Autor Wątek: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna  (Przeczytany 25010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:34:31 pm »
Chamstwo? Gdzie w sarkazmie jest chamstwo? Po prostu nie trafiają do mnie kompletnie tego typu teorie spiskowe. Dobre sobie - jeden chłop o żydowskim pochodzeniu jest dowodem na żydowski spisek, ubaw po pachy.

Oczywiście, ponieważ przewinęła się nazwa Grupy Bilderberg to teraz /wiadomo/, że to spisek. A jak.

Robercie, dalej jestem zwolennikiem idei Unii. Ale jak słusznie stwierdził Tech - Unii Ojczyzn, a nie nowego federacyjnego mocarstwa. Trudno w pojedynkę bronić się przed potęgami tego świata, ale nie widzę powodów by jednoczenie się na polu gospodarczym szło w parze z upadkiem tradycji i zrównaniem prawodawstwa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 21:37:50 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2011, 23:24:19 pm »
Ja o roli niejakiego Rettinger'a pierwsze słyszę.
Polecam przejrzenie historii Polski Podziemnej,Typ z pod ciemnej gwiazdy zamieszany w czasie rewolucji Meksykańskiej wypłynął w Londynie nie wiem czy miał jakieś oficjalne stanowisko w rządzie ale na pewno miał wpływ na Sikorskiego i był nawet w Polsce w czasie okupacji z niejasnym zadaniem polityczno-wywiadowczym szczególnie interesował się nim Churchill.Jeśli zainteresowała Cię jego osoba postaram się zebrać jakąś notkę biograficzną .

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 15, 2011, 23:30:25 pm.

Polecam przejrzenie historii Polski Podziemnej,Typ z pod ciemnej gwiazdy zamieszany w czasie rewolucji Meksykańskiej wypłynął w Londynie nie wiem czy miał jakieś oficjalne stanowisko w rządzie ale na pewno miał wpływ na Sikorskiego i był nawet w Polsce w czasie okupacji z niejasnym zadaniem polityczno-wywiadowczym szczególnie interesował się nim Churchill.Jeśli zainteresowała Cię jego osoba postaram się zebrać jakąś notkę biograficzną .Witam polecam : Jan Pomian; "Józef Retinger. Życie i pamiętniki pioniera Jedności Europejskiej",wyd "Pavo", W-wa 1994, tytuł oryginału "Joseph Retinger. Memoris of an Eminence Grise", 1972. Co jest w środku nie wiem... nie czytałem . Pomian był najbliższym wspólpracownikiem JR od lipca 1948 aż do jego śmierci w 1960.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 23:30:25 pm wysłana przez LWÓW1939 »
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 16, 2011, 00:21:40 am »
Rozpad Unii i jego konsekwencje w tym dla Polski - to powinien być temat na nowy wątek. Bardzo fajnie rozpisał to prof Robert Nowak, na przykładzie rozpadu tworów wielonarodowych, poczynając od Imperium Rzymskiego po przez Unię Lubelską, aż po Unię Europejską.
Mi pomysł Unii Europejskiej jeszcze się podoba, jako zapobieżenie wojen, ale nie w obecnej formie dyktatu Merkel-Sarkozy, tylko jako unia Ojczyzn.

Widzisz od tego mamy nato, ue nie zapewni Ci bezpieczeństwa, nie ma jednoznacznego zobowiązania do wysyłania wojsk, ani w ue, ani zresztą w NATO, na szczęście są jeszcze armie narodowe, choć wątpię czy armia unijna by nam wielce pomogła, po za tym jak historia mówi, sojusznicy szojusznikami, ale obronić musisz się sam, mamy teraz znów kolejny błąd, że w sojuszu nam nic nie grozi dlatego utrzymuje się 100 tyś., popierdółkę zamiast porządnej armii. Nasi "sprzymierzeńcy" potrafią być na tyle cyniczni, że nie tylko nie uznają własnych zobowiązań, ale nawet jak zawiodą i Polacy im pomogają w naprawianiu ich błędów, jednocześnie przechylając szalę zwycięstwa na "dobrą" stronę to i tak ostatecznie zdradzą. Dla mnie osobiście te deklaracje są warte tyle co papier na którym są spisane, jak dotąd ani ue ani nawet NATO niczym się nie popisali, nie było jakoś kryzysu w którym by razem wystąpili, zauważ, że przez tyle lat i tyle wydarzeń nigdy specjalnie nie interweniowali (kryzys kubański, napad argentyny na flaklandy, hiszapania tez chyba miała jakies problemy), Afganistan? Talibowie mieli bardzo słaba siłę w wojnie regulanej, nigdy nie bło prawdziwego testu dla tych sojuszy.

