A myślałem, że Unia Europejska to spisek niemiecko-francuskich ateistycznych imperialistów i masonów. O jejku, to jeszcze Żydzi? Aj waj...
Twistero robisz się chamsko - niekompetentny .Zapewne nie wiesz że pierwowzorem była założona Wspólnota węgla i stali.Historyczne korzenie Unii Europejskiej sięgają II wojny światowej. Wkrótce po wojnie następuje podział Europy na Wschód i Zachód, co daje początek trwającej 40 lat zimnej wojnie. W 1949 r. narody Zachodniej Europy tworzą Radę Europy Deutsch English français italiano. Jest to pierwszy krok w kierunku nawiązania współpracy, którą sześć krajów zamierza pogłębiać.
9 maja 1950 r. – francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawia plan zacieśnienia współpracy. Od tego czasu 9 maja obchodzony jest jako „Dzień Europy".
Aktywną rolę odegrał w opracowaniu zasad żyd pochodzący z polski i w czasie II w.ś wiszący na polskim rządzie emigracyjnym niejaki Rettinger nota bene zabrany z Polski III Mostem Powietrznym ciemne indywiduum szzałożyciele
Konrad Adenauer
Sir Winston Churchill
Alcide de Gasperii
Walter Hallstein
Jean Monnet
Robert Schuman
Paul Henri Spaak
Altiero Spinelli
18 kwietnia 1951 r.
W oparciu o plan Schumana sześć krajów podpisuje traktat mający wprowadzić wspólny zarząd dla przemysłu ciężkiego – węgla i stali – tych krajów. W ten sposób żaden z nich nie może samodzielnie produkować broni wojennej i zwrócić się przeciw drugiemu, jak miało to miejsce w przeszłości.
Założycielskie państwa członkowskie: Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Włochy
Szwajcarski architekt Le Corbusier wyznacza nowy trend, otwierając (w 1952 r.) samodzielną „jednostkę mieszkaniową" (Unité d’habitation) w Marsylii (Francja). Przez swój surowy wygląd ten betonowy kompleks zyskał przydomek „nowy brutalizm".
Na Węgrzech społeczeństwo powstaje w 1956 r. przeciwko reżimowi narzuconemu przez Związek Radziecki. W listopadzie na ulice Budapesztu wkraczają radzieckie czołgi mające zdławić zamieszki.
Związek Radziecki pokonuje Stany Zjednoczone w wyścigu o podbój kosmosu, wystrzeliwując w 1957 r. pierwszego sztucznego satelitę. Sputnik 1 krąży po orbicie okołoziemskiej na wysokości 800 km. W 1961 r. Związek Radziecki wygrywa ponownie, wysyłając w kosmos pierwszego człowieka, Jurija Gagarina, którego statek ma średnicę jedynie 2,6 m.
25 marca 1957 r.
Sukces Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali skłania wspomniane sześć krajów do rozszerzenia współpracy na inne obszary gospodarki. Podpisują one Traktat Rzymski English ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) lub inaczej „wspólny rynek". Jego ideą jest swobodny przepływ osób, towarów i usług pomiędzy tymi krajami.