Autor Wątek: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna  (Przeczytany 25992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robek86

• Gość
Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
« dnia: Październik 10, 2008, 10:02:28 am »
Słuchajcie widziałem świetny filmik który uswiadamia, jakim złem jest naprawdę UE którego nikt nie widzi!! Zresztą często bywało że Polacy nie zauważyli nadchodzącego niebezpieczeństwa tylko po szkodzie zaczynali działać.

"Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej" - Seneka

http://pl.youtube.com/watch?v=VX67v_onugo#noexternalembed&feature=related

/uaktualniłem tylko tytuł wątku, aby pisać o wszystkich aspektach obecnego polskiego członkostwa w UE - Tech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 08:37:20 am wysłana przez Tech »

maniek78m

• Gość
Odp: Ekspansja UE
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2008, 13:11:39 pm »
tylko po cholerę na końcu jest Tatar na koniu  :-\

powinien być jakiś polski "wojownik" jeśli już

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2008, 18:55:49 pm »
Hitler ogłosił kiedyś 1000 letnią Rzeszę, Stalin zaś ogłosił iż komunizm będzie trwał po wsze czasy. Ile co trwało wiemy, ile zaś trwać będzie Unia>?
Takie propagandowe filmiki nie robią jednak na mnie wrażenia. Dowodzą jedynie jak ich twórcy chcą się wykrzyczeć. Albowiem jest napisane w nim co z fantem Unii zrobić? "Nie pozwolimy..!" Ale jak, jaki plan, jakie działania? Co robić? Krzyczeć..:/

Unia to nie jest publiczny szalet, że wchodzisz kiedy chcesz i zostawiasz po sobie jak cię w domu nauczyli (lub nie nauczyli).

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2008, 19:36:15 pm »
Hitler i Stalin stworzyli twór 'państwowy' na swój obraz i podobieństwo - totalitarną dyktaturę, która nie miała prawa przetrwać oparta na zasadach, które ją określały. Unia jest demokratycznym związkiem państw, które nieprzymuszone do niej wstąpiły.
Nie rozumiem więc głupiego porównania, Madu, wybacz. :/

Unia to nie jest publiczny szalet, że wchodzisz kiedy chcesz i zostawiasz po sobie jak cię w domu nauczyli (lub nie nauczyli).
A może rozwiniesz 'metaforę'? Bo moim zdaniem ma się do rzeczywistości, jak pokój, a Rosja.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2008, 20:49:15 pm »
Fakt im bardziej Unia będzie się zagłębiac tym szybciej upadnie, każdy chce niezależności, a nie dyktatu UE

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2008, 22:25:49 pm »
UE będzie istnieć jeszcze długo,bo tak samo jak do niej wstąpiły kraje mogą z niej odejść ale mogę,jestem pewny że te które ją założyły zostaną..

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2008, 22:54:33 pm »
Istnieć dla samego siebie to też bez sensu tak samo jak my działamy dla kogoś (Ojczyzna, żona, kolega  :P - bez skojarzeń) tak samo kraje założycielskie niekoniecznie będą istnieć, po za tym one tez mogą zrezygnowac.

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2008, 23:04:03 pm »
wątpię to była ich inicjatywa i tak łatwo nie odpuszczą,pozatym to także układy..

Darkman

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2008, 23:20:22 pm »
Z tym dobrowolnym występowaniem to tak do końca nie byłbym taki pewny - nikt z Nas ani naszych polityków tego traktatu nie czytał - sami to przyznali bo za długi, bo za późno dotarł, bo nie wypada nie wierzyć w intencję postępowej Europy itd.
Nie wiemy czy w ogóle mamy taką możliwość a jeśli już jest to jakimi warunkami obwarowana? (np. zwrot subsydiów i innych wszelakich dopłat)
Poza tym twór pod nazwą Unia Europejska nie istnieje - dopiero ma powstać.Na razie jest to potoczna nazwa stowarzyszenia kilku państw.UE nie ma statusu międzynarodowego, jednolitych urzędów (tylko Komisje a to nie to samo), nie ma wspólnej polityki zagranicznej (i nawet monetarnej), wspólnego wojska itd. To tylko idea, która raczej się nie sprawdzi>Polsce na razie jest z UE po drodze (choć nie do końca) ale nie musimy, na szczęście, kopiować jej pomysłów w 100%.Przynajmniej na razie nie, ale jak podpiszemy przyszłą niedoszłą eurokonstytucję i powstanie prawdziwa UE to będzie musiało nastąpić ujednolicenie prawa i może się okazać że np. i u Nas eutanazja będzie dozwolona, śluby osób jednaj płci itp. "postępy postępu".

maniek78m

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2008, 23:22:42 pm »
może mi ktoś powiedzieć:
z UE nie ma możliwości wystąpienia ?

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2008, 23:35:10 pm »
Oczywiście że jest, musi być tylko nas większość (biorąc pod uwagę gwałtownie zmniejszająca sie liczbę osób popierających, jest nas większość) i ktoś mądry kto podejmie inicjatywę wystapienia z UE.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2008, 11:57:00 am »
Nie można wystąpić z UE, przynajmniej nie ma takiego zapisu. Tutaj sobie poczytajcie rozdział "Bilet w jedną stronę?"

Prosiłbym też o ustosunkowania, Madu, do mojego poprzedniego posta - bo bardzo mnie interesuje Twoje stwierdzenie. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2008, 18:01:07 pm »
No prawnie jak na razie nie ma takiego przepisu,w 2003 polscy politycy coś tam proponowali a  tymczasem jeśli chcę się wystąpić z Unii to trzeba złamać przepisy..a do jakiego stopnia to nie wiem.

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2008, 18:56:49 pm »
Chodzi ci o rozwinięcie metafory? Przecie aż nadto jest czytelna. Że do Unii nie wchodzisz sobie ot tak, od niechcenia, (długo trwały przygotowania Polski do wstąpienia, nie znam dokladnych dat, ale kilka lat to było), a wyjśc z Unii też tak od niechcenia się nie da (za duże są powiązania gospodarcze, za dużo Unii pieniędzy dała, by sobie przy braku sprzyjającej temu koniukturze najzwyczajniej z niej wyjść). Dziękuję za uwagę.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2008, 00:52:55 am »
Nie widzę tu nawiązania do publicznych szaletów - które zazwyczaj nie stawiają wymagań do obsługiwanych, ani także nie dają nic korzystającym - podobnie nie ma problemów z ich opuszczeniem. :)

Zresztą - jak sobie wyobrażasz opuszczenie Unii, Schengen oraz wprowadzenie na nowo podatków granicznych? To nie jest realne dla państw kontynentalnych, może tylko GB byłaby w stanie to zrobić, bo jest na wyspie. Opuszczenie Unii nie jest i nie będzie w interesie kogokolwiek, widzi to każdy, kto wie cokolwiek o gospodarce. :)
George Patton

maniek78m

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2008, 00:57:01 am »
podobnie nie ma problemów z ich opuszczeniem. :)

zwykle trzeba zapłacić za skorzystanie  :P no chyba, że to ToyToy  ;D

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2008, 01:04:11 am »
Fakt im bardziej Unia będzie się zagłębiac tym szybciej upadnie, każdy chce niezależności, a nie dyktatu UE

Fakt. Podobno Polacy wszystko potrafią rozp.... Już  Unia ma z nami problemy. Dajcie nam kilka lat.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2008, 09:32:15 am »
Nie widzę tu nawiązania do publicznych szaletów
Czytaj człowieku ze zrozumieniem. Wyraźnie napisane jest iż
Unia to nie jest publiczny szalet
Swoimi pytaniami w tej sprawie tylko mnie irytujesz, gdyż od studenta WAT wymagałbym pewnej spostrzegawczości. Napisałem także że jest niemożliwe z niej wyjście (musiałby jaki kataklizm nastąpić), także nie rozumiem twojego dalszego moralizowania, i argumentów wyszukiwania.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2008, 15:10:48 pm »
Madu, wybacz. Raz przeczytałem i nie wyłapałem tego 'nie'. :) Czaję już to porównanie, i moje dalsze argumenty nie dotyczą więc tego co napisałeś, zaprawdę powiadam Ci. :) Tak to bywa jak się z rana posty pisze, sorry za zamieszanie. :)
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2008, 02:37:25 am »
Nie pogryźcie się Panowie, tak już bywa w tematach politycznych, a swoją drogą, skoro gdzieś się wchodzi to mozna wyjśc skoro nie ma przepisu o opuszczeniu UE to widocznie jej twórcy uważają że stworzyli tak wspaniały twór że nikt nie będzie chciał go opuścić,
swoją drogą, po co przepis o opuszczaniu skoro oficjalnie ta pseudo organizacja jest dobrowolna?

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2009, 14:12:32 pm »
Unię trzeba trzymac krótko. Tzn. eurokratów, bo przestali szanować słabsze państwa. Jednym z rozwiązań jest właśnie libertas:

http://www.libertas.eu/

unia narodów, a nie eurokołchoz cesarstwa niemieckiego ze stolica w Brukseli, jak teraz ma to wyglądać.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:43:12 am »
Wyciekła taśma ze spotkań Ambasadorów UE, ale tylko tych starych. Obrazuje niestety jak traktowana jest demokracja w UE i jak instrumentalnie Polaków. Być może jest to prawda, a nie reklamówka PiS.

Stabilny trójkąt: Unia, Moskwa i Waszyngton
czwartek, 04 czerwiec 2009

"Niezależna Gazeta Polska" publikuje na swoich łamach tłumaczenie stenogramu rozmowy podczas lunchu w rezydencji ambasadora jednego z państw krajów członkowskich NATO i UE.

Stenogram pochodzi z przypadkowo odnalezionej taśmy. Na taśmie nie wszystko jest czytelne - mikrofon nie zarejestrował jednakowo głosów dyplomatów z różnych części stołu. Stąd przerwy w stenogramie.

Głos I: - [...] bo, Panowie, powiedzmy sobie otwarcie, że czasem trzeba się spotkać w swoim, to jest w naszym, starym gronie. My się oczywiście spotykamy w ramach; [liczba państw-członków UE - przyp. R.Cz.], ale trudno tam do końca mówić szczerze.Ci nowi, zwłaszcza Polacy, zamiast się Panowie, cieszyć, że są z nami w salonie i jedzą nożem i widelcem przy głównym stole, cały czas czegoś chcą...

Głos II: - No, to już się zmieniło. Może chcieli, może już nawet widzieli siebie jako tych rozgrywających, takich jak my, ale też przysiedli, kucnęli.

Głos III (ze śmiechem): - No tak, nowy rząd zrozumiał, jak się zachowywać, żeby dostać trochę pochwał od zagranicznych dziennikarzy.

Głos I:... i żeby potem można to było przedrukować w kraju. Ale jednak do końca, nawet teraz przewidywalni nie są. Ich ambasador na co dzień jest miły i rozumie proporcje sił i wie, jak jest urządzona Europa, ale po każdej wizycie tego prezydenta-bliźniaka dostaje, przepraszam, małpiego rozumu i ma znowu jakieś roszczenia i pytania jak 2-3 łata wstecz...

Głos IV: - Słuchajcie, świetna ta ryba. Co to jest? Sola? Z tymi młodymi szparagami jest doskonała! Głos V: - No tak, Alan [Alan Thomas-ambasador Austrii przy UE - przyp.R.Cz.], biedaku - wy nie macie w tej waszej Austrii morza. Wy dobrą rybą możecie tylko importować...

Głos II (chyba - dop. R.Cz.): - A propos ryb. Ostatnio u naszego przyjaciela ambasadora Rosji, Władimira [Władimir Czyżów - ambasador Federacji Rosyjskiej - przyp. R.Cz.], jadłem świetną rybką, coś jak jesiotr... Bie...

Głos I: - Bieluga [chodzi o bieługę -przyp. R.Cz.]. Ale wracając, to przecież nie zwalajmy wszystkiego na Polaków. Nie możemy swobodnie porozmawiać o naprawie relacji z Rosją, zwłaszcza w kontekście naszych inwestycji w tym wielkim kraju i eksportu.

Głos VI: - Z eksportem gorzej, bo kryzys. Rosja, Ekscelencjo, w ciągu roku 10 razy zmniejszyła obroty handlowe z zagranicą. Przerażające. Jak to w nas uderza...

Głos I: - Racja, ale tym bardziej nie można Rosji dociskać kolanem do ściany. A jak tylko mówimy coś o realnym appeacement [znane pojęcie w dyplomacji wprowadzone przez brytyjskiego premiera Chamberlaina, gdy zawierał krótkowzroczne i krótkotrwałe porozumienie z Niemcami Hitlera w Monachium w 1938 r. - przyp. R.Cz.], to już nie tylko Polacy gardłują, ale też Bałtowie.

Głos VII: - Małe toto, ta cała Estonia czy Litwa, a wypowiadają się, jakby mieli jutro wypowiedzieć wojną Kremlowi.

Ogólny śmiech. Głos VIII: (nieczytelny zapis - dop. R.Cz.) - ...i to zresztą z nowym prezydentem Obamą było ustalane...

Głos II: Ale ta nowa Unia nie nadąża. Oni nie wiedzą, że teraz jest silny, stabilny trójkąt: my - Unia, Moskwa i Waszyngton.

Głos I: - No, nie wszyscy. Węgrzy rozumieją, Słowacy zrozumieli, polski premier też już grzeczny.

Głos III: - Zdaniem nowego rządu nic nie może przeszkadzać w strategicznym ułożeniu sobie naszych relacji z Rosją. Na to naciska nasz przemysł, nasz biznes, to jest nasza przyszłość.

Głos I: - No i to, Panowie, musimy przeprowadzić. Tu trzeba użyć wszelkich możliwych środków rozsądnych. Na przykład niedługo rozpocznie się dyskusja w Unii o podziale środków budżetowych na kolejną siedmioletnią perspektywą finansową, począwszy od 2013 r. No i tu, mówiąc wprost, jest kij i jest marchewka. Nasi nowi partnerzy ze wschodniej Europy....

Głos III: - Tylko nie mów do nich, że są ze wschodniej Europy [ogólny śmiech]. Oni mówią, że są z Europy Środkowo-Wschodniej.

Głos I: - Tak, tak. Niech im będzie. Oni muszą zrozumieć, że my, stara, bogata Unia, kraje założycielskie, nie jesteśmy dojną krową. Dajemy, ale wymagamy. Badzie większy zastrzyk finansowy, ale jak to mówił prezydent Jacąues Chirac - zdrowie, Panie ambasadorze Francji, sante! - niech teraz skorzystają z okazji, żeby w sprawach Rosji siedzieć cicho.

Głos IV: - No i też, Panowie, musimy wpływać na nich przez sytuacją wewnętrzną u nich. Trzeba pomóc Tuskowi, no i temu nowemu premierowi na Węgrzech, premiera Fico ze Słowacji trzeba wreszcie przyjąć do Międzynarodówki Socjalistycznej, a nie głupio boj?kotować.

Głos I: - No tak, to jasne. Trzeba osłabiać bliźniaków w Polsce, ale z tym Klausem to jest problem. Z jednej strony...

Głos IX: - Słuchaj, Pierre [Pierre Sellal - ambasador Francji przy UE -przyp. R.Cz.]. Możesz, kochany, podać trochą sosu? Wyśmienity sos... Wy to robicie czy sprowadzacie?

Głos I: - Z jednej strony bowiem Klaus lubi Rosją, jest realistą, ma dobre relacje z Rosją, a z drugiej strony nie rozumie nas, nie rozumie Unii Europejskiej i przeszkadza, przeszkadza... Ale a propos Rosji, właśnie ich ambasador przesłał mi ich znakomity koniak. To, Panowie, przy cygarku, zapraszam.

Głos III: - Musimy też grać to tak, aby jednak, Drodzy Koledzy, dbać o elementarne pozory. Ja tylko Panom przypomną, jak powstało największe mocarstwo świata - czyli USA. Otóż wzięło się to od wywalania transportu herbaty do oceanu w porcie w Bostonie, ponieważ brytyjskie kolonie, a dzisiaj Stany Zjednoczone; były niezadowolone brakiem partycypacji w zyskach i decyzjach politycznych ich dotyczących. Nie powtarzajmy więc błędów Brytyjczyków sprzed tych 200 ponad łat. Głos V: - A tak konkretnie? Bo to przecież banały, Pan wybaczy, Ekscelencjo...

Głos III: - Musimy dać im poczucie udziału w decyzjach i gronach kierowniczych. Każdy ma takie świecidełka, na jakie zasługuje. Skoro były słoweński premier [Alojz Peterle - przyp. R.Cz.] był w prezydium konwentu, który przy-gotował Konstytucją Europejską - co było i tak bez znaczenia - a teraz Łotysz jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

Głos I: - Chyba Estończyk... Głos II: - Tak, tak Estończyk [Siim Kallas - przyp. R.Cz.].

Głos III: - No właśnie. Pomiatałem, że któryś z tych bałtyckich krajów. Teraz znowu dajmy coś bez realnego zastrzeżenia politycznego, ale nawet i spektakularnego.

Głos I: - Na przykład szefa PE... Głos III: - No właśnie o tym chciałem powiedzieć. To zabawka. Dekoracja. Mój kraj to poprze. To nie jest żaden wpływowy instrument, ale to zadowoli ich ambicje...

Głos I: - Na przykład Polaków. Głos III: - Choćby i Polaków. Głos II: [zapis nieczytelny - dop. R.Cz.] -[...] No i potem zrobimy oficjalne spotkanie z Polakami i tą całą resztą, żeby ich poinformować o ustaleniach. Zgoda?

Głos I: [zapis nieczytelny, dźwięk odsuwanych krzeseł - dop. R.Cz.] -[...] No to przejdźmy, Panowie, do salonu, zapraszam na kawą, zapraszam na rosyjski koniak, na szkocką whisky, na grecką Metaxą. Niech żyje zjednoczona Europa!" Śmiech, zapis się urywa.

Ile takich kaset nie zostało nigdy odnalezionych? Ale jedna wystarczy, aby dostrzec choćby zarysy kulis międzynarodowej gry sił i interesów.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:20:18 pm »
jeśli to jest prawda,to mówiąc o spotkaniach możnych tego świata możemy być ich pewien tak samo jak decyzjach które podejmują tylko dla własnej korzyści.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2009, 21:45:24 pm »
Przeczytałem kilka pierwszych zdań i brzmi to jak nieporadny fake. :P IMHO ludzie tak po prostu nie mówią... :)
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2010, 22:24:56 pm »
Myślałem, że większych idiotów niż w Polskim sejmie nie ma nigdzie. Myliłem się:

http://biznes.onet.pl/reforma-rynku-cukru-zakonczona--cukier-najdrozszy-,18566,3166702,1,news-detal

Może ten tekst ktoś zinterpretować dla mnie bo mi po przeczytaniu nasuwa się tylko jedna myśl: debilizm!

Wolny rynek i Unia Europejska, zabawne...