Autor Wątek: Reprezentacja narodowa bez godła za to z logiem zagranicznego producenta koszule  (Przeczytany 7151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
http://www.rp.pl/artykul/55270,749568-Bez-orla-na-koszulkach---kibice-protestuja.html

Ta niechęć ludzi odpowiedzialnych za Euro 2012 do polskiego godła graniczy dla mnie z niechęcią do Polaków.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
Odp: Reprezentacja narodowa bez godła za to z logiem zagranicznego producenta koszule
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2011, 22:20:54 pm »
Patrzyłem, co na ten temat mają do powiedzenia "dziennikarze" z TVN - ktoś powiedział, że Polska jest jednym z ostatnich krajów Federacji, którego drużyna występuje z godłem na piersi, podając przykład, że inni grają bez swojego godła i żyją. Ale mówił to w ten sposób, jakby chciał dać do zrozumienia, że posiadanie godła narodowego na koszulce reprezentacji powinno być powodem do zapadania się pod ziemię ze wstydu.
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

smiechu

• Stowarzyszenie
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: Reprezentacja narodowa bez godła za to z logiem zagranicznego producenta koszule
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2011, 23:19:34 pm »
Hańba! Jakim cudem jakiś orzełek PZPNu się znalazł na tych koszulkach! Powinny to być niebieskie trykoty z dwunastoma gwiazdkami!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

KubaB

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2011, 08:57:03 am »
Podzielam zdanie wszystkich powyzej.
Najgorsze wedlug mnie jest to ze to wcale nie sa tendencje europejskie... Podczas rozmow z obcokrajowcami czesto dostaje pytanie czemu Polska robi to czy tamto. Dlugo nad tym myslalem i wydaje mi sie ze jako Narod mamy jakis kompleks i chcemy koniecznie pokazac ze jestesmy bardzo zachodnim panstwem. Niestety zapominamy o najwazniejszym -
"Jesli chcesz by Cie szanowano - szanuj sam siebie"

Mozemy nasladowac Niemcow - ale nimi nie bedziemy, tylko podrobka, mozemy nasladowac Amerykanow, Chinczykow czy co kto woli ale zawsze bedziemy tylko kims kto nasladuje. Tylko bedac Polakami jestesmy naprawde soba.

Mam tez swoja opinie na temat polityki wedlug wschodu ale podziele sie nim dopiero jak bede mial 30 wiadomosci :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 08:59:27 am wysłana przez KubaB »

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2011, 17:12:59 pm »
A dlaczego? Dlatego, że Polak sam o sobie myśli stereotypowo. Gdyby miał inną świadomość narodową, to inaczej by to wszystko wyglądało.
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2011, 23:05:46 pm »
Gdyby miał inną świadomość narodową

to by nie był Polakiem ;)

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2011, 07:07:00 am »
Może napisać jakiś protest do PZPN pewnie nie wiele to pomoże ale bierność jest najgorsza...

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2011, 18:36:53 pm »
Może napisać jakiś protest do PZPN pewnie nie wiele to pomoże ale bierność jest najgorsza...

Jak najbardziej! Może stworzyłbyś takowy list tobyśmy wszyscy wysłali?

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2011, 19:47:00 pm »
Postaram się coś napisać.. mam nadzieję że jutro zamieszczę gotowca.
jeden wzór listu jest tutaj
http://www.niepoprawni.pl/blog/4991/protest-przeciwko-rugowaniu-polskosci-przez-pzpn

chociaż ja napisał bym tak:

Szanowny zarządzie PZPN

W myśl ustawy z 9 lutego 1990 roku "godłem Rzeczypospolitej Polskiej staje się wizerunek Orła Białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy". Zgodnie z art. 28 ust. 4 Konstytucji
"Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej"

Zastąpienie w/w godła „logiem” jest fatalnym nieporozumieniem ponieważ reprezentacja Polski ma być reprezentacją kraju i narodu a nie reprezentacją grupy konsumentów jakiejś firmy której symbolem jest „logo”. Dlatego pragnę wyrazić swoje oburzenie usunięciem Polskiego godła z koszulki reprezentacji Polski.
(dalej zabrakło mi weny dajcie mi trochę czasu a popracuję nad tym....)
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 20:38:20 pm wysłana przez Cichociemny »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2011, 20:13:07 pm »
Proponuję twarz prezesa PZPN.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2011, 10:49:47 am »
Moja propozycja:
"Szanowny zarządzie PZPN

„Reprezentacja Polski” jest reprezentacją Polski a nie „Reprezentacją PZPN” dlatego na koszulkach zawodników zawsze było godło Rzeczypospolitej Polskiej.
W myśl ustawy z 9 lutego 1990 roku "godłem Rzeczypospolitej Polskiej staje się wizerunek Orła Białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy".
Zastąpienie w/w godła „logiem” jest fatalnym nieporozumieniem ponieważ reprezentacja Polski ma być reprezentacją kraju i narodu a nie reprezentacją grupy konsumentów jakiejś firmy której symbolem jest „logo”. Dlatego pragnę wyrazić swoje oburzenie usunięciem Polskiego godła z koszulki reprezentacji Polski. Polscy Patrioci walczyli przez wiele lat oto aby POLSKIE GODŁO mogło wisieć w urzędach, szkołach i innych instytucjach oraz być rozpoznawalnym znakiem polskości. Ze znakiem „orła białego w koronie w czerwonym polu” nierozerwalnie związane jest hasło Bóg Honor i Ojczyzna, wartości których powinien bronić Prezydent Polski i Polski Rząd. Należy również zaznaczyć iż zgodnie z artykułem 28 Konstytucji ustęp 4.”Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej” a „logo” może być potraktowane jako karykatura symbolu narodowego w obronie którego ginęło wielu wspaniałych ludzi. Dlatego żądam przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski.

Z wyrazami szacunku "

Oczywiście jeśli ktoś chce dodać "coś od siebie" to jestem otwarty na propozycję.. już wysłałem swój protest do pewnej partii więc pewnie niedługo będzie na ich stronie.
;)

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2011, 19:19:51 pm »
Super! Do jutra wieczór wyśle ten list do wszystkich użytkowników co by każdy mógł wysłać no i Stowarzyszenie ma się rozumieć również.
Dziękuję i pozdrawiam

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2011, 07:10:02 am »
http://euro2012.wp.pl/title,Nike-walczylo-z-PZPN-o-orla,wid,13984987,wiadomosc.html?ticaid=1d628

sponsorzy reprezentacji nie będą walczyć o orzełka możemy ich zbojkotować mi warki trochę szkoda bo lubię ale cóż czasami ojczyzna wymaga poświęceń..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2011, 19:44:31 pm »
Co marka ma do gadania? Zamówienie było, próbowali przekonać, tępy beton PZPR... tfu, PZPN'u nie uległ.

Jak poinformował w poniedziałek „Fakt” firma Nike długo walczyła o orła na koszulkach. Według dziennika przedstawiciele koncernu przez cztery miesiące namawiali władze PZPN, żeby na koszulkach znalazło się godło narodowe. Nie udało im się jednak zmienić decyzji związku, który w miejscu „orzełka” zamieścił logotyp reprezentacji.
Nike jest firmą, która kieruje się interesami. Wiedzieli, że "orzełek" jest bardziej opłacalny i rozpoznawalny, więc próbowali przekonać idiotów. Polegli. Żaden argument nie przekona osła, jeżeli ten się zaprze. Może uda się ta sztuka protestującym kibicom?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2011, 21:11:50 pm »
Może uda się ta sztuka protestującym kibicom?
Według mnie jedyną szansą, jest permanentny bojkot meczy reprezentacji oraz Ekstraklasy, tak aby odbiło się to na PZPN (i nie tylko, ktoś wszak te mecze relacjonuje). Narodowy bojkot, który swoją drogą już w jakimś stopniu mamy. Coraz mniej ludzie interesują się rodzimą kopaną. Czy to z premedytacją, czy mniej świadomie, to jednak widać tą tendencję.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2011, 21:27:04 pm »
Co marka ma do gadania? Zamówienie było, próbowali przekonać, tępy beton PZPR... tfu, PZPN'u nie uległ.
Nike jest firmą, która kieruje się interesami. Wiedzieli, że "orzełek" jest bardziej opłacalny i rozpoznawalny, więc próbowali przekonać idiotów. Polegli. Żaden argument nie przekona osła, jeżeli ten się zaprze. Może uda się ta sztuka protestującym kibicom?

Jak by sponsorzy się wycofali i PZPN nie miał by kasy to by zmądrzał..

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2011, 21:30:43 pm »
Dziś mamy kolejny mecz reprezentacji PZPN, szkoda że nie grają nasi. List poszedł.

