Autor Wątek: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?  (Przeczytany 12030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« dnia: Marzec 27, 2012, 14:54:44 pm »

 

Ważne i [nie dość] odważne
opublikowano: 20 marca, 7:57

Dwanaście albo i więcej lat temu w dużej sali ŻIH-u (Żydowski Instytut Historyczny) cisnęły się dziesiątki słuchaczy na wykładzie prof. Feliksa Tycha, zatytułowanym sensacyjnie „Żydokomuna”. Prof. Tych, historyk, ówczesny (albo wkrótce potem) dyrektor ŻIH opowiadał o pewnym nurcie w ostatnich dwustu latach w myśli i praktyce żydowskiej diaspory. Jego rozważania koncentrowały się na lewicowych w dzisiejszym XX-wiecznym rozumieniu skłonnościach Żydów, prześladowanych i wykluczanych, a często mordowanych w diasporze, pod płaszczykiem wymyślnych uzasadnień filozoficznych o ich „naturze”, spisku itd. Żydzi wg prof. Tycha byli naturalnymi lewicowcami, wiecznie wyobcowani i przepędzani, dążyli do kraju swych marzeń, większej wolności osobistej, tęsknili za wolnością słowa i innymi prawami człowieka, skłonni byli też do przyjmowania i tworzenia rozmaitych nowinek ideologicznych, które miały ich prowadzić do spełnienia tych pragnień. Marzyli o ojczyźnie wszystkich ludzi, „państwie robotników i chłopów” i o sprawiedliwości społecznej, co nie zawsze podobało się przywiązanym do swoich narodowości i państw gospodarzom. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Wykład prof. Tych skończył na osobach pochodzenia żydowskiego, zaangażowanych w budowanie w Polsce tzw. demokracji ludowej. W  praktyce oznaczało to zdominowanie przez nie - opowiadał prof. Tych - kulturalne i medialne kraju, a w latach stalinowskich czynny udział w organizowaniu prześladowań „klas ustępujących” i przeszkadzających w instalowaniu u nas komunizmu sowieckiego, i często osobisty udział w zbrodniach podczas śledztw i sądów.  Jak zakończył, problem polega na tym, że to już w ogóle nie byli Żydzi, ani pod względem religijnym, ani identyfikacji ze swym narodem, ani tym bardziej z Izraelem, który już był żydowskim państwem. W dzisiejszych czasach każdy sam się określa, siebie i swoją narodowość. Kto chce, jest Polakiem lub Żydem, a jak nie chce, to nim nie jest. Co więcej, mówił prof. Tych, jakiś czas można być Polakiem, Żydem, Chińczykiem, a potem zmienić zdanie i stać się np. Niemcem, Amerykaninem, Argentyńczykiem. Ich winy obarczają ich osobiście, a zresztą żaden naród nie odpowiada za to, co kiedyś zrobili jego członkowie. Polacy, obecni na wykładzie, przyjęli tę koncepcję z niedowierzaniem, i chyba z niezrozumieniem: jak to, można więc być i zarazem nie być Żydem?

Na 3,5 mln zamieszkałych w Polsce przed wojną Żydów 30 tys. należało do Komunistycznej Partii Polski, nieco więcej do lewicowego Bundu, podobnie do syjonistów. Z terenów polskich przeżyli II wojnę światową i Holocaust głównie (ale nie tylko!) komuniści, którzy schronili się przed Niemcami w głębi ZSRR. Zginęli religijni Żydzi o różnych obliczach politycznych.

Prof. Tych w kilka lat później obwoził po Polsce Grossa z jego wykładami po którejś z książek. Gross nie unikał w nich uogólnień na temat win polskich.

Przypomniał mi się ten wykład, gdy przeglądałam impresję prof. Włodzimierza Pańkowa, socjologa (http://wpankow.salon24.pl/399209,zydokomuna-wedlug-pawla-spiewaka), i recenzję Rafała Ziemkiewicza („UważamRze” nr 12/2012) na temat książki Pawła Śpiewaka „Żydokomuna. Interpretacje historyczne”. Książki „wysokiego ryzyka”, jak określił to Ziemkiewicz.

Prof. Pańków  krótko podsumował dzieło Śpiewaka, którego nie czytał dokładnie: „nie polecam też go nikomu uczciwemu, chyba, że chce poznać dobry przykład półprawdy i manipulacji.” Zabrakło mu w nim rzetelnej analizy historycznej zjawiska współpracy żydowskich mieszkańców Polski przedwrześniowej z okupantem sowieckim, świetnie i wyczerpująco źródłowo opisanej w książce Thymoty'ego Snydera pt. „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem i Stalinem”; Pańków poleca ją każdemu, kto szuka prawdy o stosunkach żydowsko-polskich, żydowsko-słowiańskich, żydowsko-bałtyjskich itp.

Inaczej Ziemkiewicz. Ten książkę przeczytał i szeroko opisał. Określił ją jako „odważną i ważną”, pierwszą, choć niepełną próbę rozliczenia środowiska dzieci i wnuków stalinistów z problemem współpracy swych ojców i dziadków ze stalinizmem (choć sam Śpiewak do tej grupy się nie zalicza). Bo naprawdę ważne jest to, co jest dziś. Oto fragmenty:

„Istnieje dość zwarta postinteligencka formacja, która odziedziczyła po czasach PRL znacząca pozycję w elicie państwa (...). Formacja, niestety, cementowana przede wszystkim charakterystycznymi dla niej traumami. Niemogąca się wyzwolić z opisanych przez Śpiewaka socjologicznych uwarunkowań: kompleksu wykorzenienia z własnej, potężnej tradycji (...), poczucia krzywd doznanych, sądzę jednak, wyrzutów sumienia za krzywdy wyrządzone.” Ta elita wzięła na siebie obowiązek „przeprowadzenia Polaków do nowoczesnej, kosmopolitycznej Nowej Wspaniałej Europy, a w ramach tego obowiązku udzieliła sobie prawa do stosowania na przeprowadzanych rozmaitych zabiegów socjotechnicznych, wiodących do coraz bardziej ordynarnej amoralnej manipulacji.”

A Polacy łykają ją jak indyk orzechy na Boże Narodzenie, w obronie doszukując się żydowskiego spisku, bankierów żydowskich, tworząc beznadziejne „listy Żydów” itp.

„A jednocześnie - pisze dalej Ziemkiewicz - dziedziczy owa formacja ów wielki strach, o którym tak wiele mówi i tak często pisze Śpiewak. Nawet panując nad wielkim obszarem polskiego życia publicznego, reglamentując sukcesy w sztuce i nauce, decydując o nagrodach, recenzjach, lukratywnych posadach i wyjazdach zagranicznych, ani na chwilę nie potrafiła się ona wyzwolić z mentalnej sytuacji osaczenia. (...) Każdy przejaw odradzania się polskiej dumy, niekoncesjonowanego przez salony patriotyzmu, każde wezwanie do kierowania się interesem narodowym wprawia ją w histerie i podrywa do uderzenia prewencyjnego.” Boją się antysemityzmu. Jak zdefiniować antysemitę, skoro nie da powiedzieć, kiedy jest się Żydem? Sartre napisał, że antysemitą jest każdy, kto choćby użyje słowa „Żyd”.

Ziemkiewiczowi też brakuje u Śpiewaka analizy historycznej. „Nie można nazywać `dyskusją` medialnych kampanii, w których z zasady odmawia się szukania przyczyn historycznych zjawisk, upatrując w takim poszukiwaniu chęci zrelatywizowania win (...), narracji burzącej z góry przyjęty porządek <<żydowskich cierpień i polskich win>>.”

Ziemkiewicz marzy o książce, która opisałaby losy tej grupy po 1968 roku, na którym kończy Śpiewak. Jest taka książka - „Życie przecięte” Joanny Wiszniewicz, dofinansowana również przez ŻIH, opisująca losy 40 osób pochodzenia żydowskiego, głownie z elity; większość wyemigrowała,  3 czy 4 zostały w Polsce.  Można się z niej naprawdę wiele dowiedzieć, jak to było dalej, i jest do dziś.

W pewnej rozmowie ze znanym politykiem, w której uczestniczyło kilka osób, jak zwykle wyrzekających na Żydów, usłyszałam: „Przestańcie już z tymi Żydami. Trzeba szukać w Wydziale Polskim NKWD w latach 30-tych. Tylko tam. I patrzeć, co robią dzieci i wnuki.”                              Treść za portalem wPolityce.pl                                                                                                                                                                                                          autor Teresa Bochwicz.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 14:57:56 pm »
Pewnie kilka tysięcy jest jako mniejszość narodowa.

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2012, 15:14:03 pm »
Pewnie kilka tysięcy jest jako mniejszość narodowa.
Nie pamiętam żródła ale była mowa o 400 osobach- ha ha ha
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2012, 16:01:39 pm »
Oj tam, oj tam, przecież żydzi są wśród nas  :)

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2012, 16:26:27 pm »
Wikipedia mówi o kilkudziesięciu tysiącach osób identyfikujących się z narodowością żydowską (nie jest wyspecyfikowanie w jaki sposób się identyfikują), w tymże artykule jest napisane o około 10-15 tysiącach Żydów (przy czym nie napisano źródła). Niestety, nie dokopałem się do wyników ze spisu powszechnego w którym by ujęto ich liczbę.

Co do artykułu, ważną rzecz wspomniano - liczbę Żydów należących do partii komunistycznej, którzy w sporej części uciekli do ZSRR w trakcie wojny obronnej, gdy tymczasem większość ich pobratymców niemieccy oprawcy zamordowali w obozach. Warto brać to pod uwagę tworząc teorie o zbrodniczej armii żydowskich UBeków PRL'u.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2012, 17:39:18 pm »
Trochę Żydów miało pociąg do komunizmu, ale znacznie później nastąpiła czystka na czele z hasłem "Żydzi na Madagaskar"

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2012, 20:06:51 pm »
Nie do końca w takiej kolejności. :P

Żydowski "pociąg" do komunizmu (piszę w cudzysłowie, ponieważ żydzi jako wspólnota wyznaniowa byli tak samo przeciwni komunizmowi jak wszyscy wierzący - jako, że komunizm był ateistyczny) brał się m. in. z poczucia osaczenia jakie Żydzi mieli wszędzie na świecie, jako diaspora bez ojczyzny.

Hasło z Madagaskarem pojawiło się mniej więcej z powstaniem syjonizmu i deklaracją Balfoura.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 20:09:37 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2012, 20:51:12 pm »
Wikipedia mówi o kilkudziesięciu tysiącach osób identyfikujących się z narodowością żydowską (nie jest wyspecyfikowanie w jaki sposób się identyfikują), w tymże artykule jest napisane o około 10-15 tysiącach Żydów (przy czym nie napisano źródła). Niestety, nie dokopałem się do wyników ze spisu powszechnego w którym by ujęto ich liczbę.

Co do artykułu, ważną rzecz wspomniano - liczbę Żydów należących do partii komunistycznej, którzy w sporej części uciekli do ZSRR w trakcie wojny obronnej, gdy tymczasem większość ich pobratymców niemieccy oprawcy zamordowali w obozach. Warto brać to pod uwagę tworząc teorie o zbrodniczej armii żydowskich UBeków PRL'u.
W spisach powszechnych II RP liczbę żydów ujmowano w wysokości ok 3,5 miliona skupionych głównie na terenach Kresów, Fakt oficjalnego identyfikowania się z partią komunistyczną ok 30 tys nie wyjaśnia nic (patrz udział żydów w eksterminacji narodu Polskiego na Kresach). Poza tym Stalin pozbywając się tego problemu chętnie skierował do okupowanej Polski pewnie drugie tyle jeśli nie więcej.Co skromnie licząc dawało ok 60 tys żydów umieszczonych w centralnych władzach reżimu komunistycznego mających wpływ decyzyjny na działalność i metody UB.Nie wspominając o tych którzy wyszli z obozów koncentracyjnych.Przyznasz że w takim układzie to jest armia zbrodniczych żydowskich UB-eków.Moreli, Szechterów,Michników itp .
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2012, 22:09:54 pm »
a czy to ważne kto jest ziemianinem a kto marsjaninem? cały ten temat dla mnie bezcelowy...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2012, 22:13:37 pm »
a czy to ważne kto jest ziemianinem a kto marsjaninem? cały ten temat dla mnie bezcelowy...
Masz zupełną rację bo na końcu dzielni amerykanie wysyłają swoje F 16 i demolują obiekt marsjański i znowu mamy 4 lipca -alleluja.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2012, 23:21:43 pm »
Masz zupełną rację bo na końcu dzielni amerykanie wysyłają swoje F 16 i demolują obiekt marsjański i znowu mamy 4 lipca -alleluja.

i tak niedługo nie będzie Polski bo rozbiory trwają póki PO "rządzi"...dodaj do tego jeden patent dla wszystkich krajów UE, 300 kolejnych przedsiębiorstw do prywatyzacji w latach 2012-2013 a w roku 2013-14 nie zostanie kamień na kamieniu...

więc mi Żydzi nie przeszkadzają, niech sobie żyją.

Że użyje punkowego chasła: Polska dla Polaków, ziemia dla ziemniaków, księżyc dla księży :P
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2012, 08:36:05 am »
Cytuj
W spisach powszechnych II RP liczbę żydów ujmowano w wysokości ok 3,5 miliona skupionych głównie na terenach Kresów, Fakt oficjalnego identyfikowania się z partią komunistyczną ok 30 tys nie wyjaśnia nic (patrz udział żydów w eksterminacji narodu Polskiego na Kresach).
Udział Żydów w eksterminacji na Kresach jest z tego co wiem znikomy - kilka band partyzantów-komuchów, śladowe ilości zabitych, czy ograbionych w porównaniu z banderowcami. Chyba, że masz jakąś tajemną wiedzę, z którą chętnie się zaznajomię.

Cytuj
Poza tym Stalin pozbywając się tego problemu chętnie skierował do okupowanej Polski pewnie drugie tyle jeśli nie więcej.Co skromnie licząc dawało ok 60 tys żydów umieszczonych w centralnych władzach reżimu komunistycznego mających wpływ decyzyjny na działalność i metody UB.Nie wspominając o tych którzy wyszli z obozów koncentracyjnych.Przyznasz że w takim układzie to jest armia zbrodniczych żydowskich UB-eków.
Zastanawiam się, czy Ty poważnie uważasz, że każdy komunista pracował jako esbek? Przede wszystkim - nie wszyscy żydowscy komuniści uciekli z okupacji niemieckiej, co znacznie okraja liczbę początkową. Dwa, to to, że przynależność do partii sama w sobie nie czyniła kogoś oprawcą. Całkiem też chybiony jest argument o budowaniu esbecji z ofiar holokaustu, bo tacy ludzie szybko uciekali do Ameryki, albo Izraela i raczej woleli zapomnieć o wojnie niż bawić się w oprawcę.

Jeszcze kolejną rzeczą jest liczebność całego aparatu opresji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, który jest szacowany na około 300 tysięcy funkcjonariuszy.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Cichociemny

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 134
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2012, 09:26:16 am »
Wikipedia mówi o kilkudziesięciu tysiącach osób identyfikujących się z narodowością żydowską (nie jest wyspecyfikowanie w jaki sposób się identyfikują), w tymże artykule jest napisane o około 10-15 tysiącach Żydów (przy czym nie napisano źródła). Niestety, nie dokopałem się do wyników ze spisu powszechnego w którym by ujęto ich liczbę.

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_4520_PLK_HTML.htm
"Ludność według narodowości, płci oraz miejsca zamieszkania w 2002 r."
1 133 osoby przyznały się do narodowości żydowskiej podczas spisu powszechnego w 2002r. przeprowadzonego przez GUS

Sądzę że większość się nie ujawniła, a biorąc pod uwagę eksterminację ludności żydowskiej podczas II wś i za czasów komunistycznych (nie twierdzę że nie uzasadnione) wcale im się nie dziwię..

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2012, 11:09:42 am »
W Polsce ponoć liczba osób uznających się za Żydów wzrasta - imigracja potomków ofiar holokaustu, odkrywanie swoich żydowskich przodków i takie tam. Dlatego sądzę, że statystyka sprzed 10 lat jest nieprzydatna.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Cichociemny

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 134
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2012, 15:31:03 pm »
W Polsce ponoć liczba osób uznających się za Żydów wzrasta - imigracja potomków ofiar holokaustu, odkrywanie swoich żydowskich przodków i takie tam.

To jest najlepsze.. potomkowie ofiar holokaustu.. szczególnie jak ofiara miała znaczy majątek to się nagle znajdują jego krewni, itd.. szantażyk że Polacy są odpowiedzialni za .... i człowiek nie wiadomo skąd otrzymuje kolejne już odszkodowanie..


Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2012, 16:44:32 pm »
Czasem tak bywa, ale nie tylko. Nie wszyscy żydzi (jako wspólnota religijna) są syjonistami. Niektórzy uważają, że do nadejścia Mesjasza powinni trwać w diasporze. Tacy żydzi często wracają do krajów przodków, na przykład z Izraela do Polski, itp. Nie każdy we wszystkim kieruje się zyskiem.

Po wojnie tysiące Żydów, którzy przeżyli okupację uciekli w formie impulsu z Europy - z szoku po obozach, z chęci zapomnienia koszmaru wojny, uciekając przed komunizmem. Niektórzy chcieli wrócić do krajów przodków, ale dopiero po zimnej wojnie mogli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 16:47:42 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2012, 18:32:19 pm »
No, nie tylko żydzi uciekli do Izraela wśród nich znalazłoby się sporo przybierających Izrael za nową ojczyznę.

mielnik

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 26
 • Płeć: Kobieta
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:58:54 pm »
Jaki spisek. Można pomyśleć że co druga osoba na ulicy z długim nosem to żyd

