Autor Wątek: Kongres Nowej Prawicy  (Przeczytany 7477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZX_W1

• Czytelnik
Kongres Nowej Prawicy
« dnia: Kwiecień 19, 2011, 14:49:16 pm »
Witam serdecznie. :) Ktoś był na Kongresie? (oprócz mnie ;) ) Jak myślicie czy Nowa Prawica ma szansę na wejście do Sejmu i uratowanie kraju? Czy ludzie przejrzą na oczy i zagłosują na innych ludzi? Zapraszam do dyskusji.
Jak ktoś ma pytania to chętnie się podzielę. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 14:50:01 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

Gawsi

• Czytelnik
Odp: Kongres Nowej Prawicy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2011, 15:04:59 pm »
Cóż- jedni będą głosować na PiS, inni na PO, a jeszcze inni na SLD. Nie wróżę zmian- ten lud się nie uczy.
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

nomada9767

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2011, 15:25:59 pm »
Byłem na Kongresie, dojechałem tam z Poznania, spędziłem cały dzień sluchając wypowiedzi kolejnych polityków, ekonomistów i działaczy. Generalnie Kongres udany, padło wiele mądrych wypowiedzi, przybyło wiele osób o których można smiało powiedzieć, że są autorytetami w swoich dziedzinach (prof. Rybiński, Ziemkiewicz, Szeremietiew, Wielomski i inni).

Czy jest szansa, aby dostać się do Sejmu? Szanse oczywiście są zawsze, ale do tego trzeba działania, intensywnego, pełnego zaangażowania działania ze strony tych, którym idee UPR-WiP są bliskie. Do wyborów wbrew pozorom dużo czasu nie zostało, a do zrobienia jest bardzo wiele. Potrzebne 5% to wynik, który można by uzyskać, pod pewnymi warunkami, które zasługują na szerszą debatę. Siłą partii UPR-WiP jest mądry program gospodarczy, a także przykłady z życia wzięte, że proponowane przez nich rozwiązania są dobre. Chociażby burmistrz Środy Wlkp. stosując się do zasad liberalnej gospodarki od 15 lat sprawia, ze miasto to kwitnie, rozwijana jest tam przedsiębiorczość i mieszkańcy są coraz bogatsi. Na to UPR-WiP i nowa prawica powinni postawić: nie na kwestie obyczajowe, nie na homosiów, aborcje eutanazje Smoleńsk i inne może i ważne, ale średnio przekonujące obywateli tematy, lecz właśnie na pieniądze. Potrzebna jest duża kampania, prowadzona na terenie całej Polski, której celem byłoby uświadomienie Polakom, jak wiele pieniedzy ściąga od nich państwo, a o ile bogatsi byliby oni, o ile lepiej by im się żyło, gdybyśmy w Polsce zliberalizowali gospodarkę. No i tworzenie struktur partyjnych na terenie całej Polski - to mimo wszystko podstawa.
Reasumując, 5% jest wynikiem trudnym, ale realnym do zdobycia. Ważne, by osoby popierający tę wizję rozwoju Polski zadziałali nie tylko głosując, ale i przekonując do niej innych wyborców.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:32:21 pm »
Cóż- jedni będą głosować na PiS, inni na PO, a jeszcze inni na SLD. Nie wróżę zmian- ten lud się nie uczy.

No tak, każda z tych partii będzie miała swoich oddanych chodzi o tych "wahających" czyli raz głosujących na PIS, raz na PO bo mają "najlepsze sondaże". Takich ludzi trzeba przekonywać, a nie żelazny beton każdej partii.

Byłem na Kongresie, dojechałem tam z Poznania, spędziłem cały dzień sluchając wypowiedzi kolejnych polityków, ekonomistów i działaczy. Generalnie Kongres udany, padło wiele mądrych wypowiedzi, przybyło wiele osób o których można smiało powiedzieć, że są autorytetami w swoich dziedzinach (prof. Rybiński, Ziemkiewicz, Szeremietiew, Wielomski i inni).