Po za tym pamiętaj że unia wkracza w nasze wewnętrzne sprawy, wiele krajów w imie pokoju oddawało swoją wolność (tracąc ją otem zupełnie). Czy mamy w imię nieprzetestowanych sojuszy i deklaracji stracić swą wolność, niezależność, prawo decydowania o własnym losie nawet wewnętrznych sprawach i oddawać nawet nasze tradycje w imię dyrektyw które godzą w nas interes, dla bezpieczeństwa? Człowieku Polska powinna być najważniejsza, a rozwiązaniem nie jest "mniejsze zło". Polska jest samodzielnym Krajem, mimo że jesteśmy w tym syfie, radzimy sobie lepiej gospodarczo niż reszta i myśle,że byłoby lepiej gdyby nie ue.

Staliśmy się największą potęgą świata (SAMODZIELNIE mimo, że ciągłych wojen i złych sąsiadów), demokracja nas osłabiła, a kraje ościenne to wykorzystały, pamiętaj o takich faktach!! 
Teraz przeczytaj jeszcze raz fakty na temat unii w tym wątku, przejrzyj powiedzmy ostatnie 500 lat Polskiej Historii i powiedz mi ile są warte te sojusze, a jak je ocenisz powiedz czy warto by niemiec mówił nam jak mamy żyć, mimo tylu ludzi zginęło bo nie chcieli żyć tka jak niemcy kazali...

Robercie, dalej jestem zwolennikiem idei Unii. Ale jak słusznie stwierdził Tech - Unii Ojczyzn, a nie nowego federacyjnego mocarstwa. Trudno w pojedynkę bronić się przed potęgami tego świata, ale nie widzę powodów by jednoczenie się na polu gospodarczym szło w parze z upadkiem tradycji i zrównaniem prawodawstwa.

Ale z Ciebie uparciuch, tylko że jestes sprzeczny ze sobą. Unia to jest o wiele większa ścisłość niż współpraca gospodarcza, współpracujemy z wieloma krajami jak USA, Chinami, Japonią, czy nawet z rosją z którą nie jesteśmy nawet w żadnym sojuszu czy układzie (nie licząc luźnego ONZ) i nie musimy oddawać im za to naszych wewnętrznych spraw.

Okej możemy naprzykład zlikwidowac cło, ale nie walczyć z konkurencją, zaniżając i podnosząc sztucznie cenę cukru (artykuł wyżej, produkujemy za dużo cukru niż pozwalają nam ograniczenia europejskie, ale zgodne z zapotrzebowaniem, jednak bandyckie "prawo" każe nam się ich pozbyć) wiesz, że to są praktyki żywcem wyjęte z ZSRR? Tak, jak powiedziałem kiedyś starszemu gościowi w pracy że uczę się rosyjskiego, wywiązała się dyskusja, no i powiedział, że rosji nikt nienawidził i nikt nie chciał uczyć się języka bo u nas był pustki a wszystko szło na wschód, wystarczy poczytać książki historyczne.
Jesteś zwolennikiem protoplasty największego bandyctwa na świecie jakim był ZSRR, wystarczy zapoznać się z tymi materiałami których cenzura socjalistycznej ue nie przepuści.

Gospodarcza okej, ale nie na każdym kroku cyckanie naszego kraju, skolonizowali nas na nasze własne życzenia, podobnie jak ZSRR.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 18, 2011, 01:33:33 am.

