czas najwyższy na wezwanie do bojkotu żydowskich produktów.
Na dobrą sprawę musielibyśmy ogłosić głodówkę...  Polecam zapoznać się z tematem tzw. "Podatku koszernego"...

Mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2011, 19:53:25 pm »
Mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli.
O ja wstrętny i nietolerancyjny.
A mówiąc całkiem poważnie: http://krakow.jewish.org.pl/index.php - zakładka "Kaszrut" Produkty te obowiązuje tzw. podatek koszerny. Obejmuje on jakiś tam mały % od każdego wafelka, który trafia do żydowskich organizacji.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

czizjuszplay

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 213
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 20:08:39 pm »
Sporą część antysemityzmu (nie twierdzę, że cały) tworzą sami Żydzi; są oni silnikiem napędzającym tą machinę. Niektórzy po prostu nie są już w stanie wytrzymać i czują coraz większą urazę do tego narodu po wypowiedziach ważnych w tym środowisku osób. Gross przy prezesie Światowego Kongresu Żydów jest polonofilem i rzecznikiem prawdy.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2011, 20:19:56 pm »
Być może chodzi o wyłudzenie kolejnych pieniędzy z polskiego budżetowych na walkę z antysemityzmem, który się wywołuje antypolonizmem i nieuzasadnionymi roszczeniami od Polaków. W odpowiedzi na apel WJC można sporządzić listę żydowskich produktów do bojkotu, z których czerpią dochód organizacje żydowskie nieodcinające się od antypolskiego wezwania WJC.

http://www.rp.pl/artykul/634742_Rosensaft-wzywa-do-bojkotu-Polski.html

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 21:30:04 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

TenebrosuS

 • Gość
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2011, 22:50:02 pm »
Niestety Holocaust Industry jak ten proceder określił prof. Norman Finkelstein ma się dobrze. Nie wiem czy bojkot ma jakiś sens, nie mamy jakichś szczególnych kontaktów gospodarczych. Lepsze by były akcje uświadamiające zagrożenia z roszczeń "żydowskich".

czizjuszplay

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 213
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2011, 23:04:03 pm »
Niestety Holocaust Industry jak ten proceder określił prof. Norman Finkelstein ma się dobrze. Nie wiem czy bojkot ma jakiś sens, nie mamy jakichś szczególnych kontaktów gospodarczych. Lepsze by były akcje uświadamiające zagrożenia z roszczeń "żydowskich".
prof. Finkelstein sam jest Żydem, jego rodzina umierała w obozach. Warto o tym wspominać.

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2011, 23:48:23 pm »
Zabronić Żydom zwiedzania Oświęcimia. Jak nie chcą "nabijać" kabzę polskiej turystyki to niech nie przyjeżdzają! Zmienić Oświęcim w miejsce pamięci zamordowanych Polaków i innych nacji z wykluczeniem Żydów.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

czizjuszplay

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 213
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2011, 23:53:36 pm »
Zabronić Żydom zwiedzania Oświęcimia. Jak nie chcą "nabijać" kabzę polskiej turystyki to niech nie przyjeżdzają! Zmienić Oświęcim w miejsce pamięci zamordowanych Polaków i innych nacji z wykluczeniem Żydów.
To byłby strzał w stopę dla Polski. Potężna dawka negatywnego PR, łatka antysemitów i żydożerców. Potrzeba nam jedynie rzeczowych i merytorycznych argumentów, a te posiadamy ;).
Najwięcej tam zginęło jednak Żydów; to nie jest wina tych pomordowanych, że ich synowie i wnuki są tak obłudni oraz wiarołomni. Poza tym to byłoby niesprawiedliwe wobec wielu Żydów, ktorzy sprzeciwiają się takim osobom jak Gross i ten pan prezes światowej organizacji żydowskiej. Bywają tacy co się bulwersowali i bronili prawdy historycznej; taka decyzja byłaby wielce niesprawiedliwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 23:55:39 pm wysłana przez czizjuszplay »

