Autor Wątek: Emigrant -czyli kto ?  (Przeczytany 11002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

• Czytelnik
Emigrant -czyli kto ?
« dnia: Wrzesień 26, 2011, 11:26:52 am »
Otwieram nowy wątek dotyczący emigracji tej zarobkowej(to nie jest dobre określenie) i tej marginalnej przestępczej bardzo proszę o wypowiedzi , wiem że na tym forum są tacy których troska o dobro i byt rodziny zmusiły do takiego kroku . Jak oni widzą ten problem ,jak spostrzegani są emigranci przez tamtą społeczność w ich ocenie ,jak oceniamy tych ludzi tutaj w kraju.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Robek86

• Gość
Odp: Emigrant -czyli kto ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:45:16 pm »
No tu dorzuciłeś do pieca :) Po pierwsze, co ma intelekt do tego, czy ktoś wyjeżdża, czy nie?
Wielu w Polsce zostało i dobrze sobie radzi, bo tu zachachmęcą, tam zachachmęcą i jakoś żyją. Drugi chce żyć uczciwie, ale się nie da - widzę to po Szubinie chociażby - więc decyduje się wyjechać za granicę, aby rypać jak wół, na utrzymanie rodziny. A Ty tym ludziom odmawiasz pracowitości... No coś tu nie halo. Nie można ws. emigracji kategoryzować ludzi.
Bo idąc dalej, można powiedzieć, że Mickiewicz, czy Chopin byli mniej inteligentnym pierwiastkiem narodu, bo wyjechali, zostawiając swoich inteligentniejszych towarzyszy w kraju.
 Wracają, bo liczą, że coś się zmieni. Poza tym tęsknota jest straszna. Mój wujek to przechodzi.. Przykro mi to mówić, ale przez samotność (w Irlandii siedzie) stoczył się na samo dno... Jest teraz wrakiem człowieka..

Żeś chłopie walnął jak kulą w płot, Ci ludzie wyjechali w czasie zaborów z powodu niekorzystnej sytuacji polityczej, bywało w historii naszej Ojczyzny okresy o wiele gorsze niż teraz a ludzie pomimo to zostawali więc mi teraz nie pisz że ludzie wyjeżdżają dorabiając im ideologiczne ramy, takie czasy przyszły że nawet patrioci opuszczają swój Kraj, jakoś ja i wielu ludzi mi znanych zostało, Kraj rozwija się w szybkim tempie ludzie się bogacą, można założyć biznes, jeśli ktoś ma wiedzę, intelekt i doświadczenie nie musi wyjeżdżać. Nigdy nie zrozumiem jak można wyjechać z Ojczyzny gdy jest pokoj, korzystan sytuacja gospodarcza, układy z sąsiądami, nic tylko korzystać, ale nie, ktoś wli robić na innych.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2011, 13:00:33 pm »
Żeś chłopie walnął jak kulą w płot, Ci ludzie wyjechali w czasie zaborów z powodu niekorzystnej sytuacji polityczej
Chyba doskonale wiesz, że teraz do Edenu ma jeszcze daleko :) Nie ma tak kolorowo. IMO, zbytnio spłycasz problem emigracji.

