Autor Wątek: Dyskusja na YouTube  (Przeczytany 2305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ON

• Gość
Dyskusja na YouTube
« dnia: Wrzesień 11, 2011, 10:58:10 am »
Witam!

Zacząłem jako GameMan1212 (moje konto na yt) konwersację z Niemcami, która przerodziła się w rozmowę pełną kłamstw ze strony Niemców. Proszę pomóc mi w tej dyskusji pod tym filmikiem: http://www.youtube.com/watch?v=mugqD8rHSMY&lc=RG3Hhu5AYue7m9GbpxPKJUOl6CnEdVgABJeSn3Dkp18&feature=inbox#
Pokażmy, że Polacy mają rację. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! Ani udowadniał mi, że MY rozpoczęliśmy IIWojnę Światową.

LWÓW1939

• Czytelnik
Odp: Dyskusja na YouTube
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2011, 12:21:28 pm »
Witam!

Zacząłem jako GameMan1212 (moje konto na yt) konwersację z Niemcami, która przerodziła się w rozmowę pełną kłamstw ze strony Niemców. Proszę pomóc mi w tej dyskusji pod tym filmikiem: http://www.youtube.com/watch?v=mugqD8rHSMY&lc=RG3Hhu5AYue7m9GbpxPKJUOl6CnEdVgABJeSn3Dkp18&feature=inbox#
Pokażmy, że Polacy mają rację. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! Ani udowadniał mi, że MY rozpoczęliśmy IIWojnę Światową.
Zacznij od początku rozwijając tematy Przesłanki konfliktu
Przesłanki konfliktu związane były z kryzysem ustroju demokratyczno-liberalnego w państwach europejskich i wzrostem po zakończeniu I wojny światowej tendencji autorytarnych, przeradzających się w ustroje totalitarne (m.in. faszyzm we Włoszech, narodowy socjalizm w Niemczech, komunizm w ZSRR).

Postulaty rewizji ustaleń porządku wersalskiego (wersalski traktat pokojowy 1919) wysuwane przez Niemców stwarzały nieustanne zagrożenie układu pokojowego w Europie, wzrost aspiracji terytorialnych ZSRR i Japonii we wschodniej Azji komplikował sytuację w tamtym regionie świata.

Tendencje imperialne i nacjonalistyczne, posiłkowane doktrynami ideologicznymi, dążące do zmiany porządku politycznego, gospodarczego i społecznego na świecie tworzyły wspólną płaszczyznę porozumienia między takimi państwami, jak: Niemcy, Japonia, Włochy, później także ZSRR.

Wydarzenia poprzedzające II wojnę światową powodowały nieustanne zagrożenie porządku wersalskiego: aneksja Abisynii przez Włochy (1936, wojna włosko-abisyńska 1935-1936), demilitaryzacja Nadrenii (1936), Anschluss Austrii (1938), monachijska konferencja (1938), aneksja Czech przez Niemcy (1939) i Albanii przez Włochy (1939), konflikt Chin i Japonii (1932-1933 i od 1937), konflikt Japonii i ZSRR (1939), w końcu porozumienie radziecko-niemieckie (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przesądziło o możliwości realizacji kolejnego etapu polityki hitlerowskich Niemiec.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

ON

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2011, 12:47:00 pm »
Uwierz mi, dyskutowanie z nimi to jest jak rozmowa ze ślepym o kolorach. A wstawiłem temat po to, byście się do dyskusji pod tym filmikiem dołączyli :d. Z większości wypowiedzi wynika, że oni jeszcze wierzą w hitlerowską propagandę choćby z krwawej niedzieli w Bydgoszczy :D!
A i możlwie prosiłbym o przenisienie tematu z tego działu do ogólnego, bo to niezbyt w sumie dba o pamięć naszych przodków, tj nie jest ten temat z tym tak ściśle związany. Za pomyłkę przepraszam.

/Przeniesione do "Antypolonizmu" - Dida
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 13:07:08 pm wysłana przez DID@ »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:35:50 pm »
To jest nierozsądne, by wdawać się w flame war. Nie ma zwycięzców, a jest głupia dyskusja zajmująca czas i chęci do wszystkiego. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2011, 23:45:12 pm »
Dodałem jeden post od siebie i na tym skończę, bo z nieukami (a tamci Niemcy po prostu nie mają wiedzy) nigdy nie chce mi się dyskutować; to strata czasu. Powinni najpierw trochę poczytać, później można z nimi rozmawiać.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 11:35:10 am »
Uwierz mi, dyskutowanie z nimi to jest jak rozmowa ze ślepym o kolorach. A wstawiłem temat po to, byście się do dyskusji pod tym filmikiem dołączyli :d. Z większości wypowiedzi wynika, że oni jeszcze wierzą w hitlerowską propagandę choćby z krwawej niedzieli w Bydgoszczy :D!
A i możlwie prosiłbym o przenisienie tematu z tego działu do ogólnego, bo to niezbyt w sumie dba o pamięć naszych przodków, tj nie jest ten temat z tym tak ściśle związany. Za pomyłkę przepraszam.

/Przeniesione do "Antypolonizmu" - Dida
Proponuję zrobić dość prosty z technicznego punktu widzenia numer wszelkie dostępne w tym temacie materiały w internecie na zasadzie kopiuj-wklej wrzucić im na bloga.Wcześniej czy póżniej zgłupieją do szczętu pod zalewem takiej ilości argumentacji.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2011, 23:58:05 pm »
Oni zaczęli tą wojnę, ale i my i oni ją przegraliśmy, jak byłem kiedyś w saksonii to gadałem z taką niemką, i niby interesowała się czołgami, a jak zapytałem o T-34 to nie wiedziała o czym mówię, jak dostali kopa od rosjan pod stalingradem to już panuje zmowa milczenia. Kiedyś wdałem się w dyskusję ze szwabami na nk, też byłem sam, oczywiście wynarodowione polaczki w administracji mnie ukarały i usunęły posty, a nie niemieckie które obrażały też ich, niech no tu tylko germianie przyjda, dostaną znów łupnia.