No panowie co z Wami? Rozumiem, że przyjęliscie moją argumentacja, że unia nie ma nam do zaoferowania nic w zamian. Pamiętajcie, ze teoretycznie zsrr też był gwarantem naszego bezpieczeństwa ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 01:33:34 am wysłana przez Robek86 »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 07, 2011, 08:37:35 am »
Nie chce mi się dyskutować w każdym wątku, tym bardziej że czasem czuję jakbym rzucał grochem o ścianę. :)

Postaraj się jeszcze raz przeczytać cytowany tekst i zastanów się jeszcze raz czy jestem zwolennikiem UE w obecnej postaci.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 07, 2011, 16:59:07 pm »
Ja o roli niejakiego Rettinger'a pierwsze słyszę.
no to masz jego życiorys i twórczość polityczną w pigułce ,za wyjątkiem rozdziału ,,Cichociemny" gdyż nie był sensu strikto nim lecz przyleciał do Polski z podejżaną misją raczej żeby zorientować się i Londyn angielski, nie Polski w rzeczywistej sile komunistycznego podziemia.Łukasz Wolski
Józef Retinger – kim tak naprawdę był?
Tagi: Bilderberg    Calles    historia    II wojna światowa    Iluminaci    Józef Retinger    kuzynek diabła    masoneria    Polityka    Polska    tajemnice    UE    unia europejska    Władysław Sikorski

Jeden z ojców europejskiej integracji, założyciel i wieloletni sekretarz grupy Bilderberg, najbliższy doradca Władysława Sikorskiego, cichociemny, prawdopodobnie agent, człowiek mający rozległe kontakty, w Polsce jest niemal nieznany.

Józef Retinger urodził się w 1888 roku w Krakowie. Jego rodzina pochodziła z Niemiec, jednak po osiedleniu się w Polsce, stała się gorliwie patriotyczna. W wieku 9 lat, Retinger stracił ojca i trafił pod opiekę Władysława Zamoyskiego. Ten, widząc niezwykłe uzdolnienia chłopca, wysłał go po kilku latach na studia do Paryża. Młody Józef zrobił błyskotliwą karierę na Sorbonie, gdzie już po dwóch latach uzyskał tytuł doktora (1908). Wcześniej studiował w rzymskim seminarium duchownym.

Retinger zaprzyjaźnił się z Josephem Conradem, pod namową którego wyjechał do Londynu w roku 1911. Nawiązał tam wiele kontaktów, poznał m. in. Clemeceau i Churchilla. Już podczas I wojny światowej kuzynek diabła , bo tak często go nazywano, otrzymał misję od przywódców Ententy (rzecz bezprecedensowa – obywatel państwa, które nie istnieje, otrzymuje ważne zadanie od przedstawicieli światowych mocarstw).

Retingerowi powierzono nakłonienie Austro-Węgier do podpisania układu z Ententą. Misja ta jednak nie powiodła się. W 1917 roku Józef udał się do Hiszpanii, a stamtąd do Meksyku. Został tam doradcą prezydenta Callesa i aktywnie uczestniczył w rewolucji, która w dużej mierze wymierzona była w Kościół katolicki. Po raz kolejny Retinger nawiązał sieć kontaktów, w tym, co mocno prawdopodobne, z establishmentem amerykańskim. W Meksyku spędził sporo lat, gdyż był przeciwnikiem Sanacji i był niemile widziany w ojczyźnie. Działał jednak aktywnie w europejskiej dyplomacji, a w 1936 zorganizował Front Morges. To właśnie wtedy zaprzyjaźnił się z Władysławem Sikorskim. Cały czas prowadził też Biuro Polskie w Londynie.

Retinger a śmierć generała Sikorskiego
Retinger był najbliższym doradcą Sikorskiego. W 1940 roku najprawdopodobniej uratował mu życie. Gen. Sikorski znajdował się wtedy na południu rozbitej przez Niemcy Francji, a jego wojsko było w rozsypce. Jego doradcy udało się jednak uzyskać samolot od RAF-u. Poleciał więc nim po swojego dowódcę i przywiózł go do Londynu, gdzie zaaranżował spotkanie z Churchillem. W 1941, po wznowieniu stosunków dyplomatycznych z Rosją, szara eminencja polskiego rządu została pierwszym przedstawicielem dyplomatycznym RP w Rosji.

Kuzynek diabła nie opuszczał Naczelnego Wodza na krok i uczestniczył we wszystkich jego zagranicznych podróżach, poza jedną… podczas katastrofy Gibraltarskiej, Retingera nie było u boku Sikorskiego. Stąd podejrzenia, że był agentem. Nie wiadomo tylko którego z państw: USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, a może Watykanu bądź Meksyku, albo szeroko pojętej masonerii (o tym skąd takie przypuszczenia, trochę później).