Kraj rozwija się w szybkim tempie ludzie się bogacą, można założyć biznes, jeśli ktoś ma wiedzę, intelekt i doświadczenie nie musi wyjeżdżać.
Tak się składa, że mamy rodzinną firmę. Wiesz ile kłód pod nogi kładą polskim przedsiębiorcom? Wielu Polaków stara się o obywatelstwo chociażby brytyjskie, które będzie ich nobilitowało do ulg.. Czy to nie jest chore? jest, ale niektórzy to wykorzystują to, aby rozkręcić biznes w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 13:00:49 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2011, 13:49:10 pm »
Żeś chłopie walnął jak kulą w płot, Ci ludzie wyjechali w czasie zaborów z powodu niekorzystnej sytuacji polityczej, bywało w historii naszej Ojczyzny okresy o wiele gorsze niż teraz a ludzie pomimo to zostawali więc mi teraz nie pisz że ludzie wyjeżdżają dorabiając im ideologiczne ramy, takie czasy przyszły że nawet patrioci opuszczają swój Kraj, jakoś ja i wielu ludzi mi znanych zostało, Kraj rozwija się w szybkim tempie ludzie się bogacą, można założyć biznes, jeśli ktoś ma wiedzę, intelekt i doświadczenie nie musi wyjeżdżać. Nigdy nie zrozumiem jak można wyjechać z Ojczyzny gdy jest pokoj, korzystan sytuacja gospodarcza, układy z sąsiądami, nic tylko korzystać, ale nie, ktoś wli robić na innych.
Przepraszam czy ty jesteś ślepy czy cytujesz ulotkę PO .Mieszkasz na Rakowie do huty to krok zobacz co z niej zostało ,a kiedyś pracowało tam ponad 26 tys ludzi.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2011, 17:56:33 pm »
Robek wie najlepiej, przecież mieszka w Waw-ie, tam wszyscy mieszkają i radochę mają. Danych żadnych niema, jedno widzimisie i funfli opinie dwie. Ale Robek wie najlepiej, szczególnie o emigracji na której nawet niebył...

Co do tematu: Jestem emigrantem i się tego nie boje. A ze nas za zdrajców uważa wielu? Pokaz mi najpierw jeden z drugim co zrobił i wtedy rzucaj kamieniem jeśliś lepszy...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2011, 21:11:41 pm »
Nie będę się odnosił do każdej wypowiedzi, tak się składa, że niestety tak uważam śmiechu, nie daliście mi nawet najmniejszego argumentu który by mnie przekonał, każdemu z nas tu żyjących nie jest lekko, czasem ciężko, ale napewno nie zdradzę i nie wyjadę.
Dida, nie spłycam problemu, nie jesteś wielkim patriotą (mam na myśli twórczość, a nie samo podejście do Ojczyzny) który tworzy wielkie działa w miejscu gdzie jest permanentna germanizacja i rusyfikacja, oni za swoją twórczośc mogliby zostać więźniami politycznymi, Ty wyjechałeś bo mówiąc wprost, nie chce Ci robić dla Ojczyzny tylko dla innego kraju.

Opuszczanie swojego Kraju dla wygodnictwa nie jest patriotyzmem, ja i wielu innych zostaliśmy i działamy tutaj i jakoś dajemy radę, wiec Wasze wymówki są nic nie warte.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2011, 22:39:58 pm »
nie zdradzę i nie wyjadę.
Nie chcę absolutnie, w tym momencie być niegrzeczny, ale podczas sylwestra sam Ci do głowy wbijałem ten cytat ;)

Dida, nie spłycam problemu, nie jesteś wielkim patriotą (mam na myśli twórczość, a nie samo podejście do Ojczyzny) który tworzy wielkie działa w miejscu gdzie jest permanentna germanizacja i rusyfikacja, oni za swoją twórczośc mogliby zostać więźniami politycznymi, Ty wyjechałeś bo mówiąc wprost, nie chce Ci robić dla Ojczyzny tylko dla innego kraju.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ja jestem w Polsce i staram się działać. Swoją drogą mam ciekawy pomysł, ale zapraszam osobiście do kontaktu :) Jestem cały czas w naszej kochanej Ojczyźnie i nie mam zamiaru jej opuszczać, ale bynajmniej nie z tegoż powodu, że nie chciałbym się upodobnić do tych zdrajców, co to wyjechali. Na chwilę obecną po prostu nie wyobrażam sobie życia poza granicami Polski i dam sobie rękę uciąć, że x lat temu Paweł myślał tak samo.