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Cichociemny

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 134
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:23:56 pm »
http://groups.google.com/group/pl.regionalne.warszawa/msg/bac65c76f3bb518?pli=1  taka ciekawostka  ;>

Wg tej listy Kaczyńscy byli obaj żydami. Nie zgodzę się z tym. Kaczyńscy nie wyglądają na żydów to raz a dwa to ich ojciec walczył w prawdziwym Powstaniu Warszawskim (zaznaczam prawdziwym bo żydzi powstanie w getcie Warszawskim również nazywają powstaniem Warszawskim mimo że walczyło tam jakieś 200 osób..) To że ktoś zakłada publicznie jarmułkę jeszcze nie znaczy że jest żydem. Z tego c o wiem to po prostu do świątyni żydowskiej nie można wejść bez nakrycia głowy dlatego są przeznaczone specjalnie dla gości jarmułki..

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:09:48 pm »
prawdziwym Powstaniu Warszawskim (zaznaczam prawdziwym bo żydzi powstanie w getcie Warszawskim również nazywają powstaniem Warszawskim mimo że walczyło tam jakieś 200 osób..)

To jest Powstanie w Gettcie Warszawskim. Nie wiem jak możesz mylić te dwa pojęcia...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Ms.Mjoy

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 104
 • Płeć: Mężczyzna
  • Hans Kloss is the best
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2012, 15:20:42 pm »
Walczyło trochę więcej niż 200, może z półtora tysiąc, a zginęło  (razem z wywozem do Treblinki liczę) około 60-70 tyś Żydów,  więc jest to suma niemała

LWÓW1939

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 591
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2012, 20:12:59 pm »
Udział Żydów w eksterminacji na Kresach jest z tego co wiem znikomy - kilka band partyzantów-komuchów, śladowe ilości zabitych, czy ograbionych w porównaniu z banderowcami. Chyba, że masz jakąś tajemną wiedzę, z którą chętnie się zaznajomię.
Zastanawiam się, czy Ty poważnie uważasz, że każdy komunista pracował jako esbek? Przede wszystkim - nie wszyscy żydowscy komuniści uciekli z okupacji niemieckiej, co znacznie okraja liczbę początkową.Całkiem też chybiony jest argument o budowaniu esbecji z ofiar holokaustu, bo tacy ludzie szybko uciekali do Ameryki, albo Izraela i raczej woleli zapomnieć o wojnie niż bawić się w oprawcę.

Jeszcze kolejną rzeczą jest liczebność całego aparatu opresji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, który jest szacowany na około 300 tysięcy funkcjonariuszy.
Jakos przeoczyłem te wpisy w dyskusji więc dopiero teraz się do niego ustosunkowuję:Drogi kolego ,,Twisterro" braki w wiedzy są ogromne.Po pierwsze Masowy udział w strukturach NKWD w czasie I sowieta 1939-41 (w tym w osławionym Jedwabnem)-pomoc i czynny wdział w deportacji Polaków na sybir wielu tysięcy żydów  ,, Chyba, że masz jakąś tajemną wiedzę, z którą chętnie się zaznajomię." - żadna tajemna wiedza wystarczy poczytać opracowania na ten temat wiedza przyjdzie do Ciebie wraz z ilością przeczytanych książek (mniej wiadżmina więcej czytaniai pożytek większy.) Ty poważnie uważasz, że każdy komunista pracował jako esbek? - przynajmniej w tamtych czasach tak było, że ,,przynajmniej "był szpiclem.<<<<<,,.Całkiem też chybiony jest argument o budowaniu esbecji z ofiar holokaustu, bo tacy ludzie szybko uciekali do Ameryki, albo Izraela i raczej woleli zapomnieć o wojnie niż bawić się w oprawcę.>>>>Szczególnie przy pełnym zamknięciu granic przez sowietów.Faktem jest że większość żydów była z dawnych struktur KPP i Ci umieli o siebie zadbać.W całej tej dyskusji najistotniejszym jest nie masowy(a taki był) udział żydów w UB ale miejsce które zajmowali w jego strukturach. 
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważne i [nie dość] odważne-Czy w Polsce są żydzi?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:46:33 am »
Kolego Lwów, prosiłem o "wiedzę", przez co rozumiałem źródła, a nie słowa "a weź se sprawdź, w każdej książce jest". Otóż nie ma w każdej książce. Ponieważ do reszty zarzutów już się  ten czy inny sposób ustosunkowałem, to odpowiem na zamykanie granic - władze sowieckie dopuszczały emigrację Żydów, ale bez biletu powrotnego. Podobnie jak w '68.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton