Autor Wątek: Rocznica Bitwy warszawskiej 12-25 sierpień 1920 r  (Przeczytany 2280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

• Czytelnik
Rocznica Bitwy warszawskiej 12-25 sierpień 1920 r
« dnia: Sierpień 15, 2011, 14:40:09 pm »
Bitwa warszawska, nazywana też cudem nad Wisłą, była stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920, w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Została uznana za osiemnastą na liście przełomowych bitew w historii świata. Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nierozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią.

Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Rocznica Bitwy warszawskiej 12-25 sierpień 1920 r
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2011, 19:18:21 pm »
Tak, to było wspaniałe zwycięstwo, za które świat powinien nam podziękować. Niestety, "wdzięczność rzadkim jest uczuciem, gdyś w opałach mało kto zechce kiwnąć palcem w bucie".
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:54:33 am »
Opóźniliśmy trochę powstanie Unii Europejskiej :D.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2011, 19:34:26 pm »
Dobrze, że mimo radzieckiej propagandy o tym świecie wielu pamięta :)

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2011, 21:57:12 pm »
"wdzięczność rzadkim jest uczuciem, gdyś w opałach mało kto zechce kiwnąć palcem w bucie".
To Gintrowski? Kaczmarski? Brzmi znajomo - coś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele.

Uratowaliśmy Europę; gdyby nie tamta bitwa, to jak myślicie - gdzie zatrzymałaby się Czerwona Zaraza? Berlin? Paryż? Atlantyk? II wojny by nie było, bo nad całym kontynentem powiewałby czerwony sztandar?
To tak bawiąc się w fantazjowanie i wymyślanie alternatywnej historii. :)
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2011, 01:29:59 am »
To Gintrowski? Kaczmarski? Brzmi znajomo - coś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele.

Uratowaliśmy Europę; gdyby nie tamta bitwa, to jak myślicie - gdzie zatrzymałaby się Czerwona Zaraza? Berlin? Paryż? Atlantyk? II wojny by nie było, bo nad całym kontynentem powiewałby czerwony sztandar?
To tak bawiąc się w fantazjowanie i wymyślanie alternatywnej historii. :)
Zgasło by to gdzieś koło Wrocławia żagiew rewolucji w Niemczech płonęła gdzieś tak około 3 dni i wystrzelali czerwonych żydów.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa