Autor Wątek: Zadziwiające wieści z Ukrainy - koniec przyjażni ?  (Przeczytany 4065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

• Czytelnik
Zadziwiające wieści z Ukrainy - koniec przyjażni ?
« dnia: Wrzesień 10, 2011, 14:26:55 pm »
MSZ podało zadziwiającą wieść z Ukrainy cz naszym politykom nadal na oczach będą tkwiły klapki zasłaniające prawdziwy obraz ,,partnerstwa wschodniego"?Polska »
MSZ: Bezpieczeństwo Konsula RP we Lwowie było zagrożone
Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ podał na posiedzeniu sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, że były konsul generalny RP we Lwowie zrezygnował z tej funkcji ponieważ jego bezpieczeństwo było zagrożone.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 10, 2011, 14:30:04 pm.

MSZ podało zadziwiającą wieść z Ukrainy cz naszym politykom nadal na oczach będą tkwiły klapki zasłaniające prawdziwy obraz ,,partnerstwa wschodniego"?Polska »
MSZ: Bezpieczeństwo Konsula RP we Lwowie było zagrożone
Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ podał na posiedzeniu sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, że były konsul generalny RP we Lwowie zrezygnował z tej funkcji ponieważ jego bezpieczeństwo było zagrożone.
Pan konsul generalny Opaliński, którego pracę cenimy i ceniliśmy, w tej chwili jest kierownikiem wydziału w Belgradzie. To była również jego decyzja o wyjeździe. Nie wiem, czy to jest dobre forum, żeby o tym mówić, bo będzie stenogram z posiedzenia. Jego bezpieczeństwo we Lwowie było zagrożone. Jego rodzina musiała być ewakuowana do kraju. On dłużej nie mógł zostać we Lwowie”.

Zobacz cały stenogram (cytowany zapis na stronie 15):

http://orka.sejm.gov.pl/biuletyn.nsf/0/9cdf1f11b691c757c12578fb003ef0fb/$file/0547406.pdf
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 14:30:05 pm wysłana przez LWÓW1939 »
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

ON

• Gość
Odp: Zadziwiające wieści z Ukrainy - koniec przyjażni ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2011, 13:10:24 pm »
Czyżby płomień na wschodzie wreszcie się zapalił? Zauważcie drodzy mili, że już od roku jesteśmy przygotowywani do ataku na Białoruś, telewizja przygotowuje nas psychicznie do tego faktu. A może jednak to ma być Ukraina?

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:56:54 pm »
Ale kto ma atakować Białoruś/Ukrainę? Ma to być atak militarny, dyplomatyczny, energetyczny, czy może jakiś inny? Ja nic nie rozumiem.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:12:11 pm »
Jakieś dramatyczne tytuły, a żadnych szczegółów. Zagrożony czym? Nie umiesz Lwów zainteresować tematem. Bez jakichś informacji nie będę się babrał w stenogramach.

Co do Białorusi, to też nie mam pojęcia o co ONemu chodzi.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:42:34 am »
Jakieś dramatyczne tytuły, a żadnych szczegółów. Zagrożony czym? Nie umiesz Lwów zainteresować tematem. Bez jakichś informacji nie będę się babrał w stenogramach.

Co do Białorusi, to też nie mam pojęcia o co ONemu chodzi.
Twistero ty wieczny malkontencie podaję Ci całą treść wiadomości . Pewnie znowu będziesz miał pretensję że można było dać odnośnik. Z pozdrowieniami LWÓW                                                                                                                                                                                                                 Dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ Maciej Szymański poinformował na posiedzeniu sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, że były konsul generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński zrezygnował z tej funkcji ponieważ jego bezpieczeństwo we Lwowie było zagrożone.
Informację o tym można przeczytać w stenogramie z posiedzenia Komisji w dniu 18 sierpnia br. Dyrektor Szymański odpowiadając na pytanie posła Antoniego Macierewicza o przyczynę zmiany na stanowisku konsula generalnego RP we Lwowie powiedział:

