Autor Wątek: Emigrant -czyli kto ?  (Przeczytany 11001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robek86

• Gość
Odp: Emigrant -czyli kto ?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2011, 18:53:42 pm »
Nie musisz wiedzieć, a Ty co na emigracji niby robisz? Chodzisz w koszulce Polska?

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2011, 21:35:45 pm »
Nie musisz wiedzieć, a Ty co na emigracji niby robisz? Chodzisz w koszulce Polska?

Na Twoim poziomie odpowiedź dla Ciebie brzmi: Nie musisz wiedzieć, a Ty co w Polsce niby robisz? Chodzisz w koszulce Teraz Polska?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2011, 21:40:57 pm »
Dyskusja się skończyła bo już nie wiesz co masz robić, no to sobie tam działaj "patriotycznie" za granicą nie wiem dla kogo dla "polaków" czy dla miejscowych władz, my tutaj musimy naprawiać Polskę i dbać bezpośrednio o jej ziemię.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2011, 22:26:46 pm »
Dyskusja się skończyła bo już nie wiesz co masz robić, no to sobie tam działaj "patriotycznie" za granicą nie wiem dla kogo dla "polaków" czy dla miejscowych władz, my tutaj musimy naprawiać Polskę i dbać bezpośrednio o jej ziemię.

Zawsze staram się prowadzić rozmowę na poziomie drugiej osoby. Działaj "patriotycznie" dla ziomali z bloku bo tylko na tyle Cię stać.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 30, 2011, 23:17:38 pm »
Dyskusja się skończyła bo już nie wiesz co masz robić
Ale Robercie.. to Ty zacząłeś niestety prześmiewczym stwierdzeniem, że pewnie lobby g. zrobi ws antypolskiego tokszoł w USA. Poza tym po co ten ferment?
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2011, 12:24:22 pm »
Dajcie już spokój tym biednym emigrantom. Jak pisałem, oni często mają o wiele większe zasługi dla polskości niż Polacy w kraju.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2011, 12:27:06 pm »
Zawsze staram się prowadzić rozmowę na poziomie drugiej osoby. Działaj "patriotycznie" dla ziomali z bloku bo tylko na tyle Cię stać.

Mieszkam w domku, więc jak dotąd żeby z Toba pisac, ja musze swój poziom obniżać, dobra to ja pojade na bloki i będe spolczał ludzi z bloków, a Ty tam nie wime co spolszczaj.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 01, 2011, 12:28:09 pm.

Ale Robercie.. to Ty zacząłeś niestety prześmiewczym stwierdzeniem, że pewnie lobby g. zrobi ws antypolskiego tokszoł w USA. Poza tym po co ten ferment?

Dyskusję z Tobą Dida uważam za zakończoną, to ja niestety kolejny raz odpowiedziałem na zarzuty o lobby, łatow jest dopasowywac fakty do siebie.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 12:28:09 pm wysłana przez Robek86 »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 01, 2011, 20:40:44 pm »
Mieszkam w domku, więc jak dotąd żeby z Toba pisac, ja musze swój poziom obniżać, dobra to ja pojade na bloki i będe spolczał ludzi z bloków, a Ty tam nie wime co spolszczaj.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 01, 2011, 12:28:09 pm.

Dyskusję z Tobą Dida uważam za zakończoną, to ja niestety kolejny raz odpowiedziałem na zarzuty o lobby, łatow jest dopasowywac fakty do siebie.
Panowie nie tędy droga Osobiste wycieczki nic nie wnoszą do tematu poza spiralą zacietrzewienia Uważam że jeśli emigrant uczciwie pracuje i płaci podatki jest bardzo wartościową jednostką społeczeństwa Polskiego .Przyzwyczajenie do pewnych reguł i zasad będzie miało pozytywny wpływ na jego poczynania w kraju, Tak jak działanie na polu uświadamiania rzw  ziomali z klatki schodowej jest ze wszech miar pożyteczne , poza tym uważam że po obróbce powstanie z nich zupełnie dobry materiał na patriotę , nigdy nie słyszałem wśród nich obrażliwego określenia ,,polactwo " jakie dość często można spotkać wśród pseudo emigrantów .
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 01, 2011, 21:11:13 pm »

Nadal nie korzystasz ze słownika, a szkoda, czytanie (ponoć) nie boli.

Cieszę się że weźmiesz ludzi z bloków, ja węzmę i będę spolczał (pisownia cytatu zachowana) tych z domków.