Cichociemny – czyli misja w Polsce
W 1944 roku, polski działacz dostał się z powrotem do ojczyzny – jako cichociemny. Jego celem na pewno nie była walka, gdyż miał już wtedy 56 lat (i kurzą ślepotę, jak podają niektóre źródła). Retinger przywiózł pomoc finansową oraz przekazał stronie polskiej, obecne stanowisko Zachodu. Nie przez wszystkich był jednak mile widziany. Spisek wymierzony w emisariusza (przez część żołnierzy AK, którzy przekonani byli o agenturalnej działalności Józefa, na rzecz Rosji), nie udał się jednak. Kuzynek diabła cudem przeżył i wydostał się z kraju. Choć misja ta kosztowała go bardzo wiele, w późniejszym czasie do Polski przybył jeszcze dwa razy.
Działalność na rzecz zjednoczenia Europy

W 1946 założył Niezależną Ligę na rzecz Współpracy Gospodarczej (która miała swoje oddziały w wielu miastach europejskich a także w USA), a już rok później Międzynarodowy Komitet Ruchów Europejskich (późniejszy Ruch Europejski).

Retinger walnie przyczynił się także do zorganizowania kongresu w Hadze (1948), który był bardzo ważnym przystankiem w drodze do zjednoczonej Europy. Na kongresie obecni byli najważniejsi europejscy politycy oraz ludzie ze świata biznesu. Szara eminencja polityki włożyła spory wkład w powstanie Rady Europy.

Zorganizował także 3 ważne konferencje dotyczące przyszłości starego kontynentu, w tym jedną na temat wschodniej Europy. Retinger był bowiem bardzo zaabsorbowany sytuacją państw znajdujących się za żelazną kurtyną, zwłaszcza Polski.

Sekretarz i ojciec założyciel grupy Bilderberg

W 1954 w Holandii odbyło się pierwsze spotkanie grupy Bilderberg. Jego inicjatorem był właśnie Polak, który został honorowym sekretarzem tej nieformalnej organizacji, aż do śmierci w 1960 roku.

Spotkania tej grupy odbywają się co roku, zaproszenia wysyła komitet wykonawczy. Na zjazdach Bilderbergów (nazwa pochodzi od hotelu, w którym odbyło się pierwsze spotkanie) spotykają się najważniejsi politycy, bankowcy, biznesmeni a nawet dziennikarze z całego świata. Wszystko owiane jest jednak wielką tajemnicą, praktycznie żadne media nie wspominają o tym wydarzeniu.

Oficjalnie grupa Bilderberg spotyka się w celu luźnych rozmów na temat sytuacji na świecie, wielu twierdzi jednak, że jej nadrzędnym celem jest stworzenie New World Order (nowego porządku światowego) oraz rządu światowego. W tym celu pomóc ma właśnie Unia Europejska, Unia Azjatycka i Komisja Trójstronna (zintegrowanie USA, Kanady i Meksyku). Zastanawiający jest monument postawiony w Georgii. Jako ciekawostkę dodać można, że Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski i Hanna Suchocka to Polacy, którzy działają lub otarli się o Bilderbergów.

Komunista, mason, homoseksualista

Józef Retinger był Żydem, prawdopodobnie związanym z ruchem masońskim. Podczas pobytu w Meksyku, polityk ten zwalczał mocno Kościół Katolicki. W roku 1944, podczas pobytu w Polsce jako emisariusz, sporo czasu poświęcił spotkaniom z Henrykiem Kołodziejskim, przewodniczącym masonerii polskiej. Istnieje prawdopodobieństwo, że Stalin zaproponował Kołodziejskiemu prezydenturę, ten jednak rekomendował na to stanowisko Bolesława Bieruta.

Zarzuty homoseksualizmu wobec Retingera wiążą się z jego najbliższym przyjacielem Andre Gide, który był aktywnym działaczem związków na rzecz homoseksualistów, sam zaś był biseksualistą. Inna sprawa, że Józef ożenił się z Otylią Zubrzycką, co mocno osłabia pogłoski o homoseksualizmie Retingera.
Jako mason, mógł mieć sporo wspólnego z Iluminatami, co potwierdzać może jego znajomość z Davidem Rockefellerem, który aktywnie działa po dziś dzień w grupie Bilderberg oraz z Rothschildami, którzy od pokoleń tworzą tworzą trzon Iluminatów.

Kim tak naprawdę był Józef Hieronim Retinger? Polskim patriotą, ojcem zjednoczonej Europy, potrójnym agentem? Dla kogo tak naprawdę pracował? A może przyświecała mu prawdziwa idea zjednoczenia starego kontynentu i USA? Czy, a jeśli, to jaki miał wpływ na śmierć generała Sikorskiego? Co łączyło go z masonerią, jakie cele postawił grupie Bilderberg? Dlaczego w końcu jego postać jest tak mało znana w jego własnej ojczyźnie?

Pytań jest tak wiele, jak wiele kontaktów miał nasz rodak. Miejmy nadzieję, że kiedyś poznamy na nie odpowiedzi, choć szanse są pewnie czysto iluzoryczne.

Źródła:
Misja Retingera – film w reżyserii Adama Sikorskiego, 2009
EndGame – film w reżyserii Alexa Jonesa
Wyklęte życiorysy – Jolanta Drużyńska, Stanisław M. Jankowski, 2009
http://wolnaeuropa.org/content/view/89/54/lang,pl/
http://www.kontrowersje.net/tresc/bohater_czy_szpieg_mason_czy_katolik_jedno_wiadomo_czlowiek_duzego_formatu_polak
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_987.html
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=41283
http://www.iluminaci.pl/bilderberg

http://home.teleport.com/~flyheart/retinger.htm
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 07, 2011, 18:38:54 pm »
Ale ta jego rola w UE to jakaś strasznie mizerna :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 07, 2011, 18:57:47 pm »
Ale ta jego rola w UE to jakaś strasznie mizerna :)
Prawdziwy władcą UE jest klub,,Bilderberg " zresztą jak wynika z całego życiorysu stał w tle ale w ręku miał sznurki od tych pierwszoplanowych kukiełek .

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 07, 2011, 20:26:37 pm »
Prawdziwy władcą UE jest klub,,Bilderberg " zresztą jak wynika z całego życiorysu stał w tle ale w ręku miał sznurki od tych pierwszoplanowych kukiełek .

A ja myślałem, że reszta "demokracji" i ich przedstawicieli włączając pana Tuska i Komorowskiego robią za kukiełki kiedy spotka się Merkel z Sarkozym. Myślałem, że napiszesz coś ciekawego czego nie wiem :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 07, 2011, 21:37:41 pm »
A ja myślałem, że reszta "demokracji" i ich przedstawicieli włączając pana Tuska i Komorowskiego robią za kukiełki kiedy spotka się Merkel z Sarkozym. Myślałem, że napiszesz coś ciekawego czego nie wiem :)
Właśnie Ci napisałem ! za tymi wydaje się silnymi z pozoru postaciami stoją ludzie o których niewiele wiemy a dyktują warunki im wszystkim tworząc nieformalny rząd dyktujący wszystkim warunki jest t stały klub liczący ok 50 osób i niewiele więcej wiadomo z ich spotkań nie wyciekają żadne wiadomości nie bardzo wiadomo nawet kto to jest ,podobno z polski wchodzą w grę dwie osoby - Balcerowicz i Suchocka lub Gronkiewicz.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 08, 2011, 16:05:54 pm »
Właśnie Ci napisałem ! za tymi wydaje się silnymi z pozoru postaciami stoją ludzie o których niewiele wiemy a dyktują warunki im wszystkim tworząc nieformalny rząd dyktujący wszystkim warunki jest t stały klub liczący ok 50 osób i niewiele więcej wiadomo z ich spotkań nie wyciekają żadne wiadomości nie bardzo wiadomo nawet kto to jest

W jaki sposób jakieś nieznane nikomu osoby miałyby wpływać na przywódców potężnych państw, takich jak Francja i Niemcy? Mają bombę atomową gotową do zrzutu? Jacyś anonimowi faceci zamykają się w wieżowcu i karzą Angeli Merkel prowadzić taką, a nie inną politykę? I ona im ulega? Czym jej grożą? Co oni mogą jej właściwie zrobić?

Czyli gdybym ja zebrał się z kolegami w opuszczonym budynku i wysyłał rozkazy do Władimira Putina, to on także byłby mi posłuszny?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 08, 2011, 19:29:16 pm »
Czizjusz, dodajmy do tego jeszcze jedną rzecz - prawdopodobieństwo ujawnienia sekretu rośnie wykładniczo wraz z liczbą osób go znających. Zwłaszcza polityków. Wmawianie, że istnieje na świecie grupa tysięcy decydentów, którzy kreują jego politykę ponad mocarstwami tego świata? Nie dziękuję, uczyłem się matematyki i w miarę znam naturę człowieka.

Spośród tych tysięcy ludzi zawsze znajdzie się jeden, który w pewnym momencie zwątpi. Albo będzie miał żal do innych, bo za mało władzy otrzymał. Taaadaaam, i oto koniec światowej grupy trzymającej władzę.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 08, 2011, 21:38:29 pm »
Czizjusz, dodajmy do tego jeszcze jedną rzecz - prawdopodobieństwo ujawnienia sekretu rośnie wykładniczo wraz z liczbą osób go znających. Zwłaszcza polityków. Wmawianie, że istnieje na świecie grupa tysięcy decydentów, którzy kreują jego politykę ponad mocarstwami tego świata? Nie dziękuję, uczyłem się matematyki i w miarę znam naturę człowieka.

Spośród tych tysięcy ludzi zawsze znajdzie się jeden, który w pewnym momencie zwątpi. Albo będzie miał żal do innych, bo za mało władzy otrzymał. Taaadaaam, i oto koniec światowej grupy trzymającej władzę.
Zanim zaczniesz się mędrkować poznaj materiały na ten temat troczę czytania ale warto.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 08, 2011, 21:38:53 pm.

Zanim zaczniesz się mędrkować poznaj materiały na ten temat troczę czytania ale warto.
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/nwo/grupa-bilderberger/
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 21:38:54 pm wysłana przez LWÓW1939 »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 09, 2011, 10:01:43 am »
Widziałem trzy filmy o tzw. grupie Bilderberger. Nie przeczę, że przywódcy świata się spotykają i ustalają ze sobą różne sprawy, ponad głowami mniejszych, ale pomysł że jakiś Don Corleone zamknięty w wieży wysyła rozkazy do Putina i Merkel, chcąc zbudować światowe państwo, wydaje mi się absurdalne.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 09, 2011, 11:03:15 am »
Widziałem trzy filmy o tzw. grupie Bilderberger. Nie przeczę, że przywódcy świata się spotykają i ustalają ze sobą różne sprawy, ponad głowami mniejszych, ale pomysł że jakiś Don Corleone zamknięty w wieży wysyła rozkazy do Putina i Merkel, chcąc zbudować światowe państwo, wydaje mi się absurdalne.
No i na tym polega genialność pomysłu i jego maskowanie. A sterowanie przywódcami mocarstw światowych nie polega na prostym ,,wysyłaniu rozkazów" jak to ująłeś (a twój Don Corleone ) to właśnie ten klub taki wieloosobowy ,proszę przeczytaj podany w odnośniku artykuł wtedy pogadamy .

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 09, 2011, 14:23:08 pm »
Argumenty grupy węszącej spiski przypominają dowód na istnienie inteligencji pozaziemskiej: najlepszym dowodem na jego istnienie jest fakt, że się z nami nie kontaktuje.

Nie chce mi się wchodzić w polemiki na teorie wyssane z palca. Stalin kiedyś się zapytał: "ile dywizji ma papież?". No więc, ile dywizji mają Iluminaci... tfu, masoni, wróć: grupa Bilderberger?
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 09, 2011, 16:35:10 pm »
Argumenty grupy węszącej spiski przypominają dowód na istnienie inteligencji pozaziemskiej: najlepszym dowodem na jego istnienie jest fakt, że się z nami nie kontaktuje.

Nie chce mi się wchodzić w polemiki na teorie wyssane z palca. Stalin kiedyś się zapytał: "ile dywizji ma papież?". No więc, ile dywizji mają Iluminaci... tfu, masoni, wróć: grupa Bilderberger?
Stalin zadawał wiele głupich pytań tak jak i wydawał wiele zbrodniczych poleceń,Wygląda na to że ważniejsze jest udzielenie odpowiedzi ile dywizji ma papież. A tak prościej mówiąc . W dzisiejszych czasach armiami są banki a dywizjami pancernymi ich wysłańcy do określonych grup ludzi w obojętnie jakim kraju nawet nie z pieniędzmi ale z numerem konta i sumą na nim.Jak jesteś tak mądry to wyjaśnij proste przełożenie ,w USA potężny kryzys ekonomiczny liczba samobójstw większa niż w roku 1929 a wartość dolara rośnie .

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 09, 2011, 19:31:32 pm »
Doprawdy, rośnie? :)

Weź sobie coś obiektywnie cennego, np. złoto, zobacz jak w ciągu 10 lat wzrosła jego wartość, a wtedy pogadamy o rosnącej wartości dolara.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 09, 2011, 20:06:02 pm »
Ale racja że za utworzeniem Unii stoi np Wielki Wschód Francji, oraz skorumpowana klasa polityczna której ciągle mało.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 09, 2011, 20:45:45 pm »
Doprawdy, rośnie? :)

Weź sobie coś obiektywnie cennego, np. złoto, zobacz jak w ciągu 10 lat wzrosła jego wartość, a wtedy pogadamy o rosnącej wartości dolara.
Twisterro to taki niedzielny luz zwalniający z myślenia ? Ja pisałem o trendzie krótkoterminowym w przeciągu kilku miesięcy w czasie wzrastającej fali kryzysu wartość dolara wzrosła w sposób zaprzeczający regułom ekonomii o ok 45% .Stosując twoje kryteria to rubel ukraiński powinien przy zastosowaniu tych zasad kosztować 100 zł polskich czy tyle kosztuje?. A ze złotem trafiłeś kulą w płot średnia stopa wzrostu w tym okresie to około 0,5 % miesięcznie przy takiej samej stopie wydobycia i wzroście zapotrzebowania około 20 % rocznie.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 09, 2011, 21:48:55 pm »
Lwów nie ma czegoś takiego jak "rubel ukraiński" może być najwyżej hrywna.
Wiecie jak dla mnie spisek garstki wielkich by rzadzić i dzielić się światem jest bardzo realnym scenariuszem, nie tlyko dlatego, ze istnieje grupa G8, ale także jak wcześniej ktoś pokazał stengoram w którym garstka dzieli się władzą, dając innym namiastke by ją uspokoic, unia, zuważcie, że unia to jest wladza duzych nad małymi którzy mają w niej najwięcej do powiedzenia, zauważcie jak można ją wykorzystać do własnych korzyści, uważacie, że wszystkie kraje tka bardoz chcą reszty w unii by cudownym przypływem serca dać im więcej mozliwości rozwijania? Nie ona jest po to by wykorzystać mniejsze kraje do własnych celów w zamian za jakies połowiczne dary, wszyscy nagle tacy dobrzy i chcą dobra wszystkich, niemcy nagle stali się wspaniałomyslni i pragną by Polska się szybko rozwijała ;)

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 09, 2011, 22:09:10 pm »
Lwów nie ma czegoś takiego jak "rubel ukraiński" może być najwyżej hrywna.
Wiecie jak dla mnie spisek garstki wielkich by rzadzić i dzielić się światem jest bardzo realnym scenariuszem, nie tlyko dlatego, ze istnieje grupa G8, ale także jak wcześniej ktoś pokazał stengoram w którym garstka dzieli się władzą, dając innym namiastke by ją uspokoic, unia, zuważcie, że unia to jest wladza duzych nad małymi którzy mają w niej najwięcej do powiedzenia, zauważcie jak można ją wykorzystać do własnych korzyści, uważacie, że wszystkie kraje tka bardoz chcą reszty w unii by cudownym przypływem serca dać im więcej mozliwości rozwijania? Nie ona jest po to by wykorzystać mniejsze kraje do własnych celów w zamian za jakies połowiczne dary, wszyscy nagle tacy dobrzy i chcą dobra wszystkich, niemcy nagle stali się wspaniałomyslni i pragną by Polska się szybko rozwijała ;)
Przepraszam rzeczywiście pomyliłem walutę poza tym przykład równie dobrze można odnieść do Białorusi.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 09, 2011, 22:14:52 pm »
Lwów, każde państwo może ratować swoją walutę "zaprzeczając ekonomii". Tylko efekty długofalowe mogą być opłakane. Nie będę się z Tobą kłócił o ekonomii, nie znam Cię i nie jesteś żadnym ekonomicznym guru w moich oczach. Dyskusje z Tobą zwykle są bezsensowne, stąd nie będę czasu marnował na tak poważny temat jak gospodarka w tak niepoważnym temacie.

Co do złota - jest znakomitym wyznacznikiem stanu dolara. W ciągu ostatnich 10 lat wzrosła jego wartość ponad 5 razy, nie jest zbyt intensywnie wykorzystywane w przemyśle (w przeciwieństwie do np. srebra) i stanowi przede wszystkim lokatę kapitału i materiał jubilerski.

George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 09, 2011, 23:56:04 pm »
Lwów, każde państwo może ratować swoją walutę "zaprzeczając ekonomii". Tylko efekty długofalowe mogą być opłakane. Nie będę się z Tobą kłócił o ekonomii, nie znam Cię i nie jesteś żadnym ekonomicznym guru w moich oczach. Dyskusje z Tobą zwykle są bezsensowne, stąd nie będę czasu marnował na tak poważny temat jak gospodarka w tak niepoważnym temacie.

Co do złota - jest znakomitym wyznacznikiem stanu dolara. W ciągu ostatnich 10 lat wzrosła jego wartość ponad 5 razy, nie jest zbyt intensywnie wykorzystywane w przemyśle (w przeciwieństwie do np. srebra) i stanowi przede wszystkim lokatę kapitału i materiał jubilerski.
Oczywiście masz rację , jeśli jej nie masz ,,patrz punkt pierwszy"  O metalach szlachetnych nie podejmuj dyskusji z fachowcem od nich ,szczególnie że,w produkcji  biżuterii wykorzystywane jest do 5% rocznej produkcji reszta to przemysł elektroniczny nawet na zabezpieczenie pokrycia wartości monetarnej nie jest przeznaczane więcej niż ok 15 % świat dawno zrezygnował z tego instrumentu. W osławionym Forcie Knox można organizować dyskoteki  USA dawno wysprzedało swoje rezerwy złota. Faktycznie nie rozumiesz tego mechanizmu ale chwała Ci za to że przyznajesz się do tego.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 10, 2011, 01:29:46 am »
Wiecie co jest najgorsze, że w takiej waznej nauce jak zagadnienia gospodarcze również brakuje edukacji i ludzie nie dośc, ze nie znają się na gospodarc ei postępują w dość zły sposób, to jeszcze nie umieją zarzadzać swoimi finansami i to smao dotyczy rzadów, takie juesej tak jest typowo konsumpcyjny sposób życia, kupuje się na potęge, jak nie masz kasy załużasz się na potęge, większy samochód, większy dom niech sąsiedzi patrza i zazdroszczą i to samo dotyczy się rządów, usa były na skraju bankructwa co dalej? Ogarną się czy za kilka miesięcy nastapi gigantyczny koniec współczesnej gospodarki. A jak się ogarną to jak? Zmienią swoją politykę? Czy może oszczędnosciami przesuna to co nieuniknione o kilka lat?

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą [time]12 Październik 2011, 14:15:33[/time].

Nawet druga gospodarka świata (za kilka lat pierwsza) nie jest w stanie zatrzymać upadku Euro i co za tym idzie unii

[url]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1]
[url]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1
[/url]

Kolejny gwódź do trumny strefy euro, a co za tym idzie całej zacofanej unii

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/francja-moze-stracic-aaa--strefa-euro-zagrozona,20770,1
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 19:53:03 pm wysłana przez Robek86 »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 21, 2011, 20:01:43 pm »
Po spektakularnej wygranej prawicowego premiera w Hiszpanii i odsunięciu skompromitowanego Zapatero, są nadzieję na Europę Ojczyzn.

Hiszpania: triumf prawicy
Partia Ludowa zdobyła 186 z 350 mandatów w izbie niższej. To jej najlepszy wynik w historii