PS.
Proponuję wysłać list jeszcze z adresem e-mail, tak aby nasi forumowicze nie musieli za każdym razem jego szukać, poza tym list skierowałbym do prezesa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 22:03:46 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2011, 22:42:06 pm »
rzeczywiście zapomniałem :)
adres na który należy wysłać list to ->pzpn@pzpn.pl
pozdrawiam

Akcja na Facebook-u ->http://pl-pl.facebook.com/event.php?eid=276256682412814&ref=nf

A może by tak jeszcze skrobnąć coś do tych co mają nas przynajmniej w teorii reprezentować? Posłowie, senatorowie itp it, ba premier, prezydent?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 23:23:55 pm wysłana przez smiechu »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2011, 18:28:10 pm »
Dziś mamy kolejny mecz reprezentacji PZPN, szkoda że nie grają nasi. List poszedł.

PS.
Proponuję wysłać list jeszcze z adresem e-mail, tak aby nasi forumowicze nie musieli za każdym razem jego szukać, poza tym list skierowałbym do prezesa.

Zawsze będzie nasza reprezentacja, i wygrali.

Bartors

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2011, 22:37:42 pm »
No akcja przynosi rezultaty, lato (celowo mala litera) "zastanowi" się nad sprawa... Wiec jednak można coś zdziałać

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2011, 23:01:19 pm »

A może by tak jeszcze skrobnąć coś do tych co mają nas przynajmniej w teorii reprezentować? Posłowie, senatorowie itp it, ba premier, prezydent?

Wiesz co jak by tak dobrze nad tym pomyśleć to Kwaśniewski, śp. L. Kaczyński czy komorowski wszyscy chodzili na mecze i kibicowali może by to jakoś wykorzystać..
chociaż z drugiej strony jak mi się przypomni jak E. Górniak wykonała hymn przy Kwaśniewskim..
w każdym razie godło Polski podlega zgodnie z konstytucją ochronie prawnej a na straży konstytucji stoi prezydent..
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 23:04:14 pm wysłana przez Cichociemny »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2011, 23:22:24 pm »
Zobaczymy co PZPN wymyśli, najwyżej się skrobnie do VIP-ów

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2011, 21:06:57 pm »
http://euro2012.wp.pl/wid,14005349,wiadomosc.html

"Finał sprawy z koszulkami reprezentacji Polski pozbawionymi godła narodowego może być bardzo przykry dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Strojów bez godła nikt kupować nie chce, a Nike wyprodukował ich już 150 tysięcy. Jeśli orzełek zostanie decyzją PZPN przywrócony na koszulki, amerykański gigant może domagać się od związku potężnego odszkodowania.

Powrót orzełka jest bardzo prawdopodobny - taką decyzję chce przegłosować zarząd PZPN, nawet wbrew woli prezesa Grzegorza Laty. "A jeśli nie zarząd, to być może zapadnie ona dzień później na walnym zgromadzeniu" - pisze dziennik "Polska The Times".

Jeśli narodowe godło jednak znajdzie się na koszulkach polskich piłkarzy, które zostały przygotowane już na EURO 2012, to zdaniem Laty może to wywołać "duże powikłania biznesowe". O co chodzi? O odszkodowanie, jakiego może domagać się Nike. Znany na całym świecie koncern wyprodukował już 150 tysięcy nowych koszulek i wiele innych produktów z nowym logo PZPN. Jeśli przegłosowano by powrót orzełka, te produkty straciłyby prawo bytu, a Nike miałby podstawy do zarządania odszkodowania, i to nie małego - po pierwsze ktoś musiałby zapłacić za "naprasowanie" godła na koszulki (3-4 złote za sztukę), a dodatkowe straty, sięgające kilku milionów złotych, przyniosłoby wycofanie towaru ze sklepów oraz ponowna dystrybucja

Zdaniem "Polski The Times" żądania Nike mogłyby sięgnąć nawet kilkanaście milionów euro. "To byłby cios dla PZPN, który zarabia na współpracy z Nike około 4 mln euro rocznie. Do tego ma gwarantowaną premię 1,5 mln euro za sprzedaż koszulek" - pisze "Polska".

Groźba konieczności wypłacenia odszkodowania zdaniem "Gazety Wyborczej" sprawi, że PZPN zagra na zwłokę i poczeka, aż Sejm przegłosuje poprawki do ustawy o sporcie kwalifikowanym, które wprowadzą obowiązkowe godło na strojach wszystkich reprezentantów. Wtedy związek będzie mógł zwalić winę na parlamentarzystów."

Zapowiada się nie ciekawie ale pewnie orzełek wróci na swoje miejsce.. mam nadzieję że Grzegorz Lato zapłaci za swój błąd..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2011, 22:07:51 pm »
dokładnie, niech mądry Lato z własnej kiesy wyłoży na odszkodowanie. Chciwy dwa razy traci, ot i tyle.