„Jeżeli chodzi o pytanie, dlaczego ta zmiana i dlaczego teraz, to jest jeden najprostszy powód. Po prostu pracujemy w systemie rotacyjnym i co pewien czas – stety, niestety – musimy się zmieniać. Jest też drugi powód. Ten powód jest bardzo poważny i zasadniczy. Cała załoga praktycznie zostaje. Zmieniona zostanie obsada na stanowisku konsula generalnego. Pan konsul generalny Opaliński, którego pracę cenimy i ceniliśmy, w tej chwili jest kierownikiem wydziału w Belgradzie. To była również jego decyzja o wyjeździe. Nie wiem, czy to jest dobre forum, żeby o tym mówić, bo będzie stenogram z posiedzenia. Jego bezpieczeństwo we Lwowie było zagrożone. Jego rodzina musiała być ewakuowana do kraju. On dłużej nie mógł zostać we Lwowie”.

Zobacz cały stenogram (cytowany zapis na stronie 15):

http://orka.sejm.gov.pl/biuletyn.nsf/0/9cdf1f11b691c757c12578fb003ef0fb/$file/0547406.pdf

tr/Kresy.pl
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:00:35 pm »
Lwów, ja nie miałem pretensji. Ja zauważyłem, że post nie zainteresował, bo nie zostało powiedziane nic konkretnego. W Twojej wypowiedzi wyżej tak samo - nie napisałeś w jaki sposób był zagrożony ten konsul.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:24:46 pm »
Lwów, ja nie miałem pretensji. Ja zauważyłem, że post nie zainteresował, bo nie zostało powiedziane nic konkretnego. W Twojej wypowiedzi wyżej tak samo - nie napisałeś w jaki sposób był zagrożony ten konsul.
Bo sam nie wiem co było przyczyną - ministerstwo nie ujawnia szczegółów nabrali wody w usta ,prawdopodobnie grożba zamachu na rodzinę i na konsula.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2011, 21:13:14 pm »
Podejrzewam, że może jacyś spadkobiercy i gloryfikatorzy OUN-UPA grozili polskiemu konsulatowi, więc postanowiono asekuracyjnie ewakuować Polaków...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2011, 19:16:28 pm »
Podejrzewam, że może jacyś spadkobiercy i gloryfikatorzy OUN-UPA grozili polskiemu konsulatowi, więc postanowiono asekuracyjnie ewakuować Polaków...
Też tak myślę tylko że na ukrainie tych spadkobierców w Galicji jest 30 % populacji.Z tego wynika że to nie tacy jacyś.

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:44:34 pm »
Nie wiem czy można ufać mediom, ale nawet na takich portalach jak youtube można przeczytać nieprzychylne (wrogie?) komentarze nt. Polaków czy "przyjaźni" polsko - ukraińskiej.
Ostatnio to znalzałam: http://www.youtube.com/watch?v=8RDdOBF0XWg&feature=related#ws
Komentarz pod filmikiem:
"Poland-Ukraine friends. Fuck Russia!"
I odpowiedź:
"fuck you , you bitch ! Ukraine and russia brothers ! not poland !!! poland are little bitches of USA !

Ukraina & Russia Slav brothers <3 !!! "
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2011, 18:17:10 pm »
Ukraiński faszyzm - nacjonalizm ma się coraz lepiej wszelkie ględzenia o przyjażni  to ,Rozmowy z Katem" i tylko zdrajcy i nieodpowiedzialni politycy tak mydlą oczy Polakom.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2011, 19:01:46 pm »
Niestety w wyniku radzieckiej okupacji Polska obecnie funkcjonuje bez swoich tradycji i idei, ludzie maja wyprane mózgi bo władza należy do zdrajców, różowych (mam na myśli dawnych apartaczyków pzpr) i fałszywych mediów, dlatego nikt nie myśl o tym, zę ten teren jest wazniejszy niż zachód którym podniecają się wszyscy, Polska zawsze była krajem której centrum było raczej we wschodniej części europy, a stereotyp o bogatym zachdzie i biednym wchodzie powstał w wyniku polityki powojennej (jak wiemy rosja była, jest i będzie krajem biedaków który ciągle słao się rozwija i zawsze jest do tyłu), trzeba zaznaczyć, że największe majątki nowożytnej europy powstawały na Kresach, a szczególnie w części południowo - wschodniej.