Czy jest szansa, aby dostać się do Sejmu? Szanse oczywiście są zawsze, ale do tego trzeba działania, intensywnego, pełnego zaangażowania działania ze strony tych, którym idee UPR-WiP są bliskie. Do wyborów wbrew pozorom dużo czasu nie zostało, a do zrobienia jest bardzo wiele. Potrzebne 5% to wynik, który można by uzyskać, pod pewnymi warunkami, które zasługują na szerszą debatę. Siłą partii UPR-WiP jest mądry program gospodarczy, a także przykłady z życia wzięte, że proponowane przez nich rozwiązania są dobre. Chociażby burmistrz Środy Wlkp. stosując się do zasad liberalnej gospodarki od 15 lat sprawia, ze miasto to kwitnie, rozwijana jest tam przedsiębiorczość i mieszkańcy są coraz bogatsi. Na to UPR-WiP i nowa prawica powinni postawić: nie na kwestie obyczajowe, nie na homosiów, aborcje eutanazje Smoleńsk i inne może i ważne, ale średnio przekonujące obywateli tematy, lecz właśnie na pieniądze. Potrzebna jest duża kampania, prowadzona na terenie całej Polski, której celem byłoby uświadomienie Polakom, jak wiele pieniedzy ściąga od nich państwo, a o ile bogatsi byliby oni, o ile lepiej by im się żyło, gdybyśmy w Polsce zliberalizowali gospodarkę. No i tworzenie struktur partyjnych na terenie całej Polski - to mimo wszystko podstawa.
Reasumując, 5% jest wynikiem trudnym, ale realnym do zdobycia. Ważne, by osoby popierający tę wizję rozwoju Polski zadziałali nie tylko głosując, ale i przekonując do niej innych wyborców.

Cieszę się że ktoś jeszcze był. ;) Kongres udany, a potem wielki przemarsz przez miasto, nagłośnienie było trochę kiepskie. 5% jest wynikiem do osiągnięcia byleby łże-media jak zwykle nie zrobiły z JK-M oszołoma, młodzi są tutaj tymi którzy mogą dać sporo głosów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 17:38:33 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2011, 00:07:43 am »
Głosowałbym na nich, bo program mają świetny. Nigdzie nie widzę partii bardziej mi odpowiadającej; jednak faktem jest, że ten głos byłby zmarnowany.

I możecie mi powtarzać to co mówił Korwin, że jest odwrotnie, że przez takich ludzi jak ja to to i tamto...

ale zagłosuje na PiS.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2011, 08:41:51 am »
ale zagłosuje na PiS.

Przynajmniej nie głosuj na Jarosława Kaczyńskiego, to może ta partia zmieni się w mniej wodzowską, a dyskusja wewnętrzna będzie szersza niż tylko oklaskiwanie bezkrytycznego prezesa. Wtedy w PIS awansowałoby się najlepszych, a nie najbardziej podlizujących się dożywotniemu prezesowi.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:04:11 pm »
Głosowałbym na nich, bo program mają świetny. Nigdzie nie widzę partii bardziej mi odpowiadającej; jednak faktem jest, że ten głos byłby zmarnowany.

I możecie mi powtarzać to co mówił Korwin, że jest odwrotnie, że przez takich ludzi jak ja to to i tamto...

ale zagłosuje na PiS.

Bo media tak mówią? Dla PIS obce są pojęcia wolności gospodarczej, poza tym ta partia jest cały czas w amoku, to już lepiej na PJN.

Btw, był jeden z posłów  PJN i przyznał że posłowie często nie wiedzą nad czym głosują!  :laugh:
I to mają być ludzie decydujący o przyszłości kraju?  ???

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:48:03 pm »
Dla PIS obce są pojęcia wolności gospodarczej, poza tym ta partia jest cały czas w amoku, to już lepiej na PJN.

Z dwojga, to wolę już PIS od PJN, ostatnio to właśnie posłowie PJN są w amoku, Migalski szukający dziury w całym w raporcie o stanie państwa, a głównego przeciwnika wybrali sobie PiS zamiast rządzącego PO/PSL.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:51:23 pm »

Bo media tak mówią?
Zły "autorytet" wybrałeś; media mówią raczej odwrotnie.

Dla PIS obce są pojęcia wolności gospodarczej
Zgadzam się i wydaje mi się, że to jedyne co mi w tej partii nie odpowiada.

Gospodarka nie jest dla mnie jednak decydująca; inne sprawy mnie bardziej interesują. Aczkolwiek, gdyby UPR miał szanse przekroczyć próg wyborczy oddałbym na nich głos. Póki co wybieram PiS, bo prócz spraw gospodarczych zgadzam się z nimi w prawie wszystkim.

A co do PJNu: DNO.

Aczkowiek też wolę, by rządzili socjaliści z PiSu, niż by UPR sprywatyzował wszystko; od szkół po telewizję. Zaznaczam, że moje poglądy gospodarcze są liberalne, acz nie tak skrajnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 23:04:33 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2011, 16:38:03 pm »
Zły "autorytet" wybrałeś; media mówią raczej odwrotnie.
Zgadzam się i wydaje mi się, że to jedyne co mi w tej partii nie odpowiada.

Gospodarka nie jest dla mnie jednak decydująca; inne sprawy mnie bardziej interesują. Aczkolwiek, gdyby UPR miał szanse przekroczyć próg wyborczy oddałbym na nich głos. Póki co wybieram PiS, bo prócz spraw gospodarczych zgadzam się z nimi w prawie wszystkim.

A co do PJNu: DNO.

Aczkowiek też wolę, by rządzili socjaliści z PiSu, niż by UPR sprywatyzował wszystko; od szkół po telewizję. Zaznaczam, że moje poglądy gospodarcze są liberalne, acz nie tak skrajnie.

Gospodarka jest bardzo ważna dla przyszłości kraju, dlatego najlepiej jak zabiorą się za to ludzie co się znają chociaż trochę, a nie tacy co popsują mimo że chcą najlepiej.

PIS obecnie zmierza na lewo, więc już lepiej PJN(oczywiście tych ludzi co też cokolwiek wiedzą o gospodarce).

Wracając do tematu: nikogo więcej nie było? Żałujcie, naprawdę dobra atmosfera i ciekawe przemówienia(do obejrzenia w internecie). Liczę że te 5% zdobędą i pokażą że PO i PIS to żadna prawica, conajwyżej partie centrum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2011, 16:41:10 pm wysłana przez Polak_ZXZ »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2011, 19:48:44 pm »
PO i PIS to żadna prawica, conajwyżej partie centrum.
To zależy od tego, jaką definicje "prawicy" przyjmujemy.

Definicja Korwina-Mikke: prawicową można określić partię, łączącą zamiłowanie do wolności w sferze prywatnej i ekonomicznej z konserwatyzmem obyczajowym (jeśli chodzi o życie publiczne), która chce chronić fundamenty naszej cywilizacji: chrześcijaństwo i kulturę antyczną, kładzie również ogromny nacisk na ochronę tradycji i tożsamości narodowej

Definicja dziś powszechnie przyjęta: prawicową można określić partię, która jest  konserwatywna obyczajowo (jeśli chodzi o życie publiczne), która chce chronić fundamenty naszej cywilizacji: chrześcijaństwo i kulturę antyczną, kładzie również ogromny nacisk na ochronę tradycji i tożsamości narodowej niezależnie od jej poglądów na sferę ekonomiczną

Dzielenie sceny politycznej wg. zasady Korwina jest anachronizmem z XIX wieku; dziś partie mają idee tak pomieszane, iż trudno określić co jest lewicą, a prawicą. Tych partii klasycznie "lewicowych" i "prawicowych" jest już niewiele. Powszechnie przyjęła się ta druga definicja. Uważam, że nie ma sensu już odwoływanie się do tej XIX-wiecznej, bo straciła rację bytu.

Edit, 23 IV:
Jeśli chodzi o Korwina, to mniej więcej (oprócz dopisku o etatyzmie) zgadzam się z tym artykułem:
Wertując relacje w „Najwyższym Czasie" z weekendowego kongresu Nowej Prawicy, próbuję określić swój stosunek do nowego ruchu. Na Sali Kongresowej pozdrawiały ich całkiem zacne i sensowne osoby: profesor Krzysztof Rybiński, Rafał Ziemkiewicz. Jak zwykle przy okazji kolejnych inicjatyw Janusza Korwina-Mikke widać sporo energii społecznej, prawdziwej pasji, a jednak jak zawsze mamy podejrzenie, że to jest pasja stosunkowo wąskiej  - choć wielotysięcznej, widocznej w Internecie – grupy hobbistów.

Sam pomysł przypomnienia, że jest i powinna być inna prawica: wolnościowa w sferze ekonomicznej, zawsze będzie budził moją sympatię, choć moje własne poglądy są w tych kwestiach bardziej etatystyczne. Debata w Polsce powinna się jednak przynajmniej chwilami oderwać od wałkowania na przemian smoleńskich emocji i kontremocji. Sam uważam sprawę wyjaśnienia Smoleńska za arcyważną i nie twierdzę bynajmniej że tylko to różni PiS i PO. Ale na codzień  politycznie dzielimy głównie wobec kwestii, czy generał Błasik był czy też nie był w kokpicie. Ruch, który zebrał się w pałacu imienia Józefa Stalina proponuje inną perspektywę, rozmowę na inne tematy. To już wystarczający powód żeby mu przyklasnąć.

Poprzednią próbą stworzenia ruch „mieszczańskiego:, szukającego nowych tematów był PJN. Ale zaplątał się we własne nogi – nie umiał zerwać pępowiny łączącej go z Kaczyńskim (także wtedy, gdy podjął z nim obsesyjną wojnę). Okazał się też nazbyt zależny od priorytetów mediów – wychowywany na codzień przez TVN 24 doszedł w końcu do uznania jako swojego ostatecznego celu bycie koalicjantem PO, co raczej go zmarginalizowało na wstępie niż poszerzyło mu perspektywę.
Liderzy Ruchu Nowej Prawicy tego błędu akurat nie popełniają. Nie oglądają się na TVN, są antyestablishmentowi, eurosceptyczni. W istocie widać setki powodów aby zaistnieli, bo niosą ze sobą istotne tematy. A jednak w ich powodzenie nie wierzę. Skończą, jak poprzednie katapulty wystrzeliwujące Janusza Korwina-Mikke w powietrze.

Po pierwsze Polacy nie są ekonomicznymi wolności owcami. To znaczy inaczej: sprzyjają systemowi, który nie przeciąża ich podatkami, nie inwestuje za wiele w sferę publiczną (po części z nieudolności zresztą), ale też nie wyrzeka się w razie potrzeby sprawiedliwościowej retoryki, Tą retoryką posługuje się (z mojego punktu widzenia często słusznie) PiS, i zaczęła się posługiwać Platforma (która za kilka lat będzie klasyczną umiarkowaną socjaldemokracją). Środowiska UPR-owskie miały tę zasługę, że na początku lat 90. Spopularyzowały tematykę wolnego rynku, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Ale  gdy nawet odnosiły w tej dziedzinie sukcesy, w postaci rozmaitych obniżek podatków, same na tym nie korzystały.
Problem drugi tych kręgów to sam Korwin-Mikke. I to nie tylko dlatego, że jest ekscentryczny, podczas jednej z kampanii jeździł na słoniu, nosi muszkę i posługuje się inwektywami. To wszystko mogłoby być w ostateczności przełknięte jako koloryt, choć na pewno czym ruch większy, tym usilniej szuka lidera bardziej obłego i poważnego.

