Autor Wątek: Zaklejone usta Komunizm = Faszyzm  (Przeczytany 1459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

• Czytelnik
Zaklejone usta Komunizm = Faszyzm
« dnia: Wrzesień 18, 2011, 11:32:59 am »
Co myślicie o działaniach prokuratury i milicji w tej sprawie czy A.Słomka  miał prawo w ten sposób zwrócić uwagę na przemilczany problem,  moim zdaniem zachowanie oficjalnych władz graniczy z kolaboracją z byłymi najeżcami.,Czkawką odbija się brak rzetelnej dekomunizacji. taka informacja od wczoraj ,,bulwersuje"prawomyślne media .                                                                                                                             Adam Słomka zatrzymany za zniszczenie pomnika
Sobota, 17 września (16:06)   Aktualizacja: Sobota, 17 września (19:41)
Kandydujący do Senatu działacz KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany przez policję za zniszczenie stojącego w centrum Katowic pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim. Kandydat namalował na nim faszystowskie i komunistyczne symbole.
- Adam S. został zatrzymany pod zarzutem zniszczenia mienia. Sprawdzamy także, czy zgromadzenie z jego udziałem było legalne i zgłoszone do Urzędu Miasta - powiedział oficer prasowy katowickiej policji, Jacek Pytel.
Lider KPN-OP - według relacji rzecznika - w sobotę wczesnym popołudniem namalował na pomniku swastykę oraz symbol sierpa i młota. Wraz ze Słomką zatrzymano dwie inne osoby. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów wszyscy zostali zwolnieni.
 Jak powiedział Pytel, zatrzymanemu postawiono zarzuty znieważenia pomnika oraz zniszczenia mienia. Może za to grozić nawet pięć lat więzienia, najczęściej jednak w podobnych sprawach kończy się na grzywnie.
Słomka przyszedł przed stojący na katowickim Pacu Wolności pomnik w 72. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Wcześniej, w ramach swojej kampanii wyborczej, wysłał do prezydenta Rosji list w sprawie zagrabionych przez Rosję od 1772 r. dzieł sztuki, żądając ich zwrotu.
Przed II wojną światową w miejscu, gdzie w okresie PRL postawiono pomnik upamiętniający żołnierzy radzieckich, stał pomnik-grób Nieznanego Powstańca Śląskiego. Słomka i jego zwolennicy są za usunięciem pomnika poświęconego żołnierzom i przywróceniem pomnika powstańca.
Adam Słomka w PRL był działaczem opozycyjnym. W latach 1991-2001 był posłem na Sejm RP I, II i III kadencji. Kandydował też na prezydenta RP.                                                                                                                                                                                                     za portal interia.

Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: Zaklejone usta Komunizm = Faszyzm
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 13:02:38 pm »
Prawdę mówiąc nie słyszałem o tym jeszcze (wstyd?) Jednak już nadrabiam. Zamknęli kogoś za wymalowanie radzieckiego pomnika, tak?
Szkoda, że chociażby tą sprawą się tak nie zajęli.. : http://www.zolnierzewykleci.pl/?p=448

Na pewno chciał w jakiś sposób zaprotestować przeciw, w dalszym ciągu - gloryfikacji Krasnej Armiji.. W moim mieście na cmentarzu również stoi obelisk poświęcony bohaterskim żołnierzom radzieckim. 15 m od niego jest ściana z tablicami, poświęconymi ofiarom zbrodni hitlerowskich.
Jakiś czas temu będąc na cmentarzu, zauważyłem, że 'ruskie' mieli kwiaty i znicze, a przy Polakach nic, więc zrobił tyle, że zabrałem jeden z zniczy i bukietów pod ścianę.

Czekam na CBA i wyrok 100 lat w zawieszeniu na 50.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2011, 13:28:57 pm »
Prawdę mówiąc nie słyszałem o tym jeszcze (wstyd?) Jednak już nadrabiam. Zamknęli kogoś za wymalowanie radzieckiego pomnika, tak?
Szkoda, że chociażby tą sprawą się tak nie zajęli.. : http://www.zolnierzewykleci.pl/?p=448

Na pewno chciał w jakiś sposób zaprotestować przeciw, w dalszym ciągu - gloryfikacji Krasnej Armiji.. W moim mieście na cmentarzu również stoi obelisk poświęcony bohaterskim żołnierzom radzieckim. 15 m od niego jest ściana z tablicami, poświęconymi ofiarom zbrodni hitlerowskich.
Jakiś czas temu będąc na cmentarzu, zauważyłem, że 'ruskie' mieli kwiaty i znicze, a przy Polakach nic, więc zrobił tyle, że zabrałem jeden z zniczy i bukietów pod ścianę.

Czekam na CBA i wyrok 100 lat w zawieszeniu na 50.
Sprawa jest znana społeczeństwu bo prokuratura woli szukać tych co malują pomniki pejsatych ochrzczonych brzytwą.Poza tym jak zauważyłem na migawce w tv na pomniku umieszczony był też apel do ,,polskich" władz ale poprawnie informacja zniknęła z wiadomości.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2011, 23:00:59 pm »
Ech 125 lat zaborów, rusyfikacji i germaniacji nie uczniło takich zniszczeń w narodzie polskim jak te 50 lat kolonizacji sowietów. Szkoda słów, dodałem w innym wątku jak dwóch dzielnych chłopców pomazało "pomnik" armii radzieckiej na pradze, wstyd, a moze ten cholerny pomnik im uwłacza??!! ech gdzie jest tusk? jeździ po Polsce za nieswoje pieniądze.