Opuszczanie swojego Kraju dla wygodnictwa nie jest patriotyzmem, ja i wielu innych zostaliśmy i działamy tutaj i jakoś dajemy radę, wiec Wasze wymówki są nic nie warte.
Paweł i Piotr wyjechali i też działają, więc ten argument jest niewiele wart ;)

Amor Patriae Nostra Lex!

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2011, 23:19:03 pm »
Nie będę się odnosił do każdej wypowiedzi, tak się składa, że niestety tak uważam śmiechu, nie daliście mi nawet najmniejszego argumentu który by mnie przekonał, każdemu z nas tu żyjących nie jest lekko, czasem ciężko, ale napewno nie zdradzę i nie wyjadę.

Mam nadzieję że będziesz na Palmirach, bo liczymy na każdą osobę bez względu na poglądy, jednak to tyle co mam Ci do powiedzenia. Nie wiem gdzie Piotr miał oczy jak zrobił Cię Naczelnym. Brutus jesteś i tyle...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 23:20:07 pm wysłana przez smiechu »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2011, 12:50:29 pm »
Co do tematu: Jestem emigrantem i się tego nie boje. A ze nas za zdrajców uważa wielu? Pokaz mi najpierw jeden z drugim co zrobił i wtedy rzucaj kamieniem jeśliś lepszy...
Ja szczerze powiedziawszy uważam, że środowiska emigrantów są zazwyczaj o wiele bardziej nasączone patriotyzmem niż społeczeństwo polskie w kraju. Osoby, które wyjechały z Polski z różnych przyczyn (a zwłaszcza ich dzieci), czy to z tęsknoty, czy z innych przyczyn, często idealizują Ojczyznę, wiele o niej myślą i aktywnie działają.

Polakom w kraju często polskość "powszednieje"; słyszenie języka polskiego na co dzień na ulicy jest dla wielu emigrantów marzeniem.

Także wielu potomków emigrantów, którzy nasłuchali się różnych opowieści od swoich dziadków i pradziadków (pamiętających jeszcze II Rzeczpospolitą) ma w głowie tamtą, przedwojenną Polskę, z którą niestety ciągłość mentalna została zerwana, głównie przez działalnośc komunistów.

Widzą oni naród polski tak, jak my w kraju widzimy naród przedwojenny (głównie dotyczy polonii amerykańskiej).

Edit: pogrubienie tego, co uważam za szczególnie istotne.

Dodam, że nie jestem emigrantem; mieszkam w Polsce (w Warszawie).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 12:59:43 pm wysłana przez czizjuszplay »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:01:23 pm »
Ja szczerze powiedziawszy uważam, że środowiska emigrantów są zazwyczaj o wiele bardziej nasączone patriotyzmem niż społeczeństwo polskie w kraju. Osoby, które wyjechały z Polski z różnych przyczyn (a zwłaszcza ich dzieci), czy to z tęsknoty, czy z innych przyczyn, często idealizują Ojczyznę, wiele o niej myślą i aktywnie działają.

Polakom w kraju często polskość "powszednieje"; słyszenie języka polskiego na co dzień na ulicy jest dla wielu emigrantów marzeniem.

Także wielu potomków emigrantów, którzy nasłuchali się różnych opowieści od swoich dziadków i pradziadków (pamiętających jeszcze II Rzeczpospolitą) ma w głowie tamtą, przedwojenną Polskę, z którą niestety ciągłość mentalna została zerwana, głównie przez działalnośc komunistów.

Widzą oni naród polski tak, jak my w kraju widzimy naród przedwojenny (głównie dotyczy polonii amerykańskiej).

Edit: pogrubienie tego, co uważam za szczególnie istotne.

Dodam, że nie jestem emigrantem; mieszkam w Polsce (w Warszawie).
Odnośnie emigrantów w Anglii miałbym taką ciekawą sugestię ,Pod Londynem  w miejscowości Bletchey Park jest muzeum poświęcone działaniom służb deszyfrażu  w opisie jego historii nie ma słowa o zasługach Polaków i zasadniczych informacji że zasługę odczytania szyfrów i opracowania Enigmy należy oddać Polskim kryptologom .Angole zagarnęli to wszystko sobie.Spychając w zapomnienie nasze zasługi.Może byłoby wskazane zwrócenie się w prywatnych listach do dyrekcji tego muzeum z żądaniem dokonania odpowiednich sprostowań.?

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:28:14 pm »
Nie chcę absolutnie, w tym momencie być niegrzeczny, ale podczas sylwestra sam Ci do głowy wbijałem ten cytat ;)

A już myślałem, żę zapomniałeś :P zostałem bo granica była zamknięta, ale na gg wyjaśnię Ci istotna różnicę między moją motywacją by tma jechać, a motywacją zarobkową.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ja jestem w Polsce i staram się działać. Swoją drogą mam ciekawy pomysł, ale zapraszam osobiście do kontaktu :) Jestem cały czas w naszej kochanej Ojczyźnie i nie mam zamiaru jej opuszczać, ale bynajmniej nie z tegoż powodu, że nie chciałbym się upodobnić do tych zdrajców, co to wyjechali. Na chwilę obecną po prostu nie wyobrażam sobie życia poza granicami Polski i dam sobie rękę uciąć, że x lat temu Paweł myślał tak samo.
 Paweł i Piotr wyjechali i też działają, więc ten argument jest niewiele wart ;)

Piotrek mówił, że ma w maju wreszcie wrócić, wiem, ze wyjechał i wie, że mi sie to nie podobało on należy do tych wspomnianych 10% porządnych :) oczywiście, wiemy że Piotrek to łobusz jest :D

Mam nadzieję że będziesz na Palmirach, bo liczymy na każdą osobę bez względu na poglądy, jednak to tyle co mam Ci do powiedzenia. Nie wiem gdzie Piotr miał oczy jak zrobił Cię Naczelnym. Brutus jesteś i tyle...

Nie wiem czy będe mam nadzieję, wiesz z tym naczelnym to piszesz bo nie wiesz jakie były początki, otóż... to ja byłem pomysłodawcą Wiernych Ojczyźnie, założyłem z kumplem profil jedności patriotó o tej nazwie na NK, potem po kilku tygodniach Piotrek wstąpił i zaproponował stronę internetową.
Wiesz Ty jesteś Brutus bo Ty wbijasz nóż naszje Ojczyźnie skoro ja opuszczasz.

Tutaj masz rację z tym, ze zastanawiam się czy nie mylisz emigrantów z wysiedleńcami, czytałem kiedyś artykuł o kobiecie której rodzina została wysiedlona jeszcze pamiętali II RP niestety kbieta wróciła w 1994 czyli wiadomo gdy Polska już upadła, nie było tej Polski która znała z opowieści bo ta najlepsza tkanka została wymordowana, a zostąło barachło zderzenie z rzeczywistością było straszne, a najgorsze jest w tym wszystkim to, ze wielu przesiedleńców chce wracać do Polski, Ci z Kazachstanu i Syberii, niestety zamiast przyjąć ich z oztwartymi rękami tą wartościową tkankę wychowaną na patriotów to się ich spycha na margines, co za żałosny upadke polskości w naszej polityce :(

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:37:53 pm »
Wiesz Ty jesteś Brutus bo Ty wbijasz nóż naszje Ojczyźnie skoro ja opuszczasz.
Opuszczenia Polski, żeby wyżywić rodzinę nie nazwałbym zdradą i idami marcowymi.
Druga sprawa, to Piotr jest w tych 10%, a dlaczego Paweł Twoim zdaniem nie?

Tutaj masz rację z tym, ze zastanawiam się czy nie mylisz emigrantów z wysiedleńcami
Przy okazji wysiedleńców, to mnie ciekawi ustawa repatriacyjna, pod którą zbieraliśmy podpisy.. Z rok, jak nie więcej już minął, od złoęnia tego w sejmie i co...?

Amor Patriae Nostra Lex!

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2011, 17:02:28 pm »
Opuszczenia Polski, żeby wyżywić rodzinę nie nazwałbym zdradą i idami marcowymi.

Jakos w mojej rodzinie nikt nie wyjechał żeby "wyżywić rodzinę" w Polsce wielu ludzi zostłąo i sobie radzi i żywi rodzinę, wyjazd jest ucieczką i tchórzostwem, odważni radzą sobie w KRaju przodków.

Druga sprawa, to Piotr jest w tych 10%, a dlaczego Paweł Twoim zdaniem nie?

Nigdy czegoś tkaiego nie powiedziałem, wręcz przeciwnie zaliczyłem śmiecha do tych 10%, każdy argument tak łątwo rzucasz?

Przy okazji wysiedleńców, to mnie ciekawi ustawa repatriacyjna, pod którą zbieraliśmy podpisy.. Z rok, jak nie więcej już minął, od złoęnia tego w sejmie i co...?

Tego nie rozumiem, przecie zrządzi peło, jeszcze by się narazili swoim mocodawcom z ZSRR, federacji rosyjskiej czy jak to się tam teraz nazywa, i jeszcze merkelowje by się narazili no i oczywiście brukseli no i kolesie potraciliby stołki no i co? Lipa.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2011, 17:11:15 pm »
Nigdy czegoś tkaiego nie powiedziałem, wręcz przeciwnie zaliczyłem śmiecha do tych 10%, każdy argument tak łątwo rzucasz?
Nie, wywnioskowałem to bazując na tym cytacie: Ty jesteś Brutus bo Ty wbijasz nóż naszej Ojczyźnie skoro ja opuszczasz. Rozumiem to, że jest zdrajcą, których jest aż 90%. Dodatkowo nazwanie emigracji tchórzostwem.

Byś może nawet 20 lat nie przeżyłem, ale zdaję sobie sprawę, że życie nie jest takie proste, jak mówisz. Oboje wiemy, czym był okrągły stół i wcale tak dobrze od 89' się nie żyje, więc ludzie niekiedy nie mają wyboru i wyjeżdżają za zachód. Odrobinę odbiegając od tematu polecam zapoznać się z pojęciem kosmopolaka. Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że opuszczenie granic kraju jest niewybaczalną zdradą.
Dziś patriotom rzuca się kłody pod nogi, przyrównując ich nawet z faszystami, czego za zachodzie nie odczują, więc też łatwiej tam działać na rzecz Polski.

Amor Patriae Nostra Lex!

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2011, 19:06:41 pm »
Tutaj masz rację z tym, ze zastanawiam się czy nie mylisz emigrantów z wysiedleńcami,
Wysiedleńcy również, także emigranci polityczni. Np. intelektualiści, którzy uciekli z Polski podczas wojny (wiadomo, co z polską inteligencją czynili sowieci i Niemcy), także Ci, którzy musieli wyjechać z Polski gdy do władzy dostali się tuż po wojnie komuniści. Oni (ci, którzy do dziś żyją) oraz ich dzieci dzisiaj, żyjąc przeważnie w USA, są wielkimi patriotami i tylko nim zawdzięczamy to, że polskość za oceanem nie umiera, że te organizacje polonijne wciąż działają i mają się dobrze.

czytałem kiedyś artykuł o kobiecie której rodzina została wysiedlona jeszcze pamiętali II RP niestety kbieta wróciła w 1994 czyli wiadomo gdy Polska już upadła, nie było tej Polski która znała z opowieści bo ta najlepsza tkanka została wymordowana, a zostąło barachło zderzenie z rzeczywistością było straszne,
Wiele było takich sytuacji. My jesteśmy z tym "zżyci" od małego, natomiast oni...którzy pamiętali II RP i ci, którym w opowieściach mówiono jaka ta Polska była, przeżywają szok gdy tu wracają.

a najgorsze jest w tym wszystkim to, ze wielu przesiedleńców chce wracać do Polski, Ci z Kazachstanu i Syberii, niestety zamiast przyjąć ich z oztwartymi rękami tą wartościową tkankę wychowaną na patriotów to się ich spycha na margines, co za żałosny upadke polskości w naszej polityce :(
To jest polityka rządu D. Tuska! PiS za czasów swoich rządów chciał aby przyrost rzeczywisty (czyli przyrost liczby obywateli polskich) oprzeć między innymi na repatriacji; na powrocie zesłańców między innymi z Syberii oraz ich potomków. Z zupełnie niezrozumiałych dla mnie przyczyn, rząd Tuska to zablokował i nie pozwala im wrócić do kraju! Bardzo mnie ta sprawa bulwersuje.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:13:14 pm »
Swoją drogą, to Ty masz wtyki, więc byłbyś w stanie dowiedzieć się czegoś więcej o ustawie repatriacyjnej? http://repatriacja.org.pl/
Czy było to poddawane pod glosowanie, bądź cokolwiek?

Amor Patriae Nostra Lex!

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2011, 23:00:55 pm »
Słyszał ktoś może z anty-emigrantów o lobby np. polonijnym w USA? to też zdrajcy? jeśli tak to więcej pytań nie mam...

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 28, 2011, 23:13:05 pm »
Nie, wywnioskowałem to bazując na tym cytacie: Ty jesteś Brutus bo Ty wbijasz nóż naszej Ojczyźnie skoro ja opuszczasz. Rozumiem to, że jest zdrajcą, których jest aż 90%. Dodatkowo nazwanie emigracji tchórzostwem.

Dida ale Ty mylisz tematy no, człowieku weź przeczytaj jeszcze raz cały temat, równiez ten w polityce, to była odpowiedź na zaczepkę śmiecha to jest manipulacja faktów, potem go podkręciłem do tych 10%, a Ty wszyskto przeinaczasz. Tak uciekanie z własnego KRaju jest tchórzostwem

Byś może nawet 20 lat nie przeżyłem, ale zdaję sobie sprawę, że życie nie jest takie proste, jak mówisz. Oboje wiemy, czym był okrągły stół i wcale tak dobrze od 89' się nie żyje, więc ludzie niekiedy nie mają wyboru i wyjeżdżają za zachód. Odrobinę odbiegając od tematu polecam zapoznać się z pojęciem kosmopolaka. Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że opuszczenie granic kraju jest niewybaczalną zdradą.
Dziś patriotom rzuca się kłody pod nogi, przyrównując ich nawet z faszystami, czego za zachodzie nie odczują, więc też łatwiej tam działać na rzecz Polski.

Są ludzie którzy nawet dłużej żyją, żyli w niekorzystnej sytuacji politycznej byli internowani, teraz są spychanii na margines i żyją tutaj, po to jest Ojczyzna by w niej żyć, a nie po to by ją zostawiać, wyjazdy są również swego rodzajem "modą" i "trendem", w czasach II RP i powszechnej edukacji patriotycznej nikt nie wyjeżdżał mimo, ze było ciężko i był to również czasy wielkiego kryzysu. Jest taka historia jak w Polskim Lwowie (jak powszechnie wiadomo obecnie pod obcą administracją) spotkano kiedyś Polaka który żył dość biednie, był taki ubogi i ktoś się go spytał dlaczego nie wróci do Polski (wiadomo do linii Curzona chyba najdalej na zachód wysunięta wschodnia granica Polski), a on odpowiedział "Przecież jestem w Polsce" jak się domyślam i tak niczego Was to nie nauczy.

czizjuszplay no tak sa wysiedleńcy i emigranci polityczni, jak wcześniej wspomniani Mickiewicz czy Szopen, po wojnie Ci co zostali byli często mordowani, równiez Ci co wrócili jak Pilecki byli mordowani. Tutaj nawiąże pewien temat rozmowy ze znanym historykiem Andrzejem Krzysztofem Kunertem, powiedział, ze całe inteligenckie rodziny były mordowane po 8 osób w rodzinie połowa u niemców połowa przez rosjan bez wzajemnego porozumienia, niemcy i rosjanie razem bez żadnej współpracy równo niszczyli inteligencje.
To były czasy gdy inteligencja była bardzo patriotyczna i to oni edukowali kolejne rzesze inteligentów na patriotów, jak również ludzi bez wyższego wykształcenia, potme eksterminacja, nie liczne resztki albo wyemigrowały albo zostały wymordowane przez po wojnie. Potem jak wiemy ten niewykształcone osoby były tymi patriotycznie walczącym ramieniem, a inteligencja została poddana indokrynacji. Mozna by o tym długo mówić.

Śmiechu co do Twojej odpowiedzi, pamiętam jak trafiłem na youtube na wideorelacje z jakiś świąt które zorganizowała właśnie polonia, a potme przeczytałem komentarze na dole, że to takie liski chytruski, że tu wielce świętuje i się bratają, a potme jeden drugiemu szpilki wbija, określił ich hipokrytami i pozerami, ja tez nie mam pytań...
Na koniec skomentuję skoro to takie super "lobby" drzwi i ramiona w Polsce czekają, niech przyjeżdżają i pracują dla Ojczyzny.

A propos szukając pewnego wiersza znalazłem coś takiego, jak wyjeżdżacie lu usprawiedliwiacie wyjazd to zapewne dlatego bo jest tamten kraj "lepszy", bo się więcej zarabia itp. mniejsza o rozkminę, znalazłęm fajny artykuł:

http://archiwum.polityka.pl/art/dziwny-jest-ten-kraj,385350.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 23:19:16 pm wysłana przez Robek86 »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:33:06 am »
Słyszał ktoś może z anty-emigrantów o lobby np. polonijnym w USA? to też zdrajcy? jeśli tak to więcej pytań nie mam...
W polonii amerykańskiej jest chyba największy odsetek patriotów na metr kwadratowy ;).

Na koniec skomentuję skoro to takie super "lobby" drzwi i ramiona w Polsce czekają, niech przyjeżdżają i pracują dla Ojczyzny.
Dzięki tym ludziom młodzi Polacy, których rodzice wyjechali z różnych przyczyn, np. zarobkowych, wychowywani są na patriotów i często do Polski wracają. Polskie lobby w USA jest bardzo pożyteczne dla polskości.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:54:59 pm »
Wchodni też wracają, dobra zobaczymy czy uda im się zablokować anty - Polski program.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2011, 23:32:36 pm »
A jak się nie uda, to wyjdziesz z podniesionym czołem? W takim razie, będąc tu - w Polsce - walcz z antypolonizmem chociażby Polsatu (must be the music).

Amor Patriae Nostra Lex!

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2011, 00:12:34 am »
Nie to stwierdzę, że nie mieliście racji, co tam durny program (którego i tak nie oglądam) do całej świadomości antypolskiej w ludziach, takie ciężkie czasy kewactwa orzyszly niestety. Nikt z tym nic nie zrobi.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2011, 07:58:34 am »
Nie to stwierdzę, że nie mieliście racji, co tam durny program (którego i tak nie oglądam) do całej świadomości antypolskiej w ludziach, takie ciężkie czasy kewactwa orzyszly niestety. Nikt z tym nic nie zrobi.

A może Ty coś z tym zrobisz zamiast oglądać się na innych?

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2011, 15:32:15 pm »
Co mama wysadzić gmach polsatu? Ej to byłby nawet dobry pomysł :) cały czas coś robię, ale zamiast wytykać innym powiedz sam co robisz?

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2011, 18:03:15 pm »
Co mama wysadzić gmach polsatu? Ej to byłby nawet dobry pomysł :) cały czas coś robię, ale zamiast wytykać innym powiedz sam co robisz?

odpowiem równie enigmatycznie co Ty: cały czas coś robię, a Ty co robisz?