Przede wszystkim jednak Korwin-Mikke jest człowiekiem, który uparł się, aby zgodnie ze swym najświętszym przekonaniem wystawiać prawicową wrażliwość ustawicznie na ciężkie próby. Już w roku 1989 Jerzy Urban pokazywał go chętnie w reżymowej telewizji z dwóch powodów. Po pierwsze jako wiecznie podekscytowany oryginał w oczach wielu po prostu kompromitował ideę politycznego pluralizmu w ogóle. Ale po drugie, ponieważ mówił też rzeczy wygodne dla ówczesnych postkomunistycznych elit. Był jednym z prekursorów uwłaszczenia nomenklatury, i co prawda tę formę uwłaszczenia jaką zastosowano w Polsce potem potępiał, ale zasady już nie. Bronił i broni nadal generała Jaruzelskiego, wyśmiewa się z tradycyjnego antykomunizmu, jest rusofilem itp. Pomijając już pytanie, czy ma rację, zderza się z emocjami wielu prawicowych wyborców, a nie ma bynajmniej ochoty na jakąkolwiek dyplomacje.
Pytanie, czy niezamożny patriota z małego miasteczka zaakceptowałby kiedykolwiek gospodarcze recepty Korwina. Może tak, może nie. Ale gdy towarzyszy im naigrawanie się z wielu świętości tego patrioty, ochota na zawierzenie dziwnemu panu w muszce jest jeszcze mniejsza.

To zła recepta zwłaszcza po smoleńskiej katastrofie, gdy jest szczególne zapotrzebowanie na mit. Korwin-Mikke pouczający niedawno w książce braci Kaczyńskich, że niepotrzebnie drażnią Rosję, zaczyna znowu odgrywać taką rolę jak w roku 1989 – tym razem profitentami są Tusk i Komorowski, których skądinąd miesza z błotem. Naturalnie hobbistów nie brakuje, i dobrze poprowadzona Nowa Prawica ma w teorii szansę nawet na kilka procent. Ale siłą realną stała by się tylko wtedy, gdyby Polacy jakoś się zmienili. Bo w tej chwili mamy dwie Tea Party. Jedna Korwinowska wyraża  antyetatystyczny program. Druga – PiS-owska – ogólną prawicową chęć kontestacji establishmentu. Mam wrażenie, że ta druga, z wolnorynkowym skrzydłem czy bez niego,  ma większą przyszłość.

To mnie ładnie podsumowuje ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 12:43:39 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2011, 14:49:10 pm »
To zależy od tego, jaką definicje "prawicy" przyjmujemy.

Definicja Korwina-Mikke: prawicową można określić partię, łączącą zamiłowanie do wolności w sferze prywatnej i ekonomicznej z konserwatyzmem obyczajowym (jeśli chodzi o życie publiczne), która chce chronić fundamenty naszej cywilizacji: chrześcijaństwo i kulturę antyczną, kładzie również ogromny nacisk na ochronę tradycji i tożsamości narodowej

Definicja dziś powszechnie przyjęta: prawicową można określić partię, która jest  konserwatywna obyczajowo (jeśli chodzi o życie publiczne), która chce chronić fundamenty naszej cywilizacji: chrześcijaństwo i kulturę antyczną, kładzie również ogromny nacisk na ochronę tradycji i tożsamości narodowej niezależnie od jej poglądów na sferę ekonomiczną

Dzielenie sceny politycznej wg. zasady Korwina jest anachronizmem z XIX wieku; dziś partie mają idee tak pomieszane, iż trudno określić co jest lewicą, a prawicą. Tych partii klasycznie "lewicowych" i "prawicowych" jest już niewiele. Powszechnie przyjęła się ta druga definicja. Uważam, że nie ma sensu już odwoływanie się do tej XIX-wiecznej, bo straciła rację bytu.