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2011, 14:31:26 pm »
Słyszałem taką historię, że Pink Floydzi mieli grać w Izraelu. Gdy przyjechali i na własne oczy zobaczyli, co się robi z Palestyńczykami, zwinęli się i wyjechali. Dali koncert ponoć w takiej 'oazie spokoju' - mieszkają tam razem i Palestyńczycy i Żydzi - ci, którzy odcinają się całkowicie od tej polityki antypalestyńskiej. Są jeszcze tacy, którzy patrzą dość trzeźwo na rzeczywistość, ale są tłumieni.. Nie zdziwiłbym się, gdyby w niedługim czasie ta 'oaza' została zrównana z ziemią.. Ale o tym się nie dowiemy z mediów zapewne..
To samo tyczy się sprawy Polski i roszczeń. Ci którzy doskonale wiedzą, jak to działa i jaka jest być powinno są kneblowani..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

ZX_W1

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 390
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2011, 00:47:01 am »
Dlaczego światowe organizacje żydowskie chcą odszkodowań? Co mają z tym wspólnego? Ustawa ta powinna oodać mienie tym obywatelom którym się należy, jeśli tym Żydom którzy byli właścicielami ale nie tylko im, Polakom też.
Jednak znowu Żydzi mają najwięcej do powiedzenia w tej sprawie...

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2012, 09:57:44 am »
Niestety Holocaust Industry jak ten proceder określił prof. Norman Finkelstein ma się dobrze. Nie wiem czy bojkot ma jakiś sens, nie mamy jakichś szczególnych kontaktów gospodarczych. Lepsze by były akcje uświadamiające zagrożenia z roszczeń "żydowskich".
kiedy zaczniemy w tzw. wolnej Polsce obchodzić dzień ofiar tych rzekomo Polaków. Wybrane osoby pohodzenia żydowskiego związane z najwyższymi stanowiskami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego: Roman Romkowski (właściwie Natan Grinszpan-Kikiel) - wiceminister MBP, Mieczysław Mietkowski (właściwie Mojżesz Bobrowicki) - wiceminister MBP, Leon Andżejewski (właściwie Ajzen Lajb Wolf) - kierownik kadr, dyrektor Gabinetu MBP, Juzef Rużański (właściwie Juzef Goldberg) - kierownik sekcji śledczej resortu, Edward Kalecki (właściwie Szymon Eliasz Tenenbaum) - dyrektor Wydziału Finansowego resortu, Kamil Warman - resort ohrony zdrowia, Leon Gangel (właściwie Lew Gangel) - dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP, Ludwik Pżysuski (właściwie Salomon Pżysuski) - dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP, Mihał Rosner - resort cenzury, Hanna Wierbłowska - resort cenzury, Mihał Taboryski (właściwie Mojżesz Taboryski) - dyrektor Departamentu tehniki operacyjnej, perlustracji korespondencji oraz ewidencji, Zygmunt Braude - kierownik Biura Prawnego MBP, Witold Gotman - resort prawny, Feliks Goldsztajn (właściwie Fiszel Goldsztajn) Jadwiga Piasecka - Centralne Arhiwum MBP, Zygmunt Okręt (właściwie Nehemiasz Okręt) - dyrektor Centralnego Arhiwum MBP, Roman Garbowski (właściwie Rahamiel Garber) - Biuro Wojskowe, Juzef Czaplicki (właściwie Izydor Kurc) - dyrektor Departamentu III MBP, Julian Konar (właściwie Julian Jakub Kohn) - Departament I MBP, Leon Rubinstein (właściwie Lejba Rubinstein) - Departament II, Aleksander Wolski (właściwie Salomon Dyszko) - dyrektor Departamentu IV MBP, Juzef Kratko - Dyrektor Departamentu IV i VII MBP, oraz dyrektor Departamentu Szkolenia MBP, Bernard Konieczny (właściwie Bernstein) - naczelnik Wydziału III Departamentu IV MBP, Julia Brystiger - dyrektor Departamentu V MBP, Dagobert Jeży Łańcut - Departament VI, Wacław Komar (właściwie Mendel Kossoj) - dyrektor Departamentu VII MBP, Marek Fink (właściwie Mark Finkienberg) - dyrektor Departamentu VII MBP, Juzef Światło (właściwie Izaak Fleishfarb) - Departament X MBP, Henryk Piasecki (właściwie Izrael Chaim Pesses) - Departament X MBP
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa