Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 2193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZX_W1

• Czytelnik
Opus Dei
« dnia: Listopad 18, 2011, 22:18:14 pm »
Co myślicie o tej organizacji, instytucji Kościoła? Czy rzeczywiście działa w dobrej wierze, czy może jest krypto masońską organizacją?

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: Opus Dei
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2011, 23:17:12 pm »
Ze wstydem się przyznaję, że nigdy specjalnie nie czytałem o Opus Dei, jednak ostatnia wypowiedz Nowickiej, odnośnie skrajnego katola - Gowina (:D), mnie zaciekawiła. A masz może jakieś ciekawe materiały na ten temat? Bo na stronie oficjalnej są takie ogólniki..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2011, 22:23:13 pm »
Ze wstydem się przyznaję, że nigdy specjalnie nie czytałem o Opus Dei, jednak ostatnia wypowiedz Nowickiej, odnośnie skrajnego katola - Gowina (:D), mnie zaciekawiła. A masz może jakieś ciekawe materiały na ten temat? Bo na stronie oficjalnej są takie ogólniki..

Mnie też ostatnio, jak Palikot wspomniał właśnie o 3 ministrach w rządzie PO powiązanych z Opus Dei. Można wpisać "Opus Dei sekta" i pojawi się info, na ile prawdziwe nie wiem, ja podchodziłbym do tego ostrożnie.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2012, 20:42:10 pm »
Ktoś jeszcze się wypowie o Opus Dei? Może ma więcej info??

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2012, 09:48:03 am »
Co myślicie o tej organizacji, instytucji Kościoła? Czy rzeczywiście działa w dobrej wierze, czy może jest krypto masońską organizacją?

Opus Dei podlega kościołowi w przeciwieństwie do masonów więc ja bym tutaj starał się ich wyraźnie rozróżnić. Uważam ze istnienie tej organizacji ma sens bo katolicy jako wspólnota powinni sobie pomagać tym bardziej że w wielu regionach świata są prześladowani. Podobno ludzie którzy należą do Opus Dei nie ujawnianą się z tym ale zapytani wprost o przynależność nie mogą skłamać.

Suwranna

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2017, 09:49:13 am »
Ottime informazioni. Stavo cercando una forma.