Autor Wątek: Generał Petelicki nie żyje  (Przeczytany 2259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZX_W1

• Czytelnik
Generał Petelicki nie żyje
« dnia: Czerwiec 22, 2012, 00:51:38 am »
Jako że nikt o tym nie napisał, dodaję smutną informację z ostatnich dni:

Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. Jego ciało, z ranami postrzałowymi znaleziono w sobotę w garażu na warszawskim Mokotowie.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do służb, wiele wskazuje na to, że generał mógł popełnić samobójstwo

- Mogę potwierdzić jedynie, że otrzymaliśmy zgłoszenie od członków rodziny o znalezieniu zwłok mężczyzny. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tej śmierci - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

Generał brygady Sławomir Petelicki urodził się w 1946 roku w Warszawie. Od 1969 roku pracował w Departamencie I MSW, obejmując placówki zagraniczne, m.in. w Wietnamie, Chinach i Stanach Zjednoczonych. W latach 1990-1995 organizował, a następnie dowodził jednostką GROM. W 1996 roku krótko doradzał premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi jako pełnomocnik ds. walki z przestępczością zorganizowaną. W latach 1997-1999 ponownie dowodził grupą GROM. Wielokrotnie odznaczany, przeszedł w stan spoczynku i zajął się działalnością biznesową. W 2010 roku ukazała się książka wywiad-rzeka pt. "GROM. Siła i honor" autorstwa Michała Komara.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Generał Petelicki nie żyje
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2012, 07:15:51 am »
O ile nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, to te samobójstwo wydaje mi się bardzo podejrzane.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2012, 08:57:26 am »
Ludzie o takiej przeszłości zawodowej i profilu psychicznym nie popełniają samobójstwa z powodu problemów z płaceniem rat kredytu.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2012, 09:23:10 am »
O ile nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, to te samobójstwo wydaje mi się bardzo podejrzane.

Ja jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów od kiedy Donald T. osobiście zajął się śledztwem w sprawie katastrofy rządowego Tupolewa i po 5 minutach doszedł do wniosku że to na pewno nie zamach..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:03:40 pm »
Ja jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów od kiedy Donald T. osobiście zajął się śledztwem w sprawie katastrofy rządowego Tupolewa i po 5 minutach doszedł do wniosku że to na pewno nie zamach..

Po prostu pan premier to drugie wcielenie Belmondo :D
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2012, 07:12:07 am »
Raczej Putina.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak