Autor Wątek: Dr Ewald Stefan Pollok - Powojenne polskie obozy koncentracyjne  (Przeczytany 1983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inforobert

• Czytelnik
W powyższym artykule pokażę jak działały trzy obozy koncentracyjne po wojnie w Polsce.

Łambinowice, i „Zgoda” Świętochłowice nie były jedynymi obozami jakie istniały po wojnie na Śląsku. Odnotowuję rownież sprawy dotyczące obozu w Potulicach. Amerykański dyplomata pisał w 1945 r. w Berlinie: „Obozy koncentracyjne nie zostały rozwiązane, lecz przejęte przez nowych właścicieli. Najczęściej kierowane są przez polską milicję. W Świętochłowicach więźniowie, którzy nie zmarli z głodu lub wskutek pobicia, muszą stać po szyję w zimnej wodzie do momentu aż umrą”.

W trakcie moich badań doliczyłem się na terenie woj. opolskiego 213 obozów i 9 więzien, na terenie pow. olsztyńskiego 120, a w całej Polsce doszedłem do liczby 1311, choć jeszcze badań nie zakończyłem.

.....

reszta tutaj -> : http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=290:dr-ewald-stefan-pollok-oboz-koncentracyjny&catid=37:artykuy
Wybielanie kart historii to kłamstwo !

inforobert

• Czytelnik
Odp: Dr Ewald Stefan Pollok - Powojenne polskie obozy koncentracyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2013, 14:19:24 pm »
Drugi artykuł.
Dr Ewald Stefan Pollok - POLSKIE OBOZY POWOJENNE

Do redakcji i na mój prywatny adres doszło wiele listów, z czego część pozytywnie ocenia to co na temat obozów w SILESI napisałem, jednak część czytelników jest oburzona, że pisałem o powojennych obozach, „których nie było”, lub „które nie miały nic wspólnego z nienawiścią do Niemców”, „Polacy nauczyli się tego od Niemców”, „Niemcy to obłudnicy, nawet teraz piszą o polskich obozach koncentracyjnych”, „Prócz niemieckich, żadnych innych obozów koncentracyjnych w Polsce nie było”...

Zwróciłem uwagę dziennikarce gazety "Nasza Polska" p. Chadaj, autorce artykułu: Fakty na temat obozów koncentracyjnych, w którym miała odwagę pisać jedynie o obozach amerykańskich, kubańskich, niemieckich, ale „zapomniała” o obozach polskich. Przy czym to zapomnienie nie wynikało z braku wiadomości ale z przeświadczenia, że: „Polska jest naszą matką, a o matce nie należy mówić źle”. Jeżeli jednak ta Matka popełniła jakieś niegodziwości lub grzechy czy też błędy, to należy je także pokazać, inaczej Polacy nadal będą zdania, że w Polsce nigdy niczego nagannego nie zrobiono.

Niektórzy dziennikarze, politycy i naukowcy uważają zapewne, że polskie powojenne obozy były miejscem wypoczynku i nie należy ich nazywać obozami koncentracyjnymi, bo to nie wypada, bo nie działo się tam nic złego. Przyjrzymy się jednak dokładnemu określeniu takich obozów. .....
Całość artykułu -> http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=192:dr-ewald-stefan-pollok-polskie-obozy-powojenne&catid=37:artykuy
Wybielanie kart historii to kłamstwo !

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Dr Ewald Stefan Pollok - Powojenne polskie obozy koncentracyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2013, 16:02:53 pm »
jakiś komentarz jak wklejasz?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...