Co do konserwatyzmu PIS to przypominam głosowanie w poprzedniej kadencji o ochronie życia od poczęcia- większość PIS przeciw ochronie na czele z Kaczyńskim, co do ochrony tradycji i tożsamości narodowej głosowanie w tej kadencji o przyjęciu Traktatu- większość PIS za na czele z Kaczyńskim,a śp. L. Kaczyński podpisał czym zrzekł się suwerenności Polski, sorry ale takie są fakty o których zwolennicy PIS nie pamiętają lub nie chcą pamiętać.

Co do gospodarki to sprawa też jest ważna, bo co z tego czy ktoś będzie deklarował się jako chrześcijanin czy nie skoro będzie wprowadzał coraz większy socjalizm,a ludzie będą biednieć, czy taki ktoś zrobi coś dobrego dla ludzi i dla kraju?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2011, 20:10:56 pm »
Ludzie nie biednieją od socjalizmu, tylko nieprzemyślanych działań rządu. Nie lubię socjalistów i ideologii socjalistycznej, ale wkurza mnie jak ktoś bez sensu próbuje sprowadzać to do demonicznego tworu. W krajach skandynawskich mają socjalizm i świetnie im się żyje.

Co do konserwatyzmu PiS, to są o tyle konserwatywni, o ile PO są liberalni. Czyli w hasłach przedwyborczych. Ewentualnie jeżeli tak im wygodnie.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2011, 13:06:45 pm »
Ludzie nie biednieją od socjalizmu, tylko nieprzemyślanych działań rządu. Nie lubię socjalistów i ideologii socjalistycznej, ale wkurza mnie jak ktoś bez sensu próbuje sprowadzać to do demonicznego tworu. W krajach skandynawskich mają socjalizm i świetnie im się żyje.

Co do konserwatyzmu PiS, to są o tyle konserwatywni, o ile PO są liberalni. Czyli w hasłach przedwyborczych. Ewentualnie jeżeli tak im wygodnie.

Bo socjalizm to demoniczny twór, powodujący to co jest teraz. Nie porównujmy się do krajów socjalistycznych które prędzej czy później upadną, porównyjmy się np do azjatyckich tygrysów.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2011, 14:24:38 pm »
Bo socjalizm to demoniczny twór, powodujący to co jest teraz.

A śwista zawija w srebareka :)
Bajki opowiadasz. Chciałbym żyć w takim kraju jak Norwegia, gdzie dobrobyt jest jednym z najwyższych na świecie, natomiast spokojnie mogę sobie darować USA, gdzie liberalizm doprowadził do przekupywania polityków, aby podatnicy finansowali straty banków i to kwotą 2 bilionów dolarów.

Zjednoczenie prawicy powinno odbywać się wg klucza partii pro polskich i dbających o interesy zagraniczne patrz kosmopolityzm PO i SLD. Jak partia jest pronarodowa, to ustrój jest nieważny, bo nawet w socjalizmie umie zapewnić dobrobyt swoim obywatelom i zapewniając swoim firmom ekspansje międzynarodowe jak np. Statoil.

http://www.amb-norwegia.pl/About_Norway/business/economy/mixed/

Do partii pro polskich zaliczam: UPR-WIP, Prawica-RP, Ruch Przełomu Narodowego, LPR, PSL (trochę tendencje prorosyjskie kosztem interesu Polaków), PIS (trochę tendencje pro izraelskie kosztem interesu Polaków). Partie te nie powinny zwalczać się nawzajem, a skupiać się na forsowaniu postulatów w interesie narodowym Polaków. Weź to sobie @Polak_ZXZ do serca, bo bardziej skupiasz się na rywalizacji między Polakami zamiast na tak owocnej współpracy.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 14:30:01 pm wysłana przez Tech »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2011, 15:00:18 pm »
A śwista zawija w srebareka :)
Bajki opowiadasz. Chciałbym żyć w takim kraju jak Norwegia, gdzie dobrobyt jest jednym z najwyższych na świecie, natomiast spokojnie mogę sobie darować USA, gdzie liberalizm doprowadził do przekupywania polityków, aby podatnicy finansowali straty banków i to kwotą 2 bilionów dolarów.

Nieprawda, to demokracja i postępujący socjalizm w USA doprowadził do tego. Oczywiście nikt nie wymyślił jeszcze ustroju w którym dokładnie wszystkim byłoby dobrze, ale że liberalizm do tego doprowadził?  ???  :-\ Dziwi mnie to że próbujecie bronić socjalizmu, ja mam nadzieję że niedługo nastąpi jego koniec.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2011, 15:30:34 pm »
Nieprawda, to demokracja i postępujący socjalizm w USA doprowadził do tego. Oczywiście nikt nie wymyślił jeszcze ustroju w którym dokładnie wszystkim byłoby dobrze, ale że liberalizm do tego doprowadził?  ???  :-\ Dziwi mnie to że próbujecie bronić socjalizmu, ja mam nadzieję że niedługo nastąpi jego koniec.

Nie prawda, nieprawda. Czyli brak argumentów i populizm liberałów, czyli Lepper 2.
Reszta w temacie wyborów.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2011, 17:04:15 pm »
Nie prawda, nieprawda. Czyli brak argumentów i populizm liberałów, czyli Lepper 2.
Reszta w temacie wyborów.

Prawda, USA to państwo coraz bardziej komunistyczne stąd ich problem i nie żaden populizm, to raczej socjaliści mają gęby pełne frazesów, sorry ale dla mnie akurat PIS i PO to nie żadne prawice, tyle w tym temacie. Wogóle partie sejmowe to ani prawica ani lewica, tylko zwykli karierowicze i kłamcy.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2011, 21:30:56 pm »
Szczerze mówiąc, to Stany Zjednoczone mają obecne problemy ze względu na swoje gospodarcze niezdecydowanie. W roku 1913 powstał FED, dzięki któremu krajem zaczęli rządzić bankierzy, trzymając łapę na podaży pieniędzy. Trudno być krajem czysto wolnorynkowym, gdy w razie czego można najbogatszych dotować z podatków (których pobór zaczął się na dodatek od powstania tego nieszczęsnego tworu jakim FED jest).

Kraje skandynawskie są kapitalistyczne z ukłonem do socjalizmu - podatki są wysokie, ale system powstawał przez długi czas z takim zamysłem. Była to powolna i bolesna transformacja w okresie wyżu powojennego. System jest sprawdzony - Polak_ZXZ co byś nie zrobił, to mała szansa by coś go rozbiło. Jest po prostu dobry.
Trudniej się poważnie wzbogacić, ale i praktycznie się nie da z głodu umrzeć. Jeżeli Skandynawom odpowiada, to niby dlaczego mają go zmieniać?

Kraj czysto wolnorynkowy, gdzie państwo pełni rolę gwaranta pokoju, bezpieczeństwa osobistego i praw, a jedyne pieniądze, które posiada pobierane są z ceł, akcyz, czy VATu. Emerytury, czy służba zdrowia i inne takie funkcjonują jako ubezpieczone instytucje. Ludzie/firmy mają więcej pieniędzy z racji niepłacenia podatków dochodowych, a niewydajne czy skorumpowane instytucje upadają względnie szybko.

Oba te systemy mają wady i zalety, ale oba mogą być skuteczne, pod warunkiem, że grupa patriotów je wprowadzi. Jeżeli prawa uchwalane będą przez i dla Polaków, to każdy system będzie względnie sprawny.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2011, 22:04:36 pm »
Kraje skandynawskie są kapitalistyczne z ukłonem do socjalizmu - podatki są wysokie, ale system powstawał przez długi czas z takim zamysłem. Była to powolna i bolesna transformacja w okresie wyżu powojennego. System jest sprawdzony - Polak_ZXZ co byś nie zrobił, to mała szansa by coś go rozbiło. Jest po prostu dobry.
Trudniej się poważnie wzbogacić, ale i praktycznie się nie da z głodu umrzeć. Jeżeli Skandynawom odpowiada, to niby dlaczego mają go zmieniać?
Niech sobie nie zmieniają skoro nie chcą. Z tym, że taki system, tzn. welfer state:
1) Doprowadza do recesji i zastoju
2) Blokuje rozwoj przemyslu
3) Propaguje lenistwo, nierobów i pasożytów społecznych, którzy "nie pracują", a "jedzą", że sparafrazuje Lenina.

Żeby dokładnie mnie zrozumieć zobacz ten bardzo krótki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=qR3H-j089gc

Hu Jintao podobno kiedyś powiedzial, ze Europa za dwadzieścia lat będzie nic nie znaczącym przylądkiem - odnosił się właśnie do tego. Do społeczeństwa trzeba coś dokładac, by móc brać. Socjal 10 000 w złotówkach miesiecznie temu nie sluzy. Darmozjady przeżerają pieniądze.
Oba te systemy mają wady i zalety, ale oba mogą być skuteczne, pod warunkiem, że grupa patriotów je wprowadzi. Jeżeli prawa uchwalane będą przez i dla Polaków, to każdy system będzie względnie sprawny.
Absolutnie się nie zgadzam. Powody podane wyżej. Nie rozumiem z jakiej racji ktoś, kto nie potrafił się niczego przydatnego nauczyć - całą młodość zmarnował na melanże i nicnierobienie - ma za nic dostawać pieniądze. Inni natomiast - Ci ktorzy uczyli się, zdobywali umiejętności - teraz mają ciężko pracować by utrzymać tych nierobów ze swoich podatków. Po prostu nie trawię sytuacji, w której pieniądze osoby, która "zmarnowała" młodość by się kształcić są mu odbierane podatkiem i mają iść na tych, którym się nic nie chce i nie są w stanie niczego zaoferować bo woleli popijać piwko, gdy inni się kształcili.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 22:11:12 pm wysłana przez czizjuszplay »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2011, 00:17:16 am »
@Czizjusz, ja osobiście jestem zwolennikiem wolnego rynku. Głównie ze względu na to co napisałeś - nie ma co ratować jednostek bezwartościowych, a lepiej dać ludziom marchewkę do ścigania. Chodzi mi raczej o to, że system, który pomaga nawet najlichszym ma swoje zalety - każdy, choćby nawet najmniej zarabiający, ma pewne podstawy do zbudowania rodziny, pewną opiekę, itp. Nawet w Szwecji nie jest tak, że lekarz zarabia netto tyle co woźny w szkole - różnica jest raczej znaczna. A sytuacje, w których ktoś na zasiłku całe życie siedzi można zaliczyć do ekstremalnych. Przynajmniej na dziś dzień.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2011, 20:59:19 pm »
http://youtu.be/1FcEMg3qMck

Zobaczcie sobie 2:58, dla tych którzy mi nie wierzyli, że JKM głosował na L.Kaczynskiego (chociaz mozna bylo sie domyslic, bo w ostatnich wyborach poparł J.Kaczynskiego).

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2011, 22:12:54 pm »
http://youtu.be/1FcEMg3qMck

Zobaczcie sobie 2:58, dla tych którzy mi nie wierzyli, że JKM głosował na L.Kaczynskiego (chociaz mozna bylo sie domyslic, bo w ostatnich wyborach poparł J.Kaczynskiego).

Ja wtedy też, myślałem że nas obroni od utraty suwerenności i się zawiodłem (dziwne że wyborcy PIS, ci "patriotyczni" nie pamiętają o tym??) dlatego teraz nie dałem się nabrać z jego bratem, sorka ale widzicie chyba że Jaro sfiksował? :D