Autor Wątek: Firma Holokaust ma swoją filię wPolsce.  (Przeczytany 2103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LWÓW1939

  • Czytelnik
  • Wiadomości: 591
  • Płeć: Mężczyzna
Firma Holokaust ma swoją filię wPolsce.
« dnia: Maj 31, 2013, 00:36:51 am »
Bardzo jestem ciekawy wszego stanowiska odnośnie wywierania nacisków i niszczenia autorytetów moralnych tylko dlatego że poddają dyskusji twierdzenia  jednej z grup społecznych czy to nie narusza naszej godności narodowej i niepodległosci takie ingerencje obcych ambasad ???                                                                                                                                  Stołeczna prokuratura wdrożyła postępowanie sprawdzające w sprawie wypowiedzi prof. Krzysztofa Jasiewicza o tym, że "Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni".
Zawiadomienie Stowarzyszenia "Towarzystwo Dziennikarskie" o możliwym przestępstwie w związku z wywiadem Jasiewicza dla "Focus Historia Ekstra" trafiło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów - powiedział we wtorek prok. Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Dodał, że zgodnie z zawiadomieniem śledczy badają sprawę pod kątem ewentualnego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej. Art. 256 i 257 Kodeksu karnego przewidują za to - odpowiednio - do 2 oraz do 3 lat więzienia.
Ślepokura podkreślił, że w postępowaniu sprawdzającym można przesłuchać tylko autora zawiadomienia. Dodał, że gdyby prokuratura chciała przesłuchać autora wywiadu i jego rozmówcę, musiałaby wszcząć dochodzenie.

5 kwietnia Towarzystwo Dziennikarskie zawiadomiło prokuraturę ws. wywiadu z historykiem i politologiem Jasiewiczem, opublikowanego na początku kwietnia w magazynie "Focus Historia Ekstra". Wypowiedzi te bez wątpienia nawoływały do nienawiści - napisano w zawiadomieniu podpisanym przez Seweryna Blumsztajna i Jana Ordyńskiego.
"Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu"
W rozmowie pt. "Żydzi byli sami sobie winni?" Jasiewicz powiedział m.in., że Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni. "Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół katolicki" - mówił badacz. Podkreślił też, że "Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu" oraz że "szkoda czasu na dialog z Żydami, bo do niczego nie prowadzi".
W sprawie wypowiedzi Jasiewicza ma zebrać się kierownictwo Instytutu Studiów Politycznych PAN, w którym kieruje on Zakładem Analiz Problemów Wschodnich. "Wystąpienie prof. Jasiewicza, który znany jest z dużego i reprezentatywnego dorobku, należy traktować jako wyraz jego osobistych opinii. Nie podpisuję się pod żadną z tez, które pan Jasiewicz był uprzejmy w tym wywiadzie wygłosić" - mówił dyrektor Instytutu Studiów Politycznych PAN prof. Eugeniusz Cezary Król.Kiedyś takich ludzi określano Jako szabes goii
Profesor z PAN stracił stanowisko za antysemickie wypowiedzi-czy nie jest to manipulacja???
Prof. Krzysztof Jasiewicz nie będzie kierował Zakładem Analiz Problemów Wschodnich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. O jego odwołaniu z dniem 1 czerwca zadecydowało kierownictwo instytutu. Sprawa wiąże się z antysemickimi wypowiedziami badacza.
"Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów". Między innymi za tę wypowiedź prof. Jasiewicz stracił stanowisko
O zwolnieniu Jasiewicza z funkcji kierownika Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w ISP PAN poinformował prof. Eugeniusz Cezary Król, dyrektor Instytutu Studiów Politycznych PAN. Sprawa dotyczy wywiadu z historykiem i politologiem prof. Jasiewiczem, który na początku kwietnia opublikował magazyn "Focus Historia Ekstra". W rozmowie pt. "Żydzi byli sami sobie winni?" Jasiewicz powiedział m.in., że Holokaust "nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swego narodu".

"Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, 'co się działo na obrzeżach Zagłady', lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu" - mówił Jasiewicz. Uznał też, że "na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół katolicki". "Żydów zaślepia ich nienawiść i chęć odwetu", i że "szkoda czasu na dialog z Żydami, bo do niczego nie prowadzi" - dodał.
Pod koniec kwietnia Rada Naukowa Instytutu Studiów Politycznych PAN potępiła wypowiedzi Jasiewicza uznając, że obrażają one "pamięć ofiar Zagłady, umniejszają winę oprawców i przenoszą ją na zamordowanych". Całkowitą dezaprobatę dla poglądów Jasiewicza wyraziło również prezydium PAN.
Wypowiedzi Jasiewicza dla magazynu "Focus Historia Ekstra" wzbudziły wiele protestów. Przeciwko antysemickiemu wywiadowi zaprotestowały Centrum Szymona Wiesenthala, organizacja, która pielęgnuje pamięć o żydowskiej Zagładzie, a także warszawska społeczność żydowska i ambasada Izraela w Polsce.
Po wypowiedzi Jasiewicza prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów w połowie maja wszczęła dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści m.in. na tle różnic narodowościowych i publicznego znieważania grupy ludności. Zawiadomienie o możliwym przestępstwie złożyły stowarzyszenia "Towarzystwo Dziennikarskie" oraz "Otwarta Rzeczpospolita".Podobne działania były prowadzone w stosunku do dr Ratajczaka ich koniec jest wiadomy


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-profesor-z-pan-stracil-stanowisko-za-antysemickie-wypowiedzi,nId,976179?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

MarhWolfy

  • Czytelnik
  • Wiadomości: 2
Odp: Firma Holokaust ma swoją filię wPolsce.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2019, 07:18:31 am »
Nie wiesz, jak mi pomóc? O wiedzy, której szukam, zajmuję się udostępnianiem tych informacji.