@Lwów1939 to jest dyskusja Złego Emigranta z Panem Polakiem Z Polski. Jak widać racja leży tam gdzie leży widzimisię Pana Polaka z Polski. Oczywiście się z Tobą zgadzam w pozostałej części Twojej wypowiedzi. Nigdy nie szukam waśni, ale nie ścierpię gdy ktoś idzie w zaparte i obraża innych.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 02, 2011, 13:09:09 pm »
Wiesz jak dotąd Ty idziesz w zaparte, że jestes patriotą i zostawiasz swój Kraj, dla własnego widzimisię, to są sprzeczne pojęcia i Ci brakuje juz argumentów dlatego czepiasz sie słówek i literówek, no i mam dla Ciebie zła wiadomośc, czytma codziennie, takie est teraz wynaturzenie i "trendy", że ludzie którzy niby uważają się za patriotów szukają lepszego miejsca, to tak jak zakochać się w kobiecie, ale odejść do innej bo ma ładniejsze pozorne błyskotki od tej wartościowej.
Bywały o wiele cizsze czasy i ludzie zostawali w Kraju, niektórzy uciekali przed przemocą w niekorzystnej sytuacji politycznej.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 02, 2011, 13:19:57 pm »
Tak Robert. Mieszkając pod mostem (ale w kraju!), na pewno Paweł byłby w stanie zrobić więcej dla Polskie.
@smiechu, wybacz mi ten przykład, przyświecają mi dobre intencje :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 02, 2011, 13:22:57 pm »
Ponieważ widzę, że "dyskusja" polega na obrzucaniu się inwektywami, proszę o jej zakończenie. Każdy kolejny post będący osobistym przytykiem zostanie usunięty. Jak moderatorowi się jakiemuś chce, niech oczyści wątek. O ile jest co czyścić. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 03, 2011, 21:28:47 pm »
No i szeryf przyszedł i koniec zabawy.
Dida, poraz wtóry pisze, ja oraz prawie wszyscy Polacy zostali w domu i jakoś nie żyje pod mostem, a teraz pisząc na serio bez wyimaginowanego przykładu, był kiedyś reportaż, jak własnie całą ta emigracja i "super Polacy" co tak duzo dla Polski robią, żyli na dworcu jako bezdomni, bez pracy, bez znajomości ludzi ani języka, bez pieniędzy na powrót, a że byli tma obcy nie mogli liczyć nawet na żadne wsparcie w postaci zasiłków, obiadów itd., itd. O filmie "Szczęśliwego Nowego Jorku" nawet nie mówię bo to jednak film fabularny.

Kiedyś Polacy woleli zginąć niż po za Polską ziemia żyć:

"Więc trzeba było jąć się kos, oręży,
 By stoczyć walkę choćby z piorunami,
 Umrzeć, by umrzeć, bo w Polsce nie ciężej,
 Wolnym i dumnym upaść pod kulami,
 Niż dnie swe kończyć od rodziny z dala,
 Jak podły żołdak w służbie u Moskala."

Fragment wiersza Augusta Barbiera (Francja) pod tytułem Atak pod Węgrowem
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 23:44:16 pm wysłana przez Robek86 »

KubaB

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2011, 10:32:57 am »
Witam!

Jestem nowym uzytkownikiem forum. Postanowilem podzielic sie z Wami swoimi przemysleniami odnosnie emigranta.
Otoz sam jestem emigrantem - przebywam w Skandynawii gdzie zarabiam duzo wiecej niz moglbym w Polsce. A jednak wiecie co robie?
Staram sie zyc oszczednie natomiast raz na 2-3 miesiace przyjezdzam do kraju i wowczas staram sie kupowac u Polskich producentow, Polskich rolnikow i generalnie korzystac ze wszystkich Polskich uslug. W ten sposob niejako "przepompowuje" pieniadze z zagranicy do swojego regionu.
Uwazam ze jest to dzialanie patryjotyczne.

Chcialbym poznac wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 10:33:55 am wysłana przez KubaB »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2011, 21:23:26 pm »
Witaj,
cieszy mnie że kolejna osoba (jak ja), emigrant stara się coś zrobić pożytecznego.
Może napisałbyś coś więcej o sobie w dziale: Poznajmy się ->http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?board=25.0

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2012, 09:07:37 am »
Witam!

Jestem nowym uzytkownikiem forum. Postanowilem podzielic sie z Wami swoimi przemysleniami odnosnie emigranta.
Otoz sam jestem emigrantem - przebywam w Skandynawii gdzie zarabiam duzo wiecej niz moglbym w Polsce. A jednak wiecie co robie?
Staram sie zyc oszczednie natomiast raz na 2-3 miesiace przyjezdzam do kraju i wowczas staram sie kupowac u Polskich producentow, Polskich rolnikow i generalnie korzystac ze wszystkich Polskich uslug. W ten sposob niejako "przepompowuje" pieniadze z zagranicy do swojego regionu.
Uwazam ze jest to dzialanie patryjotyczne.

Chcialbym poznac wasze opinie.

wg mnie również jest to działanie patriotyzm, podobnie możesz te pieniądze przeznaczyć na założenie własnej firmy, równie pożytecznym rozwiązaniem było by znalezienie za granica miejsca na produkty z Polski może zauważyłeś co produkowanego u nas w kraju można by było sprzedać za granicą?